Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).
1.pielikums vai 2.pielikums par izmaksāto atlīdzību Uz tēmu sarakstu
1.pielikums vai 2.pielikums par izmaksāto atlīdzību
Ar fizisku personu, kas nav reģistrējusies VID kā nodokļu maksātājs, noslēgts Uzņēmuma līgums ar termiņu 01.11.2007.- 30.06.2008. par konkrata darba veikšanu.
Decembrī cilvēkam ir izmaksāta atlīdzība Ls 500 par padarīto darbu. Līgumam beidzoties jūnijā, cilvēkam pēc padarītā darba nodošanas ir paredzēts izmaksāt arī Ls 500.
Kādu pielikumu man iesniegt par šo personu - 1.pielikumuvai 2.?
Vai labāk pārrakstīt to līgumu, lai tas beidzas 31.12.2007. un uzrakstīt otru periodam no 01.01.2008.-30.06.2008.
Būšu pateicīga par atbildēm.
Atbildes (24)
kas ir domāts 2.pielikumskas tā par atskaiti?
Darba devēja (ienākuma izmaksātāja) paziņojums par algas nodokli/ MK noteikumiem Nr. 166 2.pielikums/
vai Paziņojums par algas nodokli/ MK noteikumiem Nr. 166 1.pielikums
Darba devēja (ienākuma izmaksātāja) paziņojums par algas nodokli/ MK noteikumiem Nr. 166 2.pielikums
Ar fizisku personu, kas nav reģistrējusies VID kā nodokļu maksātājs, noslēgts Uzņēmuma līgums ar termiņu 01.11.2007.- 30.06.2008. par konkrata darba veikšanu.
Jums nav darba attiecību, kāds 2.pielikums
Varētu būt vēl 6 pielikums - Pārskats par izmaksas vietā ieturēto un budžetā ieskaitīto IIN
1.pielikums cilvēkam
6.pielikumsVIDam
Es saprotu, ka 1.pielikumsir jāsniedz tad, kad darba attiecības (šinī gadījumā uzņēmuma līguma) ir beigušās. Ja es iesniegšu 1.pielikumu rodas jautājums kāpēc, jo Uzņēmuma līguma termiņš ir līdz 30.06.2008.
Lūdzu palīdziet rast risinājumu.
es domaaju ka ir gan jaaraada 2.pielikumaa
6.pielikumaavinjs arii protams buus katru meenesi kad vien maksaasiet atliidziibu...
lasiet likumus
nu jaa nav darba attieciibu bet taapat ir jaauzraada zinjaas par darba njeemeejiem un taapat jaaieklauj sociaalajaa atskaitee. un taapat ir jaaizsniedz 1.pielikumskas ir pazinjojums par algas nodokli, lai gan vinjiem nav algas nodoklis....
mees jau vairaakus gadus uzraadam 2.pielikumaatos uznjeemuma liigumniekus kuriem ligums paariet uz naakamo gadu.
nu 2005. un 2006. gadaa tiesaam. senaakus man negribaas skatiities atpakalj...
nu vidam nekaadu pretenziju nav bijis liidz sim...
un veel varu piebilst ka ir konsultanti gan VIDaa gan tie kas vada seminaarus, kas saka ka arii katru meenesi par uznjeemuma liigumniekiem, kuriem liigums beidzas, VIDAA ir jaasniedz 2.pielikumsbet liigumniekam uz rokas 1.pielikums
Es nesaprotu, kāpēc jāslēdz uzņēmuma līgums, ja tāpat visi nodokļi jāmaksā???
2007. gada 8. novembrī tika pieņemti grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Likuma 8. pants ir papildināts ar jaunu daļu, kas nosaka pazīmes, pēc kurām tiks uzskatīts, ka fiziskā persona ir guvusi ienākumu, par kuru jāmaksā algas nodoklis. Atbilstoši likuma „Par valsts sociālo apdrošināšanu” 14. panta 1. daļas noteikumiem no algotā darba ienākumiem ir jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Šajā rakstā varat izlasīt par likumā uzskaitītajām pazīmēm.
