По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Slimības palīdzības pabalsts Uz tēmu sarakstu

Slimības palīdzības pabalsts
Labdien! Darbinieks VSAOI pieprasa slimības palīdzības pabalstu (bērnudārza grupiņa karantīnā). Mēs kā darba devējs izsniedzam izziņu, ka darbiniekam nav iespēju strādāt attālināti. Kā to atspoguļot darba tabelē? Kā šajā gadījumā ir ar neapliekamā minimuma un atvieglojumiem par apgādājamiem piemērošanu? Likumā neko neatradu, atrodu tikai, kas vajadzīgs lai pieprasītu šo pabalstu.
Annita
Annita 14.12.2020 10:44
88 ziņojumi

Atbildes (17)

Kādi varianti tabelē jums ir? Man tas visdrīzāk būtu "attaisnota prombūtne citu iemeslu dēļ".
Šis pabalsts neapliekas ar IIN, tāpēc, manuprāt, var turpināt piemērot atvieglojumus tur, kur nodokļu grāmatiņa stāv.
Ant_lv
Ant_lv 14.12.2020 13:06
3387 ziņojumi
darba devējs neapliekamo minimumu un nodokļa atvieglojumus nepiemēro par dienām, par kurām darbiniekam ir darbnespējas lapa B. Pie bērna pieskatīšanas dod B lapu).
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā – ir piemērots neapliekamais minimums un nodokļa atvieglojumi, darba devējs, nosakot personas apliekamo ienākumu darba vietā, tos nepiemēro.
Linete
Linete 14.02.2021 12:18
2982 ziņojumi
Zvanīju uz VSAA, skaidroju kā atspoguļosies darbinieces prombūtne. Es arī domāju, ka būs lapa B. Bet VSAA teica, ka nē.
Tāda prombūtne beidzas nu jau 07/02/2021 un joprojām VID EDS nav nekādas slimības lapas par šo darbinieci.
Elecbird
Elecbird 14.02.2021 12:34
2599 ziņojumi
VSAA nekādas lapas neizsniedz.
DNL izsniedz ārsts.
Vai pašam darbiniekam pajautāt nav iespējms?
Dīvaini - Jums šķiet, ka forumā zina labāk nekā pats darbinieks?
Darba laika uzskaiti kārto uzņēmums. Tātad - uzņēmumā jāzina, kādā sakarā darbinieks ir prombūtnē.
Nevis jāzīlē internetā forumā.
Būs saprotams jautājums, būs arī saprotama atbilde.
Aivars007
Aivars007 14.02.2021 12:39
26981 ziņojums
darba devējs neapliekamo minimumu un nodokļa atvieglojumus nepiemēro par dienām, par kurām darbiniekam ir darbnespējas lapa B. Pie bērna pieskatīšanas dod B lapu).
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā – ir piemērots neapliekamais minimums un nodokļa atvieglojumi, darba devējs, nosakot personas apliekamo ienākumu darba vietā, tos nepiemēro.
Linete 14.02.2021 12:18
tieši par slimības palīdzības pabalstu. Kur tas ir rakstīts?
Man liekas slimības palīdzības pabalsts ir vispār neapliekams ar nodokļiem...
Elecbird
Elecbird 14.02.2021 12:45
2599 ziņojumi
Ja pareizi saprotu, tad "slimības palīdzības" pabalsts netiek pamatots ar slimības lapu, jo neviens jau var arī nebūt slims. Tos dod vecākiem, kuri ir spiesti sēdēt mājās ar bērndārzniekiem vai mazo klasīšu skolēniem, tādēļ, ka skola/bērnudārzs nestrādā un bērnus nedrīkst atstāt vienus mājās.
Pagaidām, kamēr nav nekādi skaidrojumi (un es saprotu, ka nevar jau paspēt izskaidrot visus iespējamos gadījumus, labāk, lai pieškir pabalstus, nekā nodarbojas ar "izskaidrošanu"), es teiktu, ka jārīkojas saskaņā ar loģiku. Es liktu kā "cita prombūtne" un piemērotu neapliekamo minimumu un atvieglojumus.

Bet es arī redzu loģiku uzskatā, ka šis pabalsts ir līdzīgs slimības pabalstam. Mierināt sevi var ar domu, ka ja ieturēsiet IIN par daudz, tad darbinieks to kādreiz atgūs kā pārmaksu.
Ilzex
Ilzex 14.02.2021 12:51
2666 ziņojumi
Nosaukums šim pabalstam mulsina. Bet man liekas, ka tomēr tas ir vienreizējais pabalsts, kuram nav nekāda sakarā ar slimības pabalstu, slimības lapu.

