По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Datorprogrammas, autortiesības un licencēšana

e-Rēķini Uz tēmu sarakstu

e-Rēķini
Vai kāds no jums strādā ar e-Rēķiniem? Īstajiem, nevis pdf ar uzrakstu "sagatavots elektroniski" Kā tas reāli notiek? Kaut kāda papildus programma laikam ir vajadzīga un nepietiek ar grāmatvedības programmu? Vai ir jēga šobrīd vispār ko tādu ieviest?
_susurs_
_susurs_ 03.04.2020 16:04
828 ziņojumi

Atbildes (13)

Pajautājiet Andai.
Viņa ir profesionāle šajā jomā.
Aivars007
Aivars007 03.04.2020 16:17
26981 ziņojums
Vai kāds no jums strādā ar e-Rēķiniem? Īstajiem, nevis pdf ar uzrakstu "sagatavots elektroniski" Kā tas reāli notiek? Kaut kāda papildus programma laikam ir vajadzīga un nepietiek ar grāmatvedības programmu? Vai ir jēga šobrīd vispār ko tādu ieviest?
_susurs_ 03.04.2020 16:04
Es parakstu rēķinus elektroniski, ja nepieciešams, ar e-parakstu. Un guļu mierīgi.
Aivareno
Aivareno 03.04.2020 18:12
6641 ziņojums
Vai kāds no jums strādā ar e-Rēķiniem? Īstajiem, nevis pdf ar uzrakstu "sagatavots elektroniski" Kā tas reāli notiek? Kaut kāda papildus programma laikam ir vajadzīga un nepietiek ar grāmatvedības programmu? Vai ir jēga šobrīd vispār ko tādu ieviest?
Es parakstu rēķinus elektroniski, ja nepieciešams, ar e-parakstu. Un guļu mierīgi.
Kādā veidā tā parakstīšana notiek?
Domāju - ar elektronisko parakstu.
Kādi vēl ir elektroniskie parakstīšanas veidi?
Aivars007
Aivars007 03.04.2020 19:10
26981 ziņojums
E-rēķins ir xml formātā sagatavots rēķins, ko var ieimoprtēt grāmatvedības programmā un kas tiek atpazīts un automātiski apstrādāts. Tiek samazināts manuāls darbs un izslēgtas neuzmanības kļūdas. Ja rēķinu apmaiņa notiek caur e-adresi, tad nav nek!ds e-paraksts nepieciešams
E- rēķina jēga un būtība: sagatavošana pēc vienota standarta mašīnlasāmā formātā un imports/eksports starp sistēmām.
Jumis jau to dara starp Jumja klientiem arī e- pastā nosūtot.
Andaz
Andaz 03.04.2020 19:53
27892 ziņojumi

Jumis jau to dara starp Jumja klientiem arī e- pastā nosūtot.
Andaz 03.04.2020 19:53
Es pareizi saprotu, ka ja abās pusēs ir Jumis, tad nekādi papildus starpnieki un viņu risinājumi nav vajadzīgi? Bet ja otrā pusē ir kāda cita sistēma, tad tajā gadījumā ir jāpiķo kaut kādas ikmēneša maksas starpniekiem? Vienkārši man te viens ir uzsēdies uz kakla un valdes locekli apvārdojis, ka mums obligāti viņu risinājumu vajagot pirkt. Bet es vienkārši neredzu jēgu, jo 99% man zināmo uzņēmumu nav spējīgi strādāt pēc "vienota standarta mašīnlasāmā formātā".
_susurs_
_susurs_ 03.04.2020 20:51
828 ziņojumi
Jā, ja abās pusēs ir Tildes Jumis, tad nekādus starpniekus nevajag.
Nodoklitis
Nodoklitis 03.04.2020 23:00
224 ziņojumi
Šeit visi min tikai Tildes Jumi
Atļaujos papildināt . Arī Horizonā notiek dokumentu parakstīšna ar e parakstu un tieša e parakstītu dokumentu nosūtīšana uz e pastu. Pie kam to var izdarīt arī pdf formātā kas ir visiem klientiem ērti atverams- dokumenta " pēdā" ir e paraksta vizualizācija.
Guntagermane
Guntagermane 09.04.2020 12:18
1303 ziņojumi
Šeit visi min tikai Tildes Jumi
Atļaujos papildināt . Arī Horizonā notiek dokumentu parakstīšna ar e parakstu un tieša e parakstītu dokumentu nosūtīšana uz e pastu. Pie kam to var izdarīt arī pdf formātā kas ir visiem klientiem ērti atverams- dokumenta " pēdā" ir e paraksta vizualizācija.
Guntagermane 09.04.2020 12:18
Tas nav tas pats, ko autors prasīja.
Nodoklitis
Nodoklitis 09.04.2020 12:37
224 ziņojumi
"Īstie" e-rēķini, ja pārtulko, lai saprastu ne tik lieli IT speciālisti, izpaužas tā- es, piemēram, sagatavoju pavadzīmi, kurā pārdodu 8 kannas un 2 vannas, bet otrā galā, šo pavadzīmi sistēma ielasa tā, ka arī jau uzreiz tiek ievadīta visa informācija, gan datums, numurs, partneris, gan arī 8 kannas un 2 vannas. (par kannām un vannām neesmu 100% pārliecināta, ja pati lietotu, tad zinātu, lai mani palabo kāds, ja man nav taisnība).

Samērā līdzīgi kā mēs šobrīd varam importēt banku izrakstus, tas būtiski samazina darbu un kļūdas.
Ilzex
Ilzex 09.04.2020 18:20
2666 ziņojumi
Jā, Ilze tieši tā, tikai pagaidām tas ir tikai par pakalpojumiem.
Nodoklitis
Nodoklitis 09.04.2020 19:09
224 ziņojumi
Atvainojos- sākumā neuzķēru jautājuma būtību.
Precīzāk sakot: ja abās pusēs ir datorprogramma kas šos failus var lasīt un sūtīt vienotajā formātā.
Kaut ko dzirdēju ka pašvaldības iestādēm varēs nosūtīt rēķinus tikai šādā formātā. izejot no tā visi normāie programmu autori būs spiesti nodrošināt šo rēķinu izsūtīšanu un saņemšanu.
Precīzi neesmu pētījusi bet cik izpratu no iepriekš dzirdētās informācijas tad iznāķ ka identiski kā failu apmaiņa ar bankām arī rēķiniem tiks nodrošināts vienotais formāts.
Ja puses vienojas un rēķinu ( failu) sūta e pastā tad jau nekādus starpniekus nevajag. Starpnieku pakalpojums vajadzīgs ja grib nodrošināt tiešsaistes datu apmaiņu .
Tā vismaz vienā programmas prezentācijā stāstīja.
Guntagermane
Guntagermane 10.04.2020 00:30
1303 ziņojumi
Precizējums iepriekš rakstītajai informācijai:

Sākot ar 18.04.2019., stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 154 par piemērojamo elektroniskā rēķina standartu un tā pamatelementu izmantošanas specifikāciju un aprites kārtību.
Šie noteikumi paredz, ka pasūtītājam, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam, kā arī publiskajam partnerim jāspēj pieņemt elektroniskā veidā sagatavotu un izsniegtu rēķinu, kas sagatavots atbilstoši Pan-European Public Procurement On-Line (PEPPOL) BIS Billing 3.0 elektronisko rēķinu pamatelementu izmantošanas specifikācijai (Core Invoice Usage Specification (CIUS), publicēta PEPPOL tīmekļvietnē http://docs.peppol.eu/poacc/billing/3.0/)
Šāda funkcionalitāte - saņemt ) un arī nosūtīt )elektronisku rēķinu - Horizon sistēmā tiek nodrošināta

Nepaslinkoju un pameklēju kas bija avots informācijai kuru atreferēju uz atmiņu. ( šķiet ka nebiju kļūdījusies)
Guntagermane
Guntagermane 10.04.2020 00:39
1303 ziņojumi
9% man zināmo uzņēmumu nav spējīgi strādāt pēc "vienota standarta mašīnlasāmā formātā".
_susurs_ 03.04.2020 20:51
Atrakstiet man personīgi.
Andaz
Andaz 15.04.2020 14:05
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.