Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
IIN ar 2008. gadu
Sveicināti kolēģi!
Vakar VID atsūtīja uz e-pastu bukletu, ka ar 2008. gadu visiem pašnodarbinātajiem ir vai nu fiksētā IIN likme, vai 15% likme. Tikai algas nodoklis paliek ar 25% likmi. Bet iepriekš BILANCĒ bija rakstīts, ka pašnodarbinātais varēs izvēlēties būt ar 25% vai 15% likmi aplikama nodokļa maksātājs. Es tagad nesaprotu, ko lai dara pašnodarbinātais kas nesastāv nekādās darba attiecībās - pie 15% likmes nekādus atvieglojumus nevarēs piemērot.
Atbildes (26)
Ja pareizi sapratu VID seminārā, tad visai saimn.darbībai, arī pašnodarbinātajiem tikai 15%. Vienīgi var izvēlēties - fiksēto vai parasto likmi. Par 2008.g.būs jaunas deklarēšanas formas. Tā arī ir,ka nekādus atvieglojumus nevarēs piemērot.
01.02.2008 15:39
visai saimn.darbībai, arī pašnodarbinātajiem tikai 15%.
Не надо так однозначно, сама налоговая еще точно ничего не может сказать по ставкам. Сегодня сама звонила консультантам по поводу ставки налога по аренде недвижимости - 15% или 25%.
Про льготы согласна с Вами.
Paldies! Ingūna Leibus arī teica, šobrīd Saeima spriež, varbūt atjaunos tiesības uz atvieglojumiem.
Atliek gaidīt, ko lems Saeima!
:'(
налога по аренде недвижимости - 15% или 25%.
самозанятый с удостоверением 15%
несамозанятый без удостоверения - 25%
http://www.aluksne.lv/dome/info08/jan24_03.htm
Papildus informējam, ka sākot ar 2008.gaduienākumam no saimnieciskās darbības, kam tiek piemērota 15% nodokļa likme, nav paredzēts izmantot:
Neapliekamo minimumu;
Atvieglojumus par apgādībā esošām personām;
Attaisnotos izdevumus.
Piemērs iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai no saimnieciskās darbības 2007.gadā, 2008.gadā (vispārējā gadījumā), 2008.gadā (nodokļu maksātājam, kas izvēlējies maksāt fiksēto nodokli).
Šis piemērs tiešām ir labs.Nebijuiedomājusies sarēķināt pati,bet nu fakts -likme mazāka, maksājamais nodoklis lielāks....
ar ienākuma pieaugumu likme 15% labāk nekā 25%,
bet fiksēta likme (amatniekiem) līdz 10000 (ieņēmumi)
Toljko čto peresprosila v VIDe: ne nado putatj, k 15% otnošenie na dannij moment ne imejut neoblagaemie minimumi, no RASHODI na hozjajstvennuju dejateljnosti po žurnālu-v sile! Inače kakoj smisl i raznica v fiksirovannoj stavke i 15%? Predpočtenie 15% okazivaetsja tam , gde velika rashodnaja častj, naprimer častnaja praktika stomatologa, kosmetologa i t.p.,ostaljnim imeet smisl podumatj o fiksirovannoj ( pravda, uže pozdno, vrema dumatj bilo do 01.02.!) Vsego dobrogo vsem!
"častnaja praktika stomatologa," - а у врачей разве 15%? Помнится мне, что их отнесли к профессиональной деятельности.
11.8 pants. Īpaši noteikumi saimnieciskās darbības ienākuma noteikšanai fiksētā ienākuma nodokļa maksātājiem
1. Maksātājs, kas reģistrējies kā saim¬nieciskās darbības veicējs, kuram nav darba ņēmēju, var izvēlēties maksāt fiksēto ienākuma nodokli, ja viņa ieņēmumi nepārsniedz 10 000 latu pirmstaksācijas gadā. Maksātājs, kas taksācijas gadā uzsāk saimniecisko darbību (reģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs), var izvēlēties maksāt fiksēto ienākuma nodokli, ja atbilstoši paša maksātāja prognozei taksācijas gada saimnieciskās darbības ieņēmumi (pārrēķinot uz pilnu taksācijas gadu) nepārsniegs 10 000 latu.
2. Lai aprēķinātu fiksēto ienākuma nodokli, maksātājs veic saimnieciskās darbības ieņēmumu uzskaiti vienkāršā ieraksta sistēmā.
3. Saimnieciskās darbības veicējs, kura ieņēmumi taksācijas gadā pārsniedz 10 000 latu, bet kurš pirmstaksācijas gadā ir maksājis fiksēto ienākuma nodokli, arī taksācijas gadā maksā fiksēto ienākuma nodokli. Šā maksātāja saimnieciskās darbības apliekamo ienākumu pēctaksācijas gadā un turpmākajos periodos aprēķina saskaņā ar šā likuma 11. vai 11.1 pantu. Maksātājs var atkārtoti izvēlēties maksāt fiksēto ienākuma nodokli ne agrāk kā pēc pieciem gadiem.
4. Šā panta noteikumi neattiecas uz profesionālās darbības veicējiem, kas minēti šā likuma 11.panta1.2 daļā
Bet mans jautājums vecu vecais šādos topikos par fiksēto IIN likmes ierakstu žurnālā tikai ieņēmumu. Tad jau kā biedrīši VSAOI aprēķināsiet? Arī tikai no ieņēmumiem, bet ja gribēsiet tomēr no ieņēmumu - izdevumu starpības kā tos dabūsiet?8-)
VSAOI aprēķinā no ieņēmumu - izdevumu starpības,
iin no ieņēmumiem...
Jā tikai žurnāls tad jākārto vecais gan par ieņēmumiem gan par izdevumiem, jo kaut kā neiznāks tikai pa ieņēmumiem.
žurnāls --> vsaoi
4. Žurnāla paraugs ir apstiprināts ar Ministru kabineta 2007.gada20.marta noteikumiem Nr.188 „Kārtība, kādā individuālie komersanti, individuālie uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības, citas fiziskās personas, kas veic saimniecisko darbību, kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā” (turpmāk – Ministru kabineta 2007.gada20.marta noteikumi Nr.188) un sniegts šo noteikumu pielikumā.
un žurnāls --> iin
Ieņēmumu uzskaites reģistrs
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/veidlapas%20un%20iesniegumi/ieien/veidlapa_iin_2008_mk188_2.pielikums.doc
Nu priekš kam man divus žurnālus kārtot, vienu tikai ieņēmumiem , otru ieņēmumu - izdevumu. Tad jau labāk kārtoju vienu ieņēmumu - izdevumu kurā redzami arī ieņēmumi;-)
no ieņēmumu - izdevumu žurnāla uz ieņēmumi "ies" Ieņēmumu uzskaites reģistrā, kā datorprogrammā - uz "kontu"
Nu bet priekš kam tas vajadzīgs, ja es ieņēmumu - izdevumu žurnālā redzu gan ieņēmumus gan izdevumus. Tas kaut kur noteikts ka obligāti tad tomēr vajadzīgs ieņēmumu žurnāls ( pie fiksētās IIN likmes) Neesmu vēl apskatījusies.
Tad jau kā biedrīši VSAOI aprēķināsiet?
------------------------------------------------
Раз нет указаний КАК рассчитывать и платить,НЕ БУДЕМ ни считать,ни платиь.Ждем...ИМХО.:-)
Ieņēmumu uzskaites reģistrs -> nereģ. saim.darbības veicējiem.
Te nu laikam jāpiekrīt Gizai. Laiks jau vēl ir:-)
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture