По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

Pretenzijas un ieteikumi Valsts ieņēmumu dienestam Uz tēmu sarakstu

Pretenzijas un ieteikumi Valsts ieņēmumu dienestam
Kopā ar domu biedru grupu apkopojam pretenzijas Valsts ieņēmumu dienestam.
Pašlaik temati ir:
Jauno pārskatu sarežģītās veidlapas.
Metodisko materiālu neesamība saistībā ar jaunajiem pārskatiem.
VID augstu amatpersonu viedoklis:
- par grāmatvežzu kvalifikāciju;
- par pārskatu kvalitāti;
- par grāmatvežu licencēšanu.
VID administrēto pārskatu kontroles "kvalitāte".

Lūdzu, izsakiet savas domas - pretenzijas, ieteikumus.
Lūdzu, konkrēti.
Vizīte vēl nav pieteikta, datums nav zināms.
Šodien saņēmu atbildi - rakstiet mums... Neko es vairāk viņiem nerakstīšu. Vēlos sarunu klātienē, pieprasot sarunas protokolēšanu. Un pēc tam - atbildes rakstveidā.

Ceru uz Jūsu atsaucību.
Aivars007
Aivars007 04.04.2019 16:31
26981 ziņojums

Atbildes (102)

Kolēģiem (drosmīgajiem) zināšanai:
Līga Plaude
eksperts administratīvajos jautājumos,
arī ĢD I.Jaunzemes asistente (palīdze)
Tālrunis
67122687

Ļoti atsaucīga, pieklājīga darbiniece.
Man ļoti izvērsti un konkrēti atbildēja uz jautājumu - kāpēc VID kavē atbildes uz NM jautājumiem, konkrēti uz manis sūtīto vēstuli.
No visas sarunas sapratu - nav iedomīga, nav vīzdegunīga, ir patiešām saprotoša, ar vēlmi noskaidrot un sniegt konkrētu atbildi.
Tādus ierēdņus (labdabīgi noskaņotus pret jautātāju - nodokļu maksātāju) reti var sastapt.
Patiešām bija patiess prieks komunicēt.
Aivars007
Aivars007 04.10.2019 10:29
26981 ziņojums
Līgai
Albina
Albina 04.10.2019 10:32
64595 ziņojumi
Man arī ir pozitīva pieredze - uz manis uzdoto jautājumu par kases aparātiem saņēmu ļoti izsmeļošu un konkrētu atbildi, biju ļoti patīkami pārsteigta, tas gan bija pasen, 2016.gadā, bet ir palicis atmiņā, atbildi sniedza Gints Kairišs, VID NKP Elektronisko kases aparātu, kontroles daļas, galvenais nodokļu inspektors.
Uce
Uce 07.10.2019 12:11
218 ziņojumi
Diemžēl šis Kairišs ir prom no VID ar š.g. 30. maiju, tagad strādā VK.
Ant_lv
Ant_lv 07.10.2019 13:34
3404 ziņojumi
.
Aivars007
Aivars007 23.10.2019 12:20
26981 ziņojums
Vai vēl kāds šajās dienās saņēma šādu vēstuli?

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID), informē, ka Jūs esat reģistrējies kā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (turpmāk – likums) subjekts.
Atbilstoši likuma 47.pantapirmās daļas 2.punktaprasībām uzraudzības un kontroles institūcijai ir tiesības pieprasīt no uzraugāmajiem un kontrolējamiem likuma subjektiem informāciju, kas saistīta ar šā likuma prasību izpildi, pieprasīt, lai uzrāda dokumentu oriģinālus, izskatīt un saņemt to kopijas vai norakstus, saņemt attiecīgus paskaidrojumus, kā arī veikt darbības, lai nepieļautu vai samazinātu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas vai terorisma un proliferācijas finansēšanas iespējas.
Ņemot vērā minēto, lūdzam likuma subjektu, atbilstoši likuma 6.pantā noteiktajam, līdz 2019.gada13.decembrim iesniegt VID Jūsu izstrādāto noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas risku novērtējuma iekšējās kontroles sistēmu, tai skaitā izstrādātās un dokumentētās attiecīgās politikas un procedūras.
Informāciju lūdzam iesniegt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, uzspiežot “Atbildēt uz šo vēstuli” un pievienojot pieprasīto informāciju.
Aivars007
Aivars007 23.11.2019 00:06
26981 ziņojums
Saņēmis neesmu, jo mani jau ir pārbaudījuši
Droši vien tā vēstule ir salīdzinoši laba ziņa, jo secinājums, ka (tuvākajā laikā) VID neplāno pārbaudīt.
Bet slikta ziņa iespējams dēļ tā, ar kādu mērķi to sūtīja... licencēšanai vajadzēšot to sistēmu... vai tik ar licencēšanu nav saistīts.
Jebkurā gadījumā domāju ka tā nav nekāda liela problēma. Visu sagatavot un aizsūtīt un miers.
Some
Some 23.11.2019 06:54
124 ziņojumi
.
Aivars007 23.10.2019 12:20
Kur tad meklēt šo? PDB?
Ant_lv
Ant_lv 23.11.2019 14:11
3404 ziņojumi
.
Aivars007 23.10.2019 12:20
Kur tad meklēt šo? PDB?
Ant_lv 23.11.2019 14:11
Kas ir PDB? Pa latviskam?
Aivars007
Aivars007 23.11.2019 15:13
26981 ziņojums
Ar'i zin'ams k'a https://www6.vid.gov.lv/
Ant_lv
Ant_lv 23.11.2019 22:35
3404 ziņojumi
Vai vēl kāds šajās dienās saņēma šādu vēstuli?
Aivars007 23.11.2019 00:06
Neesmu saņēmusi. Nez ko tas varētu nozīmēt? Nav jau problēmu nosūtīt, bet man ir aizdomas, ka jebkurā variantā būs kādi aizrādījumi un mums jāveic labojumi un papildinājumi, tā tas ir bijis kaut vai ar grāmatvedības politiku. Lasīt īsti neviens pārbaudītājs nelasa, bet labot liek, jo citādi ir pa velti baudījuši. Tā kā es šāda tipa dokumentus nepērku "tirgū" bet gatavoju pati, ir diezgan ko noņemties, lai atbilstu normatīvajiem aktiem. Un tagad vēl nācis klāt termins "proliferācija", kas nebija likuma sākotnējā versijā. Un ja godīgi, neesmu vēl izstudējusi šī vārda ekonomisko, politisko utt. jēgu
Sandra48
Sandra48 23.11.2019 23:18
324 ziņojumi
Arī nesaņēmu, jo esmu jau pārbaudīta. Bet zinu subjektus, kas ir saņēmuši. Mans viedoklis par šo ir, ka gads strauji tuvojas beigām un VID ir sapratis, ka NILLTFN pārbaužu plānu nepaspēs izpildīt. Tāpēc bliež visiem pēc kārtas epastus, lai sūta metodikas uz VID. Lai kaut kā vismaz palielinātu "ķipa šitos pārbaudījām" skaitu.
_susurs_
_susurs_ 24.11.2019 07:30
831 ziņojums
Esmu saņēmusi!
Man nav ko izstrādāt un ko rādīt.............
Mu-maija
Mu-maija 24.11.2019 07:42
15812 ziņojumi
Esmu saņēmusi!
Man nav ko izstrādāt un ko rādīt.............
Mu-maija 24.11.2019 07:42
Kāpēc?
Vai visus noziedzniekus jau esat noķērusi aiz astes?
Aivars007
Aivars007 24.11.2019 09:18
26981 ziņojums
Esmu saņēmusi!
Man nav ko izstrādāt un ko rādīt.............
Mu-maija 24.11.2019 07:42
Un ko darīsiet?
Ilma
Ilma 24.11.2019 19:42
30495 ziņojumi
Mjā, rakstu, rakstu, tad atduros pret MK noteikumi Nr.281, viss labi, tad ieraugu, ka tie zaudē spēku 2019.gada17.decembrī. Vietā būs MK noteikumi Nr.408. Neizpētīju vēl atšķirības tajos, tikai domāju, kā pielāgot savu iekšējās kontroles sistēmu tiem. Vai mani baudīs līdz 17.decembrim vai pēc? Varbūt kāds zin? Bet vispār ļoti atgādina zinātnisko komunismu (neesmu gan to studējusi) bet ir tāda nojauta, ka šīs abas lietas varētu būt līdzīgas :- Pat negribu iedziļināties, kāpēc šogad jūlijā pieņemtie MK noteikumi der tik līdz šī gada decembrim un vietā citi. Nu tas nav normāli nevienā gadījumā. Neredzu attaisnojumu šai glupībai. Ja likumdevējiem nav īsti ar ko nodarboties, es ieteiktu sagatavot priekš mums visu šo nepieciešamo instrukciju kopumu, nopirksim par godīgi nopelnītu naudu ar pārskaitījumu un galu galā pārbaudītājiem atkritīs liels darbs. Nebūs jābauda, jo visiem vienādas un skaistas iekšējās kontroles sistēmas. Tas tiešām būtu racionāli.
Sandra48
Sandra48 24.11.2019 22:46
324 ziņojumi
Un tagad vēl nācis klāt termins "proliferācija", kas nebija likuma sākotnējā versijā. Un ja godīgi, neesmu vēl izstudējusi šī vārda ekonomisko, politisko utt. jēgu
Sandra48 23.11.2019 23:18
https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/tf_un_pf_noversanas_vadlinijas.pdf
https://www.fid.gov.lv/index.php/viegli-lasit
Meek
Meek 24.11.2019 23:36
5651 ziņojums
Proliferācijas novēršana, ja pareizi saprotu, ir kodolierieču (un to izgatavošanas materiālu un tehnoloģiju) izplatīšanās kavēšana. Ir valstis, kam jau ir kodolieroči un nebūtu vēlams, ka tie tiek visādiem šaubīgiem režīmiem vai teroristu grupējumiem.
Es ĻOTI apšaubu, ka kādam parastam Latvijas grāmatvedim būs jāsaskaras ar šo jautājumu un jāziņo par to, ka viņa klients vēlas pārdot plutoniju Irānai.
Bankas - ta ir cita lieta.
Ilzex
Ilzex 25.11.2019 10:02
2666 ziņojumi
Es šajā sakarā jau esmu bez piecām minūtēm "uzsprādzis".
Biju nedaudz nomierinājies (ilgstoši biju spiest dzert Nervostrong), tagad atkal jauns saasinājums.
Vakar jau nosūtīju vienu indīgu vēstuli VIDam. Tiklīdz būs brīvāks laiks, rakstīšu nākamo.
Un neesmu atmetis cerību tikties ar VID ĢD.
Vismaz - lai ieskatītos acīs. Labprāt satiktu "vaigā" arī tos 9 ierēdņus, kuri 4-ās garās vēstulēs par mani izņirgājās.

Draugi, ne-draugi, kolēģi!
Ja mēs neko nedarīsim - viņi vēl vairāk kāps mums uz galvas un arī pied****, kā to saka tautas paruna.
Man apkalpošanā pašlaik ir vairs tikai ģimenes ārsti un ambulatorie ārsti!
Kāda nah** te proliferācija, kādi ieroči, kādi noziedzīgie līdzekļi!!!
Priekš kam man jāsēž caurām dienām un jāsacer nu jau vesels romāns (vismaz 20 bezjēdzīgi, nevienam nevajadzīgi dokumenti), lai iztaptu kaut kādiem glupiem (tupiem) ierēdņiem, kuri uz katru papīru pieprasa pa vēl vienam papīram! Un tas viss subjektīvi! Kāds nu kuram tas IQ! Priekš kam? Par tādām stulbībām mani klienti man nemaksā! Un neviens nemaksā!

VID interneta vietnē pašā pirmajā lappusē lieliem burtiem rakstīts:
VĒRTĪBAS
PROFESIONALITĀTE – zināšanas un kompetences augstā līmenī, prasmes tās pielietot darbā, pastāvīga attīstība un augsta darba ētika;
SADARBĪBA – koleģialitāte un atvērtība pienākumu izpildē, vienota mērķu izpratne un to sasniegšana;

Gribu satikt VID ĢD un pajautāt, lai izskaidro man šīs VID darbinieku "vērtības".
Ļoti gribu! Es vairs nespēju dzīvot, neiemācījies no galvas visas šīs "vērtības", kas faktiski ir klaja ŅIRGĀŠANĀS!!!
Aivars007
Aivars007 25.11.2019 10:36
26981 ziņojums
Man apkalpošanā pašlaik ir vairs tikai ģimenes ārsti un ambulatorie ārsti!
Kāda nah** te proliferācija, kādi ieroči, kādi noziedzīgie līdzekļi!!!
Aivars007 25.11.2019 10:36
Ну, Айвар, не скажиииите. Чёрт их знает, что они нам засунут с клизмой. А вдруг ТАМ - алмазы?!
Tehnolog
Tehnolog 25.11.2019 10:47
3099 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.