По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Gada pārskats

2017.gada beigās dibināta uznēmuma GP un UIN deklarācija Uz tēmu sarakstu

2017.gada beigās dibināta uznēmuma GP un UIN deklarācija
Ja uzņēmums dibināts gada otrajā pusē, tas var GP par šo periodu nesagatavot, bet nākamā GP periods var būt līdz 18 mēnešiem. Agrāk varēja arī UIN deklarāciju sagatavot par periodu, kas ir garāks par 12 mēnešiem (jo UIN aplikšanas principi abos gados neatšķīrās).

Kāds ir jūsu viedoklis - vai būtu jāgatavo GP un UIN deklarācija, ja uzņēmums ir nodibināts 2017.g 4.ceturksnī un ir notikušas, nepārspīlējot, divas lietas - PK iemaksa kontā un 1 bankas komisija. Nav jau tā, ka man būtu ļoti grūti šajā gadījumā, bet negribas velti tērēt papīru

Tā kā "pa jaunam" GP un UIN deklarācija ir viens dokuments, vai vispār ir iespējams iesniegt tikai UIN deklarāciju, ja gadījumā tā tomēr būtu jasniedz?
Ilzex
Ilzex 23.02.2018 10:43
2666 ziņojumi

Atbildes (16)

Domaju gan jums jaiesniedz GP kopā ar UIN deklaraciju par 2017.g., jo par 2018.g. jasniedz to pašu ar pavisam citiem nosacījumiem.
Mu-maija
Mu-maija 23.02.2018 10:54
15808 ziņojumi
"Ja nodokļa maksātāja pārskata gads nesakrīt ar kalendāra gadu, tad jāiesniedz uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju un finanšu (starpperiodu) pārskatu, norādot gada pārskata veidu "Finanšu (starpperiodu) pārskats" un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijas sadaļā "Citi dokumenti" pievienojot finanšu (starpperiodu) pārskatu."
Man arī ir viens tāds klients (nepilnu gadu) un es gatavoju šo, ko te iekopēju, jo EDS man to "silti" ieteica gatavot. Un šajā variantā nav GP struktūras kā tādas, bet GP (domāju manis sagatavots papīra formātā) ko pievienošu UIN deklarācijas beigu sadaļā Citi dokumenti. Vai varbūt es ko ne tā saprotu?
Sandra48
Sandra48 27.02.2018 15:23
324 ziņojumi
No pieredzes - ja uzņēmums dibināts gada laikā, tad jāsniedz tāds pats pārskata un UIN deklarācijas variants kā par visu gadu. Šis http://www.vgk.lv/sandra48 variants būtu tikai tādā gadījumā, ja uzņēmums būtu beidzis pastāvēt pirma 2017.gadabeigām.
Anahari
Anahari 05.03.2018 11:15
517 ziņojumi
No pieredzes - ja uzņēmums dibināts gada laikā, tad jāsniedz tāds pats pārskata un UIN deklarācijas variants kā par visu gadu. Šis http://www.vgk.lv/sandra48 variants būtu tikai tādā gadījumā, ja uzņēmums būtu beidzis pastāvēt pirma 2017.gadabeigām.
Anahari 05.03.2018 11:15
Neko nezinu par jūsu pieredzi, bet zinu ,ka minēto GP par nepilnu gadu iesniedzu tieši tādu, kā EDS man ieteica darīt. GP ir pieņemts jau būs nedēļa, nekādu noraidījumu nav. Tāpat zinu, ka iepriekšējā gadā šāda ieteikuma nebija, jo arī tad sniedzu GP par uzņēmumu, kam nebija pilna kalendārā darbības gada. Iespējams, ka var iesniegt parasto variantu, bet ja VIDs brīdina, paklausu, vēl jo vairāk tāpēc, ka sistēma redz, ka uzņēmums nav beidzis pastāvēt , bet ir uzsācis darbību.
Sandra48
Sandra48 05.03.2018 13:18
324 ziņojumi
Pārskata gads aptver 12 mēnešus, un parasti tas sakrīt ar kalendāra gadu. Citāds pārskata gada sākums un beigas var būt tikai tad, ja to nosaka attiecīgā uzņēmuma statūti, nolikums vai satversme vai personālsabiedrības līgums.

