По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Mājas uzkrājums Uz tēmu sarakstu

Mājas uzkrājums
Labrīt!
Nodibināta dzīvokļu īpašnieku biedrība. "Namsaimnieks X", no kura pārņemta māja, ieskaitījis biedrības kontā t.s. mājas uzkrājumu (jeb līdzekļu atlikumu). Kā pareizi to būtu atspoguļot grāmatvedībā? Kā uzkrājumu? Kā rezerves? Vai kā citādi?
Paldies!
Scorpy
Scorpy 13.08.2013 09:27
168 ziņojumi

Atbildes (7)

Kā rezerves
Makssoft
Makssoft 13.08.2013 11:14
24118 ziņojumi
???...

Kāds sakars biedrībai ( kā spēkā esošajā attiecīgajā likumdošanā definētai jur. personai ) un šīs biedrības kontam ar t.s "mājas uzkrājumu", vai jebkuriem citiem finanšu u.c. resursiem, kas pieder dzīv. mājas kopīpašniekiem?

Jau iepriekš atbildot uz "argumentu", ka "konkrēto biedrību taču ir dibinājuši dzīvokļu īpašnieki" - tas absolūti NEKO nenozīmē, īpaši jau juridiskjā izpratnē. T.sk arī nerada šādi biedrībai NEKĀDAS "izņēmuma stāvokļa" privilēģijas un nedeleģē NEKĀDAS ( vai pat - iedomāti "ekskluzīvas" ) tiesības "rušināties" CITU Likumīgo Tiesību "lauciņā". Konkrētajā gadījumā - dzīvokļu īpašnieku Likumīgo Tiesību sfērā.

Iespējamajiem "oponentiem" u.c. interesentiem: "tas sjunītis ir aprakts" iekš tam, ka - saskaņā ar attiecīgu pilnvarojumu, kura "robežas" u.c "saistošie parametri" ir strikti definēti attiecīgajos NA nosacījumos, šādai "dzīvokļu īpašnieku biedrībai" var tikt uzticēta atsevišķu daudzdzīv.mājas apsaimniekošanas funkciju realizācija un taml. "otršķirīgi" uzdevumi. BET - šādai biedrībai NAV un nekādā izpratnē NEVAR tikt "piešķirta" tāda lēmumu pieņemšanas / praktiskās rīcības konpetence ( vai pat - Likumīgās Tiesības ), ko Likumdevējs ir deleģējis TIKAI un VIENĪGI attiecīgo Likumīgo Tiesību subjektiem, eksluzīvi un BEZ pārpilnvarojuma tiesībām (skat. attiecīgo NA attiecīgos nosacījumus).

Savukārt, ņemot vērā to, cik šokējoši analfabētiski (īpaši jau - juridiskajā izpratnē) absolūtajā vairākumā gadījumu tiek "sashēmota" un arī praktiski realizēta daudzdzīv. māju pārvaldīšana no attiecīgo Likumīgo Tiesību subjektu ( t.i. dzīvokļu īpašnieku / dzīv. mājas kopīpašnieku ) puses, tajā skaitā arī saistībā ar "dzīvokļu īpašnieku biedrību" dibināšanu / funkcionēšanu - šis, gluži loģiski, arī ir viens no galvenajiem "mazajiem cinīšiem", kas "apgāž lielo vezumu". Agrāk vai vēlāk, bet - neizbēgami un gluži likumsakarīgi.
Profils
Profils 13.08.2013 18:01
nav ziņojumu
Kāds sakars biedrībai ( kā spēkā esošajā attiecīgajā likumdošanā definētai jur. personai ) un šīs biedrības kontam ar t.s "mājas uzkrājumu", vai jebkuriem citiem finanšu u.c. resursiem, kas pieder dzīv. mājas kopīpašniekiem?
Profils 13.08.2013 18:01
Kam tad ir "sakars" ar mājas uzkrājumiem? Katrs iedzīvotājs uzkrās savā pers. kontā?
Inz
Inz 19.08.2013 20:15
661 ziņojums
Kāds sakars biedrībai ( kā spēkā esošajā attiecīgajā likumdošanā definētai jur. personai ) un šīs biedrības kontam ar t.s "mājas uzkrājumu", vai jebkuriem citiem finanšu u.c. resursiem, kas pieder dzīv. mājas kopīpašniekiem?
Profils 13.08.2013 18:01
Kam tad ir "sakars" ar mājas uzkrājumiem? Katrs iedzīvotājs uzkrās savā pers. kontā?
Inz 19.08.2013 20:15
Neņemiet galvā viņa rakstīto Profilam nav kur uzstāties, tāpēc viņš te blogo - jēdz vai nejēdz par ko raksta.
Andaz
Andaz 20.08.2013 13:39
27897 ziņojumi
> andaz, 20.08.2013., 13:39

tu pievaldi savu "ilgtspējīgi" tradicionālo tizlumu, nejēga.

Ja tu patiešām "nejēdz par ko raksti" - tas nebūt nenozīmē, ka tu savu privāto nejēgšanu vari atļauties attiecienāt uz tiem Cilvēkiem, kuri ne tikai gana pilnvēttīgi "jēdz par ko raksta", bet nepieciešamības gadījumā ir spējīgi arī pienācīgi pilnvērtīgi argumentēt savus viedokļus. T.i. - atšķirībā no tevis un taml. nejēgām.
Profils
Profils 20.08.2013 14:18
nav ziņojumu
Kam tad ir "sakars" ar mājas uzkrājumiem? Katrs iedzīvotājs uzkrās savā pers. kontā?
Inz 19.08.2013 20:15
"Sakars" ar "mājas uzkrājumiem" ir TIKAI un VIENĪGI attiecīgajam Likumīgo Tiesību subjektam - tas jau nu gan varētu būt elementāri saprotams jebkuram loģiski smadzeņot spējīgam personāžam.

Savukārt, tādiem "asprāšiem", kam loģiskā domāšana ir aizstāta ar intelektuālu "aizcietējumu" - skat. spēkā esošās likumdošanas attiecīgos NA nosacījumus, kas reglamentē kopīpašuma sfēru daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā ( a'priori - "Dzīvokļa īpašuma likums" u.c. ). Kā arī - skat. skaidrojumu 13.08.2013., 18:01. ( "virkni reižu", ja izrādās nepieciešami - kamēr BEIDZOT "piešķiļ" ).

Iespējamajiem interesentiem - Izvērstākai informācijai skat. attiecīgas tematiskās diskusijas šajā w-resursā:

http://www.manastiesibas.lv/pun/viewforum.php?id=20

.
Profils
Profils 20.08.2013 14:32
nav ziņojumu
M-jā, katram savs... Profils nu var izpausties! Paldies par intelektuālo "lādiņu"! Sāpīgs temats, acīmredzot!
P.S.: mājas iedzīvotāji kopsapulcē pilnvarojuši biedrību pārvaldīt māju un nu nepilnu 5 mēnešu laikā padarīts krietni vairāk nekā lielā Namsaimnieka n-to gadu laikā! Nenotiek nekāda finanšu resursu izsaimniekošana, viss godīgi; iedzīvotāji arī saņem informāciju par padarītiem darbiem un finanšu līdzekļiem u.t.t. Un darbi turpinās!!! Vai ar to nepietiek? Vairāk būtu tādu Saimnieku!!!
Scorpy
Scorpy 28.08.2013 08:43
168 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.