По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

Kur atrast jaunāko grāmatvedi? Uz tēmu sarakstu

Kur atrast jaunāko grāmatvedi?
Sveiki!

Te nu daļēji retorisks jautājums, bet vēlos paklausīties viedokļus par tendencēm darba tirgū un profesijā.

Esmu neizpratnē par to, kas notiek darba tirgū. Jau divus mēnešus nevaru atrast jaunāko grāmatvedi uz pirmdokumentiem, avansa norēķiniem. Sākuma alga 1200-1400, prasības - forrmāla izglītība grāmatvedībā vai finansēs (tehnikums, koledža) un minimāla pieredze (var arī bez) + bāzes angļu valoda dēļ darba specifikas. Divas dienas nedēļā var bakstīties attālināti, bet faktiski darbs ir pierīgā. Pavisam noteikti ir arī perspektīvas.

Ar šādiem parametriem jau divus mēnešus nevaru atrast kandidātu. Jau ir bijuši trīs labi kandidāti, kas pasaka jā, bet pēc laika atsaka, jo atrod kaut ko labāku. Ir atteicis pat svaigs students, kuram esot piedāvāts labāks amata nosaukums.
Piesakās pakistānieši, indieši, deju skolotājas un pavāres. Otrā galējība ir grāmatveži ar pieredzi, kuri nāk uz interviju sporta pēc - nelasot aprakstu un atalgojuma līmeni. Protams, ka pieredzējušam speciālistam šāds amats nav saistošs, bet kāda velna pēc tērēt laiku gan sev, gan citiem?

Kur ir jaunie speciālisti, kuri tikko ir pabeiguši tehnikumu vai koledžu un ir darba meklējumos? Šķiet, ka šāds piedāvājums būtu saistošs, vai tomēr nē?

Vai ir kāds praktizējošs pasniedzējs šeit, kurš varētu atbildēt - vai mums tiek gatavota jauno grāmatvežu paaudze vai arī iet mācīties tikai tie, kuri jau strādā?

Varbūt esmu nelāgu sakritību upuris, vai citiem klājas līdzīgi?
Alison
Alison 28.03.2023 08:09
149 ziņojumi

Atbildes (68)

Искали главбуха в русскую фирму (Холдинг из России), так было очень много кандидатов, русские 50+. Как оказалось, ушли с рынка российские фирмы и главбухи которые отработали лет 20 на этих фирмах попали на рынок.
Otkat
Otkat 28.03.2023 09:11
1241 ziņojums
Да, это я тоже заметила - были такие претенденты, которые на белорусский сегмент работали, но английский вообще не существует и зарплата не устраивает. Больше интересует то, где молодёж и как найти человека на стартовую позицию?
Сегодня мне пишут - я студент, готов работать, но зарплата от 1600 и через год повышение подавай. Ещё и на очном два года учиться совмещяя.
Alison
Alison 28.03.2023 09:25
149 ziņojumi
Pierīga-tas ir no kuras puses?
Kaktus
Kaktus 28.03.2023 09:48
83 ziņojumi
Pierīga-tas ir no kuras puses?
Lidostas teritorija, var būt, ka nav ērtākais varians, bet nav jau visas dienas klātienē.
Alison
Alison 28.03.2023 09:48
149 ziņojumi
Аэропорт-это очень хороший вариант,я тоже недавно была в поиске,сейчас при работе,зарплата,правда та же,но я не помощник,а единственный бухгалтер широкого профиля.Думаю, найдете без проблем помощника,если готовы обучать его под себя.
Kaktus
Kaktus 28.03.2023 10:04
83 ziņojumi
Šobrīd atalgojums ir noteicošais visur! Mēs ilgi nevarējām atrast noliktavas darbiniekus, tagad, kad neto atalgojums ir no 900-1500 noliktavas darbiniekam, tad esam nokomplektējuši!
Andris8
Andris8 28.03.2023 10:24
594 ziņojumi
Аэропорт-это очень хороший вариант,я тоже недавно была в поиске,сейчас при работе,зарплата,правда та же,но я не помощник,а единственный бухгалтер широкого профиля.Думаю, найдете без проблем помощника,если готовы обучать его под себя.
Kaktus 28.03.2023 10:04
Да, готовы обучить, только надо найти обучаемого.

Šobrīd atalgojums ir noteicošais visur! Mēs ilgi nevarējām atrast noliktavas darbiniekus, tagad, kad neto atalgojums ir no 900-1500 noliktavas darbiniekam, tad esam nokomplektējuši!
Andris8 28.03.2023 10:24
Man šķiet, ka piedāvātais atalgojums startam nav slikts, ne?

Tad jau būs kāda apstākļu sagadīšanās, jo šādu čammāšanos divu mēnešu periodā nebiju paredzējusi. Turklāt meklējams papildspēks, jo apjomi pieaug, atvaļinājumā aiziet vairs nevar. Nav tā, ka kāds bēg prom no mums, jo esam briesmīgi kolēģi.
Alison
Alison 28.03.2023 10:54
149 ziņojumi
Аэропорт-это очень хороший вариант,я тоже недавно была в поиске,сейчас при работе,зарплата,правда та же,но я не помощник,а единственный бухгалтер широкого профиля.Думаю, найдете без проблем помощника,если готовы обучать его под себя.
Kaktus 28.03.2023 10:04
Да, готовы обучить, только надо найти обучаемого.