Pārskata gadu var mainīt. Pārskata gada maiņa ir jāpamato un jāsniedz attiecīgi paskaidrojumi par to gada pārskata pielikumā.

Jaunizveidota uzņēmuma pirmais pārskata gads var aptvert īsāku vai garāku laika posmu, bet ne vairāk par 18 mēnešiem.

Ja tiek mainīts jau esoša uzņēmuma pārskata gada sākums, pārskata gads nedrīkst būt garāks par 12 mēnešiem.

Pārskata gads, kurā uzņēmumu reorganizē vai tas izbeidz savu darbību, kā arī pārskata gads, kurā tiek mainīts tā sākums, var būt īsāks par 12 mēnešiem.

(Likuma „Par grāmatvedību” 14.pants)
Linete
Linete 19.03.2018 19:59
2982 ziņojumi
Jāsagatavo starpperiodu pārskats un UIN par 2017. gadu. un UIN par 2018. g.
Linete
Linete 19.03.2018 20:11
2982 ziņojumi
Īsumā pārstāstīšu VID atbildi uz manu jautājumu. Vai nu:
a) jāgatavo starpperiodu pārskats (SPP) par 2017.g plus UIN un SPP par 2018.g plus UIN, kā arī GP par 2017-2018, vai arī b) GP par 2017.g plus UIN un GP par 2018.g. plus UIN.
Tādējādi jāgatavo vai nu 3 vai 2 pārskati. Es savam klientam ieteicu otro variantu, jo man tā vienkāršāk un nav arī iedvesmas pētīt, kādai informācijai jābūt obligāti ietvertai SPP.
Ilzex
Ilzex 19.03.2018 21:59
2666 ziņojumi
Starpperiodu pārskatam nav nekāda sakarā ar jaundibināto uzņēmumu.MK noteikumi Nr.755.

291. Starpperiodu pārskats šīs nodaļas izpratnē ir:

291.1. Komerclikumā minētais saimnieciskās darbības pārskats, kuru sagatavo saistībā ar:

291.1.1. pamatkapitāla palielināšanu;

291.1.2. ārkārtas dividenžu noteikšanu;

291.1.3. reorganizāciju;
Elmari
Elmari 21.03.2018 14:54
191 ziņojums
Starpperiodu pārskatam nav nekāda sakarā ar jaundibināto uzņēmumu.MK noteikumi Nr.755.

291. Starpperiodu pārskats šīs nodaļas izpratnē ir:

291.1. Komerclikumā minētais saimnieciskās darbības pārskats, kuru sagatavo saistībā ar:

291.1.1. pamatkapitāla palielināšanu;

291.1.2. ārkārtas dividenžu noteikšanu;

291.1.3. reorganizāciju;
Elmari 21.03.2018 14:54
Nu ja lasam MK noteikumus, tad lasam līdz galam. 292.punkts- 292. Šajā nodaļā noteikto par starpperiodu pārskatu sagatavošanu var izmantot arī citos šo noteikumu 291. punktā neminētos gadījumos, ciktāl tas nav pretrunā ar citos normatīvajos aktos vai pušu savstarpējās saistībās (piemēram, starp klientu un kredītiestādi) noteikto. Sen jau zināms, ka normatīvo aktu termins "citos gadījumos" zem sevis slēpj daudz ko Sanāk, ka VID EDS ir maldinājis, prasīšu skaidrojumu, kas attiecas tieši uz konkrētu uzņēmumu, kam jau iesniegts SGP
Sandra48
Sandra48 21.03.2018 16:14
324 ziņojumi
Пришло в ЭДС фирме открытой с 01/08/2017 "Nodokļu reformas ietvaros ar šo gadu ir būtiski mainījusies kārtība, kādā uzņēmumi iesniedz Gada pārskatu un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju. Īpaši šīs izmaiņas skar tās sabiedrības, kurām pārskata gads nesakrīt ar kalendāra gadu un kuras izvēlēsies iesniegt apvienoto gada pārskatu par 2017.-2018.gadusaskaņā ar likuma “Par grāmatvedību” 14.pantā noteikto.
Šīm sabiedrībām uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanai ir jāsagatavo starpperiodu finanšu pārskats un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācija." А если сдаем за период 01/08/17-31/12/17, значит можно не заморачиваться starpperiodami...
Sbe
Sbe 24.04.2018 19:51
1150 ziņojumi
Par šito laikam skaidrība būs tikai tad, kad sāks sodus likt. Iesniedzu SPP martā, lasot šeit kolēģu rakstīto, domāju noprecizēt VIDā kā tad īsti būs pareizi. Uzrakstīju vēstuli un nosūtīju 3.aprīlī EDSā, atbildes nav vēl šodien. Toties pa šo laika sprīdi ir atnākuši 3 (!!!) dažāda veida un satura atgādinājumi, lai nenokavē GP iesniegšanu. Tātad roboti strādā, bet uz konkrētu jautājumu tie neatbild. Ilzeix ir saņemta rakstiska atbilde cik noprotu, būs jāpaļaujas uz to, bet mēģināšu vēl VIDā kādu sazvanīt.
Sandra48
Sandra48 24.04.2018 20:32
324 ziņojumi
Es saņēmu pat divas atbildes šī ir īsākā (bet būtību es jau konspektīvi izklāstīju, savukārt otraja vēstulē tas pats bija izstāstīts vēl garāk):
Izskatot Jūsu uzdoto jautājumu elektroniskā veidā, paskaidrojam.

