По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Vai var būt tabeles alga bez darba laika plānošanas? Uz tēmu sarakstu

Vai var būt tabeles alga bez darba laika plānošanas?
Cik saprotu, tad ir divi darba laika organizācijas veidi: 1) normālais darba laiks (5 vai 6 dienas, 40 vai 35 stundas nedēļā) un 2) darba grafiki. Tabeles algu, šķiet, var maksāt tikai grafiku gadījumā un tikai grafiku gadījumā ir jābūt plānošanai.

Vai var rēķināt tabeles algu, ja nav darba grafika un darba laika plānošana uz priekšu? Kāds likums to nosaka?

Ja ir normālais darba laiks un ir svētku dienu, tad darbinieks svētku dienā var nestrādāt, ja 1) ir slimības lapa vai 2) ir atvaļinājums; 3) ir valsts noteiktā svētku diena.

Ja ir grafika/tabeles darba laiks un ir svētku diena un grafikā ir paredzēts, ka tā ir darbinieka darba diena, tad darbinieks svētku dienā var nestrādāt, ja 1) ir slimības lapa vai 2) ir atvaļinājums. Bet nevar būt tā, ka darbinieks nestrādā tāpēc, ka ir svētku diena.

Līdz ar to nonākam pie vispārīgas teorēmas: ja darbiniekam ir darba grafiks (tabeles alga), tad darbinieks nekad nevar saņemt Darba likuma 74.1.8 pantā paredzēt kompensāciju (par brīvu dienu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktā darba dienā). Vai tas ir pareizi?

Daži man saka, ka tabeles algu varot rēķināt arī tad, ja netiek veikta darba laika plānošana. Kam taisnība?
Andrisz
Andrisz 14.02.2018 11:18
53 ziņojumi

Atbildes (2)

Kas tā tāda "tabeles alga"?
Nostrādāto darba laiku jebkurā gadījumā uzskaita Darba laika uzskaites tabulā. Tabele - tas ir nekorekts vārds, saglabājies sarunvalodā kopš padomju laikiem, jo tad bija Табель.
Visticamāk, Jūs esat domājis samaksas veidu par faktiski nostrādāto laiku, citiem vārdiem sakot - stundu likme.
Ir 2 varianti - ja darba laiks ir noteikts Darba kārtības noteikumos (piemēram, 5 dienas nedēļā no 8-17, ar pārtraukumu no 12-13), darba grafiks papildus nav nepieciešams.
Ja darba laiks ir atšķirīgs starp darbiniekiem, jāsastāda darba grafiks. Jo - kā gan citādi darbinieks var zināt, kurā dienā un kādā laikā viņam jāstrādā.
Par DL 74.p. nekomentēšu. Man tā ir "sāpīga" tēma. To lai komentē kāds cits.
Aivars007
Aivars007 14.02.2018 13:02
23601 ziņojums
Uz skolu.... marš! Viens, divi

Es tā jūtu, ka bez darba nepalikšu līdz kāds atnesīs āmuru ar naglām...
Mu-maija
Mu-maija 14.02.2018 15:52
14801 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem