По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Перевод Uz tēmu sarakstu

Перевод
Дорогие коллеги.! Помогите пожалуйста.!!! Мне нужен чистый, правильный перевод на латышский текста . Очень срочно! Я , возможно, перевела с неорректными оборотами и т. д. Пожалуйста коллегт, поправьте, если есть ошибки!
Уважаемые соседи!
Я ЗА то, чтобы в 2024 году были произведены
1.работы по замене труб канализации
2. работы по замене труб отопления.
И призываю жильцов НЕ ГОЛОСОВАТЬ ПРОТИВ. Работы по замене труб отопления возможны только в неотопительный сезон. Поэтому, если не сделать это летом, будем ждать год. Зимой столь же остро может встать проблема с отоплением, как сейчас с канализацией
!!!Работы по замене труб канализации также возможно!!! начать одновременно, по утверждению RNA.
Я призываю не ждать реновации, а провести данные работы по двум пунктам в 2024 году. Дом разваливается, ждать больше нет времени

Cienījamie kaimiņi! ES ESMU PAR ražošanu 2024. gadā 1.darbspie kanalizācijas cauruļu nomaiņas 2. darbs pie apkures cauruļu nomaiņas. Un es aicinu iedzīvotājus NEBALSOT PRET. Apkures cauruļu nomaiņas darbi ir iespējami tikai ne-apkures sezonā. Tāpēc, ja mēs to nedarīsim vasarā, mēs gaidīsim vel vienu gadu. Ziemā problēma ar apkuri var būt tikpat aktuāla kā tagad ar kanalizāciju !!!Iespējams arī darbs pie kanalizācijas cauruļu nomaiņas!!! sākt tajā pašā laikā, saskaņā ar RNA d. Aicinu negaidīt renovāciju, bet veikt šo darbu divos punktos 2024.gadā. Māja brūk, vairs nav laika gaidīt
Lanuska
Lanuska 06.04.2024 17:26
15767 ziņojumi

Atbildes (23)

И тишина... Ну, помогите пожалуйста, что Вам стоит, поправьте, если есть, ошибки. Шоколадка с меня
Lanuska
Lanuska 06.04.2024 19:09
15767 ziņojumi
Vsv.vsv
Vsv.vsv 06.04.2024 22:05
107 ziņojumi
Cienījamie kaimiņi!
Es esmu PAR remontdarbiem 2024. gadā:
1. kanalizācijas stāvvadu nomaiņa;
2. apkures stāvvadu un pieslēguma pie radiatoriem nomaiņa.
Un es aicinu iedzīvotājus NEBALSOT PRET.
Apkures sistēmas remonta darbi ir iespējami tikai ne-apkures sezonā.
Tāpēc, ja mēs to nedarīsim vasarā, mēs gaidīsim vel vienu gadu. Ziemā problēma ar apkuri var būt tikpat aktuāla, kā tagad ar kanalizāciju !!!
Ir iespējams veikt darbus pie kanalizācijas stāvvadu nomaiņas un apkures sistēmas remonta vienlaicīgi, saskaņā ar RNA piedāvājumu.
Aicinu negaidīt renovāciju, bet veikt šos minētus darbus 2024.gadā. Māja brūk, vairs nav laika gaidīt

Не очень уверена, что совсем без ошибок, но я написала бы так
Meek
Meek 06.04.2024 22:15
5656 ziņojumi
Tātad - saskaņā ar attiecīgo saistošo normatīvo reglamentāciju - "Dzīvokļa īpašuma likumu" (DzĪL), kā arī "Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumu" (DzMPL) - dzīvokļu īpašnieku Kopības lēmumu pieņemšanas procedūrā, tostarp arī konkrētajā gadījumā, balsojums PRET vispār NAV paredzēts.
Tas ir, skatoties kur taisās šo aicinājumu likt
Mums mājā sākumā apspriež WhatsApp, tur ir balsojums PAR vai PRET. Atkarībā no rezultāta tālāk ir saruna ar namu apsaimniekotāju

Apsaimniekotāja mājas lapā arī medz būt aptauja, aizpildot anketu ar balsojumu PAR vai PRET.
Vajag identificēties un balsojums ir legitīms, to vairs nevar mainīt.
Mums daudzi jautājumi šadi tiek risināti ar aptauju, jo savākt cilvēkus uz sapulci parasti ir ļoti problemātiski

Un tas arī ir kopības lēmums, kas balstās uz anketu apkopojumu un lēmuma noformēšanu
Meek
Meek 06.04.2024 22:22
5656 ziņojumi
Спасибо огромное!!!!! С меня шоколадка. И не только
Lanuska
Lanuska 06.04.2024 22:47
15767 ziņojumi
Meek
Meek 06.04.2024 22:48
5656 ziņojumi
Вы мне очень помогли своими знаниями Я не работала с домоуправлением, а сейчас -очень нужно! Действия нового актива нашего дома задевают мои интересы и могут нанести "удар" по моему кошельку Огромное спасибо, коллеги!
Lanuska
Lanuska 06.04.2024 23:11
15767 ziņojumi
Vsv.vsv
Vsv.vsv 06.04.2024 23:15
107 ziņojumi
Apsaimniekotāja mājas lapā arī medz būt aptauja, aizpildot anketu ar balsojumu PAR vai PRET.
Vajag identificēties un balsojums ir legitīms, to vairs nevar mainīt.
Mums daudzi jautājumi šadi tiek risināti ar aptauju, jo savākt cilvēkus uz sapulci parasti ir ļoti problemātiski

Un tas arī ir kopības lēmums, kas balstās uz anketu apkopojumu un lēmuma noformēšanu
Tur jau ir tā "fiška" , ka šādā balsojumā ir jābūt abiem variantiem, gan PAR, gan PRET.
Lēmumā, apkopojot anketu atbildes, tiek minēts cilvēku skaits kopējais, kas piedalījas balsošanā, un cik nobalsoja PAR.
Citādāk nav iespējams noteikt, cik cilvēku vispār nobalsoja

Arī sapulcē ir jābūt fiksēts atnākušo skaits, lai noteikt kvorumu, un balsojušo PAR skaits. Ja nav kvorums, turpinājums var būt anketes.
Un tikai pēc tam sākam skatīties likumā, kādai tēmai kādi % PAR ir nepieciešami, jo tas arī nav vienādi visos jautājumos. Ir lietas, kur pietiek ar 50%+1 balss no dzīvokļu īpašniekiem, ir tādi, kur vajag 2/3. Kaut-kur vajadzēja arī 100%.
Likuma pantus es tagad netaisos apspriest. Šajā tēmā runājam par ko citu

Bet WhatsApp balsošanā netiek pieņemts lēmums, tur ir tikai apspriede. Ja tur nav pietiekošo PAR, tad to jautājumu talāk vispār nevirzīs, jo tam nav pietiekama piekrišana
Meek
Meek 06.04.2024 23:57
5656 ziņojumi
Vsv.vsv
Vsv.vsv 07.04.2024 11:47
107 ziņojumi
Principā jau Jūs visu pareizi runājat / darāt. Vienīgi - dažas nianses,
Vsv.vsv 07.04.2024 11:47
Pirmkārt, personīgi es neko nedaru, es tikai piedalos, ka dzīvokļa īpašniece, un šoreiz par to pastastīju.

Otrkārt, par likuma ievērošanu rūpējas apsaimniekotāja jurididkā daļa.

