По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Transporta pakalpojumi Krievija - ES (ekspedīcija) Uz tēmu sarakstu

Transporta pakalpojumi Krievija - ES (ekspedīcija)
Labrīt,
Zinu, ka te var atrast pieredzējušus grāmatvežus transporta jomā
Ar šo gadu esmu paņēmusi ekspedīcijas kompāniju, galva plīst pušu, esmu izlasījusi desmitiem rakstu gan internetā, gan šajā forumā un ja es pareizi saprotu pēc pagājušā gada skandāla ar PVN, beigu beigās tomēr viss palika pa vecam, neatkarīgi no tā kurš pēc kārtas ekspeditors ķēdē tu esi?
Mēs LV ekspeditori pārdodam kravas ES ekspeditoriem. Kravas ņemam gan pa tiešo no nosūtītājiem, gan citiem ekspeditoriem, t.sk., LV. 99% apgrozījuma sastāda imports: Krievija - ES. Nu te es saprotu, ka nekas nav mainījies, tikai rēķinā vajag rakstīt: "transporta pakalpojuma organizēšana" , vai es pareizi sapratu un mierīgu sirdi piemēroju 0% vai attiecīgi atsauci uz regulas 144.pantu
īsti nevaru saprast, kā ir ar ienākošajiem rēķiniem, kurus saņemu no ES ekspeditoriem / rēķinos norādīts "REVERS CHARGE" vai tiešām man importam, t.i., Krievija - Lietuva, man jārēķina reverss? Un kā tad ar PVN deklarāciju, kurās ailēs un pielikumos, lai to atspoguļoju?
Būšu ļoti pateicīga, ja kāds palīdzēs!
Jauku Jums dienu!
Evvitaa
Evvitaa 31.01.2020 08:54
555 ziņojumi

Atbildes (35)

Es domāju te jādomā tā, pārvadātājs, kas ir CMR ir tiesīgs piemērot 0%, un ekspeditors, kas tieši ņem to pasūtītāja, visi pārējie pa starpu 21%.
Tlc 04.02.2020 12:58
Я тоже так думаю
Albina
Albina 04.02.2020 13:02
64598 ziņojumi
Evvitaa, я не поняла кто вы в этой цепочке?
Albina 04.02.2020 12:20
Mēs esam starpnieki starp pasūtītāju un ekspeditoru (ES), paši pārvadātājus nemeklējam. Varbūt kaut kā neveiksmīgi uzrakstīju, atvainojos!
Evvitaa
Evvitaa 04.02.2020 13:15
555 ziņojumi
Ну тогда у вас по-любому 0%
Albina
Albina 04.02.2020 13:16
64598 ziņojumi
Paldies, tagad kaut kā skaidrāk palika, tikai nesaprotu, ko man darīt ar tiem ienākošajiem rēķiniem, kuros ir norādīts "REVERSS CHARGE" un tajā pašā laikā atsauce uz Padomes Direktīva 2006/112/EK (2006.gada 28.novembris) par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu 144. pantu
Evvitaa
Evvitaa 04.02.2020 13:17
555 ziņojumi
Ну и правильно пишут. Крутите реверс.
Albina
Albina 04.02.2020 13:38
64598 ziņojumi
tikai nesaprotu, ko man darīt ar tiem ienākošajiem rēķiniem
Evvitaa 04.02.2020 13:17
Darīt to, kas jādara.
Aivareno
Aivareno 04.02.2020 13:38
6641 ziņojums
Neskatoties uz to, ka tas ir imports aprēķināt 21% un likt deklarācijas 50., 55. un 64. rindā / PVN1 II , es pareizi sapratu?
Evvitaa
Evvitaa 04.02.2020 13:54
555 ziņojumi
Man tiešām nav skaidrs, ko Jūs jautājat.
Bet pēc loģikas - Jūs saņemat rēķinu, kurā ir rakstīts reverss charge, tad kā Jūs varat rēķināt 21 %? Albina jau atbildēja.
Aivareno
Aivareno 04.02.2020 13:57
6641 ziņojums
Evvitaa, Jums jādomā tā, pa starpu ES ekspeditors, tad reverss, ja būtu LV ekspeditors, tad būtu PVN 21%, jo tie, kas pa starpu jau nav imports/eksports, bet iekšzeme.
Tlc
Tlc 04.02.2020 14:25
124 ziņojumi
Evvitaa, Jums jādomā tā, pa starpu ES ekspeditors, tad reverss, ja būtu LV ekspeditors, tad būtu PVN 21%, jo tie, kas pa starpu jau nav imports/eksports, bet iekšzeme.
Tlc 04.02.2020 14:25
Liels paldies!
Evvitaa
Evvitaa 04.02.2020 15:51
555 ziņojumi
Gribētos dzirdēt Maija viedokli, jo vienā no foruma tēmām atradu viņas rakstīto:

ВИД вынес свой окончательный вердикт.

Радует 3-й пример:
Persona, kas iesaistās transporta pakalpojuma organizēšanā (t.i. reālā
darba izpildei piesaista apakšuzņēmēju), savam sniegtajam transporta

organizēšanas pakalpojumam piemēro PVN 0 procentu likmi tikai tad, ja
dokumentāri ir pierādāms un izsekojams, ka tiek organizēts tāds transporta
pakalpojums, kas saistīts ar preču importu, eksportu un tranzītu. Šajā gadījumā
rēķins pakalpojuma saņēmējam izrakstāms nevis par transporta pakalpojuma
sniegšanu, bet par transporta pakalpojuma organizēšanu.

То есть, в отличие от прежнего мнения, экспедиторы тоже могут применять 0%, если сумеют доказать цепочку до последнего перевозчика, который пересек с грузом границу.
Tak i estj. Mi v proshlom godu izuchili etu temu vdolj i poperjok. Prosili uzziņu u VID. Verdikt - esli mozhete dokazatj chto vi organizuete perevozku, to imeete pravo primenjatj 0% . Glavnoe, chto bi na rukah bili sledujushie dokumenti: zajavki, CMR i deklaracii, nu i v schjote ukazivaete "transporta pakalpojumu organizēšana".
Loverita
Loverita 04.02.2020 17:45
17 ziņojumi
Paldies, tagad kaut kā skaidrāk palika, tikai nesaprotu, ko man darīt ar tiem ienākošajiem rēķiniem, kuros ir norādīts "REVERSS CHARGE" un tajā pašā laikā atsauce uz Padomes Direktīva 2006/112/EK (2006.gada 28.novembris) par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu 144. pantu
Evvitaa 04.02.2020 13:17
Mēs šādos gadījumos lūdzam izlabot rēķinus, jo reverss nav jārēķina importa un eksporta darījumiem.
Loverita
Loverita 04.02.2020 17:48
17 ziņojumi
Mēs šādos gadījumos lūdzam izlabot rēķinus, jo reverss nav jārēķina importa un eksporta darījumiem.
Paldies, Loverita! Es ar palūdzu, lai labo rēķinus!
Evvitaa
Evvitaa 07.02.2020 13:43
555 ziņojumi
Tak i estj. Mi v proshlom godu izuchili etu temu vdolj i poperjok. Prosili uzziņu u VID. Verdikt - esli mozhete dokazatj chto vi organizuete perevozku, to imeete pravo primenjatj 0% . Glavnoe, chto bi na rukah bili sledujushie dokumenti: zajavki, CMR i deklaracii, nu i v schjote ukazivaete "transporta pakalpojumu organizēšana".
Varbūt varat padalīties ar uzziņu? evvitaa@inbox.lv
Evvitaa
Evvitaa 07.02.2020 13:45
555 ziņojumi
Подниму темку. Мы (экспдиторы LV PVN плательщики) выписываем счет LV PVN плательщикам за организацию транспортировки груза из Китая до Нидерландов. Дальше груз пойдет до Великобритании. Счет мы выставляем только за путь Китай-Нидерланды. Первый раз сталкиваюсь, какую статью закона применить в такой ситуации? Заранее спасибо.
Lekat
Lekat 12.01.2021 09:51
417 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.