По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Jaunumi - ne grāmatvedība, ne nodokļi Uz tēmu sarakstu

Jaunumi - ne grāmatvedība, ne nodokļi
https://www.apollo.lv/6733089/new-york-times-par-latvijas-finansu-sistemas-problemam-latvija-bijusi-apkaunojums-eiropas-savienibai
Aivars007
Aivars007 18.07.2019 18:33
26981 ziņojums

Atbildes (81)

Domāju - otrais teikums tuvāk patiesībai.
Aivars007
Aivars007 20.08.2019 18:29
26981 ziņojums
http://www.press.lv/post/buhgalter-zhiteli-lavii-ne-hotyat-platit-nalogi-tak-chego-potom-zhalovatsya/
Meek
Meek 20.08.2019 22:01
5623 ziņojumi
Šobrīd tehnisku iemeslu dēļ portālā www.latvija.lv nedarbojas e-pakalpojumi, nevar lejupielādēt (atvērt) atbildes dokumentu.
Pensionāri "rullē"! Pārslogojuši ar iesniegumiem!
Ambera
Ambera 21.08.2019 12:56
21759 ziņojumi
Noklausījos.
Diezgan nožēlojami, jo žurnālists tā arī visas intervijas garumā neļāva atbildēt uz pašu pirmo jautājumu - vai nepieciešama ārpakalpojumu grāmatvežu liencēšana? Kāpēc jā, kāpēc nē?
Aivars007
Aivars007 21.08.2019 13:06
26981 ziņojums
Visu laiku, arī pārtraukumos, bija jūtama provokācija: visi tiešām zog, visi likumi ir stulbi, augšas neko nesaprot no iekš dzīves, visi korumpēti, iepērks norūsējošos dzelžus par miljoniem.
Atgādināja, ka pie viņiem nāk arī Zaicevas kundze...
A nu tagad vilnis nāk no otras puses: cik man kārtējo reizi "samaksāja" par šādiem izteicieniem, ka VID nav ne pie kā vainīgs..., cik grūti iet uzņēmējiem un vispār, ko tie veči saprot no reālas dzīves?!
"Ļoti patīkami" dzirdēt anonīmā komentētāja spriedelējumus, kurš pats savu dzīvi neprot sakārtot tā, ka nav jāsūdzās, cik tā ir "slikta"! Toties viedoklis viņam katram IR!
Mu-maija
Mu-maija 21.08.2019 14:12
15808 ziņojumi
Ar "večiem" jāsaprot - vecenes
Mu-maija
Mu-maija 21.08.2019 14:14
15808 ziņojumi
Kokam divi gali.
Visas Jūsu atbildes es personīgi atbalstu.
Vienīgi paliku neapmierināts ar to, ka nedzirdēju Jūsu viedokli par ārpakalpojumu grāmatvežu licencēšanu.
Kurš bija pats pirmais jautājums.
Par to man žēl.
Aivars007
Aivars007 21.08.2019 14:19
26981 ziņojums
Ar "večiem" jāsaprot - vecenes
Mu-maija 21.08.2019 14:14
Neesat Jūs nekāda vecene!
Es biju patīkami pārsteigts, cik Jūs labi izskatāties.
No malas varēja šķist, ka par 52 gadu darba stāžu Jūs koķetējat...
Jo uz Jums skatoties, Jums varēja dot tos 52 mūža gadus, bet ne jau 52 darba gadus.
Tas bez lišķības, jo lišķēt es vispār neprotu.
Aivars007
Aivars007 21.08.2019 14:21
26981 ziņojums
Es neesmu Adriano Čelentano, kurš filmā vienai skaistulei atbildēja:
Skaistule:
- А мне всего лишь 25!
- Я дал бы 26!
- Негодяй!
Aivars007
Aivars007 21.08.2019 14:23
26981 ziņojums
Man jau bija pienākums uzturēt sarunu, un tas aizrāva ta uz vienu pusi, ta uz otru.
Teikšu tā, es atbalstīti licencēšanu, bet pavisam ne tādā veidā, kā to mums piedāvā.
Kas iznāk reāli? Clvēkam ir izglītība + pieredze, ej un pērci licenci, t.i. uz diviem epriekšējiem faktiem tiek izsniegts vēl viens papīrīts, kas apliecina, ka es protu!
Bet varēju ļoti slikti mācīties un pēcāk varēju strādāt kaut kādās piparbodītēs, tik un tā manbūs licence!
