Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
Par slimības pabalstu izmaksu ne ilgāk par 26 nedēļām Uz tēmu sarakstu
Par slimības pabalstu izmaksu ne ilgāk par 26 nedēļām
Valdība 21.jūlijā atbalstīja slimības pabalsta izmaksas ilguma samazināšanu no 52 līdz 26 nedēļām, ja cilvēks slimo nepārtraukti, un no 78 līdz 52 nedēļām triju gadu periodā, ja cilvēks slimo ar pārtraukumiem.
Tātad kopumā slimības pabalsta saņemšanas periods nevarēs būt garāks par 52 nedēļām trīs gadu periodā.
Minēto slimības pabalsta izmaksas ilgumu uz laiku līdz 52 nedēļām varēs noteikt, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinumu par darba nespējas lapu pagarināšanu.
Savukārt tiem cilvēkiem, kuriem ilgstoša darba nespēja būs iestājusies līdz šā gada 30.jūnijam, tiks piemērots pārejas periods un viņi slimības pabalstu varēs saņemt tāpat kā līdz šim, proti, līdz pat 52 nedēļām.
Atgādinām, ka par pirmajām 10 darba nespējas dienām cilvēkam slimības naudu maksā darba devējs. Pirmo slimošanas dienu neapmaksā, par 2. un 3. darba nespējas dienu pabalstu izmaksā ne mazāk kā 75% apmērā no cilvēka vidējās izpeļņas, bet no 4. līdz 10.dienaislimības pabalstu izmaksā ne mazāk kā 80% apmērā no cilvēka vidējās izpeļņas. No darba nespējas 11.dienasvalsts piešķir un izmaksā slimības pabalstu 80% apmērā no cilvēka vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
Noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".
Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments
Atbildes (4)
Kanādā valsts apmaksā tikai 20 dienu slimošanu gadā.
Если бы у нас все остальное было, как в Канаде, то почему бы и нет?
16.06.2009. likums "Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"" ("LV", 100 (4086), 30.06.2009.) [spēkā ar 01.07.2009.]
5. 13.pantā:
izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:
"(1) Slimības pabalstu piešķir un izmaksā par laiku no darba nespējas 11.dienaslīdz darbspēju atgūšanas dienai, bet ne ilgāku par 26 nedēļām, skaitot no darba nespējas pirmās dienas, ja darba nespēja ir nepārtraukta, vai ne ilgāku par 52 nedēļām triju gadu periodā, ja darba nespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.";
papildināt pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:
"(3) Pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas atzinumu, slimības pabalstu, ja tas nepieciešams pilnvērtīgas ārstēšanas nodrošināšanai, piešķir un izmaksā arī par nepārtrauktas darba nespējas periodu, kas turpinās pēc šā panta pirmajā daļā noteiktajām 26 nedēļām, bet ne ilgāku par 52 nedēļām, skaitot no darba nespējas pirmās dienas."
Во-первых, эти нотейкуми давно уже напечатаны в Латвияс Вестнесисе, а значит еще давнее согласованы, разве что вступают в силу с 1 января 2010 года
Эту информацию представил:
Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments
тоже самое написано в Дельфах в качестве свежей новости!
Очередной раз убеждаюсь в качественной работе и качественных знаниях наших чиновников!
Давеча поставили в "интересную" позу г-на Домбровского, а именно: подсунули ему информацию о "мошенничестве" некоторых предприятий по увеличению выплат в последних месяцах работы перед сокращением, с целью получения больших пособий по безработице!
Ну ладно, премьер не знает тонкостей требований дарба ликумса при сокращении трудящихся, но его СВИТА (няньки, бабки, советники...) должны же были поинтересоваться насколько реально (правильго/неправильно) начислять выходное пособие, компенсацию за отпуск, индив.обязательства работодателя в таких случаях
Абидно за державу,
сначала пукнуть, а потом удивляются, что все же опять запахло...........
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture