По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Vai ir normāli realizācijas PVN un priekšnodokli grāmatot vienā kontā 5721? Uz tēmu sarakstu

Vai ir normāli realizācijas PVN un priekšnodokli grāmatot vienā kontā 5721?
Viena grāmatvede konsekventi grāmato PVN no realizācijas un priekšnodokļa PVN (no iepirkumiem) vienā un taja pašā kontā (piem., 5721, 5722, 5723 - atbilstoši likmēm 21%, 12%, 5%). Vai tas ir normāli? It kā jau viss ir glīti: konta atlikums uzreiz parāda nomaksājamo nodokli. Bet gribēju pajautāt - vai ir kāds iemesls, kāpēc tomēr būtu vērts veidot atsevišķus PVN kontus realizācijām un iepirkumiem? Paldies par atsaucību un labiem ieteikumiem!
Andrisz
Andrisz 17.01.2020 15:55
58 ziņojumi

Atbildes (14)

Как хотите так и делайте. Можете например не 5721, а счет 937465675 открыть и туда все граматот.
ИМХО, но все зависит от возможностей бух.программы и предпочтений самого бухгалтера
Otkat
Otkat 17.01.2020 17:05
1241 ziņojums
Обсолютно нормально. Мне удобно,нет кучи счетов,у меня и реверс там(правда через транзитный). Раскрыть счет по аналитике сделок можно. 1С. Возможно у других программ есть заморочки.
Nak
Nak 18.01.2020 12:28
9201 ziņojums
Ta ir gaumes lieta. Galvenais, lai pašai būtu ērti un saprotami.
Sletla
Sletla 20.01.2020 19:15
13439 ziņojumi
... у меня и реверс там (правда через транзитный) ...
Tātad - viens konts vai tomēr viens konts un куча транзитных...?

