По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Iesācējiem

Jauns gads Uz tēmu sarakstu

Jauns gads
Esmu grāmatveža amatā ne tik sēn..izlasījusi daudz likumus...bet..tomēr,,lūdzu Jūsu palīdzību. Man ir jāslēdz gadu, skaidrs, kā vēl ir PVN par 12.mēnesi jāsataisa,un tad varēšu visu noslēgt. Bet..ar ko būtu pareizi jāsāk..Ir jāveic uzkrajumus neizmantotiem atvaļinajumiem.,.kad nodošu dekl..slēgšu 7 grupas kontus uz 8610..Kas ir jādara ar degvielas kontu? Un kas vēl ir obligāti darams tagad..lai es kaut ko svarīgu nepalaidu garām! Gaidu Jūsu sapratni un palīdzību,tāpēc rakstu iesācējo forumā! Visiem jauko dienu vēlot!
Judy_29
Judy_29 07.01.2019 11:33
29 ziņojumi

Atbildes (39)

Сначала отправьте акты сверок и дождитесь ответов.
Albina
Albina 07.01.2019 11:34
64599 ziņojumi
Сначала отправьте акты сверок и дождитесь ответов.
Albina 07.01.2019 11:34
да! спасибо! акты как раз готовлю на 31.12.2018.
Judy_29
Judy_29 07.01.2019 11:37
29 ziņojumi
Потом делайте инвентаризацию бух.счетов. Т.е. распечатываете оборотку и аккуратненько по каждому счету проходите. Про инвентаризацию ОС не забудьте.
Albina
Albina 07.01.2019 12:09
64599 ziņojumi
Domāju, ka jāsāk ar to, ka jāaizdodas uz Ināras mājas lapu https://inaras-birojs.lv/metodiku-un-veidlapu-iegade/ jāapskatās vai viņai nav jau gatava GP priekšdarbu sagatavošanas metodika, jāiegādājas, jāizlasa, jāpiemēro sava uzņēmuma vajadzībām un tad pa punktiem jāizpilda.
Ja tur gatavas metodikas nav, tad pašai tāda jāsagatavo.
Andaz
Andaz 07.01.2019 13:17
27892 ziņojumi
Var jau atrast arī internetā daudz materiālu par šo tēmu.
Kontu noslēgšana uz 8610 ir pats pēdējais darbs.
Vispirms jāinventarizē VISI konti.
Ja "degvielas kontā" ir debeta atlikums, jāpārbauda dabā - vai a/m degvielas tvertnēs uz 1.01.2019 bija degviela par šo summu? Ja ir atšķirības - tas jākoriģē.
EDSā jāsalīdzina arī visi nodokļi.
Jāsalīdzina norēķini - 2310 un 5310.
Darba ir daudz, un šis darbs jāveic skurpulozi.
Lai veicas!
Aivars007
Aivars007 07.01.2019 14:26
26981 ziņojums
Ziniet, tā nav Jūsu profesija. Jūsu iespējas būt par grāmatvedi, es dotu 0%. Varbūt padomājiet par citu profesiju, piemēram, fotografēšanu, pavārmākslu, glezniecību, bet, lūdzu, grāmatvedībā nelieniet, tas nav priekš Jums.
Oscar
Oscar 09.01.2019 23:04
nav ziņojumu
Оскар, чего так строго?
Albina
Albina 10.01.2019 09:59
64599 ziņojumi
Oscar, Вы тоже когда-то начинали карьеру бухгалтера.
У Вас сразу было понимание всего процесса?
И сразу балансоспособность появилась?
И ошибок у Вас тоже совсем не было и нет?
И как высший судья,Вы безапеляционно решили,что это не для этого человека...
Gravchik
Gravchik 10.01.2019 11:21
6083 ziņojumi
Oscar, Вы тоже когда-то начинали карьеру бухгалтера.
У Вас сразу было понимание всего процесса?
И сразу балансоспособность появилась?
