По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Nodokļu pārskats Uz tēmu sarakstu

Nodokļu pārskats
Labrīt!

Kur tagad var normāli paskatīties nodokļu pārskatu VID eds- cik nodots deklarācijās, cik samaksāts, cik uzrēķinātas nokavējuma naudas, ja kaut kas mainīts deklarācijās? Tajā trasnsakciju pārskatā taču neko nevar saprast. Paldies jau iepriekš
Hugopugo
Hugopugo 05.04.2022 08:15
2 ziņojumi

Atbildes (45)

Pārskati
Budžeta maksājumu nomaksas stāvoklis un veiktie maksājumi -> Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana
Gada pārskata sagatavošanai nepieciešamais saistību un prasību salīdzināšanas pārskats

Pārskati
Budžeta maksājumu nomaksas stāvoklis un veiktie maksājumi -> Budžeta maksājumu nomaksas stāvoklis
Albina
Albina 05.04.2022 12:00
64576 ziņojumi
Ja pavisam godīgi, tad es tos jaunos pārskatus neciešu un nesaprotu. Negribu apgalvot, ka vecie bija bez vainas - tur reizēm bija tādi brīnumi, ka no viena nodokļa noņemts vienā gadā, bet otrā nodoklī pieskaitīts vēl iepriekšējā.

Bet tagadējā sistēma, kur katrs cipars 2 vai 4 reizes atkārtojas, kaut kādos muļķīgos datumos utt
Piemēram, paskatos savu pašas IIN un VSAOI pārskatu (tātad tikai 2 nodokļi). Gribu saprast, vai ir "paņemts nost" IIN avanss. Jo ja avanss būs "paņemts", bet es to deklarācijā nenorādīšu, nāksies maksāt 2x.
Normāli (t.i. pārskatāmi) būtu tā - x reizes gadā maksāts, pārskatā redzam samaksas datumu. X reizes gadā aprēķināts (deklarēts) nodoklis, redzam maksāšanas termiņu. Papildus aprēķinātās soda naudas.

Man būtu jābūt (ja būtu kā pie cilvēkiem) piemēram 4 VSAOI deklarācijas, 1 IIN deklarācija, 7-8 veikti maksājumi, soda naudu nav, jo viss maksāts ar rezervi uz priekšu.
Rezultāts - vienā pārskatā (tajā, kas salīdzināšanas pārskats) - 32 rindiņas, jau pašā sākumā norādīts, ka man ir uz perioda sākumu parāds (bet 2020.gadavecajā pārskatā ir pārmaksa!).

Es nekad vēl neesmu jutusies tik nekompetenta, kā skatoties uz šo pārskatu. Nāksies maksāt par konsultāciju kādam, kas kaut ko saprot. Ko iesākt ar klientu pārskatiem, kam vairāk nodokļu, maksāts ar kavējumiem, laboti pārskati utt, tiešām nezinu.
Ilzex
Ilzex 05.04.2022 12:47
2666 ziņojumi
Ja pavisam godīgi, tad es tos jaunos pārskatus neciešu un nesaprotu. Negribu apgalvot, ka vecie bija bez vainas - tur reizēm bija tādi brīnumi, ka no viena nodokļa noņemts vienā gadā, bet otrā nodoklī pieskaitīts vēl iepriekšējā.

Bet tagadējā sistēma, kur katrs cipars 2 vai 4 reizes atkārtojas, kaut kādos muļķīgos datumos utt
Piemēram, paskatos savu pašas IIN un VSAOI pārskatu (tātad tikai 2 nodokļi). Gribu saprast, vai ir "paņemts nost" IIN avanss. Jo ja avanss būs "paņemts", bet es to deklarācijā nenorādīšu, nāksies maksāt 2x.
Normāli (t.i. pārskatāmi) būtu tā - x reizes gadā maksāts, pārskatā redzam samaksas datumu. X reizes gadā aprēķināts (deklarēts) nodoklis, redzam maksāšanas termiņu. Papildus aprēķinātās soda naudas.

Man būtu jābūt (ja būtu kā pie cilvēkiem) piemēram 4 VSAOI deklarācijas, 1 IIN deklarācija, 7-8 veikti maksājumi, soda naudu nav, jo viss maksāts ar rezervi uz priekšu.
Rezultāts - vienā pārskatā (tajā, kas salīdzināšanas pārskats) - 32 rindiņas, jau pašā sākumā norādīts, ka man ir uz perioda sākumu parāds (bet 2020.gadavecajā pārskatā ir pārmaksa!).

