По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

COVID-19 vai kā stradāt tālāk? Uz tēmu sarakstu

COVID-19 vai kā stradāt tālāk?
Labdien!

Šodien saņemu ziņu no šefa ka grib slēgt uzņemumu uz karantīnu, jo pārdošana nenotiks (pēc prognozēm) prasa lai uzrakstu rīkojumu par visu darbinieku aiziešanu atvaļinājumā, lai pēc tam uz tā pamata kaut kur prasīt kompensāciju. Vai esat kaut ko dzirdējuši par kompensācijām? Kā Jūsu uzņēmumi plāno strādāt un galvenais maksāt algas?
Beacio
Beacio 15.03.2020 14:39
28 ziņojumi

Atbildes (331)

https://www.vestnesis.lv/op/2020/67B.2
Grozījumi likumā "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību"

un citi
https://www.vestnesis.lv/laidiens/2020/04/04/nr/67B
Meek
Meek 04.04.2020 23:26
5648 ziņojumi
Kā noformēt dīkstāvi darbiniekiem, ja piespiedu
kārtā vai brīvprātīgi uzņēmumam ir samazināts
darba laiks (veikals nestrādā pilnu darba laiku)?

Atbilde:

Dīkstāves pabalsts nepienākas gadījumos, ja darbinieki strādā samazinātu darba laiku.

Šis ņemts no https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/vadlinijas_dp_piemerosanai_0104.pdf

Es afigel, ja darbiniekam, nav pilna slodze bijusi un tagad ir palicis bez iespējas strādāt dēļ apkārtējās situācijas, tad man, kā darba devējam ir tikai divi varianti, palūgt uzrakstīt atlūgumu vai maksāt par neko, kad pašam jau nekas nesanāk. Es, protams, saprotu, ka vid nevēlas čakarēties ar stundu rēķināšanu utt.. bet nu šis ir smieklīgi.
Kv_88
Kv_88 05.04.2020 15:51
5 ziņojumi
Kā noformēt dīkstāvi darbiniekiem, ja piespiedu
kārtā vai brīvprātīgi uzņēmumam ir samazināts
darba laiks (veikals nestrādā pilnu darba laiku)?

Atbilde:

Dīkstāves pabalsts nepienākas gadījumos, ja darbinieki strādā samazinātu darba laiku.

Šis ņemts no https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/vadlinijas_dp_piemerosanai_0104.pdf

