По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

NILLTFN Iekšējās kontroles sistēma Uz tēmu sarakstu

NILLTFN Iekšējās kontroles sistēma
Мог бы кто-нибудь поделиться документами (процедуры, анкеты и т.д.), которые нужны для организации системы внутреннего контроля для бухгалтерских компаний в соответствии с законами NILLTFN и Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likums?
Saashka
Saashka 10.01.2019 13:58
34 ziņojumi

Atbildes (198)

Man šogad divas tādas pārbaudes ir bijušas divās firmās. Cik esmu sapratusi (t.sk. no semināriem, kuros biju), tad uzdevums ir ar laiku nākt pie visiem. Ķipa esot 6000+ grāmatvedības "subjektu", šī gada (2019) plāns esot pārbaudīt 1500-2000. Es vieniem no VID prasīju kā viņi reāli taisās to plānu izpildīt, neko neatbildēja, nosmaidīja tik Pēc alfabēta nenāk, kaut kāda novērtēšanas sistēma tur ir. Un pat sākotnēji pārbaudāmos klientus (kurus atsūta vēstulē) neizvēlas paši, bet automātiski sistēma izvēlas (uz vietas var protams vēl paņemt klāt jebkuru no klientiem, tāpēc kārtībā jābūt visiem), grāmatvedības līgumus un pārējo NILLTFN birokrātiju gan 100% skatās par visiem klientiem. Man liekas, ka tā VID sistēma izvēlas tos klientus, kam īpašnieki nav fiziskās personas, vismaz man izvilkti bija visi, kam juridiskās personas īpašniekos. Attiecīgi mana teorija ir, ka pirmos grāmatvežus pārbauda tos, kam ir tādi klienti, kam kāda saistība ar jur personām vai nerezidentiem. Ķipa visticamāk, ka tādiem visvairāk var piesieties, ka gramatvedis nav PLG pārbaudījis un identificējis. Vispār no manas pieredzes - jo vairāk es visu atklāju un rādīju, jo mazāk viņi gribēja ko redzēt Kafiju nepiedāvāju, bet dzīvoklī ielaidu (strādāju no mājām un netaisīju no sevis baigo cacu, kas nelaidīs VID pāri slieksnim).
_susurs_
_susurs_ 23.10.2019 21:45
828 ziņojumi
Tātad iepriekš kaut ko atraksta?
Aivars007 23.10.2019 21:23
Ne tikai atraksta, bet arī manuprāt ļoti laicīgi atraksta. Reāli bija dotas vairākas nedēļas sagatavoties. Pa to laiku, ne vienu vien kontroles sistēmu var uzcept, ja labi grib.
_susurs_
_susurs_ 23.10.2019 21:51
828 ziņojumi
Es jau arī laižu mājās. Vēl jo vairāk, ka daži no viņiem īpaši uzstājīgi to pieprasa.
Apmēram nojaušu iesmeslu, bet... lai jau.
Man vienalga. Kaut gan labāk man patīk aizvest visu, ko prasa, un atstāt - lai rok...
Vismaz nesēž blakus un nekrīt uz nerviem.
Tāpat līdz šim pa visiem garajiem gadiem neko nav uzrakuši.

Paldies kolēģiem par atsaucību.
Uzcept jau var... tikai man atkal jāpērk jauna panna.
Šamējā jau savu mūžu nokalpojusi...
Aivars007
Aivars007 23.10.2019 21:57
26981 ziņojums
Tātad iepriekš kaut ko atraksta?
Aivars007 23.10.2019 21:23
Jā, iepriekš uzraksta par kuriem klientiem sagatavot dokumentus. Tad uz vietas skatās visus pārējos klientus un var pieprasīt sagatavot dokumentus arī vēl par citiem klientiem...
Some
Some 24.10.2019 08:12
124 ziņojumi
Nav vairs laika nodarboties ar grāmatvedību.
Ilma
Ilma 24.10.2019 09:08
30495 ziņojumi
Nav vairs laika nodarboties ar grāmatvedību.
Ilma 24.10.2019 09:08
+100000
Albina
Albina 24.10.2019 09:41
64576 ziņojumi
Labdien!

Vai kāds zin, cik ilgs laiks ir pēc šīs pārbaudes, kad viņiem jāatsūta lēmums par pārbaudi? Ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši, bet pa šo laiku nekas papildus nav prasīts un lēmums par pārbaudes rezultātiem arī nav!
Bambaleo
Bambaleo 24.10.2019 13:25
23 ziņojumi
Labdien!

