По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības un tirdzniecības dokumentu noformēšana. Ierīces maksājumu reģistrēšanai. Darījumus apliecinoši dokumenti

Pašieguldījums preču pirkšana no sava privātā konta vai SIA konta. Uz tēmu sarakstu

Pašieguldījums preču pirkšana no sava privātā konta vai SIA konta.
Labdien, vai preces tālākpārdošanai jāiepērk no SIA konta?
Ja preces tālākpārdošanai pērk no privātā konta kādas nianses jāņem vērā?
Kā ir ar transporta piegādes izmaksām ,ja man preci ved piegādes kompānija(starpnieks) rēķinu par piegādi arī maksāju no SIA konta?tas iet pie firmas izdevumiem par preču piegādi?
Vai par ieguldīto naudu(piem.ja pērku firmas vajadzībām printeri) Man vēlāk būs jāuzrāda līdzekļu guvuma avots vai varu uz firmas konta brīvi uzskaitīt līdzekļus no sava privātā konta(uzdevumānnorādos piem.printeraiegādei)?
Sastādot un izrakstot rēķinu klientam kādas nianses jāņem vērā?Kura iestāde atbild par garantijām ?
Mailo
Mailo 08.03.2021 10:00
4 ziņojumi

Atbildes (8)

Jāalgo grāmatvedis. Vai vismaz uz konsultāciju pie grāmatveža jādodas.
No jautājuma nav saprotams pat Jūsu kā nodokļu maksātāja statuss.
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 10:02
26981 ziņojums
Jāalgo grāmatvedis. Vai vismaz uz konsultāciju pie grāmatveža jādodas.
No jautājuma nav saprotams pat Jūsu kā nodokļu maksātāja statuss.
Aivars007 08.03.2021 10:02
Esmu Jauns mazkapitāla SIA, nav nodokļu maksātāja statuss, taisos pirkt pirmās preces tālākpārdošanai un Jautājums vai man jāpērk no Sia konta vai varu iepirkt preces no privātā konta?
Mailo
Mailo 08.03.2021 10:07
4 ziņojumi
SIA nemēdz būt bez nodokļu maksātāja statusa.
Neskatoties uz to - liela kapitāla vai maza kapitāla.
Ja nodibinājāt uzņēmumu, tad viens pamatlikums ir vissvarīgākais - savs naudas maciņš kategoriski jānošķir no uzņēmuma naudas līdzekļiem.
Atkārtoju - Jums jāalgo grāmatvedis, Vēl jo vairāk, ja esat uzņēmums.
Atvainojiet, bet Jūsu jautājumi... šermuļi pārņem, ja Jūs esat iedomājusies, ka varat iztikt bez profesionāla grāmatveža.
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 10:23
26981 ziņojums
SIA nemēdz būt bez nodokļu maksātāja statusa.
Neskatoties uz to - liela kapitāla vai maza kapitāla.
Ja nodibinājāt uzņēmumu, tad viens pamatlikums ir vissvarīgākais - savs naudas maciņš kategoriski jānošķir no uzņēmuma naudas līdzekļiem.
Atkārtoju - Jums jāalgo grāmatvedis, Vēl jo vairāk, ja esat uzņēmums.
Atvainojiet, bet Jūsu jautājumi... šermuļi pārņem, ja Jūs esat iedomājusies, ka varat iztikt bez profesionāla grāmatveža.
Aivars007 08.03.2021 10:23
Tapēc jautāju, nav pieredzes, esmu zināšanu meklējumos! Vid teica ka varu iztikt bez grāmatveža vismaz 6mēnešus, Un PVN ID nummuru nepiešķir kamēr nav 40 000eur apgrozījums SIA kontam par pēdējiem 12 mēnešiem. +Jautājums Jums kā grāmatvežiem - Vai pašieguldījuma avotu vēlāk būs jāpierāda? Vai varu likt uz SIA konta savu iekrāto naudu un iepirkt preces un attīstīt SIA?
Mailo
Mailo 08.03.2021 10:42
4 ziņojumi
Ja VID Jums tā teica, tad mans ieteikums - visus savus jautājumus nosūtīt uz e-pastu vid@vid.gov.lv vai arī tos uzdot EDSā, sadaļā "Sarakste ar VID" - ir tāda izvēlne lapas kreisajā pusē.
Arī konsultācija par reģistrāciju PVN reģistrā ir aplama. Par PVN maksātāju var reģistrēties vienlaicīgi ar uzņēmuma nodibināšanu.
Par "pašieguldījuma avotu" - sen jau kā mūsu valstī attiecīgos gadījumos ir jāpierāda naudas līdzekļu izcelsme. Tas nav jaunums.
Vai varu likt uz SIA konta savu iekrāto naudu un iepirkt preces un attīstīt SIA? -> Algojiet grāmatvedi.
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 10:51
26981 ziņojums
Ja VID Jums tā teica, tad mans ieteikums - visus savus jautājumus nosūtīt uz e-pastu vid@vid.gov.lv vai arī tos uzdot EDSā, sadaļā "Sarakste ar VID" - ir tāda izvēlne lapas kreisajā pusē.
Arī konsultācija par reģistrāciju PVN reģistrā ir aplama. Par PVN maksātāju var reģistrēties vienlaicīgi ar uzņēmuma nodibināšanu.
Par "pašieguldījuma avotu" - sen jau kā mūsu valstī attiecīgos gadījumos ir jāpierāda naudas līdzekļu izcelsme. Tas nav jaunums.
Vai varu likt uz SIA konta savu iekrāto naudu un iepirkt preces un attīstīt SIA? -> Algojiet grāmatvedi.
Aivars007 08.03.2021 10:51
Paldies, Kur ieteiktu meklēt Zinošu grāmatvedi Jaunizveidotam SIA?
Mailo
Mailo 08.03.2021 10:55
4 ziņojumi
Tas atkarīgs no tā, kur Jūs un Jūsu uzņēmums atrodas.
Ja Rīgā - varu piedāvāt sevi, ja ārpus Rīgas - arī varu piedāvāt profesionālu un zinošu, ne dārgu.
Draudzīgs ieteikums - neizvēlēties lielās grāmatvedības firmas - tajās Jūs būsiet "viens no...", un Jūsu gadījumā tie būs tikai papildus kreņķi.
Rakstiet man personīgi - kontakti www.lraga.lv
Ja vēlaties saņemt padomus un palīdzību laba un zinoša grāmatveža atrašanā.
Iespējams, arī šajā forumā Jums kāds atsauksies. Arī šeit ir daudz zinošu kolēģu.
Aivars007
Aivars007 08.03.2021 11:10
26981 ziņojums
Kur ieteiktu meklēt Zinošu grāmatvedi Jaunizveidotam SIA?
Mailo 08.03.2021 10:55
Здесь и ищите. Смело можете обращаться к Айвару. Если вы не из Риги, то здесь много хороших бухгалтеров из всей Латвии.
Albina
Albina 08.03.2021 11:30
64576 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.