По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Uzņēmējdarbība, komerclikums, darījumi. Sabiedriskās un bezpeļņas organizācijas, budžeta iestādes

Saistītie uzņēmumi Uz tēmu sarakstu

Saistītie uzņēmumi
Ja mēs pērkam preci (pakalpojumu)no saistītā uzņēmuma par tādu pašu cenu, par kādu to pārdodam tālāk, vai šis darījums atstāj ietekmi uz uzņēmumu ienākuma nodokli? Saistītais uzņēmums - rezidents.
Ilona
Ilona 17.07.2002 15:07
114 ziņojumi

Atbildes (3)

var VID parbaudes rezultata varetu konstatet, ka iepirkuma cenas ir augstakas par videjam tirgus cenam un ņemot videjo uzcenojumu Jusu uzņēmumā aprēķinot negūto ienākumu. tas ta baltiem diegiem šūts, bet iespejams.

ja Jusu uzņēmumā izstrādāta metodika vai rīkojums par pielietojamajiem uzcenojumiem un atlaidem, tad no ta var izvairities.

vel viens moments: vai šai konkretai iepirktai precei var izsekot. pielietojot periodisko inv. metodi to varetu but apgrutinoši izdarit un nekads vid šo momentu var neuzkert.

tomer es uzliktu vismaz 5% uzcenojumu. galugala var pielietot ari atlaides.
Ad
Ad 17.07.2002 15:34
nav ziņojumu
Cienījamais AD! Situācija vispār ir sekojoša:

Esam celtniecības uzņēmums. Ir noslēgts līgums par būvniecību, kuru neveicam mēs paši, bet kā apakšuzņēmējs iestājas saistītais uzņēmums. Tā ka darījumam izsekot ir ļoti viegli.

Apakšlīguma summa ar apakšuzņēmēju samazināta par X%.

Piestādot rēķinu par darbu izpildi, izpildīto darbu akts sastāv no 10 izmaksām, no kurām 9 izmaksas apakšuzņēmējs uzrāda par tādu pašu summu, par kādu tiek izrakstīts akts pasūtītājam. % tiek noņemts tikai vienai izmaksu pozīcijai.

Pēc manām domām vajadzētu samazināt cenu visām izmaksu pozīcijām.

Un vēl iedziļinoties likumā par UIeN rodas jautājums - vai šis punkts par tirgus cenām neattiecas tikai uz uzņēmumiem, kas izmanto UIeN atlaides?
Ilona
Ilona 17.07.2002 16:25
114 ziņojumi
man domāt, nav pamata uztraukties. jūs pērkat pakalojumu kopumā un pārdodat to arī kopumā. tas, ka atsevišķas pakalpojuma sastāvdaļas ir dārgākas/lētākas nav būtiski.
Ad
Ad 17.07.2002 18:26
nav ziņojumu

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.