Es nekad vēl neesmu jutusies tik nekompetenta, kā skatoties uz šo pārskatu. Nāksies maksāt par konsultāciju kādam, kas kaut ko saprot. Ko iesākt ar klientu pārskatiem, kam vairāk nodokļu, maksāts ar kavējumiem, laboti pārskati utt, tiešām nezinu.
Ilzex 05.04.2022 12:47
Сверку надо загнать в эксел, тогда легко сверяются все налоги, и декларированные, и оплаченные. На начало года остаток - полная фигня. Но на конец года остаток совпадает. Начисленную сода науду тоже можно взять из этого отчета.
Albina
Albina 05.04.2022 12:52
64576 ziņojumi
Es vienmēr sāku ar ekseli. Soda naudu jau man pašai nekādu nav. Bet es nevaru saprast, vai naudu, ko esmu iemaksājusi, ir paņēmuši kā IIN avansu vai nav. Izskatās, ka ir paņēmuši (jo tad vajadzētu būt lielākai pārmaksai, nekā šobrīd rādās).
Vienīgias, ko vēl neesmu pamēģinājusi pamocīt, kā reiz ir transakciju pārskats. Varbūt, ka tieši tas izrādīsies tas, ko sapratīšu. bet ne no salīdzinājuma, ne no nomaksas stāvokļa nesaprotu. Un tas mani reāli tracina, jo reti ir tāda sajūta, ka neko nesaprotu
Ilzex
Ilzex 05.04.2022 12:56
2666 ziņojumi
Pārskati
Budžeta maksājumu nomaksas stāvoklis un veiktie maksājumi -> Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana
Albina 05.04.2022 12:00
Ar šo pārskatu uzmanīgi - ja ir kas vairāk par trīs nodokļiem, kas vienmēr precīzi deklarēti un laikā samaksāti, tad šajā pārskatā būs zili brīnumi. Pats VID man jau divas reizes ir atbildējis, ka šo pārskatu drīkst izmantot tikai pēc speciāla uzaicinājuma no VID puses.
Tiem, kam aprēķināta nokavējuma nauda, man nevienam (!) nav sakritis atlikums uz datumu x, ja ievada aprēķināto soda naudu no transakciju pārskata par konkrēto periodu. Kaut kādi pārdesmit centi vienmēr aizpeld uz vienu vai otru pusi. Kā viņi tur tās nokavējuma naudas tagad rēķina, man liekas, ka viņi paši to nezin.
_susurs_
_susurs_ 05.04.2022 13:39
828 ziņojumi
Pats VID man jau divas reizes ir atbildējis, ka šo pārskatu drīkst izmantot tikai pēc speciāla uzaicinājuma no VID puses.
_susurs_ 05.04.2022 13:39
Это про этот отчет VID iniciēta atlikumu salīdzināšana
А Gada pārskata sagatavošanai nepieciešamais saistību un prasību salīdzināšanas pārskats, наоборот, надо использовать для сверки остатков. Они даже методичку выложили на своем сайте

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/2022_02_10_metodiskais_materials_parskats_parskata_perioda_apkopojums-salidzinasana.pdf
Tiem, kam aprēķināta nokavējuma nauda, man nevienam (!) nav sakritis atlikums uz datumu x, ja ievada aprēķināto soda naudu no transakciju pārskata par konkrēto periodu. Kaut kādi pārdesmit centi vienmēr aizpeld uz vienu vai otru pusi. Kā viņi tur tās nokavējuma naudas tagad rēķina, man liekas, ka viņi paši to nezin.
_susurs_ 05.04.2022 13:39
Нифига не сходится, да. Я подогнала под их цифры
Albina
Albina 05.04.2022 13:44
64576 ziņojumi

Сверку надо загнать в эксел, тогда легко сверяются все налоги, и декларированные, и оплаченные. На начало года остаток - полная фигня. Но на конец года остаток совпадает. Начисленную сода науду тоже можно взять из этого отчета.
Albina 05.04.2022 12:52
Ne vienmēr ir tik skaisti. Konkrēts piemērs - pārnestais saldo uz 31.12.2020 sakrīt, aprēķinātie nodokļi pa gadu sakrīt, samaksātās summas pa gadu sakrīt, ievadu no transakciju pārskata aprēķināto nokavējuma naudau, atlikums uz gada beigām nesakrīt. Uz jautājumu, kāpēc VIDam 1+1+1+1 = 5 VID rausta plecus, apgalvo, ka viņi visu esot pārreķinājuši un viņiem viņu pusē viss esot atlikumos pareizi. Nu ok, uzvārījās uzņēmums par 200 EUR, it kā forši. Vismaz īdz brīdim, kad atkal sistēmā kaut kas nomainīsies un izrādīsies, ka tomēr tie 200 EUR jāpiemaksā. Murgs kaut kāds.
_susurs_
_susurs_ 05.04.2022 13:45
828 ziņojumi
Я использую два отчета: Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana - Gada pārskata sagatavošanai nepieciešamais saistību un prasību salīdzināšanas pārskats и Transakciju pārskats (No 01.01.2021).
В Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana первые 3 месяца kavējuma nauda совсем не такая как по Transakciju pārskats. Поэтому все перекрытия я сделала по Transakciju pārskats, kavējuma nauda свела по двум отчетам, и остатки на 31.12.2021 я взяла с Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana, но убрала перекрытия, которые в этом отчете попали в 2021 год, когда по Transakciju pārskats это случилось в 2022 году уже. В том числе pvn за явнарь 2022 у меня попал в Pārskata perioda apkopojums – salīdzināšana в 2021 году как перекрытие по другим налогам.
Так что на 31.12.2021 у меня по прежнему свой остаток, как и было раньше по старым выпискам - остаток +/- налог за декабрь. Только теперь налог за декабрь попадает в 2021 год, а pvn переплату за декабрь и январь надо вытаскивать из отчетов.
У меня просто pvn переплаты постоянно, поэтому так выходит.
Elecbird
Elecbird 06.04.2022 10:40
2599 ziņojumi
А nokavējuma nauda как считают, вообще мне не ясно уже. Я как-то занималась ерундой и каждый месяц проводила nokavējuma naudu, цент в цент сходилось по остаткам с налоговой. Очередной раз начала сводить остатки и оказалось ранее nokavējuma nauda уже не такая как была, хотя исправлений по налогам у меня не было. Где пару центов, где до 10 евро. Я плюнула и теперь просто раз в год на 31.12. завожу nokavējuma naudu и все.
Elecbird
Elecbird 06.04.2022 10:44
2599 ziņojumi
Я писала письмо в ВИД и спрашивала, почему кавеюма науда не сходится. Мне ответили, что отчеты еще в процессе доработки. Как хотите, так год и закрывайте...
У меня просто pvn переплаты постоянно, поэтому так выходит.
Elecbird 06.04.2022 10:40
Есть еще такой отчет Budžeta maksājumu nomaksas stāvoklis (он находится во вкладке (Pārskati).
Там можно посмотреть Neattiecinātās iemaksas на конец года и там же у меня появилась pārmaksa
Albina
Albina 06.04.2022 11:12
64576 ziņojumi
А у меня в ответе Budžeta maksājumu nomaksas stāvoklis на 31.12.2021:
Aprēķinātie nākotnes maksājumi: 0,00
Neattiecinātās iemaksas: 0,00
В Nodokļi PVN по нулям. Хотя ниже в saistības видно PVN за декабрь переплата.
Elecbird
Elecbird 06.04.2022 11:28
2599 ziņojumi
А у меня в ответе Budžeta maksājumu nomaksas stāvoklis на 31.12.2021:
Aprēķinātie nākotnes maksājumi: 0,00
Neattiecinātās iemaksas: 0,00
В Nodokļi PVN по нулям. Хотя ниже в saistības видно PVN за декабрь переплата.
Elecbird 06.04.2022 11:28
Декабрьская переплата у них в pārmaksu не входит
Albina
Albina 06.04.2022 11:45
64576 ziņojumi
Уж думала, что только у меня свои персональные "тёрки" с налоговой. Любимый работодатель всегда оплачивает налоги вовремя и большую сумму, чем надо. Поэтому за все годы деятельности никогда не было состояния, что фирма что-то там должна. Методический материал проштудирован, сверены начисленные налоги и оплаты. Всё (!) сходится. Не сходится одно - остаНки по ПВНу на конец года с учетом “Neattiecināmās iemaksas”. Скромно так, на полторы тысячи. Налоговая предлагает заняться эпистолярным жанром. Кто-нибудь уже занимался этим "благодарным" делом?
Valterin
Valterin 29.04.2022 10:30
8641 ziņojums
Уж думала, что только у меня свои персональные "тёрки" с налоговой. Любимый работодатель всегда оплачивает налоги вовремя и большую сумму, чем надо. Поэтому за все годы деятельности никогда не было состояния, что фирма что-то там должна. Методический материал проштудирован, сверены начисленные налоги и оплаты. Всё (!) сходится. Не сходится одно - остаНки по ПВНу на конец года с учетом “Neattiecināmās iemaksas”. Скромно так, на полторы тысячи. Налоговая предлагает заняться эпистолярным жанром. Кто-нибудь уже занимался этим "благодарным" делом?
Valterin 29.04.2022 10:30
Может у тебя такая же ситуация, какая была у Бори? Ты прецизиюмсы сдавала за прошлый год? И когда сдавала?
Sletla
Sletla 29.04.2022 16:30
13416 ziņojumi
У меня тоже есть коррекции по пвн за 2021 году, исправляла в этом году. Есть расхождения с налоговыми остатками. pārskata perioda apkopojums- salīdzināšana за 2021 году этих сумм коррекции нигде не видно. Я принимаю свои остатки, но для себя расписала в чем разница.

