По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Pašnodarbinātā IIN Uz tēmu sarakstu

Pašnodarbinātā IIN
Labdien! Sakiet lūdzu, par VSAOI viss ir skaidrs, man nav skaidrs par IIN, tieši par darba algu. Es zvanīju VID, prasīju kā pašnodarbinātā persona sev maksā darba algu, ,man paskaidroja, ka visi naudas līdzekļi, kas paliek pēc nodokļu samaksas skaitās darba alga, bet tad sanāk ka es vsru izņemt cik gribu un samazināt IIN apliekāmo bāzi? Ja piemērām man 1200 ienākums, 500 izdevumi, 155 VSAOI, paliek 545, ja es tos izņēmu, tad man priekš IIN nav apliekāmas bāzes? (ar nosacīju, ka 500 izdevumi ir pilnība ar saimniecisko darbību saistīti izdevumi).....Lasīju IIN likumu, tur teikts ka darba alga ir izdevumos pilnībā attiecināmi izdevumi....Paskaidrojiet lūdzu
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 09:56
176 ziņojumi

Atbildes (40)

Internetā, diemžēl, nevar iemācīties, kā pareizi aprēķināt nodokļus.
Gan es Jums rakstīju, gan kolēģi raksta - jāiet uz konsultāciju klātienē.
Varbūt pietiks ar vienu reizi. Skatoties, kāda Jums uztvere.
Ir dažādas nianses, kuras šeit neviens nezina - sakarā ar konkrēti Jūsu SD. Šeit Jūs varat saņemt tikai ļoti vispārīgu padomu.
Aivars007 24.08.2022 12:07
Es pati esmu grāmatvede, pieredze liela, ar pašnodarbināto saskaros pirmo reizi, tāpēc pajautaju šeit, it kā man viss jauns pielēc diezgān ātri :). Jums taisnība internetā nevar iemācīties, bet arī kursos, pēc pieredzes varu pateikt, nevar visu iemācīties, tikai no reālam situācijam, tā ir....tikai saskaroties dzīvē ar konkrētu situāciju, tu saņem vislielāko pieredzi. Bet paldies Jums.
Julijaz2329
Julijaz2329 24.08.2022 12:15
176 ziņojumi
Вы даже вопроса не поняли. Могу еще раз переспросить, вы уверены, что правильно определяете налогооблагаемую базу? У самозанятых столько нюансов, которые надо знать.
Albina
Albina 24.08.2022 15:12
64576 ziņojumi
Вы даже вопроса не поняли. Могу еще раз переспросить, вы уверены, что правильно определяете налогооблагаемую базу? У самозанятых столько нюансов, которые надо знать.
Albina 24.08.2022 15:12
Из того что я написала у вас есть сомнения что не праывильно? Тогда напишите прямо, что не так, может, я сто то не учла или упустила. Я не в детском саду, я задала вопрос, предварительно прочитав методичку, это не моя основная работа, но я хочу понять как вести и этот вид деятельности, если вы можете что то дельное и полезное посоветовать то я буду рада и благодарна, я уверена, что вы тоже сильны не во всех сферах, но все приходит с опытом, повторюсь, я написала вам что по моему мнению обдагается соц налогом, хорошо, как вы напишите что такое налооблагаемая база
Pašnodarbinātā obligāto iemaksu objekts ir brīvi izraudzīti ienākumi no preču ražošanas, darbu izpildes, pakalpojumu sniegšanas, radošās un profesionālās darbības un citi ienākumi no saimnieciskās darbības, izņemot ienākumu, kuru fiziskā persona gūst no zemnieku (zvejnieku) saimniecības, sava nekustamā īpašuma, personīgajā palīgsaimniecībā vai piemājas saimniecībā pašas saražotās produkcijas, autortiesībām un blakustiesībām. Šādu izvēli persona var izdarīt tikai vienu reizi par pārskata ceturksni. Obligāto iemaksu objekta minimālo apmēru un tā noteikšanas kārtību nosaka Ministru kabinets.
Elektriķim Pēterim ir šādi ieņēmumi un izdevumi:
1) jūlijā: ieņēmumi – 730 eiro, izdevumi – 200 eiro;
2) augustā: ieņēmumi – 0 eiro, izdevumi – 70 eiro;
3) septembrī: ieņēmumi – 200 eiro, izdevumi – 50 eiro.