И ошибок у Вас тоже совсем не было и нет?
И как высший судья,Вы безапеляционно решили,что это не для этого человека...
Gravchik 10.01.2019 11:21
Jā, es arī kādreiz sāku. Es 2 gadus sēdēju blakus pieredzējušam grāmatvedim un skatījos kas un kā. Tad vēl 2 gadus tikai grāmatoju dokumentus. Un tikai piektajā gadā sāku strādāt pastāvīgi. Un tad es sapratu, ka tas ir mans.
Man šādi jautājumi bija pirmajā gadā, bet ne jau tad, kad es strādāju pastāvīgi.
Oscar
Oscar 10.01.2019 11:52
nav ziņojumu
Несмотря на то,что Вы самостоятельно начали работать только через 5 лет,это не значит,что СРАЗУ стали балансоспособным.И я НИКОГДА не поверю,что Вы за всю свою карьеру не сделали ни одной ошибки и что сейчас у Вас не бывает ошибок.Извините,но такого НЕ БЫ-ВА-ЕТ
И не судите всех по себе
Gravchik
Gravchik 10.01.2019 12:06
6083 ziņojumi
Daļēji piekrītu Oskaram.
Arī es esmu pārliecināts, ka VISPIRMS ir jāiemācās elementāras lietas, un tikai tad jāķeras pie darīšanas.
Sevišķi grāmatvedībā.
Protams, ka katram var gadīties kļūda. Un gadās arī. Arī man tajā skaitā, lai arī par cik gudru es sevi uzskatītu vai neuzskatītu.
Tomēr, es saprotu, ka Oskars bija domājis ne jau kļūdīšanos.
Un arī jautājuma autore nejautāja par kļūdu.
Ja cilvēks ir uzņēmies bilancspējīga grāmatveža pienākumus, tad tomēr daudz kas IR JĀZINA!
Nevar forumos mācīties Gada pārskata sagatavošanu.
Neesmu Oskara advokāts, taču arī Gravchik (domāju) nav jautājuma autores advokāte.
Oskara nosodījums arī ir безапеляционное решение.
Aivars007
Aivars007 10.01.2019 12:11
26981 ziņojums
Не бурчите )) У человека, может, это первый баланс в жизни. И правильно делает, что перестраховывается.
Albina
Albina 10.01.2019 12:15
64599 ziņojumi
Aivars Вы правильно думаете ,ничего личного к автору вопроса (даже не знакомы)
В остальном,остаюсь при своём ИМХО
Gravchik
Gravchik 10.01.2019 12:16
6083 ziņojumi
А я поддержу девушек. Автор пишет в рубрике "Для новичков".
Так что сюда надо заглядывать тем, кто хочет и желает помочь.
Tehnolog
Tehnolog 10.01.2019 12:22
3101 ziņojums
Secīgi ejot cauri virsgrāmatai jāpārliecinās, ka tajā uzrādītās summas ir patiesas. Reizē arī rodas jautājumi par datiem.
