По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

DL 75.p.6. d. Uz tēmu sarakstu

DL 75.p.6. d.
Здравствуйте, уважаемые коллеги!
При расчете отпуска в январе 2020 работнице после декрета (02.2018.-08.2019., нормальное рабочее время ,5 дней в неделю) в средний заработок включила отработанные дни в январе до отпуска, применив ст.75. ч.6 :" (6) Ja darbinieks ir nodarbināts mazāk par sešiem mēnešiem, dienas vai stundas vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par nostrādātajām dienām vai stundām, tās kopsummu dalot attiecīgi ar šajā periodā nostrādāto dienu vai stundu skaitu. Šo noteikumu piemēro arī tad, ja darbinieks ir nodarbināts mazāk par sešiem mēnešiem pēc vismaz 12 mēnešu ilgas attaisnotas prombūtnes" . Руководство в корне не согласно с таким расчётом и требует применять только полностью отработанные месяцы, то бишь период расчета среднего заработка " август- декабрь." Написала в трудовую инспекцию, неделю жду ответа.
Интересно Ваше мнение? Спасибо.
Sam
Sam 14.02.2020 19:20
89 ziņojumi

Atbildes (21)

А почему руководство в корне не согласно? Закон о труде не для них?
Allda
Allda 14.02.2020 21:27
2908 ziņojumi
Alda, kāds likums vadībai? Grāmatvedim ir jāizdara kā vadītājs saka un viss.
Nodoklitis
Nodoklitis 14.02.2020 21:55
224 ziņojumi
Видимо нет. Аргументы руководства ОБС ( один бухгалтер сказал). Мы подчиняемся министерству, а они не считают по дням, значит мы должны делать как они.
Sam
Sam 14.02.2020 21:59
89 ziņojumi
Министерство? Не удивляюсь. Закон о труде не для госструктур написан, для бизнеса. Интересно, что ответит другая госструктура Darba inspekcija про действия этой.
Allda
Allda 14.02.2020 22:11
2908 ziņojumi
Мне тоже интересно. Правда,к мнению VDI они тоже не прислушиваются.
Sam
Sam 14.02.2020 22:18
89 ziņojumi
Darba inspekcija pastāstīs, ko viņi domā, bet vēstules beigās norādīs: "Papildus informējam, ka saskaņā ar Valsts darba inspekcija likumu Valsts darba inspekcija uzrauga darba tiesisko attiecību un darba aizsardzību regulējošo normatīvo aktu prasību izpildi, bet nav tiesīga sniegt tiesību normu skaidrojumu. Līdz ar to šajā atbildē Valsts darba inspekcija sniedz juridiski nesaistošus skaidrojumus par darba tiesisko attiecību regulējošo normatīvo aktu prasībām, atbilstoši Jūsu izklāstītajiem faktiskajiem apstākļiem, kas nav saistošs trešajām."