Treškārt, WhatsApp mājas čatu mājas iedzīvotājiem organizē oficiāli ievēlēts mājas vecākais

Un ceturtkārt, Jūs aizmirstat par to, ka lielāka daļa dzīvokļu īpašnieki ir parastie cilvēki, kuri nemaz nesaprot visu Jūsu gudru runāšanu.
Bieži ir tā, ka cilvēks vēlas piedalīties un skaidri izteikt savu viedokli. Un ja cilvēks ir PRET, Jums nav tiesību liegt viņam izteikt savu viedokli, balsojot PRET !!!
Meek
Meek 07.04.2024 16:28
5656 ziņojumi
Bet WhatsApp balsošanā netiek pieņemts lēmums, tur ir tikai apspriede.
Meek 06.04.2024 23:57
Arī Vacapu var uzskatīt par DzĪL 19.p.1.d. minēto “ elektroniskās tiešsaistes saziņas līdzekli”, vai tāpēc jums nebija domas iztikt bez atkārtotas papīru smērēšanas?
oficiāli ievēlēts mājas vecākais
Meek 07.04.2024 16:28
Uz papīra viņš ir kas? Pārvaldnieks vai tikai dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarota persona? Vai viņam tiek maksāta atsevišķa alga par šo pienākumu veikšanu? Šobrīd tajā mājā, kurā es dzīvoju un kas sastāv no 55 dzīvokļu īpašumiem, “iniciatīvas grupa” ir pilnībā izirusi, palicis esmu tikai es. Skumji un bēdīgi, tāpēc ar jo lielu interesi vēroju kā te žonglējas starp likuma burtu un garu.
Ant_lv
Ant_lv 07.04.2024 18:19
3419 ziņojumi
Tikai dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarota persona
Viņam ir atlaide komunālajos maksājumos
Vacapā varam nobalsot, piemēram, par apkures pieslēgšanu/atslēgšanu, viņš rezultātu noziņos apsaimniekotājam, tur apspriež dažādus jautājumus, informē par remontiem, ziņo par avārijas situācijam un rīcību to risināšanā u.t.t.
Ir arī darbiņi, kurus risinam paši, bez apsaimniekotāja. Tad ir balsojums Vacapā.
Es tajā mājā esmu nesen, ar visiem jautājumiem griežos pie viņa. Viņš atbild vai ieteic, kur griezties pēc risinājuma.
Nopietnākos jautājumos balsošanu organizē apsaimniekotājs elektroniski savā mājas lapā. Tur vajag identificēties ar elektonisko parakstu vai bankas kalkulatoru, lai balsojums būtu legitīms. Balsošana notiek no / līdz datumam, tad tiem, kas nenobalsoja pastkastītēs tiek ieliktas anketas papīrveidā, kuras jānodod līdz datumam.
Pēc tam apsaimniekotājs apkopo rezultātus un sagatavo lēmumu, kurā norādīts pilns saraksts: dzīvokļu nr., īpašnieki, balsojums, balsu apkopojums PAR skaits un % no balstiesīgajiem un PRET skaits un % no balstiesīgajiem
Meek
Meek 07.04.2024 19:01
5656 ziņojumi
Viņam ir atlaide komunālajos maksājumos
Meek 07.04.2024 19:01
Interesants pavērsiens.

Un kopumā paldies par ieskatu kā ir citā pīļu dīķī.
Ant_lv
Ant_lv 07.04.2024 20:39
3419 ziņojumi
nu esmu atpakaļ pie datora turpināšu

Arī Vacapu var uzskatīt par DzĪL 19.p.1.d. minēto “ elektroniskās tiešsaistes saziņas līdzekli”, vai tāpēc jums nebija domas iztikt bez atkārtotas papīru smērēšanas?
nenotiek nekāda atkārtota papīru smērēšana
dažādiem jautājumiem pieļaujama dažāda līmeņa balsošana

Nopietnākos jautājumos balsošanu organizē apsaimniekotājs elektroniski savā mājas lapā. Tur vajag identificēties ar elektonisko parakstu vai bankas kalkulatoru, lai balsojums būtu legitīms.
es identificējos mājas lapā un redzu informāciju, kas pieejama dzīvokļu īpašniekiem, arī piedāvājumu piedalīties balsošanā. Nospiežot uz anketu, atkal vajag identificēties. Atvēras anketa, kurā ir mani personas dati, teksts ar skaidrojumiem, jautājums un pogas PAR un PRET. Nospiežot kādu no tam pogam, vajag ar identifikaciju apstiprināt savu izvēli. Pēc tam mainīt balsojumu vairs nevar.

