По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības atskaites, VID - attiecības, informācija, audīts

Vienreizējs atbalsts grāmatvedībā Uz tēmu sarakstu

Vienreizējs atbalsts grāmatvedībā
Здравствуйте.

Подскажите, пожалуйста, запуталась с проводками.
Как граматовать субсидии на зарплаты сотрудникам?

D 262 Naudas līdzekļi bankās,
K 815 Saņemtie dāvinājumi.

Aprēķināta darba alga
D7210 Strādnieku algas
K5610 Norēķini par darba algu
D5610 Norēķini par darba algu
K5722 Norēķ. ar budžetu par iedzīv.nod.
D5610 Norēķini par darba algu
K7310 Sociālais nodoklis
K5724 Norēķini par soc.nod.35.09%

Izmaksāta darba alga/saraksts
D 5610 Norēķini par darba algu
K 2622 Naudas līdzekļi bankās

Atbalsts atalgojumam
D8151 Saņemtie dāvinājumi
K5610 Norēķini par darba algu
K5722 Norēķ. ar budžetu par iedzīv.nod
K5724 Norēķini par soc.nod.35.09%
Jekaterina25
Jekaterina25 18.11.2020 11:56
78 ziņojumi

Atbildes (25)

Прочла методичку ВИД-а, но так ничего и не поняла с этими субсидиями. У меня тот вариант, когда субсидию по зарплате выплатили работнику на его счёт. Расскажу в цифрах. За декабрь я посчитала зп работнику столько, сколько он отработал часов. Получилось на руки 61 евро. Запросили субсидию. Государство ей перечислило на счёт 64 евро. И что теперь делать с этой декабрьской зарплатой? Выплачивать или не выплачивать? И если не выплачивать, то как закрыть?
Sletla
Sletla 02.02.2021 15:23
13439 ziņojumi
что-то не понятки по этим субсидиям... Я реально не понимаю.... ситуация:
2 работника в январе работают сокращенное время ( не по 160 часов, а по 80 часов каждый)
Один -окладник, а у другого- почасовая,
Реально считаю отработанное время и оплачиваю его: с часовой -понятно ( 80 часов*4,00 = 320,00 ) - с них плачу налоги и показываю в отчете , и прошу субсидию на неотработанное время... и выплатить я хочу эту сумму ( руководство не против) , а то, что он получит субсидию- так ведь он не должен потерять в оплате за месяц.
Окладник- я ему должна оклад 500,00 и с него налоги ( в отчете ставлю реально отработанные часы), зарплату не плачу , а жду сумму субсидиии, и только ее узнав, выплачиваю разницу ..
ИЛИ же я могу посчитать его зарплату за реально отработанное время в часах ( 500,00/160 часов * 80 часов=250,00) - также как часовику- с них плачу налоги, и выплачиваю сумму , а работник еще и субсидию получит... ПОМОГИТЕ пожалуйста- полная каша...
Viksa
Viksa 02.02.2021 16:06
1504 ziņojumi
Tā kā man žēl darbinieku, kas sēž bez algas, es daru tā. Tiem, kas dīkstāvē (saņems 70% no algas), aprēķinu algu par stundām 0, piemaksu 40% no bruto algas, aprēķinu nodokļus no 40% un izmaksāju neto no šiem 40. Pēc dažām dienām viņi saņem pabalstu un kaut kā var iztikt.
Tiem, kas strādā nepilnu laiku (saņems 50%), es aprēķinu par nostrādātajām stundām (apmēram puse no laika) un nelielu piemaksu, lai būtu 60% no bruto algas (un nav jāpiemaksā). Tā kā es izmaksāju pirms pabalsta/subsīdijas un cenšos rēķināt tā, lai pēc tam nav jāpiemaksā starpība. Šajos laikos visiem jau tā grūti, tad nu vēl gaidīt algu, kamēr VID izmaksās subsīdiju...
Ilzex
Ilzex 02.02.2021 16:41
2666 ziņojumi
Ilzex, tad Jūs domaājat, ka tomēr algu par decembri jāizmaksā no firmas līdzekļiem?
Sletla
Sletla 02.02.2021 16:58
13439 ziņojumi
Es saprotu tā. Ja ir subsīdija (par nepilnu laiku), tad par daļu laika mēs taču aprēķinām algu, valsts izmaksā subsīdiju un darba devējam ir pienākums izmaksāt starpību. Tāda varētu rasties, piemēram, ja strādā 30% no stundām sarēķinām 30% algu, izmaksājam, valsts izmaksā 50% un tad vēl ~20% būtu jāpiemaksā.

Ja ir pilnīga dīkstāve, tad darbinieks saņem apmēram 70% no savas bruto algas. Darba devējam nav pienākuma, bet ir tiesības (protams, ja ir tāda iespēja) piemaksāt, lai darbinieks saņemtu apmēram tikpat, cik parasti. Ja piemēram, apgrozījums nokrities par 30% un darbiniekiem var maksāt tikai 30-50% no parastās algas, lai šos darbiniekus saglabātu, jo valsts sniedz atbalstu, es domāju, ka DD tas ir lielā mērā izdevigi, ja vien tā nav nozare, kur ļoti viegli atrast darbiniekus.
Ilzex
Ilzex 02.02.2021 17:11
2666 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.