По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

SLIMĪBAS LAPA B( covid) un bezalgas atvaļinājums Uz tēmu sarakstu

SLIMĪBAS LAPA B( covid) un bezalgas atvaļinājums
Работник оформил отпуск без зарплаты ( учебный ) с 3 января для курсовой и бац заболел .
2022- 16 февраля выписан больничный Б . Надо ли больничный отражать в бухгалтерской программе? Надо ли работника "выпустить " из отпуска для указания в бух программе , что он на больничном , а после отправить обратно учиться( в отпуск)? И последний вопрос-выплатит ли VSAO больничный по ковиду работнику, который в отпуске за свой счет?
Ninele
Ninele 17.02.2022 20:17
28 ziņojumi

Atbildes (9)

Надо отражать, да. Во-первых, самому/-й проще потом сравнивать. Во-вторых, больничный Б тоже продлевает отпуск (ТЗ ст. 150 ч. 6 говорит о нетрудоспособности в общем). В-третьих, нет не надо на него отправлять 51-й код. В-четвертых, АГСС больничный Б не заплатит, как только на работника есть 50-й код.
Ant_lv
Ant_lv 17.02.2022 20:41
3028 ziņojumi
(6) Ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā.
Продлевается ежегодный оплачиваемый отпуск, а не отпуск без содержания.
Хотите спать спокойно и при этом не обидеть работника, "возвращайте" его из отпуска, после того как отболеет, опять отправляйте учиться.
Mu-maija
Mu-maija 17.02.2022 22:13
15672 ziņojumi
И как я не заметил слово "apmaksāto". Mea maxima culpa
Ant_lv
Ant_lv 17.02.2022 22:21
3028 ziņojumi
(6) Ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā.
Продлевается ежегодный оплачиваемый отпуск, а не отпуск без содержания.
Хотите спать спокойно и при этом не обидеть работника, "возвращайте" его из отпуска, после того как отболеет, опять отправляйте учиться.
Mu-maija 17.02.2022 22:13
Tas nav tik viennozīmīgi, jo īpaši tagad, kad VID sāk ieviest sistēmu par atskaišu nodošanas termiņu ievērošanu. Šajā gadījumā visdrīzāk darbinieks pats neziņoja darba devējam, ka slimo, grāmatvedis arī nesēž un visu laiku nečeko, kas vēl atvēris slimības lapas, un ar atpakaļ ejošu datumu es bez vadītāja rakstiska rīkojuma jau nu gan nekādas ziņas par darbinieku, lai viņš varētu saņemt slimības lapu EDSā nesniegtu. Jo kad VID sāks aprēķināt soda naudas par laicīgi neiesniegtām atskaitēm vainīgs viennozīmīgi darba devēja acīs būs grāmatvedis.
Annita
Annita 18.02.2022 13:57
80 ziņojumi
Vispār darbiniekam nav pienākuma ziņot par DNL atvēršanos. Par 51.kodu- vai tad termiņš nav joprojām nākamā mēneša 5.?
Ant_lv
Ant_lv 18.02.2022 15:04
3028 ziņojumi
Vispār darbiniekam nav pienākuma ziņot par DNL atvēršanos. Par 51.kodu- vai tad termiņš nav joprojām nākamā mēneša 5.?
Ant_lv 18.02.2022 15:04
Es domāju, ka darbiniekam tā kā vajadzētu informēt darba devēju, ka nebūs darbā un kāpēc nebūs darbā
Annita
Annita 18.02.2022 16:04
80 ziņojumi
Par 51.kodu-vai tad termiņš nav joprojām nākamā mēneša 5.?
Ant_lv 18.02.2022 15:04
Jūs jau sen neteikat līdzi likumdošanas izmaiņam
Annita
Annita 18.02.2022 16:14
80 ziņojumi
У нас в трудовом договоре есть отельный пункт про больничные.Gadījumā, ja Darbinieks nevar ierasties darbā slimības dēļ, Darbinieka pienākums ir brīdināt Darba devēju iepriekš vai tajā dienā, kad darbinieks nespēj veikt savus darba pienākumus slimības dēļ.
Только вот до него не все доходят почитать
Jelena001
Jelena001 18.02.2022 16:16
1159 ziņojumi
Ага, посмотрю, как в табеле выполняется пункт вариант iepriekš. Неужели как в одной западной компании - отдельный вариант заполнения табеля запланированный больничный?

И молчу о том, что будете делать когда работник будет без сознания?
Ant_lv
Ant_lv 18.02.2022 16:28
3028 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.