Likuma “Par grāmatvedību” 14.pantatrešajā daļā noteikts, ka jaunizveidota uzņēmuma pirmais pārskata gads var aptvert īsāku vai garāku laika posmu, bet ne vairāk par 18 mēnešiem.
Savukārt Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma pārejas noteikumu 3.punktā noteikts, ja nodokļa maksātāja pārskata gads nesakrīt ar kalendāra gadu, nodokļa maksātājs uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanai sagatavo finanšu (starpperiodu) pārskatu un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju:
1) saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" normām un saskaņā ar Ministru kabineta 2015.gada29.septembra noteikumiem Nr. 548 "Noteikumi par uzņēmumu ienākuma nodokļa taksācijas perioda deklarāciju un avansa maksājumu aprēķinu" par periodu no pārskata gada sākuma līdz 2017.gada31.decembrim un līdz 2018.gada30.aprīlim iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam;
2) saskaņā ar šo likumu par periodu no 2018.gada1.janvāra līdz pārskata gada beigām un vienlaikus ar bilanci un peļņas vai zaudējumu aprēķinu iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam, bet ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām.
Tādējādi, ja jaunizveidota sabiedrība ir izvēlējusies sagatavot pirmo gada pārskatu atbilstoši likuma “Par grāmatvedību” 14.pantatrešajai daļai, tad tai ir pienākums sagatavot starpperiodu finanšu pārskatu un uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju par periodu no pārskata gada sākuma 2017.gadā līdz 2017.gada31.decembrim.
Savukārt uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju un starpperiodu finanšu pārskatu par periodu no 2018.gada1.janvāra līdz pārskata gada beigām jāsagatavo ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām.
Tomēr vēršam uzmanību, ka neatkarīgi no minētajām Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma prasībām, sabiedrībai ir pienākums sagatavot un iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā arī pirmo gada pārsk
Ilzex
Ilzex 24.04.2018 22:24
2666 ziņojumi
Tomēr vēršam uzmanību, ka neatkarīgi no minētajām Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma prasībām, sabiedrībai ir pienākums sagatavot un iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā arī pirmo gada pārskatu par visu pārskata periodu atbilstoši Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma prasībām.

Atbildei ir informatīvs raksturs.
Ilzex
Ilzex 24.04.2018 22:24
2666 ziņojumi
Lidz ar to es izvēlējos taisīt GP par 2017. gadu un GP par 2018.gadu nevis SPP par 2017, SPP par 2018 un vēl GP par 2017-2018.
Ilzex
Ilzex 24.04.2018 22:26
2666 ziņojumi
Lidz ar to es izvēlējos taisīt GP par 2017. gadu un GP par 2018.gadu nevis SPP par 2017, SPP par 2018 un vēl GP par 2017-2018.
Ilzex 24.04.2018 22:26
Es tieši tāpat.
Ilma
Ilma 25.04.2018 08:34
30495 ziņojumi
Lidz ar to es izvēlējos taisīt...

Pagrabā aiz miltu maisa
Divas peles trešo taisa...
Aivars007
Aivars007 26.04.2018 14:57
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.