Un es jau aprēķināju algu par janvāri. Un piemēroju visus atvieglojumus, kas pienākas darbiniekam. Un tabelē izdarīju atzīmi par prombūtni.
Negribas pēc tam labot
Elecbird
Elecbird 14.02.2021 13:01
2599 ziņojumi
Pie bērna pieskatīšanas dod B lapu)
Linete 14.02.2021 12:18
Pie vesela bērna pieskatīšanas - nedod.
Vai pašam darbiniekam pajautāt nav iespējms?
Aivars007 14.02.2021 12:39
Ne vienmēr pats darbinieks saprot šīs birokrātiskās nianses... Ir dzirdēti pat tādi ārprāti, ka Slimības ("B" lapas) pabalstu pieprasa pie ģimenes ārsta, bet izrādās, ka īstenībā ģimenes ārsts vienkārši palīdz aizpildīt iesniegumu Latvijā.LV. Visam pagastam.
Tātad - uzņēmumā jāzina, kādā sakarā darbinieks ir prombūtnē.
Aivars007 14.02.2021 12:39
Nav. Līdz iesniegti attiecīgie dokumenti. Uz darbinieka zvana pamata "man ir atvērta slimības lapa", SA tabelē neparādās. Ir tikai "N". Tātad kamēr attiecīgo dokumentu nav - darba kavējums gluži vienkārši ir neattaisnots. Ar visām izrietošajām sekām. Pie reizes motivē slimības lapas un arī paskaidrojumus nest laicīgi.
Ant_lv
Ant_lv 14.02.2021 14:33
3387 ziņojumi
Pie bērna pieskatīšanas dod B lapu)
Linete 14.02.2021 12:18
Pie vesela bērna pieskatīšanas - nedod.
Vai pašam darbiniekam pajautāt nav iespējms?
Aivars007 14.02.2021 12:39
Ne vienmēr pats darbinieks saprot šīs birokrātiskās nianses... Ir dzirdēti pat tādi ārprāti, ka Slimības ("B" lapas) pabalstu pieprasa pie ģimenes ārsta, bet izrādās, ka īstenībā ģimenes ārsts vienkārši palīdz aizpildīt iesniegumu Latvijā.LV. Visam pagastam.
Tātad - uzņēmumā jāzina, kādā sakarā darbinieks ir prombūtnē.
Aivars007 14.02.2021 12:39
Nav. Līdz iesniegti attiecīgie dokumenti. Uz darbinieka zvana pamata "man ir atvērta slimības lapa", SA tabelē neparādās. Ir tikai "N". Tātad kamēr attiecīgo dokumentu nav - darba kavējums gluži vienkārši ir neattaisnots. Ar visām izrietošajām sekām. Pie reizes motivē slimības lapas un arī paskaidrojumus nest laicīgi.
Ant_lv 14.02.2021 14:33
100 %
uzskatu, ka šeit ir tas pats kā ar tēva atvaļinājumu, būtu jāziņo ka darbinieks nestrāda un tas protams nedod tiesības uz atvieglojumiem (ir jau saņemts pabalsts no VSA).
Elmari
Elmari 04.03.2021 09:45
191 ziņojums
... šeit ir tas pats kā ar tēva atvaļinājumu ...
Vai jaunie tēvi arī pieprot tikai to vienu lietu?
Informēt darba devēju par atvaļinājumu - кишка тонка? Vai prātiņš par īsu?
Sanāk - patvaļīgi aiziet atvaļinājumā?
Var tikai pabrīnīties par darba organizāciju uzņēmumā, ja neviens neko nezina...
Aivars007
Aivars007 04.03.2021 10:14
26981 ziņojums
Pēc būtības tas ir bezalgas atvaļinājums, darbinieks nēstrādā, DD ziņo kā darbiniekam ir bezalgas atvaļinājums,DŅ raksta iesniegumu kā ir jāpieskata bērns, DD izsniedz izziņu, ka nevar nodrošināt ar darbu attālināti un viss, kur tā problēma? Tabelē - neapmaksātās atvaļinājuma dienas.
Elmari
Elmari 04.03.2021 13:29
191 ziņojums
No VID mājas lapas:

Jautājums

Vai darba devējam ir jāinformē VID, iesniedzot ziņas par darba ņēmējiem, par darbinieka prombūtnes periodu, par kuru darbinieks Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai ir pieprasījis slimības palīdzības pabalstu bērna pieskatīšanai, jo ar Covid–19 infekciju saistīto apstākļu dēļ bērns vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot) vai bērns ar invaliditāti vecumā līdz 18 gadiem nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti, un persona nevar strādāt attālināti?

Atbilde

Par šādu darbinieka prombūtni nav jāsniedz VID ziņas par darba ņēmējiem.

Kā pamatojumu attaisnotas prombūtnes periodam darba laika uzskaites nodrošināšanai (tabelē) darba devējs var izmantot darba ņēmēja iesniegumu, kurā norādīts prombūtnes periods un iemesls.

Lai varētu pieprasīt slimības palīdzības pabalstu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā ir jāiesniedz darba devēja apliecinājums, kurā norādīts, ka darbinieks nevar strādāt noteiktu laika periodu (norādot periodu, no kura līdz kuram datumam darbinieks nestrādās) un nav iespējams darbu veikt attālināti.

