По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Izdegšana, pārslodze, depresija? Grāmatveža darba apjoms Uz tēmu sarakstu

Izdegšana, pārslodze, depresija? Grāmatveža darba apjoms
Līdz ar pavasarīga laika iestāšanos uznācis pilnīgs besis, tāpēc gribas padiskutēt par grāmatveža darba apjomu, priekšnieku attieksmi. Grāmatveža pieredze 17 gadi, sākumā bija viens uzņēmums, tagad jau 3 saistīti uzņēmumi kuriem kārtoju grāmavedību. Nozares- mežizstrāde, transports, mazliet ražošana.Visiem uzņēmumiem atskaites, GP, statistiku gatavoju es. GP visos uzņēmumos jāpārbauda zvērinātam revidentam. No šiem trīs uzņēmumiem, diviem lielākajiem pilnībā visu grāmatvedību kārtoju es, noliktava tiek kārtota arī grāmatvedības programmā, kur visus dokumentus ievadu arī es. Lietvedība, rīkojumi, dažādas līgumu izmaiņu saskaņošanas, pierobežu atļauju pieteikumus arī kārtoju es. 2017.g. par abiem uzņēmumiem, kur grāmatvedības darbus veicu tikai es, ir veikts 21021 grāmatojums un 21258 preču kustības (noliktavas dok.). Darbinieki kopā par 2 uzņēmumiem 73, visiem summētais darba laiks, darba braucieni, tabele arī pašai jāsaliek no tahografa nolasīšanas programmas. Grāmatvedību kārtoju Jumī. Darba laikā protams visu nevaru iespēt paveikt, tāpēc ņemu darbu uz mājām gan pa vakariem, gan pa brīvdienām.
Atvaļinājums tikai tik cik vienreiz gadā uz nedēļu aizbraucu atpūsties uz Turciju, un arī tad atbraucot jāstrādā bez brīvdienām. Kādu dienu paņemt un atpūsties mājās nav reāli, jo priekšnieks uzskata ja es esmu mājās tad mani var traucēt par dažādiem sīkumiem un parasti arī izsauc uz darbu.
Direktors uzskata, ka es neko nedaru un ja arī daru tad ļoti lēni. Tāpēc jaūtājums Jums kolēģi, vai es tiešām strādāju lēni, jeb man uzkrauts nenormāls darba apjoms, kā rezultātā es izdegu?
Saba0707
Saba0707 12.04.2018 16:59
21 ziņojums

Atbildes (104)

Kur tad jūsuprāt paliek grāmatveži virs 40 un 50 gadiem ? pazūd ? (man nav 40, bet pazīstu daudzas, kas strādā līdz pensijai un arī pēc)
Olga21
Olga21 19.04.2018 16:12
55 ziņojumi
Kur tad jūsuprāt paliek grāmatveži virs 40 un 50 gadiem ? pazūd ? (man nav 40, bet pazīstu daudzas, kas strādā līdz pensijai un arī pēc)
Olga21 19.04.2018 16:12
Tas viss ir atkarīgs no firmas īpašnieka(cik nu viņam tā saprašana- katrs var nodibināt firmu), citi neņem jaunus gurķus ar garām kājām, bet kompetentu grāmatvedi ar zināšanām
Japaina
Japaina 19.04.2018 16:26
10269 ziņojumi
Ja ir vecums pāri 35 - ar darbu tā būs kā būs
Andaz 19.04.2018 13:09
Anda, Jūs nopietni?
Irita 19.04.2018 13:14
Анда - "молодая ещё" (цитата из мультика про муравья).
Я в 45 полностью сменил профессию и перестал быть наёмным работником. Ничего - справился.
Но, всё зависит именно от человека. Способен ли он на такие изменения.
Tehnolog
Tehnolog 20.04.2018 10:41
3093 ziņojumi
Ne jau vienmēr, protams, bet ir tāda tendence.
Andaz 19.04.2018 13:16
Mazā pilsētiņā ir vieglāk, jo viens otru pazīst un slava iet pa priekšu Vadītājs jau zina, ka grāmatvede labai vai slikta, bet lielās pilsētās ir grūti. Turklāt, otra tendence - pēc 40 stundu kursiem un smalka sertifikāta ar nulles vērtību par bilancspējīgu grāmatvedi - šādi "grāmatveži" dempingo cenas. Viņi par kapeikām gatavi visu-visu izdarīt. Un ir daļa uzņēmēju, kas joprojām uzskata, ka grāmatvedi vajag tikai, lai "VID atšujas" ..... un tādi paņems par kapeikām. Tas gan nenozīmē, ka tur nav ko darīt grāmatvedībā tādos uzņēmumos!
Andaz
Andaz 20.04.2018 10:58
27892 ziņojumi
Ne jau vienmēr, protams, bet ir tāda tendence.
Andaz 19.04.2018 13:16
Mazā pilsētiņā ir vieglāk, jo viens otru pazīst un slava iet pa priekšu Vadītājs jau zina, ka grāmatvede labai vai slikta, bet lielās pilsētās ir grūti. Turklāt, otra tendence - pēc 40 stundu kursiem un smalka sertifikāta ar nulles vērtību par bilancspējīgu grāmatvedi - šādi "grāmatveži" dempingo cenas. Viņi par kapeikām gatavi visu-visu izdarīt. Un ir daļa uzņēmēju, kas joprojām uzskata, ka grāmatvedi vajag tikai, lai "VID atšujas" ..... un tādi paņems par kapeikām. Tas gan nenozīmē, ka tur nav ko darīt grāmatvedībā tādos uzņēmumos!
Andaz 20.04.2018 10:58
Atvainojos, bet mazā pilsētiņā nav tik daudz uzņēmumu, kas spētu nodrošināt normālu algu un bieži mainīt grāmatvežus... ir vēl grūtāk...
Kirzaka07
Kirzaka07 20.04.2018 11:34
167 ziņojumi
Kur tad jūsuprāt paliek grāmatveži virs 40 un 50 gadiem ? pazūd ? (man nav 40, bet pazīstu daudzas, kas strādā līdz pensijai un arī pēc)
Olga21 19.04.2018 16:12
Ключевое- strada, но в случае чего-даже на СиВи не ответят. После 40 очень трудно найти работу, а позже вообще не реально.
Oliy
Oliy 20.04.2018 15:18
980 ziņojumi
Tadēļ vajag kļūt par darba devēju vismaz sev. Klienti ar laiku sarodas. Savi paziņas, apkalpojamo paziņas vien. Citeiz pat nevari iedomāties kur dzirdējuši.
Ilma
Ilma 20.04.2018 15:51
30495 ziņojumi
Grāmatvežiem izdegšanas sindromu (salīdzinot ar citām profesijām) pastiprina darba specifika, kura neļauj pat slimot, jo atskaites jānodod laicīgi (bet sodi tikai aug un aug par kavētām). Grāmatvedis pāris dienas pēc ķīmijterapijas kursa ar temperatūru spiests jau sēdēt darbavietā un gatavot atskaites, un nekļūdīties algu aprēķinos, neskatoties uz sliktu pašsajūtu. Un uz operāciju var atļauties pierakstīties tikai pēc atskaišu nodošanas VID. Tai pašā laikā firmas vadītājs ar saaukstēšanās vīrusu paņem brīvdienu.
Xinga
Xinga 20.04.2018 16:00
193 ziņojumi
Grāmatvežiem izdegšanas sindromu (salīdzinot ar citām profesijām) pastiprina darba specifika, kura neļauj pat slimot, jo atskaites jānodod laicīgi (bet sodi tikai aug un aug par kavētām). Grāmatvedis pāris dienas pēc ķīmijterapijas kursa ar temperatūru spiests jau sēdēt darbavietā un gatavot atskaites, un nekļūdīties algu aprēķinos, neskatoties uz sliktu pašsajūtu. Un uz operāciju var atļauties pierakstīties tikai pēc atskaišu nodošanas VID. Tai pašā laikā firmas vadītājs ar saaukstēšanās vīrusu paņem brīvdienu.