Mans priekšstats par diplomētu personu, kura kvalificējas par uzticamu speciālistu mazliet savādāks.
Tādēļ "licenzītes" iegādi tādā veidā kā tiek piedāvāts neuzskatu par nopietnu pasākumu. Neviens, ka iztērēs to simtnieku, pirkšanas rezultātā nekļūs ne gudrāks, ne godīgāks, bet ķeksīti organizētāji varēs atzīmēt - esam noreaģējuši!!!
Es pirmajā vietā liktu regulāru apmācību, turklāt bezmaksas, jo....
Pagājušajā gadsimtā tādas lietas bija organizētas katram uzskaites objektam un tās bija obligātas!
Ja ņemt vērā, ka tolaik grāmatvedis nodarbojās ar vienu vienīgo objektu un normatīvie aktu nemainījās katru mīļu brīdi, tad, pastrādājot pie vairākiem "galdiem", varēja izveidoties grāmatvedis.
Šodie visam jābūt vienā galvā...
Ai, tad jūs jau tā pat visu zinat bez maniem komentāriem.
.........................................................................................
Mu-maija
Mu-maija 21.08.2019 19:45
15808 ziņojumi
Es pirmajā vietā liktu regulāru apmācību, turklāt bezmaksas
Mu-maija 21.08.2019 19:45
Piekrītu.
Un šīs apmācības būtu ar nopietniem eksāmeniem, lai būtu atskaites punkts, ka cilvēks šīs apmācības ir apguvis, nevis atsēdējis.
Aivareno
Aivareno 22.08.2019 06:13
6641 ziņojums
Clvēkam ir izglītība + pieredze, ej un pērci licenci, t.i. uz diviem epriekšējiem faktiem tiek izsniegts vēl viens papīrīts,
Mu-maija 21.08.2019 19:45
В этом весь смысл. Выдать за деньги лицензию, которую потом можно отбирать по нужным предлогам, ведь опыт и диплом отнять нельзя. Качество образования - это другое, это вопросы к университетам и институтам.
Sbe
Sbe 22.08.2019 08:55
1150 ziņojumi
Es pirmajā vietā liktu regulāru apmācību, turklāt bezmaksas, jo....
Mu-maija 21.08.2019 19:45
Beidziet! neinteresē lielai daļai nekas! Nemācās un nemācīsies.
Vieni un tie paši mācās, mācās, bet, kas nemācījās, tie arī nemācīsies.
Kad jautāju dažiem pakalpojumu sniedzējiem "kāpēc nenāk uz semināriem vai vismaz tiešraidei lai pieslēdzas?", Zināt, ko atbild? "Man nav laika (ieslēgt fonā tiešraidi darbā???), man nevajag, es tāpat visu zinu, tur nekā jauna nav."
Andaz
Andaz 22.08.2019 09:17
27892 ziņojumi
Beidziet! neinteresē lielai daļai nekas! Nemācās un nemācīsies.
Andaz 22.08.2019 09:17
Семинаров слишком много. Постоянное изменение налогового законодательства уже воспринимается как ещё один способ честного отъёма денег -организовать очередной семинар, а не как необходимость что-то улучшить в правилах и законах. Стоимость семинаров далеко не символическая, сеодня заплатил, через полгода -изменения и опять семинар? Поэтому и не ходят. Плюс занятость. Пока я четыре часа сижу на семинаре, вместо меня никто не посчитает зарплату, не составит годовой отчёт и т.д.
Allda
Allda 22.08.2019 09:48
2908 ziņojumi
Nemācās un nemācīsies.
Andaz 22.08.2019 09:17
Ja bez dokumenta nevarēs praktizēt, tad nāksies vien mācīties.
Aivareno
Aivareno 22.08.2019 09:52
6641 ziņojums
Анда, ну согласись, это разные вещи - посещать курсы и семинары, либо требовать от бухов с опытом в 30 лет наличие высшего образования. Что оно мне даст? Выпускники ВУЗа знают практическую бухгалтерию лучше меня?
Albina
Albina 22.08.2019 10:05
64576 ziņojumi
Es pirmajā vietā liktu regulāru apmācību, turklāt bezmaksas, jo....
Mu-maija 21.08.2019 19:45
В нашем мире ничего не бывает бесплатно. Консультант должен получить, за аренду надо заплатить и т.д. и т.п. Заплатит за это какой-то бюджет ... налог ... ещё какое-нибудь промежуточное звено ... Я.
