По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Iesācējiem

Nepieciešamais veicot manuālo grāmatvedību Uz tēmu sarakstu

Nepieciešamais veicot manuālo grāmatvedību
Labs vakars! Ir SIA, kurā katru mēnesi ir tikai 2-3 rēķini un maksājumi. Vai tādam var veikt manuālo grāmatvedību, neizmantojot datorprogrammas? Kādi uzskaites žurnāli ir nepieciešami un kur tos var iegādāties?
Vai arī varbūt ir programma priekš tik maza apjoma?
Liene.legzda
Liene.legzda 06.07.2020 22:52
8 ziņojumi

Atbildes (62)

bet man vnk prasa padomu, kā rīkoties labāk un manuprāt maksāt par to virs 70€ mēnesī ir padaudz?!
Liene.legzda 07.07.2020 14:57
Ja dokumentu apjoms ir tik mazs kā rakstāt,un ir viens darbinieks, tad tā cena ir augsta, piekrītu. Es parasti rēķinu cik ilgu laiku man prasa šo dokumentu sakārtošana + konsultācijas, specifika. Mazajiem parasti viss ir vienkārši, lai gan kā kuram.. Bet man nav biroja, un darbinieku arī nav.
Aivareno
Aivareno 07.07.2020 15:03
6641 ziņojums
Nomainiet grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju. Tādu kā mēs ir 7500 Latvijā, konkurence milzīga.
Aivareno
Aivareno 07.07.2020 15:04
6641 ziņojums
бывает за два документа мозг выносят на все 500 евро
Otkat
Otkat 07.07.2020 15:59
1239 ziņojumi
бывает за два документа мозг выносят на все 500 евро
Otkat 07.07.2020 15:59
Liene.legzda
Liene.legzda 07.07.2020 16:17
8 ziņojumi
(...) man vnk prasa padomu, kā rīkoties labāk un manuprāt maksāt par to virs 70€ mēnesī ir padaudz?!
Liene.legzda 07.07.2020 14:57
Ja "uzņēmējs" nevēlas pienācīgi ieguldīt PATS SAVA uzņēmuma grāmatvedībā, tostarp maksāt savam Grāmatvedim pienācīgu atalgojumu (un ne tikai par "tiem 2-3 rēķiniem, ko apstrādā un apmaksā un atskaišu iesniegšanu VID", bet gan - par profesionālo kvalifikāciju un praktisko kompetenci, kā arī par lietvedības, juridisko, psihoterapeitisko u.c. saistīto "pienesumu"), jo nav spējīgs atbilstoši novērtēt to profesionāļu "konceptuālo pienesumu" un reālo darbu, ko pats neprot - tā ir šī "uzņēmēja" problēma un atbildība, TIKAI un VIENĪGI.

Tādā gadījumā - šādam "uzņēmējam" atliek vienīgi krāt naudu juristu pakalpojumu apmaksai, jo šāda nepieciešamība neizbēgami ienāksies. Salīdzinājumam - par piesauktajiem "padaudzajiem 70€ mēnesī" (jo - šajā "valstī" tā dēvētajiem "uzņēmējiem" pat šādus jebkuru profesionāli apkaunojošus ubaggrašus esot "zapadlo" maksāt savam Grāmatvedim kā "pārmēru treknu mēnešalgu"?!?), šāds "uzņēmējs" varēs atļauties apm. 1,5 - 2 st. "vispārēju" juridisko konsultāciju, labākajā gadījumā (pie tam - ņemot vērā, ka jurists NAV grāmatvedis un "uzņēmējam" no jurista piesaistes tieši grāmatvedības profesionālajā aspektā NEKAS "nespīd", absolūti). Savukārt, par juridiski "orientētu" dokumentu sagatavošanu "uzņēmējam" jau nāksies maksāt n-tos simtus (nereti pat par 1 lpp.), katrā ziņā vairākas reizes dārgāk par "padaudzajiem 70€ mēnesī". Par juridisko atbalstu "klātbūtnē" dažādās institūcijās (VID, tiesās u.c.) - pat nerunājot, u.t.t., u.t.j.pr Ir tak sacīts, ka "skopais maksā divreiz (vismaz)".

