По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Grāmatvedības uzskaites jautājumi. Lietvedība

Nekustamā īpašuma noma Uz tēmu sarakstu

Nekustamā īpašuma noma
Fiziska persona iznomā zemi kopā ar ēkām juridiskai personai samnieciskās darbības veikšanai. Vai līgumā var nebūt noteikta nomas maksa. Abas puses ir tā vienojušās.Nomnieks veiks par saviem līdzekļiem visus kapitālos un tekošos renmontus, kā arī visus citus maksājumus, kas saistās ar nekustamā īpašuma nodokli un citām nodevām.Vai, ja nav noteikta maksa par nomu, tas jau ir patapinājuma līgums. Kā pareizi to nosaukt?
Kurta
Kurta 15.11.2006 22:22
20 ziņojumi

Atbildes (6)

Par uzņēmumu ienākuma nodokli 13.pants

(8) Ja pamatlīdzekļi ir nomāti bez izpirkuma tiesībām un tie pēc nomas termiņa izbeigšanās jāatdod īpašniekam, kā arī ja nomas līgumā ir paredzēta pamatlīdzekļu rekonstrukcija, uzlabošana vai atjaunošana, šo izmaksu summa nomniekam jānoraksta vienlīdzīgās daļās atlikušajā nomas periodā. Ja saskaņā ar līgumu iznomātājs kompensē nomniekam šīs rekonstrukcijas, uzlabošanas vai atjaunošanas izmaksas, šī izmaksu summa jāiekļauj nomnieka apliekamajā ienākumā.

(9) Ja nomnieks veic iznomāto pamatlīdzekļu rekonstrukcijas, uzlabošanas vai atjaunošanas darbus, kas nav paredzēti nomas līgumā, vai ja nomas līgums nav noslēgts, nomnieka apliekamais ienākums tiek palielināts par šo rekonstrukcijas, uzlabošanas vai atjaunošanas darbu izmaksu summu.

Должен быть договор аренды
Albina
Albina 15.11.2006 22:26
64895 ziņojumi
1) "Vai līgumā var nebūt noteikta nomas maksa." - nomai jābūt tikai par atlīdzību, un tā nedrīkst būt simboliska. Tā ir teikts Civīllikumā.

2) nodokļi un nodevas jāmaksa īpašniekam.

3) patapinājuma līgums, manuprāt, ir tīra fikcija, un VID jau sāka uzmanīgi iedziļināties šādos līgumos.
Martinas
Martinas 15.11.2006 22:28
38532 ziņojumi
В статье 1947 Гражданского закона (ГЗ) дается следующее определение этой сделки: безвозмездное пользование (заем пользования) есть договор, в соответствии с которым вещь передается кому-либо в безвозмездное, но определенное пользование с условием возврата той же вещи.

Но следует помнить, что если в безвозмездное пользование передается недвижимость, то налог на недвижимость платит ее хозяин.

Неприятный момент таких сделок состоит в том, что если пользователь вещи извлечет из нее какую-то прибыль, то прибыль он должен будет отдать хозяину вещи. Это следует из статьи 1960 ГЗ, согласно которой лицо, взявшее в пользование вещь, должно будет возвратить владельцу не только саму вещь, но и все переданные вместе с нею в безвозмездное пользование принадлежности, а также ее плоды и все другую извлеченную из нее прибыль.

Второй опасный момент договора безвозмездного пользования касается обязанностей владельца переданной вещи. Согласно статье 1965 ГЗ лицо, передавшее вещь в пользование, обязано возместить фирме расходы, понесенные им в связи с вещью, переданной в безвозмездное пользование, насколько они были необходимы или произведены с определенного согласия владельца. В отношении расходов, связанных с использованием вещи, фирма не может требовать никакого возмещения.

По Гражданскому закону расходы на взятую в безвозмездное пользование вещь делятся на 2 группы — полезные и необходимые расходы. С точки зрения налогового законодательства эти расходы рассматриваются как текущие и капитальные.

Так если пользователь восстановил или заменил все изношенные элементы дома, инженерные устройства, улучшил его планировку и т.д., в результате чего изменился (увеличился) срок его службы, то это — не "расходы, связанные с пользованием вещью". Это — капитальные затраты. Такие расходы обязан компенсировать собственник вещи, переданной в безвозмездное пользование. Фирма не имеет права считать капитальные расходы своими
Giza
Giza 15.11.2006 22:39
6532 ziņojumi
Tā jau es domāju un sapratu, ka nomas maksai noteikti jābūt atrunātai, citādi nevar būt.Vienkārši gribēju pārliecināties par savu domu pareizību. Ja līgumā ir atrunāti visi rekonstrukcijas un citi atjaunošanas darbi,kurus iznomātājs nekompensē, bet maksā pats nomnieks, tad šo izmaksu summu var likt us ilgtermiņa ieguldījumiem nomātajos PL? Un šī summa norakstās nomas periodā? Un tā nav jāiekļauj nomnieka apliekamajā ienākumā? Liels paldies par atsaucību.;-)
Kurta
Kurta 15.11.2006 22:52
20 ziņojumi
Тода likt us ilgtermiņa ieguldījumiem nomātajos PL и tā nav jāiekļauj nomnieka apliekamajā ienākumā
Albina
Albina 15.11.2006 22:56
64895 ziņojumi
Mīļš, mīļš paldies.
Kurta
Kurta 15.11.2006 23:39
20 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.