По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Nodokļu grāmatiņa mēneša vidū Uz tēmu sarakstu

Nodokļu grāmatiņa mēneša vidū
Labdien. Jautājums-kā rēķināt IIN, ja nodokļu grāmatiņa ir reģistrēta/noņemta no uzņēmumam no mēneša vidus.
Atradu MK Nr.899 šādu skaidrojumu:
96.1 Ienākuma izmaksātājs, izmaksājot ienākumu par nepilnu kalendāra mēnesi, piemēro likuma 15. panta trešajā daļā noteikto progresīvo nodokļa likmi, minēto ienākuma apmēru nedalot proporcionāli dienu skaitam, par kuru šis ienākums tiek izmaksāts. Minētā kārtība ir piemērojama arī tad, ja ienākuma izmaksātājam algas nodokļa grāmatiņa ir iesniegta nepilnu kalendāra mēnesi. Taksācijas gadam beidzoties, nodokļa maksātājs, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, rezumējošā kārtībā piemēro likuma 15. panta otrajā daļā noteikto progresīvo likmi, precizē taksācijas gada laikā gūtos ienākumus un aprēķināto nodokli un attiecīgi piemaksā iztrūkstošo nodokļa summu vai saņem atpakaļ izveidojošos nodokļa pārmaksu.

(MK 19.12.2017. noteikumu Nr. 791 redakcijā)
Vai es pareizi saprotu šo punktu:
1. ja darbiniekam nod.grāmatiņa ir rēģistrēta ar mēneša vidu, es VISAM mēnesim (pat ja tikai 1 dienu ir nod.grāmatiņa) piemēroju progresīvo nodokli?;
2. ja darbinieks nodokļu grāmatiņu ir noņemis ar mēneša vidu, es tāpat VISAM mēnesim piemēroju progresīvo nodokļa likmi?

Paldies, un atvainojos, ja šāda tēma jau bija. Pameklēju forumā, bet diemēžel neatradu
Drushka
Drushka 09.12.2019 12:20
326 ziņojumi

Atbildes (7)

Ko Jūs domājat ar "piemēroju progresīvo nodokli"? Progresīvais nodoklis būtu jāpiemēro jebkurā gadījumā, vai grāmatiņa ir vai nav.
Kā es saprotu (ja pareizi nojaušu, ko vēlaties uzzināt), tad ja mēneša laikā ir iesniegta EANG, tad drīkst visam mēnesim piemērot likmi 20%.
Ilzex
Ilzex 09.12.2019 15:51
2666 ziņojumi
Ja darbinieks iesniedzis EANG (vienalga, kurā mēneša dienā), visam mēneša atalgojumam piemēro 20% IIN līdz 1667 un 23% virs robežvērtības.
Ja darbinieks ir strādājis citā darbavietā tajā pašā mēnesī un atalgojums abās darbavietās ir pieklājīgs, tad var rasties IIN parāds. Ieteiktu pabrīdināt par to darbinieku.
Andaz
Andaz 09.12.2019 16:13
27892 ziņojumi
Ko Jūs domājat ar "piemēroju progresīvo nodokli"? Progresīvais nodoklis būtu jāpiemēro jebkurā gadījumā, vai grāmatiņa ir vai nav.
Kā es saprotu (ja pareizi nojaušu, ko vēlaties uzzināt), tad ja mēneša laikā ir iesniegta EANG, tad drīkst visam mēnesim piemērot likmi 20%.
Ilzex 09.12.2019 15:51
Paldies, jā, tieši domāju iespēju piemērot 20%.
Drushka
Drushka 09.12.2019 16:35
326 ziņojumi
Paldies par atbildēm!
Drushka
Drushka 09.12.2019 16:43
326 ziņojumi
Un šajā gadījumā, ja grāmatiņa ir iesniegta mēneša vidū, tad neapl min un atvieglojumi par apgādājamiem tiek rēķināti proporcionāli kalendaram dienām?
Bison09
Bison09 04.02.2020 15:56
659 ziņojumi
Jūs varat rēķināt tikai par to laiku, par kuru nodokļa grāmatiņa Jums iesniegta, kā gan citādi.
Aivareno
Aivareno 04.02.2020 16:45
6641 ziņojums
neapl min un atvieglojumi par apgādājamiem tiek rēķināti proporcionāli kalendaram dienām
Bison09 04.02.2020 15:56
Ja vien tie nav vēl vēlāk, nekā grāmatiņa.
Andaz
Andaz 04.02.2020 17:04
27892 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.