Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
atlaišana... slimibas lapa
Sveiki!
Gribetu zinat...ka isti ir- esmu uz zilas lapas/ ar sprandas vainam/ , vai mani var atlaist no darba par to ka zilas lapas laikā nebiju majas ,bet gan atrados ārpus valsts???
Atbildes (14)
Varbūt Jūs mēklējāt zāles visās pils.aptiekās, bet kurš var pierādīt, ka atr. ārpus LR;-)
Ja slimības lapā norādīts mājas vai gultas režīms, tad nav ko pa ārzemēm slaistīties
slimibas lapa nav noradits gultas režims....jo nav gan dzirdets ka ar lauztu roku butu jaievero gultas režīms
Jūs grib atlaist, sakiet, ka iesiet uz tiesu, jo slimības lapā nav norādīts, kur Jums jāatrodas slimības laikā. Varbūt Jums labāki ārstēšanās apstākļi ir ārpus Latvijas.
Если больничный лист не аннулирован, то оснований увольнять нет. Следить за соблюдением режима - это забота врача, а не работодателя.
Аннулировать больничный может Веселибас инспекция.
Es personīgi uzskatu, ka tas nav korekti - slimības laikā tusēt pa ārzemēm. ja jau ir tik vesels un spranda tur nezin kāpēc nemaz nesāp, ka var lidot, ceļot..., tad arī uz darbu var iet.
Ja manā uzņēmumā tā darbinieks rīkotos, noteikti meklētu iespējas DNL anulēt.
hmm
andaz- kurs teica,ka brauc tuset?
tad jau ari ar lauztu roku var iet uz darbu un darit fizisku darbu- piem - par kraveju stradat
tas pats ir ari ar sprandu- pastaigat var, bet pakustinat galvu nevar

, pabraukt ar auto var, bet pakustinat galvu, lai redzetu ceļu nevar....lidz ar to ,ja braucu ar auto pa ceļu -apdraudu gan Tevi ,gan jebkuru citu cilveku...
Tatad atlaidisi par to,ka cilveks ir tik apzinigs un nebrauc pa ceļu ka pagadas?
Slimošana nav nekāda izprieca nevienam, it sevišķi tagad, un no visas sirds novēlu Jums veiksmīgi izveseļoties, bet tomēr gribu atbalstīt Andaz viedokli. Paskaidrošu kāpēc. Paskatieties uz ilgstošu slimošanu arī no Jūsu darba devēja puses. Šajā laikā Jūsu darbu kādam ir jādara, par to jāmaksā aizvietotājam, kad atgriezīsieties no slimošanas par šo "tukšo" laiku vēl Jums pienākas un darba devējam ir jāapmaksā ikgadējais atvaļinājums.
Protams, katrs gadījums ir individuāls, bet ir ļoti daudz gadījumu, kad slimošana tiek izmantota maksimāli cik vien var ilgi un pat nekaunīgi. Arī manā uzņēmumā viens muguras ārstētājs veselu gadu atradās uz B lapas un muguras vaina netraucēja haltūrēt. Gala rezultāts bija tāds, ka pēc lapas beigām nosūtījām uz OVP, jo celtniecībā katram amatam ir noteikti riski ko var un nevar darīt. Ar darbinieku novienojāmies par darba attiecību neturpināšanu.
Novēlu Jums ātrāk izveseļoties un turpināt strādāt.
Kolēģi, nav ko strīdēties:)
Neiedziļināsimies tagad kaut kādos sīkumos, bet atbildēsim uz jautājumu, proti, ja darbinieks ir uz slimības lapas,tad viennozīmīgi nekāda atlaišana nevar notikt, to arī nosaka Darba likums.
Jautājums ir vienīgi, kā tad darba devējs uzzināja, ka nebijāt mājās!?
Pievērst uzmanību 2.punktam
Ja Jums radušās šaubas par darbnespējas lapas (turpmāk tekstā DNL) pamatotību, esat aicināta iesniegt iesniegumu Veselības inspekcijā.