Xinga 20.04.2018 16:00
Tieši tā, arī man pirms dažiem gadiem bija plānveida operācija, kuru arī vajadzēja sabīdīt tā lai var atskaites nodod un algas sarēķināt, jo gan VIDam , gan pārējiem darbiniekiem ir pie vienas vietas, ka grāmatvedis slimo. Tāpat arī priekšnieks, kuru biju laicīgi pabrīdinājusi, ka man būs operācija, jau pirmajā dienā (pirmsoperācijas dienā), kad nebiju darbā zvanīja un prasīja, vai ilgi es taisot tur gulšņāt pa slimnīcu, bet man pat vēl nebija taisīta operācija un kā es varu zināt, kā es jutīšos pēc operācijas, cik ātri atlabšu. Ārsti gan man deva slimības lapu uz 2 mēnešiem. Vispār es būtu par to un tas būtu tikai cilvēcīgi, ja attaisnojošu iemeslu dēļ - slimība, tas pats atvaļinājums (reizi gadā), paziņojot VIDam atskaites bez sankcijām varētu nodod vēlāk, jo mēs arī esam CILVĒKI, nevis vergi, kuriem viss savs laiks jāplāno pēc VID atskaišu kalendāra
Saba0707
Saba0707 20.04.2018 16:49
21 ziņojums
Grāmatvežiem izdegšanas sindromu (salīdzinot ar citām profesijām) pastiprina darba specifika, kura neļauj pat slimot, jo atskaites jānodod laicīgi (bet sodi tikai aug un aug par kavētām). Grāmatvedis pāris dienas pēc ķīmijterapijas kursa ar temperatūru spiests jau sēdēt darbavietā un gatavot atskaites, un nekļūdīties algu aprēķinos, neskatoties uz sliktu pašsajūtu. Un uz operāciju var atļauties pierakstīties tikai pēc atskaišu nodošanas VID. Tai pašā laikā firmas vadītājs ar saaukstēšanās vīrusu paņem brīvdienu.
Xinga 20.04.2018 16:00
Tieši tā, arī man pirms dažiem gadiem bija plānveida operācija, kuru arī vajadzēja sabīdīt tā lai var atskaites nodod un algas sarēķināt, jo gan VIDam , gan pārējiem darbiniekiem ir pie vienas vietas, ka grāmatvedis slimo. Tāpat arī priekšnieks, kuru biju laicīgi pabrīdinājusi, ka man būs operācija, jau pirmajā dienā (pirmsoperācijas dienā), kad nebiju darbā zvanīja un prasīja, vai ilgi es taisot tur gulšņāt pa slimnīcu, bet man pat vēl nebija taisīta operācija un kā es varu zināt, kā es jutīšos pēc operācijas, cik ātri atlabšu. Ārsti gan man deva slimības lapu uz 2 mēnešiem. Vispār es būtu par to un tas būtu tikai cilvēcīgi, ja attaisnojošu iemeslu dēļ - slimība, tas pats atvaļinājums (reizi gadā), paziņojot VIDam atskaites bez sankcijām varētu nodod vēlāk, jo mēs arī esam CILVĒKI, nevis vergi, kuriem viss savs laiks jāplāno pēc VID atskaišu kalendāra
Saba0707 20.04.2018 16:49
Ļoti pareiza doma!!!!
Klepa
Klepa 20.04.2018 16:55
6764 ziņojumi
Diez kam VIDs un citas e-iestādes sūtītu atgādinājumus un brīdinājumus, ja grāmatvedis nomirtu, a šefs nezina ne paroles ne kodus... kamēr šis visu sakārtotu, tikmēr jau sodi sagrieztos ojojoj ...
Kirzaka07
Kirzaka07 20.04.2018 16:55
167 ziņojumi
Ja mani atmiņa neviļ, kad atskaites bija papīra formā, vienā ārkārtas gadījumā ar nelielas pilsētas VIDu varējām sarunāt pāris dienas nokavēt termiņu, jo toreiz darbinieces visu vadīja ar roku datoros un tāpat pa vienu dienu visu uzņēmumu atskaites nespēja savadīt.
