По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

NILLTFN Iekšējās kontroles sistēma Uz tēmu sarakstu

NILLTFN Iekšējās kontroles sistēma
Мог бы кто-нибудь поделиться документами (процедуры, анкеты и т.д.), которые нужны для организации системы внутреннего контроля для бухгалтерских компаний в соответствии с законами NILLTFN и Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likums?
Saashka
Saashka 10.01.2019 13:58
34 ziņojumi

Atbildes (198)

https://www.vid.gov.lv/lv/noziedzigi-iegutu-lidzeklu-legalizacijas-noversana
Andaz
Andaz 10.01.2019 14:37
27892 ziņojumi
https://inaras-birojs.lv/metodiku-un-veidlapu-iegade/
Albina
Albina 10.01.2019 14:59
64597 ziņojumi
"Bilance" 2018. gads, Nr. 18.-19.-20.
Autors: Andrejs Ponomarjovs prezidents LRGA un K.-Z. Reinberga - juriste LRGA
Mu-maija
Mu-maija 10.01.2019 20:42
15813 ziņojumi
Спасибо
Saashka
Saashka 14.01.2019 17:21
34 ziņojumi
HELP... IKS priekš NILLTFN uzņēmumā ir izveidota, bet sankciju kontroles sistēmas pielikuma nav. Un VID reāli klauvē pie durvīm. Kur ķert un kur meklēt? Kādam nav idejas? Ināras Biroja metodikā arī izskatās, ka nav iekšā
_susurs_
_susurs_ 07.06.2019 22:12
831 ziņojums
https://www.bkgrupa.lv/produkts/nolikums-sankciju-likuma-uznemuma-ieksejas-kontroles-sistema/
Galaiv
Galaiv 10.06.2019 10:11
640 ziņojumi
"Tikai" 96,80 EUR - gandrīz par baltu velti.
Es agrāk kauč 30 kapeikas maksāju.
Tagad - par baltu velti.
Nu gan laiki pienākuši.

Morāle - kur aitas, tur cirpēji.
Aivars007
Aivars007 10.06.2019 11:02
26981 ziņojums
Grāmatvedis vairs nenodarbojas ar grāmatvedību, bet datu aizsardzību, terorisma novēršanu un tagad lūzu vēl kaut kādu sankciju likumu un riskiem. Kas par stulbumu.
Ilma
Ilma 10.06.2019 12:28
30495 ziņojumi
1000 p. piekrītu.
Aivars007
Aivars007 10.06.2019 13:17
26981 ziņojums
Если бухгалтера должны вылавливать террористов и прачечные, чем занимается контрольная служба?

https://rus.tvnet.lv/6703952/smi-semya-ubitoy-na-malte-zhurnalistki-svyazala-ee-smert-s-ubiystvom-bunkusa
Allda
Allda 10.06.2019 14:39
2909 ziņojumi
Grāmatvedis vairs nenodarbojas ar grāmatvedību, bet datu aizsardzību, terorisma novēršanu un tagad lūzu vēl kaut kādu sankciju likumu un riskiem. Kas par stulbumu.
Ilma 10.06.2019 12:28
Ar to nodarbojas Grāmatvedības pakalpojumu sniedzējs, nevis uzņēmuma grāmatvedis.
Andaz
Andaz 10.06.2019 16:24
27892 ziņojumi
"Tikai" 96,80 EUR
Aivars007 10.06.2019 11:02
VID mājas lapā ir Vadlīnijas.... par baltu velti....
Andaz
Andaz 10.06.2019 16:25
27892 ziņojumi
Vadlīnijas laba štelle, bet kad laika apaudzēt tās ar "gaļu" naFF, tad tā pagrūtāk.
Ant_lv
Ant_lv 10.06.2019 20:42
3405 ziņojumi
Vadlīnijas laba štelle, bet kad laika apaudzēt tās ar "gaļu" naFF, tad tā pagrūtāk.
Ant_lv 10.06.2019 20:42
Tādā gadījumā jāmaksā 96,80 EUR - TIKAI!
Steidzieties, vairs nav daudz palicis, visām aitām nepietiks.
Rīt jau būšot dārgāk!
Aivars007
Aivars007 10.06.2019 21:08
26981 ziņojums
Aivar, vai tiešām par aitām var saukt cilvēkus, kuriem darba apjoms nav ļāvis pēdējā pusgada laikā atrast darbā brīvu laiku no grāmatvedības pakalpojumu sniegšanas, lai pildītu VID absurdās prasības par kontroles sistēmu cepšanu? Man tomēr primāri ir klienti un tiem sniegtie pakalpojumi. Un ja man VID šo dokumentu pieprasa un man viņa nav, man nākas viņu vai nu pa nakti taisīt pašai vai pirkt - katram pašam ir jānovērtē viņa miega cena. Jā, protams mēs varam diskutēt par VID terorismu pret grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem utml. Bet no tā man tiešām labāk nepaliks, ka es stāvēšu kā klints pret VID un teikšu, ka "jūsu prasības ir absurdas", kā rezultātā man VID apturēs saimniecisko darbību (atceramies ss.lv sāgu un kurš beigās vinnēja).
_susurs_
_susurs_ 11.06.2019 11:33
831 ziņojums
Nekāda sakara ar darba apjomu! Nekā personīga!
Par aitām dēvēju tos, kuri par šādu neadekvātu cenu pirks papīra lapeli, ja to pašu var saņemt par baltu velti - pat 30 kapeikas nav jāmaksā.
Man patiešām žēl, ka es šādi tieku pārprasts.