Iesniegumos, sūdzībās vai priekšlikumos jābūt norādītam iesniedzēja vārdam un uzvārdam (juridiskai personai – nosaukumam), dzīves vai uzturēšanās vietai LR (juridiskai personai - juridiskā adrese), kā arī jānorāda darba ņēmēja vārds, uzvārds, personas kods un jāpievieno DNL kopija. Pievēršam Jūsu uzmanību tam, ka, iesniedzot iesniegumu, darba devējam ir jānorāda apstākļi, kas ļauj apšaubīt darbnespējas lapu izsniegšanas pamatotību. Uz iesniegumiem, sūdzībām vai priekšlikumiem jābūt iesniedzēja parakstam.
Lai veicinātu izpratni par apstākļiem, kādi jānorāda iesniegumā, Inspekcija piedāvā piemēru variantus, kādos iesniegums tiktu uzskatīts par pamatotu:
1. Neskatoties uz ilgstošu un/vai biežu darbinieka prombūtni slimības dēļ, ikgadējā obligātajā veselības pārbaudē darbinieks tiek atzīts kā "praktiski vesels";
2. Darba devējs var uzrādīt objektīvi pamatotus un pierādāmus režīma pārkāpumus darbinieka slimības laikā, t.i., - ir objektīvi dokumentāli pierādījumi, ka darbinieks slimības laikā ir strādājis citur vai atradies ārzemēs;
3. DNL izsniegta dienā, kad pēc darba devēja rīcībā esošās informācijas darbinieks nevarēja būt apmeklējis ārstniecības personu (vai arī ir apstākļi, kas norāda uz vērā ņemamām aizdomām par to, ka DNL izsniegta ar atpakaļejošu datumu), un tāpēc DNL varētu uzskatīt par nepamatoti izsniegtu bez darbinieka kā pacienta apskates."
Iesniegumu noformē rakstveidā un nosūta pa pastu vai iesniedz personīgi Veselības inspekcijā Klijānu ielā 7, Rīgā, LV-1012.
Visu ekspertīzei nepieciešamo medicīnisko dokumentāciju no ārstniecības iestādēm pieprasa Inspekcija.
Klients saņem rakstisku atbildi 01.01.2008. likumā “Iesniegumu likums” noteiktajos termiņos, kas atkarībā no pārbaudes apjoma parasti ir ne ilgāk par 30 dienām. Ja objektīvu iemeslu dēļ lietas izskatīšanā 30 dienu termiņu nav iespējams ievērot, par to rakstveidā paziņo iesniedzējam.
Iesnieguma izskatīšana ir bez maksas.
Konsultāciju darbspējas ekspertīzes kvalitātes jautājumos iespējams saņemt pa tālruni 67221244 vai klātienē, ierodoties Veselības inspekcijā. Veselības inspekcijas darba laiks katru darba dienu no 8:30 līdz 12:30 un no 13:00 līdz 17:00.
Man arī ir pieredze ar šādiem "slimniekiem".
Varat uz mani apvainoties, bet ja es būtu darba devējs un uzzinātu, ka B lapas laikā izbrauc ārpus valsts (ne jau ārstēties, cik saprotu), es tādu darbinieku ar sū*** koku patriektu uz visām 4 debess pusēm.
Pilnībā piekrītu Andas viedoklim. Un vēl - es obligāti rakstītu iesniegumu Veselības inspekcijai, lai DNL anulē.
Man pašam kāda kolēģe vēl pirms gada laikam bija uz B lapas - sirds aritmija un sazin kas tur vēl, bet tajā pašā laikā vasaras visū ar lidmašīnu aizlidoja uz Turciju atpūsties un sauļoties. Tad nebija ne spiediena, ne aritmijas, nekā. Piedraudēju viņas ģimenes ārstam - ja vēl pagarinās slimības lapu, uzsūtīšu Veselības inspekciju. Rezultātā - pati labprātīgi aizgāja, un paldies Dievam.
Atbildot jautājuma autorei - žēl, Darba likums to neatļauj. Bet vajadzētu gan!
Atbildot jautājuma autorei - žēl, Darba likums to neatļauj. Bet vajadzētu gan!
----------------------------
Дык у нас правовое государство. Определять состояние здоровья - это компетенция врача, а не бухгалтера. Надзор за врачами осуществляет Веселибас инспекция. Она и может подтвердить или опровергнуть обоснованность больничного листа. Если кому не нравится, может жаловаться туда.
Все остальные должны тупо соблюдать закон. А в законе написано, то время болезни подтверждается больничным листом. Пока лист есть, работник болен.
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture