По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

Zobārstniecība un PVN Uz tēmu sarakstu

Zobārstniecība un PVN
Lūdzu Jūsu padomu... Zobārstniecības pakalpojumi nav apliekami ar PVN, bet ir doma iepirkt un pārdot zobu pastas, zobu diegus...pieļauju, ka kases uzskaites sistēmā jāatver attiecīgi nodaļa un jākontrolē apgrozījums uz 10000, lai reģistrētos kā PVN maksātājs?
Elitap
Elitap 01.06.2009 16:42
26 ziņojumi

Atbildes (4)

Zobu pasta nekad nav bijis zobārstniecības (medicīnas) pakalpojums.
Aivars007
Aivars007 01.06.2009 16:44
26984 ziņojumi
tas ir saprotams, bet kurā brīdī "jāskrien" reģistrēties kā PVN maksātājs?
Elitap
Elitap 01.06.2009 16:51
26 ziņojumi
Jautājums:

Kad neapliekamai personai ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta ar PVN apliekamo personu reģistrā?

Atbilde:

Uzsākot apliekamo darījumu veikšanu, fiziskās vai juridiskās personas un ar līgumu vai norunu saistītās šādu personu grupas vai to pārstāvji reģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā.

Ja personas veikto apliekamo darījumu kopējā vērtība iepriekšējos 12 mēnešos nav sasniegusi vai nav pārsniegusi Ls 10 000, tai ir tiesības nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta ar PVN apliekamo personu reģistrā. Minētās tiesības ir piemērojamas tikai tām fiziskajām vai juridiskajām personām vai ar līgumu vai norunu saistītām šādu personu grupām vai to pārstāvjiem, kuru deklarētā dzīvesvieta vai juridiskā adrese ir Latvijas Republikā.

Minētie 12 mēneši nav saistīti ar kalendāra gadu, bet ir attiecināmi uz jebkuru 12 mēnešu periodu.

Personai Valsts ieņēmumu dienesta reģionālās iestādes nodaļā pēc reģistrācijas vai deklarētās dzīvesvietas adreses ir jāreģistrējas 30 dienu laikā pēc minētās apliekamo darījumu kopējās vērtības sasniegšanas vai pārsniegšanas.

(Saskaņā ar likuma "Par pievienotās vērtības nodokli” 3.pantatrešo un piekto daļu; MK 04.04.2006. noteikumu Nr.276 "Likuma "Par pievienotās vērtības nodokli” normu piemērošanas kārtība” 52. un 53.punktu.)
Katikiv
Katikiv 01.06.2009 16:57
224 ziņojumi
pieļauju, ka kases uzskaites sistēmā jāatver attiecīgi nodaļa un jākontrolē apgrozījums uz 10000, lai reģistrētos kā PVN maksātājs?

- Pilnīgi pareizi. Jums jākontrolē apliekamo darijumu apgrozījums.
Amuil
Amuil 01.06.2009 17:19
26369 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.