Te varētu būt kādi piemēri:
Konti 1xxx PL un ilgtermiņa ieguldījumi: vai aprēķināts nolietojums un vērtības sakrīt ar pamatlīdzekļu uzskaiti
Konti 21xx Krājumi: jāveic krājumu inventarizācijas, ja nepieciešams konti jākoriģē
Konti 23xx Debitori: Ir pārliecība, ka pircēju atlikumi ir pareizi (ir salīdzināti) vai nav nepieciešams pārmaksas pārcelt uz kreditoriem, vai nav bezcerīgie debitori, kas ir citos debitoros, vai avansa norēķinu atlikumi sakrīt ar datiem avansa norēķinos
Konti 24xx Nākamo periodu izdevumi: vai ir attiecināti uz izdevumiem uz iepriekšējo gadu attiecināmie izdevumi
Konti 26xx Nauda: vai kasē ir veikta inventarizācija, vai bankas atlikums sakrīt ar konta izrakstiem;
Konti 4xxx Uzkrājumi: vai ir aprēķināti/pārrēķināti uzrkājumi (ja tas nepieciešams)
Konti 51xx Aizņēmumi: vai aizņēmumu informācija sakrīt ar kredītu, līzingu grafikiem
Konti 52xx Avansi: vai avansu atlikumi ir korekti, vai nav aizmirsts kaut ko pārgrāmatot
Konti 53xx Piegādātāji: vai atlikumi ir patieisi, salīdzināti
Konti 57xx Nodokļi: jāsalīdzina ar VID datiem. Atlikumiem ir jāsakrīt - labo vai nu atskaites vai grāmatvedības datus, iegrāmato soda naudas. Par PVN deklarācijām parasti sev uztaisu tādu visu gada PVN deklarāciju kopsavilkumu (no VID iesniegtajiem datiem) un mēģinu uztaisīt tādu pašu "gada" deklarāciju pēc saviem datiem. Tad var salīdzināt vai uzrādītie darījumi sakrīt ar VID datiem. Vai nav aizmirsti kādi neapliekamie vai reversa darījumi.
Tikai pēc tam, kad esmu pārliecinājies par bilances kontu patiesumu slēdzu operāciju kontus.
Dzintarss
Dzintarss 10.01.2019 12:43
245 ziņojumi
Oscar, Вы тоже когда-то начинали карьеру бухгалтера.
У Вас сразу было понимание всего процесса?
И сразу балансоспособность появилась?
И ошибок у Вас тоже совсем не было и нет?
И как высший судья,Вы безапеляционно решили,что это не для этого человека...
Gravchik 10.01.2019 11:21
Jā, es arī kādreiz sāku. Es 2 gadus sēdēju blakus pieredzējušam grāmatvedim un skatījos kas un kā. Tad vēl 2 gadus tikai grāmatoju dokumentus. Un tikai piektajā gadā sāku strādāt pastāvīgi. Un tad es sapratu, ka tas ir mans.
Man šādi jautājumi bija pirmajā gadā, bet ne jau tad, kad es strādāju pastāvīgi.
Oscar 10.01.2019 11:52
Jums paveicās, ka divus gadus varējāt sēdēt blakus un mācīties, lielākajai daļai jāmācās pašiem no forumiem vai arī jāiet uz kursiem, jo nav kas palīdz vai pastāsta!
Andris8
Andris8 10.01.2019 12:46
594 ziņojumi
Tāpēc jau VID iesaka grāmatvežu sertifikāciju, ka cilvēki forumā mācās par bilancspējīgu grāmatvedi.
Aivars007
Aivars007 10.01.2019 13:20
26981 ziņojums
Не повезло, а для начала все идут в помощники, а с накоплением опыта, можно и в свободное плавание.
И так в любой профессии. Сразу главным не будешь. Имхо.
Замечу, на форуме давно не была, отошла от бухгалтерии, временно . Была девушка, задавала глупые вопросы, лет 5 прошло, а она все вопросы задает, причем элементарные, из основ бух-ии. 5 лет мало было. Это грустно, на самом деле
Oliy
Oliy 10.01.2019 13:49
980 ziņojumi
А я поддержу девушек. Автор пишет в рубрике "Для новичков".
Так что сюда надо заглядывать тем, кто хочет и желает помочь.
Tehnolog 10.01.2019 12:22
А почему не помогаете?
Aivars007
Aivars007 10.01.2019 14:07
26981 ziņojums
Kamēr ieejot vgk nav paziņojuma, ka lapa paredzēta tikai grāmatvedības speciālistiem, kā tas ir ārstiem paredzētās lapās (un pieaugušajiem domātajās lapās ), tikmēr šeit ir vieta arī muļķīgiem vai vienkāršiem jautājumiem (vai tādiem kas profesionāļiem liekas muļķīgs jautājums).
Dzintarss
Dzintarss 10.01.2019 15:13
245 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.