Поэтому я против сертификации как таковой. Считаю, что бухгалтер - это не специалист по знанию чего-либо и не лицо, обеспечивающее налоговое бремя, а "учётчик", которого нанимает коммерсант для организации учёта его денег. Это - главная задача. Поэтому дело коммерсанта - выбрать для этого подходящее "лицо". Надеюсь, что в скором времени профессия бухгалтера отомрёт с учётом развития IT-технологий. Брюссель уже занимается этим вопросом, чтобы сделать это централизованно.
Tehnolog
Tehnolog 22.08.2019 10:30
3093 ziņojumi
отомрёт с учётом развития IT-технологий
Рядом с IT-технологией еще больше специалистов нужно. Законы меняли и менять будут. Бухгалтер уже давно не учетчик, а организатор учета. Диплома айтишника не хватит, чтобы все методики написать.
Sbe
Sbe 22.08.2019 10:53
1150 ziņojumi
Es pirmajā vietā liktu regulāru apmācību, turklāt bezmaksas, jo....
В нашем мире ничего не бывает бесплатно. Консультант должен получить, за аренду надо заплатить и т.д. и т.п. Заплатит за это какой-то бюджет ... налог ... ещё какое-нибудь промежуточное звено ... Я.
Поэтому я против сертификации как таковой. Считаю, что бухгалтер - это не специалист по знанию чего-либо и не лицо, обеспечивающее налоговое бремя, а "учётчик", которого нанимает коммерсант для организации учёта его денег. Это - главная задача. Поэтому дело коммерсанта - выбрать для этого подходящее "лицо". Надеюсь, что в скором времени профессия бухгалтера отомрёт с учётом развития IT-технологий. Брюссель уже занимается этим вопросом, чтобы сделать это централизованно.
Kā uz to paskatās.
Nevaru pilnībā piekrist. Jo ir nianses. Un ne viena vien.
Man tirgū stāstīja, ka, piemēram, Apvienotajā Karalistē grāmatveži tiek zvērināti - kā pie mums revidenti, tiesu izpildītāji.
Kāda ir atdeve no tās zvērināšanas un ko tas īsti nozīmē - nemācēšu teikt (par UK).
Pie mums saprotu - zvērināts tiesu izpildītājs - kaut kas ļoti līdzīgs zvēram.

Kamēr vien šī profesija "grāmatvedis" nav nosprāgusi, kā daži te sapņo, tikmēr mana pārliecība ir - ir jāmācās un jāpierāda savas zināšanas ar eksāmenu vai vismaz ar testu.
Lai arī man pašam visi semināri "biezā slānī" nav sirdij tuvi (lai Anda neapvainojas!), tomēr, piemēram, ārsta pienākums ir ik pēc 5 gadiem atjaunot sertifikātu. Un to var izdarīt, tikai noklausoties noteiktu skaitu stundu visdažādākos seminārus par aktualitātēm nozarē.
Cerams, ka ar grāmatvežiem līdzīgi nerīkosies, jo semināru organizatori un lektori dažkārt ir... neizteikšos.
MVVNACFDV
Aivars007
Aivars007 22.08.2019 11:03
26981 ziņojums
Kamēr vien šī profesija "grāmatvedis" nav nosprāgusi, kā daži te sapņo, tikmēr mana pārliecība ir - ir jāmācās un jāpierāda savas zināšanas ar eksāmenu vai vismaz ar testu.
Aivars007 22.08.2019 11:03
Согласен. Но именно это предполагает получение образования, в т.ч. бухгалтерского. Причём не бесплатного. У меня много знакомых бухгалтеров, которые после вступления в ЕС шли и учились и получали евросертификат. За свои, или фирменные деньги. Но тем самым я увеличиваю свою "цену" на рынке. И берущий меня на работу смотрит - что закончил, доверяет ли он этому ВУЗу или колледжу.
Ведь при наличии прав категории "В" вряд ли я устроюсь на работу водителем фуры. Значит я за свои деньги пойду, обучусь и получу нужную категорию.
Если я чувствую, что отстаю, беру кошелёк и иду на курсы, семинары и т.п. Перед этим здесь, на форуме, или в другом месте посоветуюсь, куда нести свои деньги.
А с врачами бухгалтера вряд ли стоит сравнивать. Они деньги не лечат.
Tehnolog
Tehnolog 22.08.2019 12:22
3093 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.