Šobrīd atalgojums ir noteicošais visur! Mēs ilgi nevarējām atrast noliktavas darbiniekus, tagad, kad neto atalgojums ir no 900-1500 noliktavas darbiniekam, tad esam nokomplektējuši!
Andris8 28.03.2023 10:24
Man šķiet, ka piedāvātais atalgojums startam nav slikts, ne?

Tad jau būs kāda apstākļu sagadīšanās, jo šādu čammāšanos divu mēnešu periodā nebiju paredzējusi. Turklāt meklējams papildspēks, jo apjomi pieaug, atvaļinājumā aiziet vairs nevar. Nav tā, ka kāds bēg prom no mums, jo esam briesmīgi kolēģi.
Alison 28.03.2023 10:54
Nav slikti sākumam, pēc pieredzes zinu, ka meklētāji arī staigā pa vairākām darba vietām. Bieži vien izvēlas, ja ir blakus mājām un visādi citādi izdevīgi nosacījumi!
Andris8
Andris8 28.03.2023 11:09
594 ziņojumi
Atceros, ka n-tus gadus atpakaļ mūsu firma mekleja ofiss-menedžeri un mums vairumā nāka CV ar foto, kur jaunas meitenes pilnīgi pusplikas gulēja uz gultām....

Bet ja bez smiekļiem, tad es Jums ieteiktu pamēģināt meklēt kandidātu tieši mācību iestādēs. Tur taču arī var izvietot savu reklāmu.
Sletla
Sletla 28.03.2023 13:47
13443 ziņojumi
Atceros, ka n-tus gadus atpakaļ mūsu firma mekleja ofiss-menedžeri un mums vairumā nāka CV ar foto, kur jaunas meitenes pilnīgi pusplikas gulēja uz gultām....

Bet ja bez smiekļiem, tad es Jums ieteiktu pamēģināt meklēt kandidātu tieši mācību iestādēs. Tur taču arī var izvietot savu reklāmu.
Sletla 28.03.2023 13:47
Ir reklāma it visur, arī Facebook.