Vai kāds zin, cik ilgs laiks ir pēc šīs pārbaudes, kad viņiem jāatsūta lēmums par pārbaudi? Ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši, bet pa šo laiku nekas papildus nav prasīts un lēmums par pārbaudes rezultātiem arī nav!
____

Man arī līdzīga situācija, tūlīt būs 4 mēn. no pārbaudes sākuma, un klusums ! Esmu izmisumā
Lune
Lune 24.10.2019 13:40
192 ziņojumi
Labdien!

Vai kāds zin, cik ilgs laiks ir pēc šīs pārbaudes, kad viņiem jāatsūta lēmums par pārbaudi? Ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši, bet pa šo laiku nekas papildus nav prasīts un lēmums par pārbaudes rezultātiem arī nav!
Bambaleo 24.10.2019 13:25
____

Man arī līdzīga situācija, tūlīt būs 4 mēn. no pārbaudes sākuma, un klusums ! Esmu izmisumā
Lune 24.10.2019 13:40
Par ko izmist, nekas jau no tā nemainīsies.
Ilma
Ilma 24.10.2019 13:45
30495 ziņojumi
Labdien!

Vai kāds zin, cik ilgs laiks ir pēc šīs pārbaudes, kad viņiem jāatsūta lēmums par pārbaudi? Ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši, bet pa šo laiku nekas papildus nav prasīts un lēmums par pārbaudes rezultātiem arī nav!
Bambaleo 24.10.2019 13:25
У меня тоже недавно была проверка, из всех клиентов выбрали 3-их, у кого PLG нерезиденты. Проверили систему внутреннего контроля, этих клиентов и мою бухгалтерию.
Существенных претензий не было, наверно поэтому решение о том, что ко мне не применяются санкции прислали уже через неделю после проверки.
Saashka
Saashka 24.10.2019 16:03
34 ziņojumi
Labdien!

Vai kāds zin, cik ilgs laiks ir pēc šīs pārbaudes, kad viņiem jāatsūta lēmums par pārbaudi? Ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši, bet pa šo laiku nekas papildus nav prasīts un lēmums par pārbaudes rezultātiem arī nav!
Bambaleo 24.10.2019 13:25
У меня тоже недавно была проверка, из всех клиентов выбрали 3-их, у кого PLG нерезиденты. Проверили систему внутреннего контроля, этих клиентов и мою бухгалтерию.
Существенных претензий не было, наверно поэтому решение о том, что ко мне не применяются санкции прислали уже через неделю после проверки.
Saashka 24.10.2019 16:03
Выборку делают через инфу из Годовых отчетов? В принципе больше негде посмотреть
Otkat
Otkat 24.10.2019 16:08
1239 ziņojumi
Labdien!

Vai kāds zin, cik ilgs laiks ir pēc šīs pārbaudes, kad viņiem jāatsūta lēmums par pārbaudi? Ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši, bet pa šo laiku nekas papildus nav prasīts un lēmums par pārbaudes rezultātiem arī nav!
Bambaleo 24.10.2019 13:25
У меня тоже недавно была проверка, из всех клиентов выбрали 3-их, у кого PLG нерезиденты. Проверили систему внутреннего контроля, этих клиентов и мою бухгалтерию.
Существенных претензий не было, наверно поэтому решение о том, что ко мне не применяются санкции прислали уже через неделю после проверки.
Saashka 24.10.2019 16:03
Выборку делают через инфу из Годовых отчетов? В принципе больше негде посмотреть
Otkat 24.10.2019 16:08
Да, скорей всего из годовых отчетов. У них уже была информация по моим клиентам, кто из какой страны. Их очень интересуют нерезиденты, особенно из третьих стран.
Saashka
Saashka 24.10.2019 16:15
34 ziņojumi
Labdien!

