По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Datorprogrammas, autortiesības un licencēšana

Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana Uz tēmu sarakstu

Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana
Добрый день!
Кто-нибудь может рассказать по конкретней или скинуть сылку на likumprojekts. Ничего не могу найти. Интересует - есть фирма которая оказывает услуги и там к примеру 8 бухгалтеров, то каждому бухгалтеру персональная лицензия нужна или всётаки достаточно что начальник получит 1 лицензию на фирму?или всем 8 бухгалтерам надо её получать?
Olga.liepina
Olga.liepina 04.04.2019 08:52
4 ziņojumi

Atbildes (129)

Es arī nevarēju atrast likumprojektu. Arī tieši šis jautājums interesē.
Insi
Insi 04.04.2019 08:55
352 ziņojumi
Neskriesim vilcienam pa priekšu.
Ilma
Ilma 04.04.2019 08:57
30495 ziņojumi
Ilma уже сказали что переходный периуд год и за этот год смогут выдать только ограниченое количество лицензий... будет драка бухгалтеров
Olga.liepina
Olga.liepina 04.04.2019 09:07
4 ziņojumi
Сегодня четверг -гадальный салон открыт.
Посмотрев на кофейную гущу, предположу -драки не будет. Будет как с медсёстрами или хуже. Без бухов полуживая мелочь начнёт умирать.
Так что это-очередной этап работы по уничтожению мелких фирм - конкурентов крупным.
Allda
Allda 04.04.2019 09:28
2909 ziņojumi
Tās mazās firmas nekādu nodokļu pienesumu nes valsts budžetā.
Linete
Linete 04.04.2019 09:59
2982 ziņojumi
Ilma уже сказали что переходный периуд год и за этот год смогут выдать только ограниченое количество лицензий..
Jūs pati sapratāt, ko uzrakstījāt? Likumprojekts šobrīd ir noraidīts. Un doma, ka izsniegs licences ierobežotā skaitā ir diezgan smieklīga, un pilnīgi neloģiska.
Aivareno
Aivareno 04.04.2019 10:03
6641 ziņojums
Tās mazās firmas nekādu nodokļu pienesumu nes valsts budžetā.
Linete 04.04.2019 09:59
Skaidrs, ka daži lielie uzņēmumi nodrošina lielāko daļu budžeta ieņēmumu, bet mazie uzņēmumi visur pasaulē tiek saudzēti un atbalstīti, jo nodrošina vairāk darba vietu.
Ilzex
Ilzex 04.04.2019 10:33
2666 ziņojumi
Tās mazās firmas nekādu nodokļu pienesumu nes valsts budžetā.
Linete 04.04.2019 09:59
Taisnība, taču ja kāds nodrošina sevi ar darba vietu, tad tas ir ļoti labi, bet ja nodrošina ar darba vietu vēl kādu, tad tas ir ļoti apsveicami!
Aivareno
Aivareno 04.04.2019 10:45
6641 ziņojums
Tās mazās firmas nekādu nodokļu pienesumu nes valsts budžetā.
Linete 04.04.2019 09:59
Сельская местность и посёлки с населением несколько тысяч или сотен человек - что лучше, дать возможность что-то зарабатывать и платить небольшую сумму налогов в бюджет, или содержать на пособии?
Allda
Allda 04.04.2019 10:54
2909 ziņojumi
mazie uzņēmumi visur pasaulē tiek saudzēti un atbalstīti
Ilzex 04.04.2019 10:33
Visi atbalsta vai tikai pārtikušas valstis ? Veicu pētījumu pašizglītošanai.
Sbe
Sbe 04.04.2019 12:04
1172 ziņojumi
Tā mazā firma var pieņemt pa taisno darbā grāmatvedi, nevis firmu, ja jau tā atbalsta lauku rajonus
Linete
Linete 04.04.2019 12:19
2982 ziņojumi
Tā mazā firma var pieņemt pa taisno darbā grāmatvedi, nevis firmu, ja jau tā atbalsta lauku rajonus
Linete 04.04.2019 12:19
Nu ja, un ko tad ar tiem ārpakalpojuma firmas darbiniekiem? Mazā firma visus lai pieņem darbā? Esmu tieši no lauku pilsētas, mūsu firma ir neliela ārpakalpojumu firma ar 3 darbiniekiem. Tapēc to uzbraucienu par nodokļu nepienesumu uztveru diezgan sāpīgi. Algas mums priekš mazās pilsētas ir pieklājīgas, visas oficiāli, darījumi ar klientiem oficiāli. Licenci dabūt, domāju, ka nebūs problēmu. Protams, salīdzinot ar lielām Rīgas firmām, nodokļu pienesums ir niecīgs, bet ir 3 darbvietas nodrošinātas. Rīgā sēžot, droši vien ir viegli gudri debatēt par mazajiem lauku uzņēmumiem. Piedodiet, bet kaut kā uzkāpa uz varžacs.
Insi
Insi 04.04.2019 12:49
352 ziņojumi
Tā mazā firma var pieņemt pa taisno darbā grāmatvedi, nevis firmu, ja jau tā atbalsta lauku rajonus
Linete 04.04.2019 12:19
Nu ja, un ko tad ar tiem ārpakalpojuma firmas darbiniekiem? Mazā firma visus lai pieņem darbā? Esmu tieši no lauku pilsētas, mūsu firma ir neliela ārpakalpojumu firma ar 3 darbiniekiem. Tapēc to uzbraucienu par nodokļu nepienesumu uztveru diezgan sāpīgi. Algas mums priekš mazās pilsētas ir pieklājīgas, visas oficiāli, darījumi ar klientiem oficiāli. Licenci dabūt, domāju, ka nebūs problēmu. Protams, salīdzinot ar lielām Rīgas firmām, nodokļu pienesums ir niecīgs, bet ir 3 darbvietas nodrošinātas. Rīgā sēžot, droši vien ir viegli gudri debatēt par mazajiem lauku uzņēmumiem. Piedodiet, bet kaut kā uzkāpa uz varžacs.
Insi 04.04.2019 12:49
Piekrītu.
Rīgā domā, ka Latvija sastāv tikai no Rīgas. Diemžēl.
Tāpat kā VID domā, ka valsts sastāv tikai no VID. Ne visi inspektori, bet VID "augšas" laikam gan.
Šodien jau 2 reizes nācās pa tālruni VIDam pierādīt, ka visi, kuri nav atnesuši attiecīgas izziņas, tiešām NAV kamieļi.