Lai noteiktu, par kuriem ceturkšņa mēnešiem jāveic obligātās iemaksas no brīvi
izvēlētā obligāto iemaksu objekta, elektriķis Pēteris nosaka katra mēneša
ienākumus (peļņu):
1) jūlija ienākumi ir 530 eiro (730 eiro – 200 eiro);
2) augustā ienākumu nav, bet ir zaudējumi 70 eiro (0 eiro – 70 eiro);
3) septembra ienākumi ir 150 eiro (200 eiro – 50 eiro).
Pēterim jūlijā ir jāveic obligātās iemaksas no brīvi izvēlētā iemaksu ob
Julijaz2329
Julijaz2329 24.08.2022 15:22
176 ziņojumi
Pēterim jūlijā ir jāveic obligātās iemaksas no brīvi izvēlētā iemaksu objekta, kas
nevar būt mazāks par 500 eiro (jo peļņa no saimnieciskās darbības ir 530 eiro).
Es tā arī uzrakstīju, kā obligāto iemaksu objekts ir ienākumi minus izdevumi, ir vēl nianses?
Izdevumos uzskaitu tikai ar saimnicisko darbību saistītos izdevumos (degvielu 50 % jo netiek rakstīttas ceļazīmes). Kādās te vēl var būt nianses..man ir ienākumi, ir izdevumi. IIN likumā es izlasīju ko drīkst un kādā apmērā laist izdevumos.
Julijaz2329
Julijaz2329 24.08.2022 15:24
176 ziņojumi
Вы даже вопроса не поняли. Могу еще раз переспросить, вы уверены, что правильно определяете налогооблагаемую базу? У самозанятых столько нюансов, которые надо знать.
Albina 24.08.2022 15:12
подскажите на что мне обратить внимание, а я изучу что необхадимо, я не прошу сделать за меня что то, я только прошу совета и соорентировать в данном вопросе
Julijaz2329
Julijaz2329 24.08.2022 15:32
176 ziņojumi
Как я могу подсказать, если вы даже вопроса не понимаете. Вам про Фому, а вы про Ерему...
Albina
Albina 24.08.2022 16:32
64576 ziņojumi
Как я могу подсказать, если вы даже вопроса не понимаете. Вам про Фому, а вы про Ерему...
Albina 24.08.2022 16:32
Я вам написала что я понимаю под "облагаемой базой", это то, что облагается налогом соответственным! что я не поняла?
Julijaz2329
Julijaz2329 24.08.2022 16:37
176 ziņojumi
Как я могу подсказать, если вы даже вопроса не понимаете. Вам про Фому, а вы про Ерему...
Albina 24.08.2022 16:32
Посмотрите первый ответ мне, я вам так и написала про базу, я это так и понимаю, естественно в каждом налоге есть свои нюансы
Julijaz2329
Julijaz2329 24.08.2022 16:39
176 ziņojumi
Jūs "sajaucāt galvu" mums ar 2 lietām - darba alga un personīgie izdevumi. Tāpēc attiecīgs viedoklis par Jums izveidojās.
Pašnodarbinātai personai par sevi NAV darba algas, personīgām vajadzībām izņemtie līdzekļi neattiecas uz nodokļu bāzi.
Pētera piemērs ir pareizs, tā arī jārēķina sociālās iemaksas.
Piebildīšu, ka - ja Pēterim ir pamatlīdzekļi - lai sociālās iemaksas būsu mazākas, Jūs varat arī amortizāciju rēķināt par katru mēnesi. Un pievienot izdevumiem. Izdevumu precizēšana ir atļauta arī pa mēnešiem.
Neņemiet ļaunā, mēs visi mācāmies.
Aivars007
Aivars007 24.08.2022 16:53
26981 ziņojums
Стандартная ошибка: есть 2 отчета
-Расчет прибыли и
-Денежный поток
вы эти отчеты путаете.
Starina
Starina 25.08.2022 00:37
6405 ziņojumi
Jūs "sajaucāt galvu" mums ar 2 lietām - darba alga un personīgie izdevumi. Tāpēc attiecīgs viedoklis par Jums izveidojās.
