По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Par Latvijas valdības, politiķu mērķiem Uz tēmu sarakstu

Par Latvijas valdības, politiķu mērķiem
Gribēju uzzināt viedokli. Varbūt es kaut ko nesaprotu, bet sajūta, ka pilnīgs sviests Latvijā notiek un diemžēl sajūta tāda, ka tas ne ar ko labu nebeigsies.

Situācija ir tāda. Vienā Latvijas SIA daļu īpašnieks bija citas ES dalībvalsts juridiska persona. Tā pati jur.persona(kura jau līdz šim bija daļu īpašnieks) piepirka vēl klāt daļas tajā pašā Latvijas SIA.
Sekas ir tādas, ka UR pagarina dokumentu izskatīšanas termiņu, jo tā ir riska pazīme.

Nu tad manas domas. Nu tas ir neliels (varbūt nenozīmīgs) šķērslis, lai investori te gribētu kaut ko darīt. Droši vien ja ārzemnieks dibina jaunu sia, tad 3-4 dienu vietā dokumentus izskatīs ~ 20 dienu laikā.

Tālāk sekas. Visdrīzāk ka ārzemnieki aizies prom no Latvijas (liela daļa aizgājuši, nu labi, daudz bija visādu kreiso). Bet arī "normāliem" Latvija būs nepievilcīga (UR, bankas, vispār valsts politika). Paliks tie, kas dzīvo LV. Nu ja viņiem būs "virziens" ka jāeksportē utt., nu tad ok. Bet ja visi orientēsies tikai uz Latvijas klientiem, nu tad nauda jau klāt neradīsies (viens LV "iedzīvotājs" iedod naudu citam LV "iedzīvotājam"; atšķirībā no "ārzemnieks" iedod naudu LV "iedzīvotājam")....

Neko nesaprotu. Vai nu valstij ir kāds plāns un "zina ko dara" vai arī nu būs lielas problēmas pēc kādiem gadiem...
Some
Some 10.09.2019 10:51
124 ziņojumi

Atbildes (8)

Tas nav gluži valdības lauciņš, bet gan pārcentība attiecībā uz AML (anti-money laundering).
Man ir viens klients, kur valdes loceklis ir no Vidusāzijas, labi šobrīd viņš skaitās rezidents. Kā par nelaimi konts bija PNB bankā. Šobrīd vairākas bankas "domā" vai atvērt kontu. Es it kā ieteicu Citadeli, naivi domājot, ka sapratīs taču, ka cilvēkam (firmai) nav kur likties. Nu nezinu, "pēta" jau ilgi. Tūlīt būs jāmaksā nodokļi, bet viņš nevar izrakstīt nevienu rēķinu un saņemt naudu, jo nav konta. Nodokļus vispār var samaksāt ar skaidru naudu? Cik no viņa par to noplēsīs komisiju?

UR uz banku fona ir "balts un pūkains".
Ilzex
Ilzex 10.09.2019 14:26
2666 ziņojumi
Nodokļus vispār var samaksāt ar skaidru naudu? Cik no viņa par to noplēsīs komisiju?
Ilzex 10.09.2019 14:26
Latvijas pastā var samaksāt nodokļus ( min komisija 3 EUR).
Ludmila_st_
Ludmila_st_ 10.09.2019 14:54
2557 ziņojumi

UR uz banku fona ir "balts un pūkains".
Ilzex 10.09.2019 14:26
Jā, tā ir, bet situācija kopumā. Es tā iedomājos, kāds ārzemnieks domā, varbūt LV uzsākt darboties. Pajautā par nosacījumiem darbībai. Nu un ko es viņam atbildu:
1) UR vismaz 20 dienas
2) bankas kontu labākajā gadījumā pēc 30 dienām atvērs. Sliktākajā gadījumā, atkarībā no bankas, samaksāsiet komisiju un kontu neatvērs. Pieprasīs "miljons" dokumentus
3) PVN numuru apmēram 10-15 dienas (labākajā gadījumā). Būs jādodas uz VID personīgi un jāpierāda, ka nav "noziedznieks".
Vai ārzemnieks izvēlēsies LV, kur darboties? Un kādas tam būs sekas? Kaut vai tiem pašiem grāmatvežiem... nu klientu (darba) būs mazāk.
Vai arī es tiešām esmu stulbs un neko nesaprotu
Some
Some 10.09.2019 18:36
124 ziņojumi
Vai ārzemnieks izvēlēsies LV, kur darboties?
Для крупных корпораций всё это не проблема. Их проверят и счёт откроют за считанные дни. Например, Coca-Cola, Samsung, Motorolla.... -для инвесторов такой весовой категории всё делается.
Allda
Allda 10.09.2019 22:21
2908 ziņojumi
У нас налоговая политика не благоприятная, ушли уже все корпорации отсюда
Tt7
Tt7 10.09.2019 23:14
37863 ziņojumi
Для крупных корпораций всё это не проблема.
Allda 10.09.2019 22:21
Вопрос: чем интересна Латвия для таких крупных корпораций? Как понимаю единственное, что тут им нужно, это продать (очень, очень маленькую часть их товара), то-есть "вытянуть" деньги из Латвии (продали, деньги ушли в Америку, Корею итд.). Какая "польза" от всего этого?
Some
Some 11.09.2019 07:15
124 ziņojumi
чем интересна Латвия для таких крупных корпораций
Some 11.09.2019 07:15
Конкретно этим -ничем, им Китай предпочтительней. Перечислила для примера из того, что на слуху. Таким как Lidl создать филиал и счёт в местном банке открыть -проблема? А мелочь как инвестор никому не интересна либо подозрительна. И зарубежный инвестор с миллионами, решивший тут, в стране с неблагоприятной налоговой политикой, бизнес творить тоже подозрителен.
Allda
Allda 11.09.2019 08:46
2908 ziņojumi
На моей практике, крупному бизнесу Латвия интересна как полигон Европейского рынка, потестить законы, рынок и тд. Банки для такого бизнеса не проблема. Есть более сложные проблемы чем банки
Otkat
Otkat 11.09.2019 15:08
1239 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.