Es afigel, ja darbiniekam, nav pilna slodze bijusi un tagad ir palicis bez iespējas strādāt dēļ apkārtējās situācijas, tad man, kā darba devējam ir tikai divi varianti, palūgt uzrakstīt atlūgumu vai maksāt par neko, kad pašam jau nekas nesanāk. Es, protams, saprotu, ka vid nevēlas čakarēties ar stundu rēķināšanu utt.. bet nu šis ir smieklīgi.
Kv_88 05.04.2020 15:51
Jā par šo daudzi neizpratnē, jo t/c(nepārtikas) aizliedza strādāt sestdienas/svētdienas. Sanāk, ka darbinieki jālaiž vaļā, jo nav nepieciešams tik daudz....un ko pēc tam atkal ņem atpakaļ????
Greena
Greena 06.04.2020 12:32
1 ziņojums
Тож самое. С работниками достигнута договоренность, выходят по три дня. Три дня один менеджер три дня другой. Зарплата пропорциональная. И что, - pabalsts не положен. Посоветовали один работает пол месяца, вторую часть dīkstāve, а второй работает вторые пол месяца. Бред, т.е. по пол месяца можно, а пол недели нельзя
Otkat
Otkat 06.04.2020 13:23
1241 ziņojums
Nevajag atlaist.
Es arī izmēģināju laimi.
Man atsūtīja e-pastu, arī sazvanījos, palūdza nosūtīt informāciju, kurās dienās kurš darbinieks nestrādāja.
Neko neteica, ka nepieciešams darbiniekus atbrīvot.
Gaidu spriedumu.
Aivars007
Aivars007 06.04.2020 13:23
26981 ziņojums
Тож самое. С работниками достигнута договоренность, выходят по три дня. Три дня один менеджер три дня другой. Зарплата пропорциональная. И что, - pabalsts не положен. Посоветовали один работает пол месяца, вторую часть dīkstāve, а второй работает вторые пол месяца. Бред, т.е. по пол месяца можно, а пол недели нельзя
Otkat 06.04.2020 13:23
Тоже самое мне ответили
Lulasevi
Lulasevi 06.04.2020 13:52
1481 ziņojums
Ja prakse ir šāda, tad ir tāds variants (nekādas inspekcijas šobrīd jūs nepārbaudīs). Izrēķiniet, cik liels ir periods, kad darbinieks nestrādā, tad atbilstoši tam arī prasiet.
Ja strādā 3 dienas no 7, tad proporcionāli tam pieskaņojiet dienas. Piemēram, no 14.-31.martam par ko šobrīd prasām, ja nestrādāja nemaz, norādām pilnu periodu. Manam klientam (nemēdz strādāt sestdien un svētdien) paprasījām no 16-31., izņemot vienu darbinieci, kas bija atvaļinajumā un viņia attiecīgi īsāks periods. Ja pusi no šī laika strādāja, tad par to rēķiniet algu, bet dīkstāves periodu norādiet, piemēram, vienam no 14-22, bet otram no 23-31.martam
Nudien nesaprotu, kur ir problēma? Lai strādā, kā vajag, bet pabalsta pieprasījumā norādiet nenostrādāto dienu kopskaitu, tās saliekot vienā periodā.
Ilzex
Ilzex 06.04.2020 17:34
2666 ziņojumi
Nudien nesaprotu, kur ir problēma? Lai strādā, kā vajag, bet pabalsta pieprasījumā norādiet nenostrādāto dienu kopskaitu, tās saliekot vienā periodā.
Ilzex 06.04.2020 17:34
Un pārbaudes laikā skatīsies darba grafikus un algas aprēķinus un atskaites.
VID vadītāja jau atklāti runāja, ka tagad tiek izsēkoti shemotāji, kas vēlas saņemt pabalstus par laiku, kad īstenībā bija stradāts un alga aprēķināta
Meek
Meek 06.04.2020 18:18
5648 ziņojumi
Nevajag atlaist.
Es arī izmēģināju laimi.
Man atsūtīja e-pastu, arī sazvanījos, palūdza nosūtīt informāciju, kurās dienās kurš darbinieks nestrādāja.
Neko neteica, ka nepieciešams darbiniekus atbrīvot.
Gaidu spriedumu.
Piešķīra pabalstu 2-iem no 3 darbiniekiem.
Kuriem, pēc kādiem kritērijiem - viss miglā tīts. Tikai viens teikums, lēmuma nav.
Atsūtīja paziņojumu - piešķīrām, izmaksājām, informējiet darbiniekus.
Kā lai es uzzīlēju, kurus darbiniekus informēt? Kāpēc trešajam nepiešķīra?
Gaidīšu ceturtdienu un šī portāla zīlnieces.
Gan jau uzzīlēs arī man. Visiem zīlē, vai nu man atteiks.
Aivars007
Aivars007 06.04.2020 19:00
26981 ziņojums
http://www.db.lv/zinas/arkartejo-situaciju-latvija-plano-pagarinat-par-menesi-495870
Meek
Meek 06.04.2020 23:24
5648 ziņojumi
https://youtu.be/gPhUCZ-osQ4
Makssoft
Makssoft 07.04.2020 12:03
24094 ziņojumi
Nudien nesaprotu, kur ir problēma? Lai strādā, kā vajag, bet pabalsta pieprasījumā norādiet nenostrādāto dienu kopskaitu, tās saliekot vienā periodā.
Ilzex 06.04.2020 17:34
Un pārbaudes laikā skatīsies darba grafikus un algas aprēķinus un atskaites.
VID vadītāja jau atklāti runāja, ka tagad tiek izsēkoti shemotāji, kas vēlas saņemt pabalstus par laiku, kad īstenībā bija stradāts un alga aprēķināta
Meek 06.04.2020 18:18
Ja dienu skaits sakrīt, tad uzņēmums nav vainīgs, ka dīkstāves periodu var norādīt vienu, nevis vairākus.
Es saprotu, ka vienmēr būs tādi, kas gribēs kaut ko pakampt vairāk, taču no valsts viedokļa būtu labāk, ja pabalstus saņemtu kādi 10%, kam tie nepienākas, nevis nesaņemtu 10-20% kam tie pienāktos pēc būtības, bet ne likuma burta (un pat ne likuma burta, bet VID pašreizējās piemērošanas prakses).

