По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļu konvencijas, ofšori, nerezidenti, brīvas ekonomiskās zonas, muita

Резидент или не резидент. Uz tēmu sarakstu

Резидент или не резидент.
Помогите разобраться в ситуации. Заключен договор аренды с китайцем, который имеет персональный код. По коду на сайте ВИДа нашла информацию, что он зарегистрирован как лицо ведущее хоз.деятельность и плательщик 10% подоходного налога. Нужно ли с выплат за аренду удерживать 10% налога и подавать 4 приложение или он сам за себя должен платить налог?
Jelena001
Jelena001 28.08.2019 12:25
1230 ziņojumi

Atbildes (7)

Ja nekustamo īpašumu izīrē juridiskai personai, 10% nodokli no ienākuma ietur juridiskā persona izmaksas vietā un iemaksā to budžetā.
Oscar
Oscar 28.08.2019 12:28
nav ziņojumu
Спасибо. я так и думала. Тогда на него нужно подавать 4 приложение?
Jelena001
Jelena001 28.08.2019 12:40
1230 ziņojumi
Principā tie, kam ir piesķirts Latvijas personas kods, jau tiek uzskatīti par rezidentiem, ja viņiem Latvijā ir deklarētā dzīves vieta.
Ilzex
Ilzex 28.08.2019 12:46
2666 ziņojumi
Tas ir jānoskaidro no paša ķīnieša, jo viņš var būt arī rezidents, ja viņam ir Latvijas piešķirts personas kods. Ieejot EDS Pārskati » Reģistrācijas pamatdati tur ir redzams. Es parasti, ja kādam vajag parādīt, ka esmu nerezidents, es iesniedzu izdruku no šīs sadaļas.
Oscar
Oscar 28.08.2019 12:47
nav ziņojumu
Reizēm arī VID kaut ko neņem vērā. Man bija viens klients no ES valsts, kas personisku iemeslu dēļ gribēja būt Latvijas nodokļu rezidents. Man bija izziņa no PMLP, ka viņš ir deklarēts tur un tur, taču EDS neparko negribēja izsniegt algas nodokļu grāmatiņu, ar tekstu - jūs esat nerezidents. Nācās rakstīt iesniegumu, pievienot izzinu un tad viņi tur kaut ko izmainīja. Un gandrīz tāpat bija vienam citam klientam, kam bija uzturēšanās atļauja. Tā ka es EDSam šajā jautajumā neuzticētos.
Ilzex
Ilzex 28.08.2019 13:07
2666 ziņojumi
Lai VID piešķirtu rezidenta/nerezidenta statusu ir jāraksta iesniegums, cik es sapratu, ka to pašam jāpierāda, esi tās 183 dienas valstī vai neesi, es Latvijā kļuvu par nerezidentu iesniedzot VIDā apliecinājumu no UK dienesta, ka es esmu rezidents Apvienotajā Karalistē un tad viņi šo statusu nomainīja.
Oscar
Oscar 28.08.2019 13:14
nav ziņojumu
Выяснили, что китаец резидент и тогда я подаю отчет Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām (kopsavilkums)
Jelena001
Jelena001 28.08.2019 13:29
1230 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.