No vienas puses atbalstu grāmatvežu sertifikāciju, arī uzņēmumos strādājošo, ne tikai ārpakalpojumu. Jo zināšanas dažkārt patiešām ir katastrofālas, lai neteiktu vairāk.
No otras puses - ir jābūt kaut kādai diferencēšanai - visas lauku sievas, kuras kārto grāmatvedību savā uzņēmumā vai varbūt vēl kādam SIA ar 2 darbiniekiem, nekad nezinās, un uzskatu, ka viņām nav jāzina, piemēram starptautiskie standarti, transferta cenas, PVN pa visu pasauli utt.
Cita lieta - KAS būs eksaminētājs?
Ja nu afēristi (kā dažas labas asociācijas vadītājas un pusvadītājas) vai viņiem līdzīgi (kurām pašām savā degungalā grāmatvede ir tīrākais "tupaks"), tad - lai Dieviņš nogramstās!
Bet... un galvenais... ka 90% klusē.
Neņem tālruni un nezvana uz VID 2 x dienā, kā to daru es. Un nebaksta viņiem degunā visas stulbības, ko viņi tur ģenerē.
Un arī neraksta.
Aivars007
Aivars007 04.04.2019 12:59
26981 ziņojums
NEVIENS nav pieteicies man nākt līdzi pie VID vadības. NEVIENS!!!
Tātad Jums visiem viss ir labi. Un tas ir ļoti bēdīgi.
Gaudot šeit forumā un anonīmi - tas ir kaķim zem astes.
Atvainojos par skarbiem vārdiem, bet tā tas ir.
Aivars007
Aivars007 04.04.2019 13:00
26981 ziņojums
NEVIENS nav pieteicies man nākt līdzi pie VID vadības. NEVIENS!!!
Tātad Jums visiem viss ir labi. Un tas ir ļoti bēdīgi.
Gaudot šeit forumā un anonīmi - tas ir kaķim zem astes.
Atvainojos par skarbiem vārdiem, bet tā tas ir.
Aivars007 04.04.2019 13:00
Ir tāda problēma, ka ne visi var publiski "uzstāties". Man ir tāda problēma, ka tādās oficiālās un svarīgās sarunās nemāku formulēt viedokli, mulstu un stostos, aizmirstu, ko gribēju teikt, nu neesmu es tāda, lai gudru ģīmi un gudru valodu varētu "pravas kačāt". Varu tikai gudri acis blisināt . Ja tāda der, esmu ar mieru pievienoties. Tad man iepriekš jāzin diena, jo neesmu tomēr no Rīgas un aprīlī vēl tie gada pārskati.
Insi
Insi 04.04.2019 13:17
352 ziņojumi
NEVIENS nav pieteicies man nākt līdzi pie VID vadības. NEVIENS!!!
Tātad Jums visiem viss ir labi. Un tas ir ļoti bēdīgi.
Gaudot šeit forumā un anonīmi - tas ir kaķim zem astes.
Atvainojos par skarbiem vārdiem, bet tā tas ir.
Aivars007 04.04.2019 13:00
Par kādu tēmu būs saruna? Ja par ārstiem un kvītīm, tad es diemžēl neesmu kompetenta, jo nav neviena tāda klienta.
Ilzex
Ilzex 04.04.2019 14:23
2666 ziņojumi
Vispirms jāapkopo visas pretenzijas, domāju labākais veids forumā jaunu sadaļu "Aktuālās pretenzijas VIDam" (bez diskusijas, vārds uzvārds obligāts). Un tad grupa iet jau ar konkrētām lietām.
Sann
Sann 04.04.2019 15:19
369 ziņojumi
Paldies par ieteikumu.
Aivars007
Aivars007 04.04.2019 16:26
26981 ziņojums
Tur jau nemaz nav iespējams vienkārši tāpat vien ieiet!
Šodien biju, tad vispirms ir jāpiesakās, tad tevi sagaidīs, tad caurlaide, tad iekšā, tad augšā, un vienmēr kopā, bet nesapratu, kas no VID gaidāms...
VID izpilda normas, kas ir pieņemtas, nevis veido savas. Turklāt jāņem vērā kurš kuram šajā sistēmā pakļauts...
Tur ir ļoti feinas un darboties gribošas personas, tomēr jāņem vērā ļoti daudz nianses...
Ja ir negatīva pieredze ar kādu izpildītāju, nevienmēr tas ir dienesta vaina...
Mu-maija
Mu-maija 04.04.2019 16:30
15812 ziņojumi
Ir tā, un nav tā.
Atkarīgs no tā, ar kādu jautājumu ir ejams.
Es arī par daudzām inspektorēm varu teikt tikai visu to labāko.
Taču... neaizmirsīsim arī to, ka daudziem MK noteikumiem "kājas aug" tieši no VID.
Ne jau par velti šodien saņēmu atbildi - tiek gatavoti grozījumi...
Zem guloša akmens ūdens netek - tas nu gan.
Aivars007
Aivars007 04.04.2019 16:34
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.