Eiropas Komisija runā par daļēju nodarbinātību un iesaka darīt visu, lai saglabātu darba vietas, bet VID jau atkal laikam grasās izdomāt visādus sīkumus, lai tik vairāk kontrolētu. Man gan saņēma visi darbinieki, bet summas es palūdzu, lai viņi man atsūta.
Ilzex
Ilzex 07.04.2020 12:19
2666 ziņojumi
Ilze, VID patiešām visu traktē pa savam. Un manuprāt - bez jelkādas loģikas.
Saņēmu šodien arī Lēmumu. Lēmumā tikai atteikums, ar pamatojumu "Bija nodarbināta".
Protams, ka daļēji bija nodarbināta.
Lēmumā par piešķirtajiem pabalstiem neviena vārda. Dīvaini - tas ir kāds atsevišķs, slepens Lēmums? Aizmirsu tam jauneklim pajautāt, kad runāju.
Viss viņiem tur ir tāāādā putrā.
Vakar runāju ar vienu pārvaldes direktori VIDā - mēs visi tagad esam pārprofilēti uz vīrusu un uz dīkstāves pabalstiem...!
Kā Jaunzeme televizorā teica - es monitorēju vīrusu Latvijā.
Es savukārt VIDistiem katrā sarunā saku - ja neviens cits Latvijā šo vīrusu nespēs uzvarēt, VID noteikti to uzvarēs!
Aivars007
Aivars007 07.04.2020 13:13
26981 ziņojums
Ja prakse ir šāda, tad ir tāds variants (nekādas inspekcijas šobrīd jūs nepārbaudīs).
Ilzex 06.04.2020 17:34
Nu nu...
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/vid-apsekojis-105-dikstaves-pabalstam-pieteikusos-uznemumos-konstateti-parkapumi.d?id=52038283
Leda
Leda 07.04.2020 13:56
128 ziņojumi
Jaunais termiņš ĀS- 12.05.2020.
https://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/arkartejo-situaciju-latvija-pagarina-lidz-12.maijam-14239182
Leda
Leda 07.04.2020 16:47
128 ziņojumi
https://press.lv/post/prihodyat-muzhchiny-v-chernom-biznes-vzvolnovan-proverkami-sgd/
Meek
Meek 09.04.2020 11:01
5648 ziņojumi
Представителям СГД удалось посетить уже более 500 рабочих мест. Это во время, когда просят сидеть дома, когда в магазин раз в неделю и т.д. Наверно, на них маски и перчатки есть, но те к кому приходят, обязаны дверь открывать? Бедный valdes loceklis, для которого простой не предусмотрен, отпустивший своих сотрудников по домам, сам будет подвергаться лишним контактам. Если дверь закрыта и написано "karantīna" этого недостаточно для подтверждения простоя?
Sbe
Sbe 09.04.2020 11:30
1172 ziņojumi
vakar televizorā klausījos diskusiju kurā ietekmīgi cilvēki teica ka tiek gatavotas kārtējās izmaiņas kad maksās kompensāciju arī daļējas dīkstāves gadījumā .
Guntagermane
Guntagermane 09.04.2020 12:23
1303 ziņojumi
Savdabīgi - dīkstāves pabalstu taču pieprasa un izmaksā par pagājušo periodu - aprīlī par martu. Kāda jēga baudīt kaut ko - man taču ir tiesības martā dīkstāvē bijušo darbinieku nodarbināt aprīlī, savukārt to, kas martā strādāja, palaist dīkstāvē tagad aprīlī...
Irita
Irita 09.04.2020 14:02
185 ziņojumi
Savdabīgi - dīkstāves pabalstu taču pieprasa un izmaksā par pagājušo periodu - aprīlī par martu. Kāda jēga baudīt kaut ko - man taču ir tiesības martā dīkstāvē bijušo darbinieku nodarbināt aprīlī, savukārt to, kas martā strādāja, palaist dīkstāvē tagad aprīlī...
Irita 09.04.2020 14:02
Šajā muļķu zemē neviens loģikas likums nedarbojas.
Ar to jārēķinās.
Aivars007
Aivars007 09.04.2020 14:15
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.