Ievērojot darbiniekam noteikto darba laiku un darba laika uzskaites veidu, darba devējs apliecinājumā norāda laika periodu, kurā darbinieks nevar strādāt attālināti. Apliecinājumā var būt arī norādīts laika periods, konkretizējot datumus, kuros darbinieks nestrādās (situācijā, ja darbinieks, piemēram, laikā līdz 7.februārim strādās tikai pāris dienas nedēļā).

Tādā gadījumā darbiniekam šis periods, par kuru ir izsniegts darba devēja apliecinājums, tiek noformēts kā attaisnota prombūtne, darba devēja ziņojumā norādot vai nu “0” pie nostrādāto stundu skaita mēnesī, vai norādot faktiski nostrādāto (ja attaisnotā prombūtne nav pilnu kalendāro mēnesi).
Marite0508
Marite0508 04.03.2021 15:07
64 ziņojumi
Pēc būtības tas ir bezalgas atvaļinājums, darbinieks nēstrādā, DD ziņo kā darbiniekam ir bezalgas atvaļinājums,DŅ raksta iesniegumu kā ir jāpieskata bērns, DD izsniedz izziņu, ka nevar nodrošināt ar darbu attālināti un viss, kur tā problēma? Tabelē - neapmaksātās atvaļinājuma dienas.
Elmari 04.03.2021 13:29
Nekāds bezalgas, jūs ko, no Mēness?
Ant_lv
Ant_lv 04.03.2021 21:09
3387 ziņojumi
Pēc būtības tas ir bezalgas atvaļinājums, darbinieks nēstrādā, DD ziņo kā darbiniekam ir bezalgas atvaļinājums,DŅ raksta iesniegumu kā ir jāpieskata bērns, DD izsniedz izziņu, ka nevar nodrošināt ar darbu attālināti un viss, kur tā problēma? Tabelē - neapmaksātās atvaļinājuma dienas.
Elmari 04.03.2021 13:29
Nekāds bezalgas, jūs ko, no Mēness?
Ant_lv 04.03.2021 21:09
es saku ''pēc būtības'', neesmu no Mēness, esmu no LV, kur VID var visu izmainīt ar atpakaļejošo datumu

Jūs varat piemērot darbiniekam atvieglojumus, bet pēc tam viņš brīnisies pie Gada deklarācijas; par ko viņam jāiemaksa valstij

Būtība paliek- bet rezultās būs cits
Elmari
Elmari 05.03.2021 08:31
191 ziņojums
Strādājošie vecāki, kuriem ir bērns vecumā līdz 10 gadiem vai bērns ar invaliditāti, var saņemt vienreizēju slimības palīdzības pabalstu bērna pieskatīšanai, ja bērns nevar apmeklēt bērnudārzu vai skolu, jo tā ir slēgta Covid-19 infekcijas dēļ.

Slimības palīdzības pabalstu par 14 kalendārajām dienām sociāli apdrošināta persona var pieprasīt vienu reizi no šī gada 30. novembra līdz 31. decembrim un vienu reizi laikposmā no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam.
Pabalstu var saņemt, ja bērns vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot) ar Covid-19 saistītu apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt bērnudārzu vai mācības skolā notiek attālināti un vecākam nav iespējas strādāt no mājām.

Elmari - šis pabalsts nav apliekamā ienākuma objekts.
Aivars007
Aivars007 05.03.2021 09:16
26981 ziņojums
Aivār, es par tām dienām, kas būs darba laika uzskaites tabulā - tas dienas nav uzskaitāmas kā saistītās ar darba attiecībām, nav apmaksājāmās, kādēļ tām dienām piemērot neapliekāmo + apgadājāmo??? Vai tad lapai B jūs piemērojat atvieglojumus?

Labāk- nē jo darbiniekam pēc tam būs pienākums piemaksāt IIN (kaut to tagad var apsaukt par neapkliekamo pabalstu)
Elmari
Elmari 05.03.2021 14:55
191 ziņojums
Aivār, es par tām dienām, kas būs darba laika uzskaites tabulā - tas dienas nav uzskaitāmas kā saistītās ar darba attiecībām, nav apmaksājāmās, kādēļ tām dienām piemērot neapliekāmo + apgadājāmo??? Vai tad lapai B jūs piemērojat atvieglojumus?

Labāk- nē jo darbiniekam pēc tam būs pienākums piemaksāt IIN (kaut to tagad var apsaukt par neapkliekamo pabalstu)
Nav taču tā!
Jūs neprecīzi izsakāt savu domu.
... tas dienas nav uzskaitāmas kā saistītās ar darba attiecībām ...
Tas periods IR saistīts ar darba attiecībām. Darbinieks taču nav pārtraucis darba attiecības.
B lapa ir pavisam kas cits. Un uz pabalstu saistībā ar B lapu attiecas citi noteikumi.
Neuzskatu gan, ka darbiniekam būs pienākums piemaksāt IIN, jo Jūsu bažām nav pamatojuma.
Atkārtoju - šis pabalsts nav IIN objekts.
Aivars007
Aivars007 05.03.2021 16:02
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.