Slimības lapu dati varbūt varētu būt par attaisnojumu mūsdienās- reizēm vajag tikai dažas dienas veselībai. Jo paziņa ar lielām veselības problēmām steidza atskaites un nokļūdijās soc.ziņoj. (algu par lielu), bet pamanīja vienu mēnesi par vēlu un labojumu jau vairs nepieņem.
Xinga
Xinga 20.04.2018 23:33
193 ziņojumi
Gribētos pajautāt, vai cilvēkam, kas ielika šo ziņu, ir kaut kāda cieņa pret sevi? Vai ir kaut kādas intereses?
Nevar taču vilkt visu uz saaviem pleciem. Kad biju jauns un smuks, tad arī tā darīju, bet tiklīdz nācās pārstrādāties, tā kļuvu par monstru, riebekli utt, pietiek atpūsties ar izslēgtu telefonu, drīkst tikai atbildēt uz e-pastiem brīvajā laikā no atpūtas, tad viss normalizējas. Vismaz mn tā ir.
Oscar
Oscar 20.04.2018 23:41
nav ziņojumu

Ja nemainīt neko, tad vecumdienās (dažiem jau pēc 45) sāpēs visas vietas! Jo darbam jānes laimi, prieku, patiku un labklājību. Ko visiem arī novēlu!
Sann
Sann 21.04.2018 01:20
369 ziņojumi
Sann, Jūs strādājat utopiskā uzņēmumā?
Oscar
Oscar 21.04.2018 01:42
nav ziņojumu
utopiskā uzņēmumā?
Oscar 21.04.2018 01:42
Galvenais - ar utopisku VID!
Andaz
Andaz 21.04.2018 13:42
27892 ziņojumi
Знаю похожий случай, бухгалтер оптимизировал, например приобретения разного рода дополнений и модификаций в бух и складской программе. Часть работы перекладывал на секретаря и менеджеров. И да ЗП при этом 1700+ на руки.
Otkat
Otkat 26.04.2018 18:54
1239 ziņojumi
Знаете, я вам советую срочно искать работу. Я так работала с 20 лет, без отпусков, без больничных, муж был алкаш, ребенка ростила сама. И что, в 40 лет я стала ломаться, болеть, через каждые пол года операции, и сразу на работу, хозяин требовал, я была одна за всех, и после еще одной больницы, он меня просто уволил, нашел сразу и еще за меньшую зарплату. Та сидела без работы. Так что , не ждите , организм даст сбой, дело времени. Если не уважает, и так счетает, плохой знак. Значит он вас тоже терпит, и будет искать другого бухгалтера. Я сейчас отдала одну фирму на 300.00 евро, поняла, что много , отдыха нет. Оставила малишей, работаю дома сама на себя. Сразу легче стало. Когда плохо, ничего не надо. Будете только больше на таблетки тратить. Уходить. На биржу. Найдете.
Michel
Michel 26.04.2018 22:56
nav ziņojumu
А еще , не пугайтес, и сходите на консультацию к психотерапевту. Депрессия сама не пройдет, нужна помощь.
Michel
Michel 26.04.2018 22:58
nav ziņojumu
Я сейчас отдала одну фирму на 300.00 евро, поняла, что много , отдыха нет. Оставила малишей, работаю дома сама на себя. Сразу легче стало. Когда плохо, ничего не надо. Будете только больше на таблетки тратить.

Šim tekstam 100% piekrītu - no savas pieredzes.
Nauda veselību neatsver. Nav svarīgi, cik liela šī nauda ir. Ja nav veselības - Tu NEVIENAM neesi vajadzīgs. Tas vienmēr jāpatur prātā.

Pie psihoterapeita gan es nesūtītu. Maksāsiet un maksāsiet, bet jēgas nekādas. Tad jau labāk pie psihiatra - izrakstīs antidepresantus, padzersiet vismaz 3 mēnešus, pāries.
Protams, jānokļūst pie saprātīga ārsta, lai nepārdozē. Ir dažādi nekaitīgi antidepresanti, kuri patiešām ievērojami uzlabo stāvokli, no kuriem neveidojas atkarība.
Aivars007
Aivars007 27.04.2018 08:48
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.