Anketu apkopojums tiek veikts papīrveidā ar atbildīgas amatpersonas parakstu un uzņēmuma zīmogu. Tas arī ir kopības lēmums. Tas dokuments tiek pievienots atbilstoša jautājuma dokumentu paketei (renovācija, remonts, kredīts, līgums ar pakalpojumu sniedzējiem u.t.t.). Pēc tam tie dokumenti tiek digitalizēti.

Vai Vacapu var uzskatīt par DzĪL 19.p.1.d. minēto “ elektroniskās tiešsaistes saziņas līdzekli” ?

Neesmu stipra tā instrumenta lietošanā, bet vai balsojums Vacapā būs līdzvērtīgs augstāk aprakstītam parakstam anketā un tik pat legitīms, un vai šo balsojumu ir iespējams noformēt atbilstoša dokumenta veidā, lai to pievienot dokumentiem, piemēram, par mājas renovāciju vai iesniegšanai bankā ?

Nevaru apspriest šādas juridiskās niances.

Vēl reiz atkārtošu, dažādiem jautājumiem pieļaujama dažāda līmeņa balsošana.
Kaut-kādiem lēmumiem pietiek arī ar Vacapu
Meek
Meek 07.04.2024 22:25
5656 ziņojumi
Vsv.vsv
Vsv.vsv 08.04.2024 01:21
107 ziņojumi
Может, мне еще что- нибудь спросить/попросить? А Вы продолжите. Мне интересно было почитать
Lanuska
Lanuska 08.04.2024 01:37
15767 ziņojumi
Vsv.vsv
Vsv.vsv 08.04.2024 02:25
107 ziņojumi
Может, мне еще что- нибудь спросить/попросить? А Вы продолжите. Мне интересно было почитать
Lanuska 08.04.2024 01:37
Мы тоже знаем законы, выполняем их и умеем защищать свои интересы.
Я отвечала Lanuska и Ant_lv
Нет смысла продолжать тему, которую кто-то загрязняет пустой болтовней. Такая каша из ссылок на закон ничего полезного не дает. Овечать надо на заданный вопрос, а вопрос был всего лишь о переводе на латышский конкретного текста.
Для всех указанных ссылок, чтобы их применить, надо знать конкретную ситуацию. В противном случае это пустая болтовня и засорение темы
Meek
Meek 08.04.2024 08:58
5656 ziņojumi
Likuma "zinātājam"

"...oficiāli ievēlēts mājas vecākais."
-----
Kas tas tāds? Kāds šamajam biedram piemīt juridiskais / faktiskais statuss, kāda kompetence (lēmumu pieņemšanas / rīcības / atbildības un taml. izpratnē / izpausmē) un, pats galvenais - kurā konkrētā Likumā / pantā / definīcijā(s) tas viss ir atrodams? Tikai lūgums nepārprast, BET - tas nu gan nav nekāds jaunums, ka VISS, kas nav likumīgs, ir PRETlikumīgs.
Vsv.vsv 08.04.2024 02:25
https://likumi.lv/ta/id/221382-dzivokla-ipasuma-likums
Dzīvokļa īpašuma likums

15.1 pants. Dzīvokļu īpašnieku kopības pārstāvji

(1) Dzīvokļu īpašnieku kopību attiecībās ar trešām personām un tiesā, ciktāl tas nepieciešams dzīvokļu īpašnieku kopības uzdoto pārvaldīšanas darbību īstenošanai, pārstāv pārvaldnieks ...

(2) Attiecībās ar pārvaldnieku dzīvokļu īpašnieku kopību pārstāv tās pilnvarotā persona.

Daudzās mājās ar dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmumu ir ievēlētas pilnvarotas personas, kurus sauc par mājas vecāko, un kuri pārstāv īpašnieku kopību attiecībās ar pārvaldnieku.
_________________________

Pirms apvainot citus likumu nezināšanā derētu pašam savas zināšanas pārbaudīt !!!
Meek
Meek 08.04.2024 09:48
5656 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.