Tāds personāžs, kas nejēdz vai (visbiežāk, diemžēl) pat apzināti nevēlas adekvāti novērtēt citu cilvēku darbu, arī pats nav neko vērts. Un, gluži likumsakarīgi, var neizbēgami rēķināties ar "bumeranga efektu". Kā smejies: "Nespļauj akā, no kuras pašam būs jādzer: izlidos - nenoķersi!"
Vsv.vsv
Vsv.vsv 08.07.2020 11:51
96 ziņojumi
"...Ir SIA, kurā katru mēnesi ir tikai 2-3 rēķini un maksājumi..."
встречный вопрос: "а зачем такой бизнес, да ещё SIA?"
Регистрируйтесь как SDV, проще и дешевле, и регистрация и ликвидация, если дело не пойдёт.
.
Allda
Allda 08.07.2020 12:15
2908 ziņojumi
Lai kā tas skanētu, bet Vsv.vsv ir pilnīga taisnība. Nav jau tie 70 EUR arī tik daudz, jo tam ārpakalpojumu grāmatvedības birojam jāmaksā algas, nodokļi, nomas, jāpērk licences, jāapmeklē semināri. Lai arī es nemaksāju nomu par biroju un algas darbiniekiem, man ir savi izdevumi - licences, CTA, semināri, internets, sakari, alga,nodokļi, degviela utt., kad to visu kopā saskaita, tad sanāk cipars, ka pašam paliek bail - un tad aizdomājies - mana prasītā samaksa ir par maza....Maz ir klientu, kuri maksā pieklājīgi un paši. Tie ir tikai tie, kuri manu darbu tiešām novērtē, savukārt citi ir šokā, ja pēkšni, pēc 5 gadiem gribu X eur vairāk. Kaut kā tā!
Aivareno
Aivareno 08.07.2020 18:31
6641 ziņojums
> cien. Aivareno

Nu ja, tā jau vi'š i', ko šam padarīsi...

Tad nu - kārtējo reizi varētu būt ienācies pietiekams pamats aktualizēt 2-vus kopš aizlaikiem vispārzināmos stratēģiski izšķirošos jautājumus:

1. Kas vainīgs (pie tā, ka esam attapušies tur, kur esam)?
2. Ko darīt ( "lai tā kā šodien, nav vairs parīt" )???

------------------

N.B.! Ir sacīts: "Lai redzētu to, kas notiek degungalā, vajadzīga nepārtraukta piepūle."
/ Džordžs Orvels vai īstajā vārdā Eriks Arturs Blērs, 25.06.1903. ~ 21.01.1950., leģendāri pravietiskā rakstnieka izcilākie darbi - "Dzīvnieku ferma" un "1984". /

