По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Gadu jau nestrāda - pieprasa atvaļinājum komp. Uz tēmu sarakstu

Gadu jau nestrāda - pieprasa atvaļinājum komp.
Darbinieks 30.06.2007. tika atbrīvots no darba, neizmaksājot atvaļiņajumu kompensāciju. Tagad gandrīz pēc gada atnāk un pieprasa šo kompensāciju. Darbinieks bija nostrādājis no 11.11.2004.-30.06.2007. un atvaļinājumā bija bijis tikai divas nedēļas 2006 gadā. Darba inspekcijā saka, ka jārēķina atvaļinājuma kompensācija par 2 gadiem.

Bet kā to visu atspoguļot grāmatvedībā un nodokļu atskaitēs, jo reāli viņš jau sen vairs nestrādā?
Darbiniece
Darbiniece 02.06.2008 15:26
13 ziņojumi

Atbildes (11)

uz vienu dienu pieņemt darbā un izmaksāt kompensāciju.

Man liekas, ka divu gadu laikā no atlaišanas dienas var visu pieprasīt, bet ar vienu nosacījumu - darbinieks visu šo laiku nav bijis nodarbināts pie cita darba dēvēja......bet var būt es kļūdos.:-x
Nelchik
Nelchik 02.06.2008 15:31
203 ziņojumi
Viņš ir bijis nodarbināts pie cita, bet tagad ir bez darba, tāpēc laikam pieprasa, līdz šim bija cits grāmatvedis, nezinu kā rīkoties, lai viss ir okei.
Darbiniece
Darbiniece 02.06.2008 15:51
13 ziņojumi
Manuprāt, lai darbinieks uzraksta iesniegumu, vadība apstiprina prasīto, izdodot rīkojumu, bet Jūs aprēķinat kompensāciju un izmaksājat. Nedomāju, ka vajadzētu viņu no jauna pieņemt un formēt darba līgumu.
Leciigaa
Leciigaa 02.06.2008 16:32
2691 ziņojums
darbinieks - domāts: bijušais darbinieks.
Leciigaa
Leciigaa 02.06.2008 16:33
2691 ziņojums
Pieņemt un atlaist, lai samaksāt nodokļus un uzrādīt ziņojumā.
Nataha
Nataha 02.06.2008 17:00
1150 ziņojumi
Bijušais darbinieks. Skaidrs, ka jāpieņem uz 1 dienu bez līguma formēšanas nodokļiem.

Pazīstama grāmatvede teica, ka kompensācija jāmaksā tikai par 30 dienām. Vai tā varētu būt?

Es biju domājusi, ka pa 24 mēn.*1,67 dienām=40 dienas
Darbiniece
Darbiniece 02.06.2008 18:52
13 ziņojumi
Lai bijušais raksta trīs *lūgumrakstus* uzreiz, jo bez darba attiecību noformēšanas ziņojumā viņu neielikt.

Bet, ja bijis labs darbinieks - tad, varbūt, pietiek ar diviem.
Liepupe
Liepupe 02.06.2008 19:11
nav ziņojumu
Darbiniekam ir "doti" 2 gadi, lai kļūtu "gudrākam" un šajā laikā pieprasīt to, kas viņam pienākas pie atlaišanas no darba (31.pants).

Par 2 gadiem kompensacija - muļķība.

Meklējiet www.at.gov.lv- Augst.tiesas"tiesu prakse" darba tiesībās. Tur tā ir par 2005.gadu Pirmaijs piemērs - darb. nebija atvaļinājumā 8 gadus.

Darba devējam jarēķinās ar to, ka būs jāmaksā par 8 gadiem.
Mimra
Mimra 02.06.2008 19:16
474 ziņojumi
To Mimra: "...Līdz ar to, ja darba devējs nenodrošina ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma piešķiršanu, tam darba tiesisko attiecību izbeigšanas gadījumā ir jānes risks par kompensācijas izmaksu par visu periodu, par kuru atvaļinājums nav izmantots, atbilstoši DL 31.pantanosacījumiem par prasības noilguma termiņu." Cik saprotu gadu darbinieks domājis prasīt vai nē, izdomāja prasīt, paliek divi gadi, pārējais ir noilgums (DL 31)

Sūdīgs darbinieks ir bijis, daudz nepatikšanas uzņēmumā sataisījis, negribētos vispār neko maksāt, bet pēc likuma nāksies. viņiem vienmēr taisnība :((
Darbiniece
Darbiniece 02.06.2008 20:01
13 ziņojumi
Tad vēlu Jums darboties ļoti konsekventi un pārdomāti. Lai veicas.:)
Liepupe
Liepupe 02.06.2008 21:10
nav ziņojumu
Paldies visiem:)
Darbiniece
Darbiniece 03.06.2008 12:55
13 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.