По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

Коррекция PVN Uz tēmu sarakstu

Коррекция PVN
Подскажите пожалуйста,хочу сделать коррекцию по PVN.

P.S.Раньше кофе списывали на рекламу,сейчас на репрезентац. За прошлые годы надо сделать коррекцию и доплатить PVN в бюджет)Проводки знаю. Нужно ли подавать в СГД какую-нибудь бумажку в связи с этим,иначе как они узнают по какой причине я делаю доплату PVN.

Спасибо.
Ed
Ed 15.07.2002 20:16
116 ziņojumi

Atbildes (31)

Ja nekustamā īpašuma pārdošana ir viens gadījums - proporcija nav jārēķina. 98.panta4.daļa.
Abra
Abra 25.04.2022 16:27
2285 ziņojumi
Просто Kemera не открывалa новую тему
Slv 25.04.2022 16:15
И очень зря. Так как читать такую тему с разницей в 20 лет дико сложно.
Ant_lv
Ant_lv 25.04.2022 20:03
3387 ziņojumi
Если были необлагаемые сделки, декларацию надо сдать обязательно, даже пустую
Albina
Albina 25.04.2022 20:20
64576 ziņojumi
Paldies!
Kemera
Kemera 26.04.2022 08:12
362 ziņojumi
Подскажите, пожалуйста:
если не было необлагаемых сделок, но были коррекции деклараций. Прислали напоминание о сроке подачи годовой декларации.
Открываю: там в строке Par taksācijas gadu iesniegtajās deklarācijās aprēķinātā nodokļa summa стоит -100,00 евро, т.е по результатам года у нас предналог, платить ничего не надо.
Это правильно и соответвтвует разнице 70 и 80 строки.
Эта же сумма только с + стоит в строке Valsts budžetā maksājamais nodoklis.
Не понимаю почему..
Elizabeth
Elizabeth 26.04.2022 14:41
157 ziņojumi
Подскажите, пожалуйста:
если не было необлагаемых сделок, но были коррекции деклараций. Прислали напоминание о сроке подачи годовой декларации.
Открываю: там в строке Par taksācijas gadu iesniegtajās deklarācijās aprēķinātā nodokļa summa стоит -100,00 евро, т.е по результатам года у нас предналог, платить ничего не надо.
Это правильно и соответвтвует разнице 70 и 80 строки.
Эта же сумма только с + стоит в строке Valsts budžetā maksājamais nodoklis.
Не понимаю почему..
Elizabeth 26.04.2022 14:41
Tāpēc, ka nav pareizi aizpildīta deklarācija.

43.6. rindā "Par taksācijas gadu iesniegtajās deklarācijās aprēķinātā nodokļa summa" – aprēķināto valsts budžetā maksājamo vai no valsts budžeta atmaksājamo (ar mīnusa zīmi) nodokļa summu par taksācijas gadu (no janvāra līdz decembrim), kas atbilst taksācijas perioda deklarācijas 70. un 80.rindaskopsummai (bez soda sankcijām);

43.7. rindā "Par taksācijas gadu aprēķinātais nodoklis, ievērojot veiktās korekcijas" – koriģēto valsts budžetā maksājamo vai no valsts budžeta atmaksājamo (ar mīnusa zīmi) nodokļa summu par taksācijas gadu (no janvāra līdz decembrim), kas aprēķināta, pārrēķinot darījumu proporciju par taksācijas gadu un veicot likumā noteiktās korekcijas;

43.8. rindā "Valsts budžetā maksājamais nodoklis" – skaitli, par kādu rindas "Par taksācijas gadu aprēķinātais nodoklis, ievērojot veiktās korekcijas" kopsumma ir lielāka nekā rindas "Par taksācijas gadu iesniegtajās deklarācijās aprēķinātā nodokļa summa" summa;

43.9. rindā "No valsts budžeta atmaksājamais nodoklis" – skaitli, par kādu rindas "Par taksācijas gadu iesniegtajās deklarācijās aprēķinātā nodokļa summa" kopsumma ir lielāka nekā rindas "Par taksācijas gadu aprēķinātais nodoklis, ievērojot veiktās korekcijas" summa.
_susurs_
_susurs_ 27.04.2022 16:11
828 ziņojumi
43.7. rindā "Par taksācijas gadu aprēķinātais nodoklis, ievērojot veiktās korekcijas" – koriģēto valsts budžetā maksājamo vai no valsts budžeta atmaksājamo (ar mīnusa zīmi) nodokļa summu par taksācijas gadu (no janvāra līdz decembrim), kas aprēķināta, pārrēķinot darījumu proporciju par taksācijas gadu un veicot likumā noteiktās korekcijas;
_susurs_ 27.04.2022 16:11
Paldies par atbildi!
To, ka deklarācija ir nepareizi aizpildīta, es saprotu (jo rezultāts nav pareizs). Mani mulsina tas, ka 43.7. punktā ir minēts "kas aprēķināta, pārrēķinot darījumu proporciju par taksācijas gadu un veicot likumā noteiktās korekcijas". Man nebija nekādu proporciju gada laikā, jo visi darījumi ir apliekami. Tātad, man nav cipars, ko es varu ierakstīt šajā rindā. Es izlaboju ikmēneša deklarācijas, jo dažreiz netika ieskaitīti avansi un PVN dubultojas (gan priekšnodoklis, gan aprēķinātais PVN).
Ko tad īsti rakstīt šajā rindā man nav skaidrs
Elizabeth
Elizabeth 27.04.2022 16:52
157 ziņojumi
Ja jums nebija nekādu proporciju un likumā noteikto priekšnodokļa korekciju, tad jums gada PVN deklarācija nav jāsniedz, jo 43.6 un 43.7 punktos minētās summas būs vienādas.
Priekšnodokļa korekcija NAV deklarāciju precizēšana.
_susurs_
_susurs_ 27.04.2022 21:20
828 ziņojumi
Senos laikos, ja nekas nebija jākoriģē, tad arī PVN gada deklarācija nebija jāsniedz. Vai tagad kaut kas mainījies?
Ilzex
Ilzex 28.04.2022 12:11
2666 ziņojumi
VID man sākumā atsūtīja atgādinājuma vēstules tiem klientiem, kam ir neapliekami darījumi un varētu būt jāsniedz gada deklarācija, bet pēc tam arī citiem PVN maksātājiem. Viņi sūta tāpat vien - profilaktiski?
Ilzex
Ilzex 28.04.2022 12:13
2666 ziņojumi
VID man sākumā atsūtīja atgādinājuma vēstules tiem klientiem, kam ir neapliekami darījumi un varētu būt jāsniedz gada deklarācija, bet pēc tam arī citiem PVN maksātājiem. Viņi sūta tāpat vien - profilaktiski?
Ilzex 28.04.2022 12:13
Вот я тоже не поняла
Albina
Albina 28.04.2022 12:44
64576 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.