Vai kāds zin, cik ilgs laiks ir pēc šīs pārbaudes, kad viņiem jāatsūta lēmums par pārbaudi? Ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši, bet pa šo laiku nekas papildus nav prasīts un lēmums par pārbaudes rezultātiem arī nav!
Bambaleo 24.10.2019 13:25
____

Man arī līdzīga situācija, tūlīt būs 4 mēn. no pārbaudes sākuma, un klusums ! Esmu izmisumā
Lune 24.10.2019 13:40
+1

Kad zvanīju uz VID un trobelēju viņus par šo, tad atbilde bija, ka šāda veida pārbaudēm neviens likums neparedz maximālo pārbaudes ilgumu, viņiem esot ļoti daudz darba un pēc likuma viņi varot arī pēc 2 gadiem atbildēt, ja gribot. Mani juristi mierināja, ka ņemot vērā, ka VID ir uzdevums maksimāli rādīt pārkāpumu konstatēšanu un soda sankciju uzlikšanu, tad tas, ka VID neizdod aktu dod lielas cerības, ka pārkāpumi nav konstatēti
_susurs_
_susurs_ 24.10.2019 16:23
828 ziņojumi
šāda veida pārbaudēm neviens likums neparedz maximālo pārbaudes ilgumu, viņiem esot ļoti daudz darba un pēc likuma viņi varot arī pēc 2 gadiem atbildēt, ja gribot.
_susurs_ 24.10.2019 16:23
диктатура бюрократии
Allda
Allda 24.10.2019 17:01
2908 ziņojumi
Labdien!

Vai kāds zin, cik ilgs laiks ir pēc šīs pārbaudes, kad viņiem jāatsūta lēmums par pārbaudi? Ir pagājuši vairāk kā 3 mēneši, bet pa šo laiku nekas papildus nav prasīts un lēmums par pārbaudes rezultātiem arī nav!
Bambaleo 24.10.2019 13:25
____

Man arī līdzīga situācija, tūlīt būs 4 mēn. no pārbaudes sākuma, un klusums ! Esmu izmisumā
Lune 24.10.2019 13:40
+1

Kad zvanīju uz VID un trobelēju viņus par šo, tad atbilde bija, ka šāda veida pārbaudēm neviens likums neparedz maximālo pārbaudes ilgumu, viņiem esot ļoti daudz darba un pēc likuma viņi varot arī pēc 2 gadiem atbildēt, ja gribot. Mani juristi mierināja, ka ņemot vērā, ka VID ir uzdevums maksimāli rādīt pārkāpumu konstatēšanu un soda sankciju uzlikšanu, tad tas, ka VID neizdod aktu dod lielas cerības, ka pārkāpumi nav konstatēti
_susurs_ 24.10.2019 16:23
______

….būtu labi

Jo savādāk tāda nemierīga sajūta, ko viņi tur tik ilgi mekle?
Lune
Lune 24.10.2019 20:23
192 ziņojumi
Man bija pārbaude februārī un galīgo Lēmumu saņēmu maijā. Gaidiet ,būs EDS.
Kirsbauma
Kirsbauma 29.10.2019 16:57
1581 ziņojums
у меня была проверка в июне, решение со штрафом прислали в октябре. Бюджет надо пополнять...
Bm13
Bm13 30.10.2019 09:10
141 ziņojums
Если я веду бухгалтерию дома и люблю дома ходить голым. Есть ли закон обязывающий меня при проверке одевать мой плащ? Большая просьба помочь, спасибо!
Otkat
Otkat 30.10.2019 09:24
1239 ziņojumi
Если я веду бухгалтерию дома и люблю дома ходить голым. Есть ли закон обязывающий меня при проверке одевать мой плащ? Большая просьба помочь, спасибо!
Otkat 30.10.2019 09:24
В чем помочь-то, а?
Надеть плащ или что?
Руки откуда растут, если не в состоянии плащ одеть при встрече гостей из СГД?
Конечно, есть Закон - Закон о надевании плаща на голом теле при проверках СГД.
Так и называется. Ищите в google.
Aivars007
Aivars007 30.10.2019 10:38
26981 ziņojums
Пришло письмо, в нём ссылка. Как эта ссылка работает? У меня переадресует в начало и никакой E-apmācība не вижу

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka Elektroniskās deklarēšanās sistēmā ir izveidota jauna sadaļa “E-apmācības”, kurā ir publicēts kurss “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma un Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma izpildes prasības”.
Kurss piedāvā mācību materiālu un noslēguma pārbaudījumu, pēc kura sekmīgas nokārtošanas, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (turpmāk – NILLTPFN) likuma subjektam būs iespēja lejupielādēt apliecinājumu par kursa apguvi.
...
Saite uz E-apmācību kursu
https://apmacibas.vid.gov.lv/
Allda
Allda 10.12.2019 15:36
2908 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.