По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Pašnodarbinātais un auto. Uz tēmu sarakstu

Pašnodarbinātais un auto.
Sveiki,

Gribēju zināt vai pašnodarbinātais var bez potenciālām problēmām norakstīt iegādātu auto kā saimnieciskās darbības izdevumus kaut arī sfēra nav tieši saistīta ar braukāšanu - ja ir, piemēram, datorspeciālists? Vai VID kaut kā pārbauda šīs lietas (ja runa neiet par lielām summām) ?

Tāpat jautājums - ja tiešām var norakstīt, tad vai tas attiecas arī uz līzingu.

Paldies!
Jenotsuns
Jenotsuns 15.06.2020 17:53
4 ziņojumi

Atbildes (16)

Sāksim ar to, ka auto (kā likums) ir pamatlīdzeklis.
Un to "nenoraksta" tā, kā Jūs jautājat.
Mana atbilde - vai nu konsultējieties klātienē pie profesionāla grāmatveža vai arī algojiet profesionālu grāmatvedi, kurš patiešām pārzina SDV grāmatvedības uzskaiti. Jo tā ir specifiska.
Pašlaik Jūsu priekšstats par to visu ir absolūti aplams.
Aivars007
Aivars007 15.06.2020 20:01
26981 ziņojums
Sāksim ar to, ka auto (kā likums) ir pamatlīdzeklis.
Un to "nenoraksta" tā, kā Jūs jautājat.
Mana atbilde - vai nu konsultējieties klātienē pie profesionāla grāmatveža vai arī algojiet profesionālu grāmatvedi, kurš patiešām pārzina SDV grāmatvedības uzskaiti. Jo tā ir specifiska.
Pašlaik Jūsu priekšstats par to visu ir absolūti aplams.
Paldies par atbildi, Aivars007. Tā ir, ka manas zināšanas par šīm lietām ir ļoti ierobežotas, taču dzirdu, ka daudzi cilvēki auto pirkšanu (un uzturēšanu?) reģistrē pie izdevumiem

Tādā gadījumā varbūt varat ieteikt kādu grāmatvedi, kurš labi pārzina šīs tēmas?
Jenotsuns
Jenotsuns 15.06.2020 23:37
4 ziņojumi
Sāksim ar to, ka auto (kā likums) ir pamatlīdzeklis.
Un to "nenoraksta" tā, kā Jūs jautājat.
Mana atbilde - vai nu konsultējieties klātienē pie profesionāla grāmatveža vai arī algojiet profesionālu grāmatvedi, kurš patiešām pārzina SDV grāmatvedības uzskaiti. Jo tā ir specifiska.
Pašlaik Jūsu priekšstats par to visu ir absolūti aplams.
Paldies par atbildi, Aivars007. Tā ir, ka manas zināšanas par šīm lietām ir ļoti ierobežotas, taču dzirdu, ka daudzi cilvēki auto pirkšanu (un uzturēšanu?) reģistrē pie izdevumiem

Tādā gadījumā varbūt varat ieteikt kādu grāmatvedi, kurš labi pārzina šīs tēmas?
Labu grāmatvežu tagad ir savairojies kā negrieztu suņu (нерезанных собак).
Piemēram, šajā forumā, sevišķi ceturtdienās - visu uzzīlēs, visu zinās labāk par citiem, uz visiem jautājumiem atradīs vienīgās pareizās atbildes.
Es pat daža laba vārdu varētu uzrakstīt, bet labāk izmantošu iespēju paklusēt.
Es pats ar SDV grāmatvedību esmu saistīts tikai pēdējos 15 gadus - nemācēšu neko daudz teikt. 15 gadi - tā jau nav nekāda pieredze! Te ir kaudze ar сама бухгалтер ar 15 dienu pieredzi, viņi visu zina daudz labāk.
Mēģiniet uzdot savu jautājumu parīt - ceturtdienās te pulcējas tie viedākie prāti, gan jau palīdzēs arī Jums.

Vienīgi, redziet, kas par štelli, kas var radīt sarežģījumus - Jūsu lokācija. Jenotsuns ir Austrumāzijas dzīvnieks, tas vēsturiski apdzīvo Ķīnas, Korejas, Japānas un Sibīrijas dienvidaustrumu teritorijas. A mēs, kā sacīt jāsaka, Latvijā mitināmies.
Bet... gaidiet ceturtdienu, moška viss atrisināsies pats no sevis.
Aivars007
Aivars007 16.06.2020 10:07
26981 ziņojums
Айвар шутит
Jenotsuns, если вы из Риги, то смело обращайтесь к Айвару
Albina
Albina 16.06.2020 11:35
64597 ziņojumi
.... vai pie Albinas
Ilma
Ilma 16.06.2020 12:15
30495 ziņojumi
.... vai pie Albinas
Ilma 16.06.2020 12:15
Я ленивая стала
Albina
Albina 16.06.2020 12:23
64597 ziņojumi
.... vai pie Albinas
Ilma 16.06.2020 12:15
Я ленивая стала
Albina 16.06.2020 12:23
Я еще куда ленивее...
Aivars007
Aivars007 16.06.2020 15:25
26981 ziņojums
Pārāk stulbs jautājums, ka slinkums nāk virsū?

