По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Nesamaksāts līgumsods Uz tēmu sarakstu

Nesamaksāts līgumsods
Uzņēmums ir izrakstījis līgumsoda rēķinu (saskaņā ar noslēgto līgumu). Saņēmējs rēķinu nav apmaksājis un cik noprotams, nemaz netaisās maksāt. Daļu šī rēķina esam dzēsuši ar iepriekš iemaksāto drošības naudu. Kas notiek ar UIN? Vai atlikušais nesaņemtais līgumsods ir uzskatāms par zaudētu debitora parādu? Vai arī pareizāk būtu atzīt ieņēmumus no līgumsoda tikai par to summu, par kuru ir dzēsta drošības nauda?
_susurs_
_susurs_ 15.10.2020 07:59
831 ziņojums

Atbildes (7)

Daudzas lietas ir pašu uzņēmēju rokās. Tam domātas metodikas. Kā metodikā noteiksiet, tā arī darīsiet. Galvenais, lai Jūsu darbības atbilstu normatīvajiem aktiem. un tas ir:

1) Grāmatvedība sakārtota.
2) Trešā kvalificētā persona spēj saprast, kas uzņēmuma grāmatvedībā notiek.
3) Ir iespējams konstatēt katra darījuma sākumu un izsekot tā norisei.
Aivareno
Aivareno 15.10.2020 08:16
6641 ziņojums
Es piekrītu par metodikām - bet metodika nedrīkst būt pret likumdošanu. Tāpēc arī interesējos, kā šajā situācijā varētu likumu interpretēt - vai nesamaksāts līgumsods ir vai nav debitora parāds? Jo ja es ierakstīšu metodikā, ka nav, bet likumā vai MK noteikumos kaut kur būšu palaidusi garām mazos burtiņus par to, ka ir, tad mana metodika būs uz nagliņas pakarināma.
_susurs_
_susurs_ 15.10.2020 09:13
831 ziņojums
Es piekrītu par metodikām - bet metodika nedrīkst būt pret likumdošanu. Tāpēc arī interesējos, kā šajā situācijā varētu likumu interpretēt - vai nesamaksāts līgumsods ir vai nav debitora parāds? Jo ja es ierakstīšu metodikā, ka nav, bet likumā vai MK noteikumos kaut kur būšu palaidusi garām mazos burtiņus par to, ka ir, tad mana metodika būs uz nagliņas pakarināma.
Nevajag neko karināt uz nagliņas.
Līgumsodus parasti iegrāmato tad, kad tos saņem.
Ja nav saņemts - nav iegrāmatots.
Protams, kā vienmēr, arī par šo ābeces patiesību domas dalās. Jo daudzi grāmatveži grib būt svētāki par Romas pāvestu.
Iegrāmatojiet tikai to daļu, kuru saņēmāt. Un aizmirstiet par visu pārējo.
Tas nav debitoru parāds.
Aivars007
Aivars007 15.10.2020 10:39
26981 ziņojums
Es pati sodus grāmatotu tad, kad tie saņemti, bet te saskatu vienu problēmu. Ja rēķinus nesagatavo grāmatvedības sistēmā, tad tos ir viegli neiegrāmatot. Bet iedomāsimies, piemēram, TET vai LMT, kuri nākamajā rēķinā automātiski iekļauj līgumsodu. Es pieņemu, ka viņi diez vai čakarējas, pēc tam mēginot saprast, kuri līgumsodi ir saņemti un kuri nav.
Līdz ar to var būt gadījumi, kad līgumsodus uzreiz arī grāmato.

Bet attiecībā uz sākotnējo jautājumu- būtu muļķīgi ciest kaut kāduz zaudējumus (jo no labas dzīves jau līgumsodus nepiemēro), bet pēc tam vēl piemaksāt UIN
Ilzex
Ilzex 15.10.2020 14:56
2666 ziņojumi
Bet iedomāsimies, piemēram, TET vai LMT, kuri nākamajā rēķinā automātiski iekļauj līgumsodu. Es pieņemu, ka viņi diez vai čakarējas, pēc tam mēginot saprast, kuri līgumsodi ir saņemti un kuri nav.
Ilzex 15.10.2020 14:56
Nezinu kā ir kaut vienam no šiem diviem uzņēmumiem, bet vienam citam šī paša tirgus spēlētājam ui ui kādi mehānismi šo līgumsodu un kavējumu procesu atsekošanai. No norēķinu sistēmas līdz finanšu grāmatvedībai tur viss nav tik smuki un rožaini, lai kā liktos.
Ant_lv
Ant_lv 15.10.2020 22:01
3404 ziņojumi
Bet iedomāsimies, piemēram, TET vai LMT, kuri nākamajā rēķinā automātiski iekļauj līgumsodu. Es pieņemu, ka viņi diez vai čakarējas, pēc tam mēginot saprast, kuri līgumsodi ir saņemti un kuri nav.
Nezinu kā ir kaut vienam no šiem diviem uzņēmumiem, bet vienam citam šī paša tirgus spēlētājam ui ui kādi mehānismi šo līgumsodu un kavējumu procesu atsekošanai. No norēķinu sistēmas līdz finanšu grāmatvedībai tur viss nav tik smuki un rožaini, lai kā liktos.
Arī TETam nav tik vienkārši, garš ceļs ejams no Vienradža līdz finanšu grāmatvedībai. Īsāk sakot, vienā programmā tiek rēķins izrakstīts, citā grāmatots, norēķinu daļa un grāmatvedība ir gandrīz nesaistītas daļas..
Nodoklitis
Nodoklitis 15.10.2020 22:06
224 ziņojumi
Bet iedomāsimies, piemēram, TET vai LMT, kuri nākamajā rēķinā automātiski iekļauj līgumsodu. Es pieņemu, ka viņi diez vai čakarējas, pēc tam mēginot saprast, kuri līgumsodi ir saņemti un kuri nav.
Ilzex 15.10.2020 14:56
Nezinu kā ir kaut vienam no šiem diviem uzņēmumiem, bet vienam citam šī paša tirgus spēlētājam ui ui kādi mehānismi šo līgumsodu un kavējumu procesu atsekošanai. No norēķinu sistēmas līdz finanšu grāmatvedībai tur viss nav tik smuki un rožaini, lai kā liktos.
Ant_lv 15.10.2020 22:01
Antoška - ar kādām bumbiņām šis viens cits tirgus laukumā spēlējas?!?
Nu i valodiņa!
Kārklu angļi jo*****!!!
Aivars007
Aivars007 16.10.2020 15:32
26981 ziņojums

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.