Ja ir tik daudz darba, ka pietrūkst laika miegam, kaut kas nav kārtībā.
Bet... tā ir Jūsu izvēle.
Aivars007
Aivars007 11.06.2019 12:17
26981 ziņojums
es stāvēšu kā klints pret VID un teikšu, ka "jūsu prasības ir absurdas"
Stāvēt var tad, ja ir pamatojums. Un tās nav VID prasības, jo VID likumus neizdomā, VID tikai pārbauda likuma prasību izpildi.

Strādājot GPS jomā ir jārēķinās ar noteiktu likuma prasību izpildi (tad jau mediķi arī var teikt, ka ir absurdi "uz katru pacientu" mainīt vienreizēji lietojamos cimdus...). Un, diemžēl, jāsaka, ka tādu GPS dēļ, kuri NIILL... prasības neievēro, visi pārējie dabū trūkties! Kaut vai absurdā licencēšanas prasība.
Andaz
Andaz 12.06.2019 16:42
27892 ziņojumi
es stāvēšu kā klints pret VID un teikšu, ka "jūsu prasības ir absurdas"
_susurs_ 11.06.2019 11:33
Stāvēt var tad, ja ir pamatojums. Un tās nav VID prasības, jo VID likumus neizdomā, VID tikai pārbauda likuma prasību izpildi.

Strādājot GPS jomā ir jārēķinās ar noteiktu likuma prasību izpildi (tad jau mediķi arī var teikt, ka ir absurdi "uz katru pacientu" mainīt vienreizēji lietojamos cimdus...). Un, diemžēl, jāsaka, ka tādu GPS dēļ, kuri NIILL... prasības neievēro, visi pārējie dabū trūkties! Kaut vai absurdā licencēšanas prasība.
Andaz 12.06.2019 16:42
Viegli spriest, ja uz Jums īsti šīs prasības neattiecas un esat grāmatvedis štatā ar darba līgumu. Bet ne visi mazie uzņemumi var atļauties algot grāmatvedi ar darba līgumu, ērtāk protams ir samaksāt ārpakalpojumam un nemaksāt visas sociālās garantijas un nodokļus kā par darbinieku. Turklāt, ja tev jāstrādā, lai uzturētu sevi un ģimeni, tad priecājies par katru klientu, kas tev ir un kurš maksā. Ja sāksi par katru stučīt, tad mazā pilsētā ātri vien paliksi bez klientiem vispār. Bet VId un Saeimai jau to nesaprast, viņi jau nepelna paši, bet tikai pasmeļ naudiņu algai no mūsu nodokļiem. Es uzskatu par nepareizu prasību ārpakalpojuma grāmatvežiem analizēt, vērtēt un stučīt, galu galā priekš tā mums ir vesela virkne valsts iestāžu, kuri ir šajā jomā apmācīti. Neviens man par stučīšanu no valsts iestādes nekādu algu nemaksās.
Cleo
Cleo 27.06.2019 11:46
19234 ziņojumi
Pilnīgi piekrītu Cleo.
Ilma
Ilma 27.06.2019 14:12
30495 ziņojumi
Es jau rakstīju, ka kopā ar teroristu finansēšanu cenšas apkarot izvairīšanos no nodokļiem. Palasiet, cik plašs ir likumā definētais, kas īsti ir izvairīšanās no nodokļiem. Faktiski arī to, ka nodokļi nav nomaksāti laikā un pilnībā, var "pavilkt" zem šīs definīcijas. Un tad sanāk, ka mums jāziņo pr visu.

Likuma ideja bija tāda, ka banka (vai cits subjekts- advokāts, gramatvedis, konsultants, kas rīkojas ar klienta līdzekļiem) un kam ir šaubas par uzdoto darījumu, vispirms paziņo Kontroles dienestam un tikmēr izvairās to izpildīt. Piemēram, es klientam veicu arī parskaitījumus (kas parastā gadījumā nenotiek), klients man uzdod aizskaitīt kaut kādu milzu summu Ahmadam uz Irānu. Pirms veikt šo darījumu es vispirms ievācu informāciju no klienta, bet pēc tam, ja ir šaubas, tad tomēr atturos to veikt un paziņoju KD. Šī būtu tāda ziņošana, kas atbilstu likuma garam.

Toties tagad ir pieķērušies likuma burtam, un tā kā tas uzrakstīts plaši, tad gandrīz jebkuru darījumu var nosaukt par šaubīgu un uzlikt sodu grāmatvedim par to, ka nav ziņojis. Ārpakalpojuma gramatvedis visbiežāk par darījumiem uzzin post factum un nekādi tos vairs nevar ietekmēt - jāpaļaujas, ja tas "izgājis cauri" bankā, kurai taču ir speciālas nodaļas, kas ar to nodarbojas, tad jau viss bija kārtībā.
Ilzex
Ilzex 27.06.2019 15:02
2666 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.