Ej un iepūt..
Nodoklitis
Nodoklitis 14.02.2020 22:19
224 ziņojumi
Не переживайте. Такие споры решают через суд. Сумма отпускных, наверно, не сильно меняется? Поэтому в суде спорить смысла нет. Может через профсоюз?
Вспомните, что медикам государство придумало продлённое нормальное рабочее время 60 часов в неделю, и трудовая инспекция про это ничего
Allda
Allda 14.02.2020 22:34
2908 ziņojumi
Šāda atruna VDI ir vajadzīga, jo jautātājs var sagrozīt faktus un VDI tiešām nav tiesa, lai izpētīt, pārbaudīt un lemt.
Loģika ir tāda, ka darbiniekam, kuram negaršo darba devēja rīcība, ir tiesīgs griezties tiesā, kura arī pieliek punktu problēmai.
Protams, grāmatvedim ir taisnība. Ļoti šaubos, ka darbinieks ies uz tiesu, tas notiek ļoti reti arī smagākos gadījumos, tādēļ arī trūkst informācijas par iznākumiem.
Noteikti iekļaušu šādu problēmu Bilances marta numurā, bet šaubos, ka sama/vadībai tas kautok nozīmē. Laikam būtu laiks stūrēt uz "Preses klubu" un "Kārtības rulli". Kaut arī tur dzirdēti tādi (TĀdi) spriedelējumi, ka mati ceļas gaisā!
Mu-maija
Mu-maija 14.02.2020 22:37
15808 ziņojumi
Не переживайте. Такие споры решают через суд. Сумма отпускных, наверно, не сильно меняется? Поэтому в суде спорить смысла нет. Может через профсоюз?
Вспомните, что медикам государство придумало продлённое нормальное рабочее время 60 часов в неделю, и трудовая инспекция про это ничего
Позвонила в ассоциацию бухгалтеров и там сказали, что подобным не занимаются. Если я пойду на принцип, то потом ни в одно учреждение не трудоустроюсь. Когда тебе публично с апломбом заявляют, что белое это чёрное и министерство это одобряет, то , честно говоря, я запаниковала и стала сомневаться в своем расчёте, поэтому написала сюда за экспертным мнением.
Sam
Sam 14.02.2020 22:51
89 ziņojumi
Да не переживайте вы так. Трудовые споры - это споры между работодателем и работником, т.е.жаловаться в свой профсоюз, если он есть, подавать иск в суд должен работник, если считает что ему недоплатили.
Бухгалтеру в этих спорах только бумажку иметь, что не он ошибается, а всё министерство так считает.
Allda
Allda 14.02.2020 23:19
2908 ziņojumi
Ну в министерствах это обычно в каких нибудь инструкциях прописано. Достаньте эту инструкцию и будет у Вас бумажка для этих споров.
Meek
Meek 14.02.2020 23:37
5623 ziņojumi
Да не переживайте вы так. Трудовые споры - это споры между работодателем и работником, т.е.жаловаться в свой профсоюз, если он есть, подавать иск в суд должен работник, если считает что ему недоплатили.
Бухгалтеру в этих спорах только бумажку иметь, что не он ошибается, а всё министерство так считает.
В том- то и дело, что всё только на словах, в "вадлиниях" ни слова о расчетах. Даже на письменный запрос на мэйл директору , письменного ответа нет, только устные распоряжения и претензии "неправильно считаете отпуск! Пересчитать!" С ревидентом связаться нет возможности, да и прав у меня таких нет. При расчете руководства зачастую получается, что наоборот переплатили, а это деньги бюджета. Как не переживать? Детей кормить надо, но и работать в такой обстановке душевных сил больше нет.
Sam
Sam 15.02.2020 09:07
89 ziņojumi
Ну в министерствах это обычно в каких нибудь инструкциях прописано. Достаньте эту инструкцию и будет у Вас бумажка для этих споров.
Meek 14.02.2020 23:37
Блажен, кто верует,тепло ему на свете (с)
Sam
Sam 15.02.2020 09:11
89 ziņojumi
Ну в министерствах это обычно в каких нибудь инструкциях прописано. Достаньте эту инструкцию и будет у Вас бумажка для этих споров.
На мои запросы в Гугле на сайте министерства благосостояния выдало информативный материал Майи Гребенко от 2013 года, где она описывает расчет среднего заработка , когда работник отработал меньше 6 месяцев в соответствии со ст.75 ч.7 и как пояснение, что данный расчет не относится к случаям pēc ilgstošas prombūtnes. И тут меня осенило, может бухгалтер нашего министерства до сих пор не в курсе, что Закон о Труде с 2015 года изменился и теперь расчет таких случаев проводится в соответствии со ст. 75 ч.6., и она работает по старинке. Хорошо, хоть не по Кодексу.
Sam
Sam 15.02.2020 09:22
89 ziņojumi
Хорошо, хоть не по Кодексу))
Sam 15.02.2020 09:22
Да ладно? Пару недель назад видел как ссылаются на DLK. Был в шоке, это не сказать ничего.

Спецы! Может тут есть что-то особенное: https://likumi.lv/ta/id/202273-valsts-un-pasvaldibu-instituciju-amatpersonu-un-darbinieku-atlidzibas-likums? Надо бы этот закон мне тоже перечитать...
Ant_lv
Ant_lv 15.02.2020 09:47
3387 ziņojumi
Хорошо, хоть не по Кодексу))
Да ладно? Пару недель назад видел как ссылаются на DLK. Был в шоке, это не сказать ничего.

Спецы! Может тут есть что-то особенное: https://likumi.lv/ta/id/202273-valsts-un-pasvaldibu-instituciju-amatpersonu-un-darbinieku-atlidzibas-likums? Надо бы этот закон мне тоже перечитать...
Ст. 3.1. ч.1) Visos gadījumos, kad amatpersonai (darbiniekam) izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma no darba samaksas par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem. Ja amatpersona (darbinieks) pēc iecelšanas amatā (pieņemšanas dienestā, darbā) ir pildījusi amata (dienesta, darba) pienākumus mazāk par sešiem mēnešiem, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā amatpersona (darbinieks) ir pildījusi amata (dienesta, darba) pienākumus. Ja amatpersona (darbinieks) ir nodarbināta mazāk par sešiem mēnešiem pēc vismaz 12 mēnešu ilgas attaisnotas prombūtnes, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā amatpersona (darbinieks) ir pildījusi amata (dienesta, darba) pienākumus.
Значит министерство правильно считает, а я ошиблась и заслужила критику. Или слово "periods" понимается, как все отработанные дни до отпуска? Запуталась...
Sam
Sam 15.02.2020 10:45
89 ziņojumi
Да проще пареной репы!
Ja amatpersona (darbinieks) ir nodarbināta
mazāk par sešiem mēnešiem pēc vismaz 12 mēnešu ilgas attaisnotas prombūtnes,
vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā amatpersona (darbinieks) ir pildījusi amata (dienesta, darba) pienākumus.

par periodu, kurā amatpersona (darbinieks) ir pildījusi amata (dienesta, darba) pienākumus = это и есть период от первого рабочего дня, когда лицо приступило к работе после длит. перерыва до дня того месяца, когда (по какой-то причине) нужно определить средний заработок.

