По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Gada pārskats

Radniecīga vs Saistīta sabiedrība Uz tēmu sarakstu

Radniecīga vs Saistīta sabiedrība
Ir kāds normatīvais akts, kur varētu atrast definīciju, kas ir radniecīga sabiedrība gada pārskatu likuma izpratnē? Man viens revidents aizdevumus no māsas liek likt citos aizdevumos (jo radniecīgas esot tikai māte - meita). Bet otrs revidents liek to pašu citam klientam likt aizdevumos no radniecīgām sabiedrībām. Nevaru atrast pamatojumu, kuram no viņiem ir taisnība? Gada pārskatā pie definīcijām radniecīga sabiedrība definēta nav, ir tikai mātes / meitas un asociētās sabiedrības definīcijas.
_susurs_
_susurs_ 26.03.2020 11:47
343 ziņojumi

Atbildes (2)

Pēc loģikas māsa arī ir radniecīga un līdz šim tika raksturota sekojoši : Radniecīga sabiedrība — komercsabiedrība, kas attiecībā pret pārskata sniedzēju sabiedrību ir vai nu meitas sabiedrība, vai mātes sabiedrība, vai arī mātes sabiedrības cita meitas sabiedrība.
Protams- tiem uzņēmumiem, kuri ietilpst koncernā, viss ir skaidri definēts Koncernu likumā un Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumā.
Interesanti būtu dzirdēt revidentu pamatojumus!
Leda
Leda 26.03.2020 11:56
94 ziņojumi
Saistītās personas skaidrojums ir Komerclikuma 184. 1 prom pantā.
Bet, ja nemaldos, jēdziens "radniecīga sabiebrība" ir izslēgts un vairs netiek izmantots.
Vecā definīcija bija šāda- Radniecīgi uzņēmumi ir tādi uzņēmumi, kas attiecībā pret koncerna sastāvā esošu uzņēmumu, par kuru sastādīts gada pārskats, ir koncerna meitas uzņēmumi vai koncerna mātes uzņēmums, vai citi šā koncerna meitas uzņēmumi, vai šā koncerna meitas uzņēmumu meitas uzņēmumi.
Nodoklitis
Nodoklitis 28.03.2020 18:40
114 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.