По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Solidaritātes nodoklis 2019 Uz tēmu sarakstu

Solidaritātes nodoklis 2019
Labdien!
Man ir radies jautājums, uz kuru pagaidām nespēju atrast atbildi LR NA.
Saskaņā ar NA noteikto pārskata gada laikā nodokļi tiek maksāti vispārējā kārtībā, arī ienākuma daļai, kas pārsniedz 62 800EUR .
Līdz ar to darba nēmējam, kam alga ir virs 62 800EUR gadā, arī pārsniegumam tiek piemērota nodokļa likme 35.09%. Ar 2019.gadunoteiktā solidaritātes nodokļa likme ir 25.5% un saskaņā ar NA norādīto, ja iemaksas tiek veiktas gan par darba ņēmēju, gan par darba devēju pārmaksa tiks atgriezta darba devējam (sanāk pārmaksa 9,59% no pārsnieguma).
Ja pareizi atceros, tad VID paziņojumu par radušos pārmaksu izsniegs 2020.gadajūnijā un atmaksa notiks 2020.gadaseptembrī, kad 2019.gadapārskats lielai daļai jau sen būs iesniegts
Kurā brīdī Jūs veiksiet solidaritātes nodokļa korekcijas grāmatojumu?
Liels Jums paldies par Jūsu atbildēm/komentāriem jau iepriekš!
Ar cieņu,
Maira
Mairagail
Mairagail 30.07.2019 12:00
7 ziņojumi

Atbildes (7)

Es grāmatojumus veicu, kad saņemu attaisnojuma dokumentus. Šajā gadījumā- tad,kad saņemu no VID vēstuli par radušos pārmaksu.
Vinnijsp
Vinnijsp 30.07.2019 12:13
308 ziņojumi
Ne jau pagājušā gada bilances datus "precizēsiet", kad būs dokuments, tad.
A varbūt ieskaitīs pat bez brīdinājuma?!
Tā taču būs pirmā reize!
Mu-maija
Mu-maija 30.07.2019 12:38
15814 ziņojumi
Jūsu teiktais ir loģiski, bet skatoties pēc būtības šī pārmaksa attiecas uz 2019.gadu nevis 2020.
Tāpēc arī man rodas šis jautājums.
Mairagail
Mairagail 30.07.2019 14:03
7 ziņojumi
Šī summa ir VSAOI pārmaksa, un 2020.gadā (saņemot to) vienkārši būs samazināti izdevumi, bet palielināsies tīrā peļņa. Un tas ir viss!
Mu-maija
Mu-maija 30.07.2019 15:38
15814 ziņojumi
Uzdevu šo pašu jautājumu uzņēmuma auditorei un atbilde bija, ka kā jau es biju domājusi, izmaksu samazinājumu ir jāatiecina uz 2019.gaduar uzkrājuma palīdzību.
Ja nu vēl kādam interesē.
Mairagail
Mairagail 16.01.2020 17:36
7 ziņojumi
Labdien!
Valsts ieņēmumu dienests informē, ka ir konstatēta kļūda Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodotajā informācijā par fizisko personu iedzīvotāju ienākuma nodokļa summām no solidaritātes nodokļa par 2019.gadu Gadījumos, kad solidaritātes nodokļa maksātājam ir vairāki darba devēji, informācija par ieturēto ienākuma nodokli no solidaritātes nodokļa objekta Valsts ieņēmumu dienestam ir nosūtīta tikai par vienu darba devēju.

Informējam, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra šobrīd veic operatīvu kļūdas novēršanu un informācija tiks precizēta līdz 2020.gada24.aprīlim.

Lūdzam Jūs nesteigties ar gada ienākumu deklarācijas par 2019.gaduiesniegšanu, un deklarāciju iesniegt tikai pēc 24.aprīļa.
Gadījumā, ja gada ienākumu deklarāciju par 2019.gaduesat jau iesniedzis, aicinām pēc 24.aprīļa Jūs iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2019.gaduprecizējumu.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Ar cieņu
Valsts ieņēmumu dienests

Bet es jau iesniedzu un pat piemaksāju IIeN. Man ir dusmas
Vinnijsp
Vinnijsp 08.04.2020 11:39
308 ziņojumi
A kāda suņa pēc NM pašam jāsniedz precizējums tādā gadījumā?!
Kā arī, pēc šī gadījuma laikam vairs nekad neuzticētos VSAA paziņojumiem par FP izmaksātajām summām un citām iesniegtām ziņām, bet pārrēķinātu manuāli.
Ant_lv
Ant_lv 08.04.2020 23:27
3410 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.