Pašnodarbinātai personai par sevi NAV darba algas, personīgām vajadzībām izņemtie līdzekļi neattiecas uz nodokļu bāzi.
Pētera piemērs ir pareizs, tā arī jārēķina sociālās iemaksas.
Piebildīšu, ka - ja Pēterim ir pamatlīdzekļi - lai sociālās iemaksas būsu mazākas, Jūs varat arī amortizāciju rēķināt par katru mēnesi. Un pievienot izdevumiem. Izdevumu precizēšana ir atļauta arī pa mēnešiem.
Neņemiet ļaunā, mēs visi mācāmies.
Aivars007 24.08.2022 16:53
Paldies, tad es kaut kur nepietiekami pareizi izteicos, bet es sapratu ka daru viss pareizi, paldies
Julijaz2329
Julijaz2329 25.08.2022 08:43
176 ziņojumi
Jūs "sajaucāt galvu" mums ar 2 lietām - darba alga un personīgie izdevumi. Tāpēc attiecīgs viedoklis par Jums izveidojās.
Pašnodarbinātai personai par sevi NAV darba algas, personīgām vajadzībām izņemtie līdzekļi neattiecas uz nodokļu bāzi.
Pētera piemērs ir pareizs, tā arī jārēķina sociālās iemaksas.
Piebildīšu, ka - ja Pēterim ir pamatlīdzekļi - lai sociālās iemaksas būsu mazākas, Jūs varat arī amortizāciju rēķināt par katru mēnesi. Un pievienot izdevumiem. Izdevumu precizēšana ir atļauta arī pa mēnešiem.
Neņemiet ļaunā, mēs visi mācāmies.
Aivars007 24.08.2022 16:53
Paldies, tad es kaut kur nepietiekami pareizi izteicos, bet es sapratu ka daru viss pareizi, paldies
Julijaz2329 25.08.2022 08:43
Tas labi, ja pati tā sapratāt. Mēs šeit, no malas, nevaram to ne apstiprināt, ne arī noliegt.
Lai veicas!
Aivars007
Aivars007 25.08.2022 11:15
26981 ziņojums
Jūs "sajaucāt galvu" mums ar 2 lietām - darba alga un personīgie izdevumi. Tāpēc attiecīgs viedoklis par Jums izveidojās.
Pašnodarbinātai personai par sevi NAV darba algas, personīgām vajadzībām izņemtie līdzekļi neattiecas uz nodokļu bāzi.
Pētera piemērs ir pareizs, tā arī jārēķina sociālās iemaksas.
Piebildīšu, ka - ja Pēterim ir pamatlīdzekļi - lai sociālās iemaksas būsu mazākas, Jūs varat arī amortizāciju rēķināt par katru mēnesi. Un pievienot izdevumiem. Izdevumu precizēšana ir atļauta arī pa mēnešiem.
Neņemiet ļaunā, mēs visi mācāmies.
Aivars007 24.08.2022 16:53
Paldies, tad es kaut kur nepietiekami pareizi izteicos, bet es sapratu ka daru viss pareizi, paldies
Julijaz2329 25.08.2022 08:43
Tas labi, ja pati tā sapratāt. Mēs šeit, no malas, nevaram to ne apstiprināt, ne arī noliegt.
Lai veicas!
Aivars007 25.08.2022 11:15
Paldies! Nu jā, :), visas šaubas kas man bija Jūs man paskaidrojāt! Vel reiz, paldies!
Julijaz2329
Julijaz2329 25.08.2022 11:18
176 ziņojumi
выщли новые правила 322 , в которых новый журнал дохода и расхода для самозанятого.
никакая зплата не отнимается от дохода, это просто деньги, и они не идут как расход.
доход минус расход в журнале, и это облагается налогом. в расходы хорошо описано в законе о подоходном налоге с населения. и есть методичка с примерами заполнения журнала
Torivi
Torivi 31.08.2022 19:11
256 ziņojumi
... никакая зплата не отнимается от дохода, это просто деньги, и они не идут как расход ...
Galīgas aplamības! Kur Jūs to rāvāt?
