По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Uzņēmējdarbība, komerclikums, darījumi. Sabiedriskās un bezpeļņas organizācijas, budžeta iestādes

Grāmatveža darbs dzīvokļa biedrībā-realitāte? Uz tēmu sarakstu

Grāmatveža darbs dzīvokļa biedrībā-realitāte?
Mūsu dzīvokļu mājas entuziasti grib dibināt dzīvokļu biedrību un lūdz mani kļūt par valdes locekli un vest grāmatvedību bez darba samaksas. Esmu ar mieru kaut ko darīt mājas labā, kur ir 45 dzīvokļi, tomēr gribu saprast, vai tas nebūs par daudz prasīts, jo ir mājās 2 skolnieki+ pamatdarbs Cik realitātē daudz darba ir šādam vienas mājas biedrības grāmatvedim? Ar kādām problēmām jāsastopas? Man nav pieredzes ar biedrībām.

Cik apmēram maksātu šāds ārpakalpojums, ja nepiekritīšu?

Būšu pateicīga par jebkuru pieredzi.
Casy
Casy 19.08.2021 11:47
781 ziņojums

Atbildes (37)

как то вы упустили, что вы еще и член правления
Otkat
Otkat 19.08.2021 11:56
1241 ziņojums
Jā, tas arī, bet vairāk šoreiz interesē grāmatvedības apjoms, jo valdes locekļi kopā būs 3 cilvēki.
Casy
Casy 19.08.2021 11:59
781 ziņojums
Воглавить биедрибу - получить головную боль. Претензий будет много - благодарности мало. Все отдыхают, а Вы работаете без вознаграждения... зачем? Что ждут от бухгалтера? Вы будете выставлять счета? Следить за их оплатой? Разбираться с недовольными жильцами?
Klepa
Klepa 19.08.2021 12:04
6764 ziņojumi
Klepa, paldies!
Casy
Casy 19.08.2021 12:07
781 ziņojums
Klepa, paldies!
Casy 19.08.2021 12:07
Varu vēl daudz ko pievienot klāt ir pieredze
Klepa
Klepa 19.08.2021 12:19
6764 ziņojumi
Ar kādu programmu Jūs strādājāt?
Casy
Casy 19.08.2021 12:28
781 ziņojums
Ar kādu programmu Jūs strādājāt?
Domāju, ka biedrībai un Zalktis derēs.
Klepa
Klepa 19.08.2021 12:44
6764 ziņojumi
Bez atlīdzības un 45 dzīvokļi - manuprāt ķēpa liela. Man ir DZĪKS ar 18 dzīvokļiem un tad jau ir problēmas, jo ir brīvdomātāji. Tajā visā vislielākais laika patēriņš ir tieši rēķinu sagatavošanai - ja ir vairāki pakalpojumu sniedzēji, kas adresēs savus rēķinus biedrībai, tad tas viss jāsadala pa dzīvokļiem, skaitātāju rādījumiem utt. Droši vien, ka Zalktis labs tādai uzskaitei, es rēķinus gatavoju pašas izveidotā excel formā. Pēc tam grāmatoju grāmatvedības programmā. Nu un tad kāds var sākt iedomāties, ka esiet vainīga pie īpašnieku vai īrnieku maksāšanas disciplīnas. Būs tā, kā jau augstāk min Klepa
Sandra48
Sandra48 19.08.2021 13:34
324 ziņojumi
Sandra48, ļoti liels Paldies, vērtīgi palasīt reālu pieredzi.
Casy
Casy 19.08.2021 14:36
781 ziņojums
Laikam jau saprotu, ko darīšu

Varbūt kāds var aptuveni minēt, kāda cena būtu paņemt grāmatvedības pakalpojumu no malas?
Casy
Casy 19.08.2021 14:38
781 ziņojums
Laikam jau saprotu, ko darīšu

Varbūt kāds var aptuveni minēt, kāda cena būtu paņemt grāmatvedības pakalpojumu no malas?
Casy 19.08.2021 14:38
No sākuma vajag saprast ko jādara. Kā saprotu, jūsu biedrība pati apsaimniekos savu māju? Tas nozīme pilnu grāmatvedības uzskaiti. Grāmatvedības firma parasti gaida dokumentus, kuru jāapkopo. Vai jūs gaidisiet, ka apkalpošanas firma jūsu vietā izrakstis apsemniekošanas rēķinus? Ka ar algām? Vai būs algas? Daudz ko jāzina pirms cenas nosaukuma.
Klepa
Klepa 19.08.2021 14:54
6764 ziņojumi
Drošvien, ka rēķinus vajadzētu izrakstīt grāmatvedības firma (jo šī arī ir lielākā ķēpa) +1 alga sētniecei.
Casy
Casy 19.08.2021 14:58
781 ziņojums
Mana doma - firma paņems sākot ar 300 EUR + PVN, bet varbūt ir citi viedokļi.
Klepa
Klepa 19.08.2021 15:07
6764 ziņojumi
Klepa, paldies! Pagaidīšu vēl kādas versijas par cenu. Sapratu, ka man nāksies atteikt kaimiņam, bet tad gribētu viņam nosaukt ciparu, lai zin apmēram, cik tas izmaksās. Tālāk jau, lai parēķina un izdomā.

