По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Gada pārskats

Darbības turpināšanas principa nepiemērošana Uz tēmu sarakstu

Darbības turpināšanas principa nepiemērošana
Ir SIA, kas vēl strādā, bet vadība to ir plānojusi tuvākajā laikā likvidēt. Es saprotu, ka man gada pārskats ir jātaisa nepiemērojot darbības turpināšanas principu (DTP). Tas nozīmē ko?
1) ierakstu to, ka nepiemēroju DTP pielikumā
2) uzrakstu turpat par plāniem likvidēt
3) visi aktīvi un saistības pārklasificējas uz īstermiņa
4) nekādu uzkrājumu un nākamo periodu ieņ/izd (nav arī bijuši)
Nekur nevaru īsti GP atrast, ko nozīmē "nepiemērot DTP" - tikai to, ka nepiemērojot DTP, es nevaru piemērot "vispārīgo principu par finanšu pārskata posteņu novērtēšanu atbilstīgi iegādes izmaksām vai ražošanas pašizmaksai" - bet ko es tad varu piemērot, ja šo nepiemēro? Ok, krājumi iet atgūstamajā vērtībā. Vēl kaut kas mainās?
_susurs_
_susurs_ 19.04.2019 16:38
828 ziņojumi

Atbildes (6)

Ir SIA, kas vēl strādā, bet vadība to ir plānojusi tuvākajā laikā likvidēt.
_susurs_ 19.04.2019 16:38
Vai ir uzsākts likvidācijas process ? Vai ir oficiāli noformēts lēmums par likvidācijas uzsākšanu ? Vai ir Jums iedots kaut kāds rakstiski noformēts dokuments par nodomu uzņēmumu likvidēt ?

Ja nekas tāds nav, Jums nav tiesību darīt neko no Jūsu aprakstīta, jo šodien vadība domā un runā par likvidāciju, rīt pārdoma un neko vairs nelikvidē. Tad Jūsu sagatavots GP ar domu par likvidāciju izradīsies nederīgs un nepareizs.
Meek
Meek 20.04.2019 00:47
5622 ziņojumi
šodien vadība domā un runā par likvidāciju, rīt pārdoma un neko vairs nelikvidē
Meek 20.04.2019 00:47
Šodien vadība atsakās parakstīt gada pārskatu, kurā rakstīts, ka "sabiedrība darbosies turpmāk". Jūsuprāt man ir tiesības sagatavot gada pārskatu piemērojot darbības turpināšanas principu, ja vadības ziņojumā un FP pielikumā ir rakstīts par plāniem likvidēt sabiedrību tuvākajā laikā?
_susurs_
_susurs_ 20.04.2019 09:50
828 ziņojumi
Ir viens ļoti svarīgs princips grāmatvedim - pamatā jebkuram ierakstam uzskaitē, un vēl vairāk gada pārskatā, jābūt dokuments, nevis kaut-kāda papļapāšana no vadības.
Prasiet no viņiem pamatojumu rakstveidā un sagatavosiet gada pārskatu atbilstoši tām dokumentam.
Meek
Meek 20.04.2019 15:49
5622 ziņojumi
Ir viens ļoti svarīgs princips grāmatvedim - pamatā jebkuram ierakstam uzskaitē, un vēl vairāk gada pārskatā, jābūt dokuments, nevis kaut-kāda papļapāšana no vadības.
Prasiet no viņiem pamatojumu rakstveidā un sagatavosiet gada pārskatu atbilstoši tām dokumentam.
Meek 20.04.2019 15:49
Piekrītu! GP pielikums un vadības ziņojums nav pamats likvidācijai, dalībnieku lēmums ir. Kāpēc vadība ziņo par to, par ko dalībnieku sapulcē nav vēl pieņemts lēmums?
Aigarsr
Aigarsr 22.04.2019 19:30
208 ziņojumi
Un vēl - grāmatvedis nav meža sanitārs.
(C) Andaz

Vadības ziņojums jāsastāda uzņēmuma vadībai, taču ne grāmatvedim.
Piekrītu Meek - grāmatvedis nav nekāds brīvdomātājs. Grāmatvedis izpilda uzņēmuma vadības lēmumus, ja tie nav prelikumīgi.
Aivars007
Aivars007 22.04.2019 19:51
26981 ziņojums
Vadības ziņojums jāsastāda uzņēmuma vadībai, taču ne grāmatvedim.
Aivars007 22.04.2019 19:51
Un vadība savā ziņojumā drīkst rakstīt, ko grib! Kāda gan te vēl darīšana grāmatvedim? Uzrakstīja, ka likvidēs - taisa grāmatvedis GP saskaņā ar neturpināšanu.
Andaz
Andaz 25.04.2019 14:49
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.