Ja nezinat vai nesaprotat - vajadzētu atturēties no padomu došanas.
Aivars007
Aivars007 31.08.2022 21:20
26981 ziņojums
... никакая зплата не отнимается от дохода, это просто деньги, и они не идут как расход ...
Galīgas aplamības! Kur Jūs to rāvāt?
Ja nezinat vai nesaprotat - vajadzētu atturēties no padomu došanas.
Aivars007 31.08.2022 21:20
я неправильно выразилась, если один человек и сам себе работает, то его деньги-это не зарплата
а его деньги и они в расход не идут
Torivi
Torivi 01.09.2022 15:15
256 ziņojumi
... никакая зплата не отнимается от дохода, это просто деньги, и они не идут как расход ...
Galīgas aplamības! Kur Jūs to rāvāt?
Ja nezinat vai nesaprotat - vajadzētu atturēties no padomu došanas.
Aivars007 31.08.2022 21:20
я неправильно выразилась, если один человек и сам себе работает, то его деньги-это не зарплата
а его деньги и они в расход не идут
Torivi 01.09.2022 15:15
Tādā gadījumā jāizsakās saprotami - pašnodarbinātās personas izņemtie līdzekļi savām vajadzībām nevis darba alga = зплата.
Tie ir atšķirīgi termini.
Arī krievu valodā tās ir dažādas lietas.
Es tikai nesaprotu - kāpēc obligāti jādod padoms, ja cilvēks pats lāga nesaprot, par ko ir jautājums.
Neņemiet ļaunā, bet "padomdevēju" šeit ir savairojies tik daudz, ka īstie speciālisti te vairs neiegriežas un neko vairs nekomentē.
Gandrīz visu ēteru tagad aizņem plaša profila speciālists ar šauru zināšanu loku, ar niku Ant_lv. Skumji, ka tā.
Es arī ilgu laiku neskatījos vairs šajā portālā, jo tas ir kļuvis nelasāms tieši šādu "speciālistu" dēļ.
Aivars007
Aivars007 01.09.2022 15:23
26981 ziņojums
... никакая зплата не отнимается от дохода, это просто деньги, и они не идут как расход ...
Galīgas aplamības! Kur Jūs to rāvāt?
Ja nezinat vai nesaprotat - vajadzētu atturēties no padomu došanas.
Aivars007 31.08.2022 21:20
я неправильно выразилась, если один человек и сам себе работает, то его деньги-это не зарплата
а его деньги и они в расход не идут
Torivi 01.09.2022 15:15
Pašnodarbinātai personai par sevi NAV darba algas, personīgām vajadzībām izņemtie līdzekļi neattiecas uz nodokļu bāzi.-вы сам Айвар это и сказали
Torivi
Torivi 01.09.2022 15:25
256 ziņojumi
... никакая зплата не отнимается от дохода, это просто деньги, и они не идут как расход ...
Galīgas aplamības! Kur Jūs to rāvāt?
Ja nezinat vai nesaprotat - vajadzētu atturēties no padomu došanas.
Aivars007 31.08.2022 21:20
я неправильно выразилась, если один человек и сам себе работает, то его деньги-это не зарплата
а его деньги и они в расход не идут
Torivi 01.09.2022 15:15
Pašnodarbinātai personai par sevi NAV darba algas, personīgām vajadzībām izņemtie līdzekļi neattiecas uz nodokļu bāzi.-вы сам Айвар это и сказали
Torivi 01.09.2022 15:25
Tas, ko es rakstīju, un tas, ko un kā Jūs rakstījāt - tās ir divas atšķirīgas lietas.
Laikam tomēr valodas barjera.
Aivars007
Aivars007 01.09.2022 16:04
26981 ziņojums
Jūau teksts:|
никакая зплата не отнимается от дохода, это просто деньги, и они не идут как расход

Pārlasiet vēlreiz. Ir nepareizi rakstīt "никакая зплата", jo darba ņēmēju darba alga ir saimnieciskās darbības izdevumi. Arī darba spēka nodokļi par darba ņēmējiem ir saimnieciskās darbības izdevumi.
никакая зплата nozīmē nekāda darba alga
Un tas nav pareizi!
Aivars007
Aivars007 01.09.2022 16:07
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.