Protams, ka gaumes lieta.
Man, piemēram, ir куча ar kontiem, jo es vēlos bez kādām заморочк-ām vienmēr redzēt, kas kuram lācītim vēderā.
Iespējams, ka 1C, kuru es NEMŪŽAM neizmantotu, pieļauj раскрыть счет по аналитике сделок, taču mans mīļais Zalktis, manuprāt, neko tādu nepiedāvā. Tajā pašā laikā Zalktī es gan deklarācijai, gan tās pielikumiem piesaistu savu kontu кучу, un deklarācija ar visiem pielikumiem ir gatava, tiklīdz nospiežu pogu "Aprēķināt".
Kaut kā tā.
Aivars007
Aivars007 20.01.2020 19:35
26981 ziņojums
Man iegājies, ka ir viens PVN darba konts (gan D gan K) un tad mēneša rezultāts tiek pārgrāmatots saskaņā ar PVN deklarāciju uz PVN pamatkontu (paliek pa 0 uz katra mēneša slēgumu) - kuru var salīdzināt ar EDS - parāds vai pārmaksa.
Tildes Jumis ļauj attaisīt no virsgrāmatas un redzēt analītiku kā vien sirds vēlas.
Irita
Irita 20.01.2020 19:40
185 ziņojumi
Tas jauki, ka Tildes Jums ir tik draudzīgs sirdij.
Ar grāmatošanu jau viss nebeidzas. Vēl paliek tāds sīkums kā deklarācija un tās pielikumi.
P.S. Gribētos gan redzēt, pēc kādām pazīmēm Tildes Jumis tur lasa, lasa, kamēr atlasa, lai sašķirotu visus darījumus pa pielikumiem un attiecīgajām deklarācijas rindām.
Aivars007
Aivars007 20.01.2020 19:50
26981 ziņojums
Ja ir daudz un dažādi darījumi, tad ērtāk, ja PVN konti ir vairāki, jo vieglāk izveidot deklarācijas specifikāciju. Tajā pašā laikā, ja atšķiras tikai PVN likmes un nav nekādu reversu, eksportu, importu, neapliekamu darījumu utt., tad mierīgi var iztikt ar vienu kontu.
Man kādiem pāris klientiem tā arī ir, ka viss PVN tiek grāmatots vienā kontā un nav nekādu īpašu problēmu.
Ilzex
Ilzex 20.01.2020 21:23
2666 ziņojumi
100 p. piekrītu.
Ja ir visi iespējamie reversi, 142.p. utt., tad sasviest visu vienā katlā un pēc tam ķeksēt pa vienam ārā - tas nav prāta darbs.
Tāpēc jau mani interesēja - pēc kādām pazīmēm Tildes Jumis to visu izmakšķerē un kā sašķiro pa plauktiņiem.
Aivars007
Aivars007 20.01.2020 21:45
26981 ziņojums
Tāpēc jau mani interesēja - pēc kādām pazīmēm Tildes Jumis to visu izmakšķerē un kā sašķiro pa plauktiņiem.
Aivars007 20.01.2020 21:45
Sen neesmu redzējis TJ vaigā, bet vai nav tas, ko Apvārsnis sauc par dimensijām, bet 1C par subkontiem?
Ant_lv
Ant_lv 20.01.2020 23:45
3404 ziņojumi
Ja tas tā ir, tad tas nav nekādā "vienā kontā".
Sauciet to kā gribat.
Bet laikam jau šeit ļaudis paši neapjēdz, ko raksta. Visticamāk.
Aivars007
Aivars007 21.01.2020 05:47
26981 ziņojums
Viena grāmatvede konsekventi grāmato PVN no realizācijas un priekšnodokļa PVN (no iepirkumiem) vienā un taja pašā kontā (piem., 5721, 5722, 5723 - atbilstoši likmēm 21%, 12%, 5%). Vai tas ir normāli? It kā jau viss ir glīti: konta atlikums uzreiz parāda nomaksājamo nodokli. Bet gribēju pajautāt - vai ir kāds iemesls, kāpēc tomēr būtu vērts veidot atsevišķus PVN kontus realizācijām un iepirkumiem? Paldies par atsaucību un labiem ieteikumiem!
Andrisz 17.01.2020 15:55
Vai tikai jautājuma kājas neaug no Horizon lietotāja???? Zinu ka izstrādātāju standarta iestatījumos tik tiešam tā ir, bet tur labi nostrādājot ar deklarācijas aprakstu viss ir OK. ( no sākuma mani šis variants mulsināja)
Es personīgi esmu iestāstījusi programmai atsevišķus kontus.
Par reversajiem PVN- vismaz Horizonā nav nekāda vaina ka galvenajā grāmatā visus reversos PVN "samet" vienā kontā un pilnai laimei DA=KA Deklarācijas pielikums ņem burtu ( reversā pazīmi) no dokumenta. un viss OK. Kad sapratu šo niansi- pārgāju uz 1 kontu galvenajā grāmatā reversajiem PVN. Agrāk ar domu lai visu atšķetinātu veidoju katram reversajam PVN savu kontu galvenajā grāmatā. Tā kā konta plāns ļauj palielināt zīmju skaitu tad nomanipulēju ar konta kodu un dimensijas šim mērķim nelietoju.
Guntagermane
Guntagermane 23.01.2020 15:03
1303 ziņojumi
Gribētos gan redzēt, pēc kādām pazīmēm Tildes Jumis tur lasa, lasa, kamēr atlasa, lai sašķirotu visus darījumus pa pielikumiem un attiecīgajām deklarācijas rindām
Aivars007 20.01.2020 19:50
Kādu grāmatojumu un, ja vajag, ari speciālu pazīmi grāmatvedis ieliek katrai PVN rindai specifikācijā, tā arī Jumis atlasa. Galvenais, lai pats saprot, kā PVN deklarācija un pielikumi veidojas. Un vēl - var izlasīt arī rokasgrāmatā instrukcijas....
Andaz
Andaz 27.01.2020 11:33
27892 ziņojumi
Pielikt pazīmi vai ielikt atsevišķā kontā - neredzu lielu šķirbu.
Aivars007
Aivars007 27.01.2020 12:10
26981 ziņojums
Pielikt pazīmi vai ielikt atsevišķā kontā - neredzu lielu šķirbu.
Katrai programmai savas prasības. Kas strādā - tas zina, kas un kā jādara. Nav jāsalīdzina, ko katram savā pierastajā programmā šķiet ērtāk un pareizāk, nekā citās..
Andaz
Andaz 27.01.2020 13:17
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.