Man viņš pasniedza tā, ka nekas jau tur daudz nebūs no grāmatvedības. Pateiksim, lai tie kaimiņi Tev nezvana par rēķiniem. Viss tik vienkārši
Casy
Casy 19.08.2021 15:22
781 ziņojums
Klepa, paldies! Pagaidīšu vēl kādas versijas par cenu. Sapratu, ka man nāksies atteikt kaimiņam, bet tad gribētu viņam nosaukt ciparu, lai zin apmēram, cik tas izmaksās. Tālāk jau, lai parēķina un izdomā.

Man viņš pasniedza tā, ka nekas jau tur daudz nebūs no grāmatvedības. Pateiksim, lai tie kaimiņi Tev nezvana par rēķiniem. Viss tik vienkārši
Casy 19.08.2021 15:22
Aga, vienkārši... bez sodas naudas par rēķinu apmaksas kavējumu, bez starpības starp skaitītāju rādītājiem un īsto patēriņu..., pat naudu par atkritumu izvēšanu vajag pareizi sadalīt: vai pēc kv.metriemvai pēc dzīvokļa iedzīvotāju skaitu... patiesībā apsaimniekošanā ir daudz problēmas. Vai būs skaidra naudas maksājumi, vai viss ies caur banku un t.t.
Klepa
Klepa 19.08.2021 16:42
6764 ziņojumi
Klepa, paldies! Pagaidīšu vēl kādas versijas par cenu. Sapratu, ka man nāksies atteikt kaimiņam, bet tad gribētu viņam nosaukt ciparu, lai zin apmēram, cik tas izmaksās. Tālāk jau, lai parēķina un izdomā.

Man viņš pasniedza tā, ka nekas jau tur daudz nebūs no grāmatvedības. Pateiksim, lai tie kaimiņi Tev nezvana par rēķiniem. Viss tik vienkārši
Casy 19.08.2021 15:22
Aga, vienkārši... bez sodas naudas par rēķinu apmaksas kavējumu, bez starpības starp skaitītāju rādītājiem un īsto patēriņu..., pat naudu par atkritumu izvēšanu vajag pareizi sadalīt: vai pēc kv.metriemvai pēc dzīvokļa iedzīvotāju skaitu... patiesībā apsaimniekošanā ir daudz problēmas. Vai būs skaidra naudas maksājumi, vai viss ies caur banku un t.t.
Klepa 19.08.2021 16:42
Kā rēķinus nosūtīs - elektroniski vai pa pastu (elektroniski ir ērti) bet ne visi grib. 2 no 18 sūtu aploksnē.
Sandra48
Sandra48 19.08.2021 16:59
324 ziņojumi
Njaaa, tādas nianses
Casy
Casy 19.08.2021 17:01
781 ziņojums
Man ir viena biedrība ar apm 10 dzīvokļiem. Galvenā problēma ir rēķinu izrakstīšana - sadalīt ienākošo pakalpojumu rēķinu summas "uz galviņām". Es arī to daru ar exceli, iegūstu "cenu par vienību" un tad jau rēķinus gatavoju ar Jumi. Vēl es arī veicu visu rēķinu apmaksu bankā.

Ja biedrībai nav uzkrājumu un varbūt kādu "blakusienākumu" - piem. reklāmas izvietošana uz sienas, mobilo sakaru antena utt., tad papildus galvassāpes varētu būt tas, ka ne visi apmaksā rēķinus laicīgi. Līdz ar to nav iespējams pilnībā norēķināties ar pakalpojumu sniedzējiem.
Vēl reizēm jāskaidrojas, ja kāds rēķins ir lielāks kā parasti. Bet man tas ir dažas reizes gadā, laikam dzīvokļu īpašnieki ir mierīgi cilvēki.
Ilzex
Ilzex 19.08.2021 17:11
2666 ziņojumi
Paldies, Ilzex, par Jūsu pieredzi!
Casy
Casy 19.08.2021 17:20
781 ziņojums
Man ir viens uzņēmums ar 40 dzīvokļiem - sadalīt skaitītājus, savilkt galus patēriņiem, rēķināt soda naudas, tas viss vēl ekselī, jo Tilde to nerēķina un viens tāds mini uzņēmums nevar atļauties sev speciālu apsaimniekošanas programmu pirkt. Vēl jāizraksta rēķini un jāizsūta, apmaksas jāsavada, debitori jādzenā, jo lai cik kārtīga māja vienmēr būs brīvdomātāji, kas uzskata, ka rēķini nav jāmaksā. Vēl uzkrājuma fonda uzskaitei jāseko, atskaites iedzīvotājiem (obligātās pēc likuma) par iztērētajām naudām jātaisa, utt, utjp. Tur nav runa par stundu darbu, tur ir pilnas dienas. Vismaz man sanāk. Darīt to par velti? Nu nezinu... Neieteiktu
Ja grib, lai ārpakalpojums raksta arī rēķinus iedzīvotājiem, tad es domāju, ka 300 būs pats pats minimums, visticamāk stipri vairāk. Un par šādu cenu ārpakalpojums pilnīgi noteikti nedzenās debitorus.
_susurs_
_susurs_ 19.08.2021 19:05
831 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.