„Nogriezt skābekli”
Grozījumu mērķis ir izskaust uzņēmumu piekopto praksi pieprasīt fiziskām personām reģistrēties kā pašnodarbinātām, lai gan pēc būtības attiecības starp darba devēju un fizisko personu atbilst darba attiecībām. Kā zināms, izmaksājot atlīdzību reģistrētām pašnodarbinātām personām, izmaksātājam nav jāietur nedz iedzīvotāju ienākuma nodoklis (pašnodarbinātām personām no 2008. gada 1. janvāra tas būs 15% no apliekamā ienākuma), nedz arī jāveic obligātās iemaksas.
Pazīmes
Ienākumu gūšanu no algota darba raksturo vismaz viena no šādām pazīmēm.
1. Fiziskās personas ekonomiskā atkarība no uzņēmuma, kuram tā sniedz savus pakalpojumus.
Runa varētu būt par gadījumiem, kad persona gūst ienākumus tikai no viena izmaksātāja. Šo pazīmi raksturo arī ienākumu regularitāte (piemēram, izmaksas ik mēnesi) un ilglaicīgums (vairākus mēnešus vai gadus pēc kārtas).
2. Finanšu riska neuzņemšanās peļņu nenesoša darba izpildes vai zaudētu debitoru parādu gadījumā.
Šo pazīmi meklējot, Valsts ieņēmumu dienests, visticamāk, gribēs redzēt ar personu noslēgtā līguma noteikumus. Tādējādi līgumā būtu jāietver noteikumi par finanšu riska uzņemšanos.
3. Fiziskās personas integrācija uzņēmumā, kuram tā sniedz savus pakalpojumus.
Integrācija šī panta izpratnē ir darba vai atpūtas vietas esamība, pienākums ievērot uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumus un citas līdzīgas pazīmes. Piemēram, ilglaicīgs darbs piecas reizes nedēļā no plkst. 9 līdz 18 noteiktā vietā būtu algotā darba pazīme.
4. Fiziskās personas faktisko brīvdienu un atvaļinājumu esamība un to ņemšanas kārtības saistība ar uzņēmuma iekšējo darba kārtību vai citu uzņēmumā nodarbināto fizisko personu darba grafiku.
Ja pašnodarbinātās personas izvēlas ņemt atvaļinājumu, tad diemžēl neviens to neapmaksā.
5. Fiziskās personas darbība notiek citas personas vadībā vai kontrolē un fiziskajai personai nav iespējas piesaistīt darbu izpildē savu personālu vai izmantot apakšuzņēmējus.
Šis kritērijs būs izpildīts, ja, piemēram, pašnodarbinātā persona regulāri atskaitās par savu darbu uzņēmumam un aizpilda laika tabeles.
6. Fiziskā persona nav pamatlīdzekļu, materiālu un citu saimnieciskajā darbībā izmantoto aktīvu īpašniece (šis kritērijs neattiecas uz personīgo autotransportu vai atsevišķiem personīgiem instrumentiem, kas tiek izmantoti darba uzdevumu izpildē).
Ne visiem pašnodarbinātajiem ir nepieciešami materiāli vai pamatlīdzekļi pakalpojumu sniegšanai vai darbu izpildei. Tomēr darba devēja transporta, ēdināšanas, apģērba u.c. līdzekļu nodrošināšana pakalpojumu sniedzējiem vai darbu izpildītājiem varētu būt algotā darba pazīme.
"IeIeN paziņojuma elektroniskais formāts
Izmaiņas salīdzinājumā ar laidienu (D)
1. Papildināts pieļaujamo ienākumu veidu saraksts (Tabula 1 „Ienākumu veidi”) ar
ienākuma veidu „36 Uzņēmuma līgums”."
likumus tagad traktē ar izmaiņām - Izmaiņas salīdzinājumā ar laidienu (D)
1. Papildināts pieļaujamo ienākumu veidu saraksts (Tabula 1 „Ienākumu veidi”) ar
ienākuma veidu „36 Uzņēmuma līgums”."
Atveru EDS Rokasgrāmatu uz lasu - Šī WWW ievadlapa ir paredzēta divu dokumentu "Paziņojums par algas nodokli" un "Darba devēja paziņojums par algas nodokli" ievadei, tāpēc satur abiem dokumentiem raksturīgo informāciju"
В ЭДС 1. и 2. вместе.
Речь о том, что если Uzņēmuma līgums заявлен в 1. или 2., то 6. подавать никак нельзя.
Aizvērt
Īss pārkāpuma apraksts
Aizvērt
Rediģēšanas vēsture