Есть еще интересные варианты:
1) PVN apstiprināts samazinājums по отчету трансакций был 27.12.2021, а FIFO savstarpējā segšana 10.01.2022. В остатках нигде эта сумма не показывается.
2) Оплата налога была 27.12.2021, часть оплаты закрыта в декабре, часть оплаты закрыта на налог 24.01.2022, но на 31.12.2021 в pārskata perioda apkopojums- salīdzināšana долг закрыт уже в 2021 году. Но в neattiecinātas iemaksas на 31.12.2021 висит остаток не закрытого платежа. И как в годовом показывать долг по налогу и тут же переплату, когда уже известно, что платеж закрыт на конкретный налог.
Elecbird
Elecbird 30.04.2022 11:19
2599 ziņojumi
Ja ir iesniegti pārskatu precizējumi tad domāju ka ir problemātiski saprast VID pārskatos saprast kas notiek . izmantojot savu brīnumrīku( kā šeit saucu ) viegli tieku galā.

https://exceldarbariki.mozello.lv/cenas/

Instruments transakcijas pārskats .
Korekti paņemot datus atbilstoši izstrādātāja norādījumiem viss ir saprotams un atbilst grāmatvedības uzskaites datiem. Piemēram Jūsu gadījumā PVN uz 31.12.2021 parādīsies kā pārmaksa. ( jo pārmaksa tiek virzīta citu nodokļu segšanai 2022 gadā. No sākuma arī man daudz kas šķita nesaprotami bet tad sāku ignorēt EDS pieejamās atskaites kā nepārskatāmas un galvu vairs nelauzu.
Kā pozitīvs ir fakts ka instrumentā iestrādāta atskaite atbilstoši virsgrāmatas ( atskaites perioda datumam) līdz ar to ir drošības sajūta ka nevis " pieņemu" kaut ko bet ir pārliecība ka dati sakrīt. Jo pārskata perioda atskaites summa parādās ieskaitot visus iesniegtos precizējumus.
Esmu jau vairākas reizes šeit sniegusi informāciju par šo rīku. un nu nekādi nevaru izprast grāmatvežu pašmocības ja ir iespēja nemocīties. Vai tiešām no darba devēja nevar "izspiest" šos 175 EUR un dzīvot mierīgi. ( kamēr VID EDS atkal transakcijas pārskatā neuztaisīs kādus brīnumus. )
Ja pārzin darbu ar rakurs tabulām tad šai rīkā vispār var eleganti izpētīt visus ierakstus'
Visa būtība ir tā ka transakcijas pārskata dati papildināti ar kolonām _ gads un mēnesis atskaitei pēc atskaites termiņa un gads un mēnesis pēc VID samaksas termiņa. ņemot vērā šis perioda informācijas tiek veidotas atskaites. neatkarīgi no transakcijas datuma EDS.
Guntagermane
Guntagermane 02.05.2022 20:44
1303 ziņojumi
Ja man būtu darba devējs, no kura "izspiest" 175, tad man nebūtu nekas pretī, bet, ja jāmaksā no savas kabatas, tad tomēr drusku žēl naudiņas.
Ilzex
Ilzex 03.05.2022 10:48
2666 ziņojumi
Iesaku pasekot cik lielu darba laiku patērējiet pašlaik datu salīdzināšanai un tad vērtēt ir vai nav žēl šī nauda.
Guntagermane
Guntagermane 03.05.2022 12:28
1303 ziņojumi
Достаточно элементарных знаний эксела и 175 евро можно сэкономить )) Таблица открывается в экселе и отлично сортируется по всем видам налогов, начислению и уплате и т.д.
Но это не спасает от того, что начисляются какие-то мифические суммы, кавеюма науда все время меняется, что-то могут ввести задним числом. Вот из их сверки:

12.03.2021 Aprēķins
Universālā ievades forma - Aprēķins. Taksācijas periods 01.01.2020-31.12.2020

Или зарплатные налоги за 2022 ! год они закрыли маем 2021
Albina
Albina 03.05.2022 12:41
64576 ziņojumi
Boбщем идея хорошая, имплементация как всегда дерьмо. Что мешало в старой системе? Да ничего. Переплата на одном счету, недоплата на другом и потом проценты на это "другое"? Так это не вина государства, а учетчика каждого НП.
Ant_lv
Ant_lv 03.05.2022 15:05
3387 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.