Un, arī: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"."
Vsv.vsv
Vsv.vsv 08.07.2020 20:06
96 ziņojumi
1. Kas vainīgs (pie tā, ka esam attapušies tur, kur esam)?
2. Ko darīt ( "lai tā kā šodien, nav vairs parīt" )???
Vsv.vsv 08.07.2020 20:06
Uz šiem jautājumiem jau ir atbildēts un lēmumi pieņemti.
P.S. Paldies par apliecinājumu, ka domāju pareizi!
Aivareno
Aivareno 08.07.2020 21:51
6641 ziņojums
Uz šiem jautājumiem jau ir atbildēts un lēmumi pieņemti.
Aivareno 08.07.2020 21:51
Ja ļauts paziņkārot (pa punktiem, attiecīgi) - kas ir atbildēts un kādi lēmumi pieņemti?
Dabiski - runa ir tikai par "konceptuālām" padarīšanām un "nekā personīga!".
Vsv.vsv
Vsv.vsv 08.07.2020 23:00
96 ziņojumi
Uz šiem jautājumiem jau ir atbildēts un lēmumi pieņemti.
Aivareno 08.07.2020 21:51
Ja ļauts paziņkārot (pa punktiem, attiecīgi) - kas ir atbildēts un kādi lēmumi pieņemti?
Dabiski - runa ir tikai par "konceptuālām" padarīšanām un "nekā personīga!".
Vsv.vsv 08.07.2020 23:00
1) Noteikt jau sākumā pieklājīgu cenu, lai pēc tam nav "jākož" pirkstos, ka paprasīju par maz.
2) Nesatraukties, ja šīs noteiktās cenas dēļ, kāds atsakās no maniem pakalpojumiem.
3) Zināt savu vērtību vienmēr un visur.
Aivareno
Aivareno 09.07.2020 08:50
6641 ziņojums
"...Ir SIA, kurā katru mēnesi ir tikai 2-3 rēķini un maksājumi..."
встречный вопрос: "а зачем такой бизнес, да ещё SIA?"
Регистрируйтесь как SDV, проще и дешевле, и регистрация и ликвидация, если дело не пойдёт.
.
Allda 08.07.2020 12:15
Nepiekrītu- ir SIA, kur ar 2-3 rēķini nopelna vairāk, kā dažas ar 60 rēķiniem .
Xinga
Xinga 09.07.2020 09:52
193 ziņojumi
"...Ir SIA, kurā katru mēnesi ir tikai 2-3 rēķini un maksājumi..."
встречный вопрос: "а зачем такой бизнес, да ещё SIA?"
Регистрируйтесь как SDV, проще и дешевле, и регистрация и ликвидация, если дело не пойдёт.
.
Allda 08.07.2020 12:15
Nepiekrītu- ir SIA, kur ar 2-3 rēķini nopelna vairāk, kā dažas ar 60 rēķiniem .
Xinga 09.07.2020 09:52
Jā, un grāmatvedim šādā uzņēmumā būs ļoti daudz jāzina, tāpēc tie 70 EUR beigās nieks vien būs.
Aivareno
Aivareno 09.07.2020 10:39
6641 ziņojums
Vai ir iespējams, ka firmu ar 60 rēķiniem un 6 darbiniekiem tajā apkalpotu par 70 EUR? /ne Rīgā, bet arī ne galīgi mazpilsētā/?
Xinga
Xinga 09.07.2020 11:30
193 ziņojumi
Vai ir iespējams, ka firmu ar 60 rēķiniem un 6 darbiniekiem tajā apkalpotu par 70 EUR? /ne Rīgā, bet arī ne galīgi mazpilsētā/?
Xinga 09.07.2020 11:30
Iespējams arī par 20.
Jautājums - kāda būs kvalitāte par tādu cenu?

Ejot pie kosmetologa, nezin kādēļ nevienai nav šaubu, ka vienreizējā procedūra maksā 50 - 100 eiro, bet grāmatvedim naudu žēlo.
Andaz
Andaz 09.07.2020 11:38
27892 ziņojumi
Ir dzirdēts no uzņēmēja, ka grāmatvedis ir tikai viņa naudas tērētājs, jo viņš vajadzīgs tikai VID , tad lai valsts arī algu viņam maksā.
Anda- nu Tu sevi te izreklamēji ar tiem 20 EUR, būs Tev jaunu klientu pieplūdums, jo cik uzņēmējiem vajag nez kādu kvalitāti? Lai tik savada datus kā operators un viss.
Xinga
Xinga 09.07.2020 12:03
193 ziņojumi
1) Noteikt jau sākumā pieklājīgu cenu, lai pēc tam nav "jākož" pirkstos, ka paprasīju par maz.
2) Nesatraukties, ja šīs noteiktās cenas dēļ, kāds atsakās no maniem pakalpojumiem.
3) Zināt savu vērtību vienmēr un visur.
Aivareno 09.07.2020 08:50
Visnotaļ cienījami lēmumi, neapšaubāmi. Kurus akceptēt un konsekventi respektēt būtu pašsaprotami 100% VISIEM Grāmatvežiem. (Cita starpā - tieši tāpat, kā jebkuram profesionālim jebkurā "tautsaimniecības" nozarē, kā arī valsts / pašvaldību pārvaldē, "nevalstiskajā sektorā" u.t.t., "pa pilnu perimetru".)

Lai arī, ja gribam (un atļaujamies) būt objektīvi - tā tomēr ir tikai "katra viena atsevišķi ņemta" personāža "subjektīvā metodika" cīņai ar SEKĀM. Kas, diemžēl, NEKO nemainīs "konceptuāli", t.i. NEKĀDI neietekmēs CĒLOŅUS. (skat. iepr. N.B.!)

Šajā sakarībā - vismaz "interesanti" (ja ne patiesi lietderīgi) varētu būt tas, ka tādās teju identiskās nozarēs, kā GRĀMATVEDĪBA un JURISPRUDENCE ( ne velti tās tiek salīdzinoši "apskatītas" ), ir "uz sejas" arī teju identiska konkrētajā gadījumā aktuālo CĒLOŅU / SEKU (esamības un mijiedarbības) likumsakarība. Nākas atzīt, ka JURISTI savu profesionālo sfēru ir "iekopuši" un "notur līmenī" visnotaļ apskaužami neslikti (t.i. no profesionāli komerciālā aspekta – atšķirībā "neviennozīmīgās" prof. kvalifikācijas un no "klientu" vērtējuma). Dēļ tam - pāris jautājumu "uz aizbēršanos" ( ! tikai iespējamajiem interesentiem, NEVIS prastai "troļļošanai" ! ):

1. Kā / kāpēc tas ir izdevies JURISTIEM un kas (kādā "līmenī" u.t.t.) to ir paveicis / turpina "turēt cunftes kanti"?
2. Kāpēc tas nav izdevies GRĀMATVEŽIEM un kas (kādā "līmenī" u.t.t.) ko ir (vai nav) darījis / turpina "laist uz grunti"?
3. Kā GRĀMATVEŽIEM panākt (nu taču BEIDZOT!!!!!) to, kas ir bijis un būs "cunftes status quo" JURISTIEM?

P.S. Patiesībā – sanāca tā pati "Kas vainīgs? / Ko darīt???" formula, "pa lielam".
Vsv.vsv
Vsv.vsv 09.07.2020 13:23
96 ziņojumi
ИМХО, юристы и бухгалтера вымирающая профессия. Останутся консультанты.
Otkat
Otkat 09.07.2020 13:48
1239 ziņojumi
Cena par pakalpojumu ir atkarīga ne tikai no darba apjoma, bet arī klienta maksātspējas. Darba apjomu vispār nekad nevar iepriekš paredzēt. Pēdējā laikā, ja man darīšana ar ārzemniekiem, es nosaku cenu nevis par mēnesi (vai dokumentu daudzumu), bet gan par stundu. Jo vairāk man čakarē smadzenes, maina rēķinus ar atpakaļejošu datumu (kad jātaisa PVN3, kas man riebjas) utt, jo vairāk stundu es patērēju un lielāks rēķins.

Un man ir viens sens klients, kam es nudien taisu par 40 eur + PVN mēnesī, jo tiešām ir 2 rēķini mēnesī un es visu izdaru max 20 minūtēs. Viens cits toties maksāja 500 latus, jo 1-2 rēķini mēnesī bija par kuģa kravu tā uz miljonu un par katru darījumu bija jāskaidrojas ar banku.
Ilzex
Ilzex 09.07.2020 14:02
2666 ziņojumi
1. Kā / kāpēc tas ir izdevies JURISTIEM un kas (kādā "līmenī" u.t.t.) to ir paveicis / turpina "turēt cunftes kanti"?
2. Kāpēc tas nav izdevies GRĀMATVEŽIEM un kas (kādā "līmenī" u.t.t.) ko ir (vai nav) darījis / turpina "laist uz grunti"?
Vsv.vsv 09.07.2020 13:23
Если уж начинаем философствовать, то вспомним о том, что юристы все-таки все в большинстве своем имеют соответствующее образование на достаточно высоком уровне. Они не работают юристом на основе каких-нибудь сомнительных двухнедельных курсов. Вот и держат цену своих услуг на высоком уровне солидарно все вместе

В бухгалтерии, к сожалению, картинка совсем другая.
Куча народу, окончив двухнедельные бухгалтеркие курсы, гордо назвала себя "балансоспособный бухгалтер" и изначально демпинговала бух.услуги своей ценой 15 - 20 латов за месяц с фирмы
Это они своим демпингом изначально унизили нашу профессию бухгалтера и приучили фирмачей нас и нашу профессию не уважать и не ценить
И вслед за ними и нормальные бухгалтера начали работать по принципу: набирай кучу фирм за конкурентноспособную цену, иначе с голоду подохнешь. Фирм, которые хоть сколько-то уважают своего бухгалтера и соответственно платят, на всех не хватает.

Вот этот демпинг и есть главное отличие цены за бух. услугу от цены за юр. услугу
Meek
Meek 09.07.2020 14:29
5623 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.