По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Aktuālā diskusija

Online звонок в VID Uz tēmu sarakstu

Online звонок в VID
Всем добрый вечер!

Моему удивлению нет предела, поэтому хочу поинтересоваться у вас.
Сегодня позвонила сотрудница ВИДа, которая рассматривала заявление о продлении уплаты долгов по налогам, и сказала, что решение будет принято после online звонка. Директору нужно ей позвонить по whatup, viber , включить камеру, показать удостоверение личности, провести "конференцию", после чего ждать решения.
Может быть у кого-то уже имеется опыт в таком разговоре? Это законные новшества, как вы считаете?
Belja4ok
Belja4ok 15.10.2020 21:18
246 ziņojumi

Atbildes (34)

Добрый!

По-моему это бред. Советую попросить обоснование на каком основании такие видеоконференции законны чтобы в них доки светить. И перед всем этим советую прочитать все правила использования и политики обработки личных данных в выбранном мессенджере.
Ant_lv
Ant_lv 15.10.2020 21:58
3409 ziņojumi
Nu gan problēma. Videozvana laikā vienkārši augšupielādējiet EDSā tā dokumenta kopiju, ko VID lūdz, lai nebūtu risku, ka no Watsap kāds nozog.
Papa
Papa 15.10.2020 22:42
141 ziņojums
whatup, viber , включить камеру
Belja4ok 15.10.2020 21:18
Интересно как, а если у директора кнопочный телефон
Iriss
Iriss 16.10.2020 13:57
12892 ziņojumi
показать удостоверение личности
Belja4ok 15.10.2020 21:18
Tad ta problēma vīrusa laikā!
Интересно как, а если у директора кнопочный телефон
Iriss 16.10.2020 13:57
Nu nevajag jau par stulbeņiem iztaisīties. Ja negrib vīrusa laikā ar VID sadarboties, tad tā arī VIDam pasaktiet, nomaksājiet sodus un dzīvojiet laimīgi.
Andaz
Andaz 16.10.2020 14:00
27892 ziņojumi
Ваще-т давно уже придумали Kods telefoniskai identificēšanai. Какое удостоверение личности по вацапу??? Или тетечка не знает об этой функции?
Albina
Albina 16.10.2020 14:05
64599 ziņojumi
А в невирусное время нужно приходить в СГД, чтобы продлить уплату налогов?
Iriss
Iriss 16.10.2020 14:08
12892 ziņojumi
whatup, viber , включить камеру
Интересно как, а если у директора кнопочный телефон
Директор с иронией также сказал, что как же быть, если у него старый компьютер и такой же допотопный телефон, на что инспектор сказала, что вообще не видет в этой ситуации никакой проблемы! Пожалуйста, едьте в национальную библиотеку, которая оснащена современным оборудованием с доступом в интернет!

То есь сотрудники ВИДа боятся Ковида и у себя никого не принимают, а остальным надо бегать по общественным местам, чтобы они могли посмотреть на человека.

Чем закончится эта интересная онлайн встреча, я вам расскажу в понедельник после обеда! Время согласовано, зафиксировано и состоится видео разговор!
Belja4ok
Belja4ok 16.10.2020 14:29
246 ziņojumi
Bankas arī tieši tāpat lūdz identificēties
Ligucite
Ligucite 16.10.2020 15:21
347 ziņojumi
Nu pī-pī...
Es būtu nomirījis, ja man ko tādu prasītu...
Aivars007
Aivars007 16.10.2020 15:30
26981 ziņojums
А он у Вас кто - нерезидент из 3-х стран, риска персона?
Loral
Loral 16.10.2020 16:06
1163 ziņojumi
А он у Вас кто - нерезидент из 3-х стран, риска персона?
Loral 16.10.2020 16:06
Нет. Он простой гражданин Латвии. Латвийский персионер.
Belja4ok
Belja4ok 16.10.2020 16:56
246 ziņojumi
А он у Вас кто - нерезидент из 3-х стран, риска персона?
Loral 16.10.2020 16:06
Нет. Он простой гражданин Латвии. Латвийский пенсионер. В великий список риску персон не входит.
Belja4ok 16.10.2020 16:56
Belja4ok
Belja4ok 16.10.2020 16:58
246 ziņojumi
Manuprāt, tā VID ir jauna un "radoša" pieeja. Taču bankas un finanšu pakalpojumu sniedzēji jau sen tā dara. Vini vēlas būt pārliecināti, ka runā tieši ar amatpersonu, nevis kādu citu. Vai mazums, kas telefonu pacēla un atbild?

Vēl labāk ir ar elektronisko parakstu. Tiem, kam jau ir, var būt laimīgi. Man vienai klientei Valsts kase paziņoja, ka kodu kartes vairs nederēšot, vajag elektronisko parakstu. Process aizņēma vairākus mēnešus
Ilzex
Ilzex 16.10.2020 17:22
2666 ziņojumi
У моего директора есть электронная подпись. Он прошение о продлении имеено ей и попдисывал и сам лично в ЭДС посылал. Но видимо этого уже мало
Belja4ok
Belja4ok 16.10.2020 17:56
246 ziņojumi
Manuprāt, tā VID ir jauna un "radoša" pieeja. Taču bankas un finanšu pakalpojumu sniedzēji jau sen tā dara. Vini vēlas būt pārliecināti, ka runā tieši ar amatpersonu, nevis kādu citu. Vai mazums, kas telefonu pacēla un atbild?

Vēl labāk ir ar elektronisko parakstu. Tiem, kam jau ir, var būt laimīgi. Man vienai klientei Valsts kase paziņoja, ka kodu kartes vairs nederēšot, vajag elektronisko parakstu. Process aizņēma vairākus mēnešus
Ilzex 16.10.2020 17:22
Es Valsts kases kontiem pieslēdzos ar ID karti (ar kartes lasītāju).
Kodu kartes jau labu laiku kā nedarbojas.
Aivars007
Aivars007 16.10.2020 19:34
26981 ziņojums
Tas process gan aizņēma ne vairāk kā 10 minūtes - vizīte Valsts kases KACā.
Aivars007
Aivars007 16.10.2020 19:35
26981 ziņojums
Tas process gan aizņēma ne vairāk kā 10 minūtes - vizīte Valsts kases KACā.
Aivars007 16.10.2020 19:35
Manai nabaga klientei nebija eID kartes, bet lai dabūtu e-parakstu, nācās ar LVRTC sazināties n-tās reizes, kurjeri līgumus veda šurpu-turpu, pēc tam paraksta viedkarti. Protams, tas bija pavasarī, domaju, ka tagad, kad viss atkal ies attālināti, nebūs ātrāk.
Ilzex
Ilzex 16.10.2020 20:41
2666 ziņojumi
Tas process gan aizņēma ne vairāk kā 10 minūtes - vizīte Valsts kases KACā.
Manai nabaga klientei nebija eID kartes, bet lai dabūtu e-parakstu, nācās ar LVRTC sazināties n-tās reizes, kurjeri līgumus veda šurpu-turpu, pēc tam paraksta viedkarti. Protams, tas bija pavasarī, domaju, ka tagad, kad viss atkal ies attālināti, nebūs ātrāk.
Tajā procesā, ko Jūs aprakstāt, es neesmu ņēmis dalību. Jo esmu tā procesa pretinieks. Uzskatu, ka tas ir ļoti neveiksmīgs projekts, ļoti dārgs projekts, kurā kārtējo reizi izniekoti milzīgi līdzekļi. Un galvenais - ārkārtīgi ietilpīgs un neērts.
Bet... kā jau mūsu valstī - "otkati, otkati"... Cita izskaidrojuma nav.
Bija ērtāks rīks - eparaksts internetā. Nezināmu iemeslu dēļ to likvidēja. Neviens līdz šai dienai nav varējis paskaidrot, kāpēc tas tika likvidēts. Visi rausta plecus. Sākumā gan teica, ka tikšot atjaunots, tagad pat vairs nesola. Starp citu, tajā projektā tika gaišā dienas laikā arī nozagta nauda - visi avansā apmaksātie eparaksti, arī to abonēšana - visu to naudu vienkārši nozaga. Es lietas saucu īstajos vārdos. Jo neviens nav ieminējies par to, ka to naudu vajadzētu atdot. Mūsu valstī valdošie laikam visu tautai nozagto naudu domā paņemt līdzi kapā vai iztērēt dārgiem pieminekļiem - memoriāliem Meža kapos. Bet, kā zināms - zārkam kabatu nav. Pretīgi tas viss ir.
Aivars007
Aivars007 16.10.2020 23:48
26981 ziņojums
Ciktāl es to saprotu, ir tā, ka nav garantijas, ka to interneta e-parakstu nelieto kāds cits Jūsu vietā. Es pati, kamēr vēl UR pieņēma klātienē, uztaisīju eParaksts mobile, kas ir ļoti ērts, kā arī bankā palūdzu, lai man parasto SmartID pārtaisa par "kvalificēto" SmartID (tad tas arī skaitās drošs elektroniskais paraksts). Un kaut kur man stāv arī eID paroļu aploksne un karšu lasītājs
Bet mans vīrs, kas ar datoriem ir ... diezgan lielā mērā "uz Jūs", ir spiests lietot elektronisko parakstu un tad ik pa brīdim man jāklausās - man atkal kaut kas nestrādā. Man ne biežāk kā varbūt reizi gadā ir jāmeklē IT speciālistu palīdzība, jo visu kaut kā spēju sakārtot pati, bet nu viss, kas saistīts ar e-parakstu, ir uztaisīts izcili "lietotājam nedraudzīgi". Tur ir tik daudz variantu, nav skaidrs, kādā secībā jādara, lejupielādes failus nav iespejams normāli atrast, ka beigās vienalga jāzvana servisa speciālistiem, kurus grūti sazvanīt
Ilzex
Ilzex 17.10.2020 10:38
2666 ziņojumi
Piekrītu, Ilze. Trūkst vārdu, lai komentētu to murgu, par kuru atkal samaksāti mūsu nodokļu maksātāju miljoni.

... parasto SmartID pārtaisa par "kvalificēto" SmartID ...
Kas tas ir? Es par tādu dzirdu pirmo reizi.
Aivars007
Aivars007 17.10.2020 12:29
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.