По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

латвийская платформа abill Uz tēmu sarakstu

латвийская платформа abill
Приветствую!
Кто нибудь на практике сталкивался с таким замутом https://abill.io/
С одной стороны интересно, с др стороны законность сделок совсем не понятна
Otkat
Otkat 24.04.2021 16:48
1239 ziņojumi

Atbildes (29)

Principā ideja ir interesanta, es pat redzu noteiktu mērķa auditoriju, kam tas varētu būt nepieciešams - ja dažreiz jāsniedz pakalpojums uz ES. Es pēdējo pāris gadu laikā esmu reģistrējusi kā PVN maksātājus vairākus klientus un tas ir, maigi izsakoties "čakars". Varu tikai iedomāties, kā tas būtu fiziskām personām.
Bet man rodas jautājumi par "godīgu" peļņas sadali. Vai tad kooperatīvām sabiedrībām nebūtu peļņa jādala proporcionāli?
Ilzex 26.04.2021 14:49
Kooperatīvās sabiedrības peļņa var tikt sadalīta arī pēc cita principa - izmantoto pakalpojumu apjoma. Abillio kategoriski iestājas pret to ka šī iespēja tiks izmantota algas izmaksai un veic preventīvus pasākumus, lai nepieļautu to. Es kā nodokļu konsultants arī uzskatu, ka godprātīga nodokļu nomaksa ir svarīga un nepieciešama. Pēc būtības jautājums ir vairāk par to vai man dibināt savu uzņēmumu un uzņemties ar to saistītās izmaksas un resursus, vai uzticēt administratīvās un pārvaldes funkcijas veikt kādam citam, pašam rūpējoties tikai par pakalpojuma saturu. Bez minētā aspekta ir vēl citi, piemēram, MUN maksātājs pēc likuma nedrīkst būt PVN maksātājs, attiecīgi, izrakstot rēķinu uz ES valstī reģistrētam klientam, persona pati to nezinot pārkāpj likumdošanu.
Matiss.kodolins
Matiss.kodolins 26.04.2021 16:11
4 ziņojumi
Abillio ieturēs uzņēmumu ienākuma nodokli 20% apmērā

А, кстати, почему 20%, если по факту налог 25% ? Или у кооперативных обществ свои правила?
Albina
Albina 26.04.2021 16:28
64576 ziņojumi
Es kā nodokļu konsultants arī uzskatu, ka godprātīga nodokļu nomaksa ir svarīga un nepieciešama.
Matiss.kodolins 26.04.2021 16:11
Jūsu mājas lapā nav neviena vārda par izņēmumiem, par citām lietām. Tur tikai rakstīts - cik viss ir ērti un vienkārši! Manā uzskatā, tas ir maldinoši.
Principā, tas ir atklāts aicinājums - maksājiet caur mums, samaksāsiet vismazāk nodokļos! Taču tur nav uzsvērts, ka principā sociālo garantiju nav nekādu un nebūs.
Man žēl, ka pat nodokļu konsultanti uz dzīvi raugās šādi! Baidos domāt, kādas būs pensijas pēc 20 gadiem....
Bet katrs drīkst darīt kā grib, pieaugušam cilvēkam neko nevar aizliegt.
Aivareno
Aivareno 26.04.2021 16:39
6641 ziņojums
Abillio ieturēs uzņēmumu ienākuma nodokli 20% apmērā

А, кстати, почему 20%, если по факту налог 25% ? Или у кооперативных обществ свои правила?
Albina 26.04.2021 16:28
Nav tur citu prasību!
3. pants. Nodokļa likme un taksācijas periods

(1) Nodokļa likme ir 20 procenti no aprēķinātās ar nodokli apliekamās bāzes, kura pirms nodokļa likmes piemērošanas koriģēta saskaņā ar šā likuma 4. panta devīto daļu.

(2) Taksācijas periods ir kalendāra mēnesis.

(3) Ja nodokļa maksātājs saskaņā ar likuma "Par grāmatvedību" 8. pantu ir tiesīgs iegrāmatot attaisnojuma dokumentus vienu reizi ceturksnī, nodokļa maksātāja taksācijas periods ir ceturksnis.

(4) Nodokļa likme no nerezidenta gūtā ienākuma tiek noteikta saskaņā ar šā likuma 5. pantu.
Paņēmuši to, kas rakstīts likumā!
Aivareno
Aivareno 26.04.2021 16:41
6641 ziņojums
Nav tur citu prasību!
Aivareno 26.04.2021 16:41
Тогда интересно, как они UIN высчитывают
Albina
Albina 26.04.2021 16:43
64576 ziņojumi
Es pēdējo pāris gadu laikā esmu reģistrējusi kā PVN maksātājus vairākus klientus un tas ir, maigi izsakoties "čakars".
Ilzex 26.04.2021 14:49
Es arī esmu reģistrējis vairākus un nesaskatīju problēmas. Standarta jautājumi. Viņiem jāpārliecinās, ka esi spējīgs veikt saimniecisko darbību un uzņēmējam ir visi nepieciešamie resursi. Vienīgi bija jāgaida atbilde, bet arī tā nebija ļoti ilgi jāgaida.
Aivareno
Aivareno 26.04.2021 16:44
6641 ziņojums
Тогда интересно, как они UIN высчитывают
Tikpat interesanti, cik interesanta ir pati ideja.
Kur nu mums, parastajiem grāmatvežiem, sacensties gudrībā ar sertificētiem nodokļu konsultantiem.
Aivareno
Aivareno 26.04.2021 16:46
6641 ziņojums
Abillio ieturēs uzņēmumu ienākuma nodokli 20% apmērā

А, кстати, почему 20%, если по факту налог 25% ? Или у кооперативных обществ свои правила?
Albina 26.04.2021 16:28
Uzņēmumu ienākuma nodoklis saskaņā ar likumu ir 20%, gan kooperatīvām sabiedrībām, gan citiem uzņēmumu ienākuma nodokļa subjektiem. Koeficientu 0.8 (pēc kura pielietošanas iegūst nodokļa likmi 25%) izmanto, lai iegūtu summu pirms nodokļu nomaksas. Attiecīgi ja rēķina summa ir EUR 100 (pieņemot ka PVN ir piemēram 0%) tad uzņēmumu ienākuma nodoklis no šiem EUR 100 būs 20%, tas ir EUR 20. Savukārt ja rēķinātu no summas, kura tiek izmaksāta dividendēs, piemēram EUR 80, tad ir jāpiemēro koeficients lai iegūtu summu pirms nodokļu nomaksas EUR 100 no kuras tiek ieturēts nodoklis 20%. Attiecīgi ja rēķina nodokli no summas pēc nodokļu nomaksas tad nodokļa likme ir 25%.
Matiss.kodolins
Matiss.kodolins 26.04.2021 17:37
4 ziņojumi
Es kā nodokļu konsultants arī uzskatu, ka godprātīga nodokļu nomaksa ir svarīga un nepieciešama.
Matiss.kodolins 26.04.2021 16:11
Jūsu mājas lapā nav neviena vārda par izņēmumiem, par citām lietām. Tur tikai rakstīts - cik viss ir ērti un vienkārši! Manā uzskatā, tas ir maldinoši.
Principā, tas ir atklāts aicinājums - maksājiet caur mums, samaksāsiet vismazāk nodokļos! Taču tur nav uzsvērts, ka principā sociālo garantiju nav nekādu un nebūs.
Man žēl, ka pat nodokļu konsultanti uz dzīvi raugās šādi! Baidos domāt, kādas būs pensijas pēc 20 gadiem....
Bet katrs drīkst darīt kā grib, pieaugušam cilvēkam neko nevar aizliegt.
Aivareno 26.04.2021 16:39
Mājas lapā tas bija minēts vienā no bloga rakstiem. Precizējām sadaļu par bieži uzdotajiem jautājumiem vēl vairāk izceļot šo apstākli. Paldies par vērību un konstruktīvu piezīmi.
Matiss.kodolins
Matiss.kodolins 26.04.2021 17:49
4 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.