Par kandidātiem runājot - esmu absolūti šokēta no iesūtītā. Pieteikumu ir daudz, bet kādi kadri! Es apskaužu tādu bravūru un pašapziņu, laikam jāmācās no tādiem un jētēmē augstāk.
Alison
Alison 28.03.2023 14:22
149 ziņojumi
А где найти работу тем кому 50+?
Laguna
Laguna 29.03.2023 11:26
1215 ziņojumi
А где найти работу тем кому 50+?
Laguna 29.03.2023 11:26
Не скажу про другие компании.
У нас есть новые сотрудники 50+, но ключевое это навыки, в том числе и английский. Я бы с удовольствием взяла и 50 +, считаю что это самые классные сотрудники - дети большие, в декрет не пойдут, желания бегать по компаниям тоже нет, зато есть опыт.
Alison
Alison 29.03.2023 12:03
149 ziņojumi
Ir arī "citā puse" -kad grāmatvedim ar 20 gadu darba pieredzi prasa aizpildīt testus vai vēl jautrāk atbildēt kamēras priekšā uz dotiem jautājumiem, visu ierakstīt video un nosūtīt ... labi kā kailfoto vēl neprasa
So2001
So2001 29.03.2023 21:25
217 ziņojumi
Ir arī "citā puse" -kad grāmatvedim ar 20 gadu darba pieredzi prasa aizpildīt testus vai vēl jautrāk atbildēt kamēras priekšā uz dotiem jautājumiem, visu ierakstīt video un nosūtīt ... labi kā kailfoto vēl neprasa
So2001 29.03.2023 21:25
Neesmu redzējusi, ka kādam būtu īpaši noteikumi atlases procesā. Ja ir noteikts - izpildīt uzdevumu, atbildēt uz 5 jautājumiem, tad to visu prasīs ikvienam kandidātam. Viens no sarkanajiem karogiem, kad jau intervijā kāds uzvedās tā, it kā kāds jautājums būtu personīgs aizvainojums. Varu iedomāties darba ikdienu ar tādu cilvēku.
Alison
Alison 30.03.2023 08:38
149 ziņojumi
Ir arī "citā puse" -kad grāmatvedim ar 20 gadu darba pieredzi prasa aizpildīt testus vai vēl jautrāk atbildēt kamēras priekšā uz dotiem jautājumiem, visu ierakstīt video un nosūtīt ... labi kā kailfoto vēl neprasa
So2001 29.03.2023 21:25
A kā savādāk pārbaudīt, ka tas grāmatvedis tos 20 gadus ir kaut ko sapratis no grāmatvedības, ne tikai programmā ciparus ievadījis? Jūs pat iedomāties nevarat cik ir grāmatvežu, kas algas nodokļus bez specializētas programmas aprēķināt nemaz neprot...
_susurs_
_susurs_ 30.03.2023 11:24
832 ziņojumi
A kā savādāk pārbaudīt, ka tas grāmatvedis tos 20 gadus ir kaut ko sapratis no grāmatvedības, ne tikai programmā ciparus ievadījis? Jūs pat iedomāties nevarat cik ir grāmatvežu, kas algas nodokļus bez specializētas programmas aprēķināt nemaz neprot...
A man tiešām interesanti,kādus Jūs uzdotu jautājumus lai saprastu, ka tas kandidāts der grāmatveža amatam?
Sletla
Sletla 30.03.2023 14:58
13443 ziņojumi
A kā savādāk pārbaudīt, ka tas grāmatvedis tos 20 gadus ir kaut ko sapratis no grāmatvedības, ne tikai programmā ciparus ievadījis? Jūs pat iedomāties nevarat cik ir grāmatvežu, kas algas nodokļus bez specializētas programmas aprēķināt nemaz neprot...
_susurs_ 30.03.2023 11:24
A man tiešām interesanti,kādus Jūs uzdotu jautājumus lai saprastu, ka tas kandidāts der grāmatveža amatam?
Sletla 30.03.2023 14:58
Būs grūti visu interviju atstāstīt Tā kā parasti esmu meklējusi tikai tiešos kolēģus vai padotos, tad liela daļa jautājumu ir tīri psiholoģiskais bulšits, lai saprastu vai varēs sastrādāties (ir tomēr starpība vai cilvēks tendēts uz centu dzenāšanu atskaitēs vai kopbildi kā rezultātu). Bet tīri par grāmatvedību - jā, esmu iedevusi papīru un kalkulatoru un likusi neto algu izrēķināt, esmu dažādus nodokļu jautājumus uzdevusi. Vēl šodien atceros vienu "pieredzējušu grāmatvedi", kas šodien aktuālās Latvijas PVN likmes nespēja nosaukt visas. Esmu prasījusi cilvēkiem, kas raksta savos CV, ka perfekti un padziļināti pārzin excel, ko dara vlookup vai concatenate funkcijas. 99% uz mani skatās kā uz citplanētieti. Tad palūdzu nosaukt kādas funkcijas viņi ekselī vispār zin un kā viņi viņas ikdienā izmanto, vairāk par if un sum nespēj neko nosaukt, pivot vispār reti kurš piemin. Vienmēr prasu kā kandidāti pārbauda vai programma ir pareizi atskaiti (pvn, iin, soc, da jebkuru) sagatavojusi - arī atbilde parasti ir ā, ē, a kāpēc tas būtu jādara.
_susurs_
_susurs_ 30.03.2023 15:51
832 ziņojumi
Concatenate - to tiešām ļoti reti kad zin, arī mazās PVN likmes (12 vai 5%) var nezināt. Protams, pārējais gan ir briesmīgi.
Ant_lv
Ant_lv 30.03.2023 19:05
3410 ziņojumi
A kā savādāk pārbaudīt, ka tas grāmatvedis tos 20 gadus ir kaut ko sapratis no grāmatvedības, ne tikai programmā ciparus ievadījis? Jūs pat iedomāties nevarat cik ir grāmatvežu, kas algas nodokļus bez specializētas programmas aprēķināt nemaz neprot...
_susurs_ 30.03.2023 11:24
A man tiešām interesanti,kādus Jūs uzdotu jautājumus lai saprastu, ka tas kandidāts der grāmatveža amatam?
Sletla 30.03.2023 14:58
Vai sekojat pēdējām izmaiņām normatīvajos aktos? Nosauciet pēdējās izmaiņas, kurām esat sekojis?
Noteikti var pajautāt par pieļauto kļūdu grāmatvedībā un rasto risinājumu.

Un kā jau susurs minēja, jautājumi par konkrētām norādēm CV -
Valoda - lūdz atbildēt uz jautājumu norādītajā valodā.
CV grāmatvedības kursi/izglītība - Ko mācījāties? Kas pasniedza? Kāds mīļākais pasniedzējs/priekšmets un kāpēc?
Un tad vēl ir tādi, kuri ir strādājuši tādās darba vietās, kuras jau ir likvidētas, nevar pat pārbaudīt. Tādēļ padziļināti intervē par iepriekšējiem pienākumiem. Bieži vien ir sarakstīts vairāk, nekā patiesībā spēj aprakstīt vai arī ir pildījis tikai nelielu daļu no kopējā procesa.
Alison
Alison 31.03.2023 07:34
149 ziņojumi
Vēl šodien atceros vienu "pieredzējušu grāmatvedi", kas šodien aktuālās Latvijas PVN likmes nespēja nosaukt visas
_susurs_ 30.03.2023 15:51
И я тоже не назову все ставки. Потому что всегда можно в законе посмотреть. Зачем их знать наизуть, главное знать где искать.
И зарплату не посчитаю, если там вдруг ставка ПНН 23%, потому что в этом случае расчет ПНН дурацкий, соц.налог по-особому учитывается.
Я бы ваше собеседование точно не прошла
Albina
Albina 31.03.2023 09:56
64599 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.