По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Darba likumdošana, darba attiecības. Darba drošība.

Darba algas aprēķins Uz tēmu sarakstu

Darba algas aprēķins
Labdien ! Kā pareizi izrēķināt algu aprīlī, kad bija 2 svētku dienas darbiniekam ar normālu darba laiku un noteiktu mēneša algu 1000 EUR, ja nostrādātas bija 16 dienas.
Es rēķinu 1000/20dd*16=800
Programma skaita kaut kādas kompensējamās dienas un rēķina:
1000/22*18= 818.18
Tiešām tā ir pareizi?
Daiga13
Daiga13 11.05.2020 16:29
117 ziņojumi

Atbildes (45)

Darbiniekam nebūtu jārēķina, piemēram, ka svētku mēnesī baigi neizdevīgi slimot jau pašas slimības lapas dēļ
Kaut ko es tai visā līdz galam neizpratu, ko jūs šai tēmā spriedāt.....
Ja cilvēks saslimst 20.jūnijā, tad 23., 24.jūnijā viņam slimības nauda tāpat ir jārēķina, jo cilvēkam tā ir darbadiena, tas nekas, ka uz darbu nenāk un tā ir kompensējama - jo algu viņš par šīm dienām taču saņemtu!).
Ja viņam ir atvaļinājums tai laikā - tad arī ir jāapmaksā šīs abas svētku dienas + jāpagarina atvaļinājums par šīm 2 dienām (neapmaksājot).

Algas lielumu svētku dienas neietekmē, jo par tām dienām alga tiek saglabāta - un ir vienalga vai tā ir mēnešalga, vai stundu alga, vai akorda alga.

grāmatveži tomēr beidzot painteresēsies, kas tas par zvēru, ko "programma rēķina"
Kauns, ja tik daudz gadu laikā grāmatvedis nav bijis spējīgs izlasīt Darba likumu, rakstus, paklausīties seminārus un saprast.
Andaz
Andaz 20.05.2020 09:15
27892 ziņojumi
Darbiniekam nebūtu jārēķina, piemēram, ka svētku mēnesī baigi neizdevīgi slimot jau pašas slimības lapas dēļ
Zaneoga 19.05.2020 10:36
Kaut ko es tai visā līdz galam neizpratu, ko jūs šai tēmā spriedāt.....
Ja cilvēks saslimst 20.jūnijā, tad 23., 24.jūnijā viņam slimības nauda tāpat ir jārēķina, jo cilvēkam tā ir darbadiena, tas nekas, ka uz darbu nenāk un tā ir kompensējama - jo algu viņš par šīm dienām taču saņemtu!).
Ja viņam ir atvaļinājums tai laikā - tad arī ir jāapmaksā šīs abas svētku dienas + jāpagarina atvaļinājums par šīm 2 dienām (neapmaksājot).

Algas lielumu svētku dienas neietekmē, jo par tām dienām alga tiek saglabāta - un ir vienalga vai tā ir mēnešalga, vai stundu alga, vai akorda alga.

grāmatveži tomēr beidzot painteresēsies, kas tas par zvēru, ko "programma rēķina"
Zaneoga 19.05.2020 10:36
Kauns, ja tik daudz gadu laikā grāmatvedis nav bijis spējīgs izlasīt Darba likumu, rakstus, paklausīties seminārus un saprast.
Andaz 20.05.2020 09:15
Daiga13
Daiga13 20.05.2020 09:29
117 ziņojumi
Tomēr ir diezgan neloģiski, ka jākompensē dienas, kad cilvēkam jau tāpat ir brīvs :)) Un, ja mēnesī pie normāla darba laika ir 20 darba dienas, uzskatīt ka ir 22 darba dienas.
Daiga13
Daiga13 20.05.2020 09:35
117 ziņojumi

Kaut ko es tai visā līdz galam neizpratu, ko jūs šai tēmā spriedāt.....
Gribējām tēmas autorei palīdzēt saprast, kurš rēķina algu pareizi - viņa vai programma.

Tomēr ir diezgan neloģiski, ka jākompensē dienas, kad cilvēkam jau tāpat ir brīvs :)) Un, ja mēnesī pie normāla darba laika ir 20 darba dienas, uzskatīt ka ir 22 darba dienas.
Bet tā taču ir svētku dienu kompensācijas būtība, kompensēt darbiniekam negūtos ienākumus, jo ne jau savas iegribas pēc viņš nestrādā un nesaņem par tām dienām algu. Es varbūt negribu, lai man ir brīvs, gribētu to dienu strādāt un nopelnīt, bet nekā, ir svētki un Jūsu kantoris ciet, un es strādāt nevaru un saņemu mazāku algu.

Jūsu pašas piemērā, ja svētku dienas izkārtotos tikai brīvdienās (ok, ar Lieldienām tas īsti nav iespējams, nu paņemiet jūniju), darbinieks ar 2 prombūtnes dienām algu saņemtu lielāku, nekā ja svētku dienas bija darba dienās. Tātad saņem mazāk tikai tādēļ, ka ir svētki. Un ja nav atbilstoši noformēts darba līgums, tad tās svētku dienas ir jākompensē, neko darīt.
Zaneoga
Zaneoga 20.05.2020 10:14
156 ziņojumi
Tomēr ir diezgan neloģiski, ka jākompensē dienas, kad cilvēkam jau tāpat ir brīvs :)) Un, ja mēnesī pie normāla darba laika ir 20 darba dienas, uzskatīt ka ir 22 darba dienas.
Un viss plūst un mainās ikvienā jomā, nu ir jāseko līdzi, kā jau 1. lapā Andaz iekopēja, tagad izpratne par to, kas ietilpst normālajā darba laikā, ir pamainījusies.
Zaneoga
Zaneoga 20.05.2020 10:41
156 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.