ЕСЛИ НЕТ ШЕСТИ ПОСЛЕДНИХ КАЛЕНДАРНЫХ МЕСЯЦЕВ
Mu-maija
Mu-maija 15.02.2020 13:08
15808 ziņojumi
Да проще пареной репы!
Ja amatpersona (darbinieks) ir nodarbināta
mazāk par sešiem mēnešiem pēc vismaz 12 mēnešu ilgas attaisnotas prombūtnes,
vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā amatpersona (darbinieks) ir pildījusi amata (dienesta, darba) pienākumus.

par periodu, kurā amatpersona (darbinieks) ir pildījusi amata (dienesta, darba) pienākumus = это и есть период от первого рабочего дня, когда лицо приступило к работе после длит. перерыва до дня того месяца, когда (по какой-то причине) нужно определить средний заработок.

ЕСЛИ НЕТ ШЕСТИ ПОСЛЕДНИХ КАЛЕНДАРНЫХ МЕСЯЦЕВ
Спасибо, Майя ,но руководитель считает, что имеется в виду , только "полные отработанные месяца ", то бишь период расчета среднего заработка "05.августа- 31.декабрь, отработанные до отпуска дни в январе 2020. в расчет не включается. По дням пересчитывают только в случае увольнения новых работников,когда нет последних шести календарных месяцев, а к отпуску после декрета ( когда<6мес.)- не применяется.
Sam
Sam 15.02.2020 15:01
89 ziņojumi
Сразу не обратила внимание, что, суть спора в этом:
"При расчете отпуска в январе 2020 ... в средний заработок включила отработанные дни в январе до отпуска" -?
т.е.в расчёт берутся те шесть месяцев, полные или не полные, которые перед месяцем, в котором работник уходит в отпуск? И не учитывается месяц, в котором работник уходит в отпуск?
Кстати, а в законе о труде это оговорено?
Allda
Allda 15.02.2020 19:33
2908 ziņojumi
Сразу не обратила внимание, что, суть спора в этом:
"При расчете отпуска в январе 2020 ... в средний заработок включила отработанные дни в январе до отпуска" -?
т.е.в расчёт берутся те шесть месяцев, полные или не полные, которые перед месяцем, в котором работник уходит в отпуск? И не учитывается месяц, в котором работник уходит в отпуск?
Кстати, а в законе о труде это оговорено?
05.08.2019 (первый рабочий день после декрета). Работник с нормальным рабочим временем, 5 дней в неделю работал до 20.01.2020. (первый день отпуска) Отпуск до 26.01.2020. затем 27.01.20.-29.01.20. снова рабочие дни, 30.01-
31.01.2020. дополнительный отпуск.

1) Мой период расчета среднего заработка для ежегодного отпуска : период 05.08.2019-19.01.2020. зарплата за отработанные дни, премии и подарки.
Для дополнительного отпуска период расчета: 05.08.2019.- 29.01.2020.
В расчет среднего заработка не включала prombūtnes в соответствии с AL ст.3.1. ч.7 "
(7) Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas, dienas, kad amatpersona (darbinieks) nav pildījusi amata (dienesta, darba) pienākumus šā likuma 3.pantaceturtās daļas 2., 3. un 4.punktā, 26.pantapirmajā daļā, Darba likuma 74.pantapirmajā un sestajā daļā vai citos ārējos normatīvajos aktos noteiktos attaisnotas prombūtnes gadījumos, kā arī gadījumos, kas minēti šā likuma 3.panta4.2 daļā un piektās daļas 7.punktā. Darba samaksā, no kuras aprēķina vidējo izpeļņu, neieskaita darba devēja izmaksāto slimības naudu, atvaļinājuma apmaksu, atlīdzību šā likuma 3.pantaceturtās daļas 2., 3., 4., 7. un 8.punktā, 4.2 daļā, piektās daļas 7.punktā, 26.pantapirmajā daļā, Darba likuma 74.pantapirmajā un sestajā daļā minētajos gadījumos vai citos ārējos normatīvajos aktos noteiktos attaisnotas prombūtnes gadījumos."

2) Требуемый руководством расчет среднего заработка для ежегодного и дополнительного отпусков :период с 05.08.2020.- 31.12.2019.
Sam
Sam 16.02.2020 09:24
89 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.