Un kāpēc tad tieši ceturtdienas ir tās "īstās dienas" ?
Jenotsuns
Jenotsuns 17.06.2020 15:30
4 ziņojumi
Pārāk stulbs jautājums, ka slinkums nāk virsū?

Un kāpēc tad tieši ceturtdienas ir tās "īstās dienas" ?
Jenotsuns 17.06.2020 15:30
To gan es nemācēšu stāstīt plašāk.
Tā šeit ir iegājies - ceturtdienas ir zīlēšanas dienas.
Visi šī foruma zīlēšanas saloni tiek atvērti.
Gan tie, kuros zīlē ar kristāla bumbām, gan ar miroņa kaulu, gan kafijas biezumos...
Aivars007
Aivars007 17.06.2020 16:06
26981 ziņojums
Un kāpēc tad tieši ceturtdienas ir tās "īstās dienas" ?
Jenotsuns 17.06.2020 15:30
Легенда гласит, что в четверг бухгалтера достают запотевший шар и могут в нем увидеть детали задающего вопросы. Многие читают мысли, видят договора и инвойсы.
Otkat
Otkat 17.06.2020 16:06
1241 ziņojums
... Pārāk stulbs jautājums, ka slinkums nāk virsū? ...
Tas slinkums vairs nenāk, tas sen jau ir uznācis...
Aivars007
Aivars007 17.06.2020 16:06
26981 ziņojums
Un kāpēc tad tieši ceturtdienas ir tās "īstās dienas" ?
Легенда гласит, что в четверг бухгалтера достают запотевший шар и могут в нем увидеть детали задающего вопросы. Многие читают мысли, видят договора и инвойсы.
Vot, vot, redz - tauta zina stāstīt plašāk.
Man šīs vērtības pietrūkst.
Es zinu tikai to, ko tirgū man pastāsta.
Tagad nezinu, kā i tālāk būs - mūsu Purvciema tirgus ir nojaukts - palikusi plika vieta, nav pat slapjuma.
Būvēšot vēl vienu Maximu. Pretī pa diagonāli ir Rimi, pēc 579 metriem - Maxima, pus-pieturu atpakaļ - Rimi (bijusī Minska) un arī Maxima turpat.
Purvciemieši laikam badu mirst, ka ik uz soļa nepieciešams veikals. Rīmas kaut kādi te savākušies!
Es nē - es tikai no salātu lapām pārtieku.
Aivars007
Aivars007 17.06.2020 16:10
26981 ziņojums
Ir atnākusi ilgi gaidītā ceturtdiena un esmu izvilcis savu kristāla bumbu.
1. Tā tomēr saka, ka būtu Jums vajadzīgs grāmatvedis. Lai kādu mēs šeit padomu Jums dotu, beigās būs ziepes.
2. Izlasam IIN likuma 11.5. pantu. Lēnām un 2x. Un derētu arī pārējos pantus.

No jautājuma nav nekas zināms par to, kāds ir līzings, arī kristāla bumbā nevaru skaidri saskatīt - viss kaut kādā miglā. Tam ir liela nozīme. Turklāt, ja pati mašīnā būs saimnieciskās darbības pamatlīdzeklis, tad arī pārdodot to neaizmirstiet nomaksāt IIN.
Tāpat ja norakstāt kaut ko izdevumos, tad jābūt pamatojumam. Degvielai - maršruta lapa.

Vai VID pārbauda? Pārbauda, ja risku sistēmā izlec (vai kaimiņš pasūta), ka pie jums jāatnāk.
Dzintarss
Dzintarss 18.06.2020 10:04
245 ziņojumi
Re, cik noderīgi padomi.
Mācīšos arī es.
Paldies Dzintaram.
Aivars007
Aivars007 18.06.2020 22:44
26981 ziņojums
Jā, paldies, Dzintarss - noderīgs ieskats šajā tēmā.
Jenotsuns
Jenotsuns 19.06.2020 01:25
4 ziņojumi
A es tagad zīlēju ar svītriņām! Iemācījos internetā http://ikdienasatelpa.1w.lv/315-zilesana-ar-svitrinam/
Andaz
Andaz 30.06.2020 16:10
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.