По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Datorprogrammas, autortiesības un licencēšana

Programmatūras licence un pavadzīme Uz tēmu sarakstu

Programmatūras licence un pavadzīme
Man nesen viens grāmatvedis bez rēķina prasīja vēl pavadzīmi. Es pārdodu lietošanas licenci dažādiem internetveikala paplašinājumiem (programmatūra, kas uzlabo interneta veikala darbību). Skatījos šajā foruma tēmā http://www.vgk.lv/forum/thread/29950-datorprogramma-prece-vai-pakalpojums taču gudrāks netiku - tur domas dalās par to vai licence ir pakalpojums vai prece. Jo saprotu - ja licence ir prece, tad vajag pavadzīmi. Es nekādu taustāmu lietu nepārdodu. Pircējam kods ir jālejuplādē no manas inetereta vietnes un jāinstalē savā interneta veikalā.

Jautājums - man vajag gatavot to pavadzīmi vai nē? Šeit ir mani Noteikumi: https://partneris.net/terms-and-conditions(skat latviešu val.).
Xguntis
Xguntis 23.07.2018 15:30
3 ziņojumi

Atbildes (10)

Pietiek ar rēķinu
Dzintarss
Dzintarss 23.07.2018 15:57
245 ziņojumi
Pietiek ar rēķinu
Dzintarss 23.07.2018 15:57
Paldies par atbildi! Bet es būtu priecīgs, ja man būtu kāds likuma pants, uz ko es varētu atsaukties, lai es varētu tam grāmatvedim pateikt - sak tur un tur ir rakstīts, tāpēc pavadzīmes nebūs
Xguntis
Xguntis 23.07.2018 16:01
3 ziņojumi
Vienkāršs ieteikums - šādos gadījumos noder pretjautājums: bet kādēļ jums tik ļoti vajag to pavadzīmi? Parādiet, kur rakstīts, ka tādu obligāti jāsagatavo! Pēc tam bieži izrādās, ka ļoti labi var iztikt.
Tas nederēs, ja tas ir būtisks klients. Tad var viņam par prieku sataisīt pavadzīmi, nav jau tik sarežģīti.
Ilzex
Ilzex 23.07.2018 16:14
2666 ziņojumi
Уже давно не нужны накладные, нужен налоговый счёт. Но многие выписывают по-старому.
Makssoft
Makssoft 23.07.2018 18:02
24083 ziņojumi
@Ilxex Labs ieteikums. Tā arī turpmāk darīšu
Xguntis
Xguntis 23.07.2018 19:17
3 ziņojumi
Es gan nebūšu tik gaišredzīga, kā Ilze, jo man kristāla bumba strādā tikai ceturtdienās un pilnmēnesī sevišķi labi, tāpēc atbildēšu tā - gan jau grāmatvede zina, ko prasa, gan jau viņai ir zināms kas vairāk, nekā jautātājs te raksta!
Andaz
Andaz 24.07.2018 13:57
27892 ziņojumi
Senāk bija preču Pavadzīmes, bet sen taču atceltas. Tagad pēc likuma ir tikai nodokļu rēķins gan precēm gan pakalpojumiem. Vairums vēl joprojām uzskata, ka pārdodod preci dokuments obligāti jānosauc par pavadzīmi. Vislielākais grāmatvežu murgs ir modernie jaunuzņēmēji, kas izgudrojuši., ka nosaukumsrēķins = avansa maksājums.
Leontine
Leontine 24.07.2018 14:05
139 ziņojumi
Reizēm gribas nošauties, lasot atbildes........
Ir jau vēl arī citi likumi, ne tikai PVN likums. Un tajā likumā nu nekur nav teikts, ka dokuments ir jānosauc par nodokļa rēķinu!

Jā, es arī piederu pie tā vairuma, kas domā ar galvu un cenšas dot dokumentam nosaukumu atbilstoši tā ekonomiskajai jēgai un būtībai:
- pavadzīme ->precēm
- rēķins ->pakalpojumiem
- avansa rēķins->avansa maksājumiem
- kases čeks-> kases aparāta čeks
..........
MVVNACFDV
Andaz
Andaz 25.07.2018 09:28
27892 ziņojumi
Andaz, ko nozīme MVVNACFDV? Lūdzu atšifrējumu
Kirzaka07
Kirzaka07 25.07.2018 11:08
167 ziņojumi
Andaz, ko nozīme MVVNACFDV? Lūdzu atšifrējumu
Kirzaka07 25.07.2018 11:08
Mans viedoklis var nesakrist ar citu foruma dalībnieku viedokli
Dinaro
Dinaro 25.07.2018 11:21
8241 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.