По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Izejmateriālu iegāde no savas skaidrās naudas Uz tēmu sarakstu

Izejmateriālu iegāde no savas skaidrās naudas
Sveiki. Man kā jaunam uzņēmējam ir radies jautājums.
Ir mazkapitāla SIA. Pamatkapitāls bankas kontā ir summa X, bet to summu es nēsmu ņēmis ārā.
Man ir nepieciešams iegādāties izejmateriālus priekš preces, kuru pēc tam grasos pārdod (lielākoties veikalā Depo).
Vai man ir jāizņem šī X summa no pamatkapitāla, lai par to iegādāties preces vai es varu iegādāties no savas personīgās naudas, kas nav saistīta ar uzņēmuma naudu un čēkā būs mana SIA rekvizīti.
Iespējams, ne pārāk skaidri varu izteikties, bet ja mēģināt sīkāk :
Vai es ar savu naudu varu pirkt izejmateriālus savam uzņēmumam, čekā norādot sava SIA rekvizītus un tie čeki būs pieskaitāmi izdevumos, vai arī man būtu jāizņem nauda "Kasē" un tad pirkt izejmateriālus.
Double99
Double99 26.03.2019 14:22
15 ziņojumi

Atbildes (8)

Pamatlīdekļi bankas kontā ir summa X
Double99 26.03.2019 14:22
Palasiet, kas ir pamatlīdzekļi. Tie nevar atrasties bankas kontā.
Vinnijsp
Vinnijsp 26.03.2019 14:32
308 ziņojumi
Pamatlīdekļi bankas kontā ir summa X
Double99 26.03.2019 14:22
Palasiet, kas ir pamatlīdzekļi. Tie nevar atrasties bankas kontā.
Vinnijsp 26.03.2019 14:32
Domāju par vienu, rakstu citu. Es sajaucu! Bija domāts pamatkapitāls.
Double99
Double99 26.03.2019 14:43
15 ziņojumi
Neiedziļināšos tajā, ka nešķiet, ka jūs kaut ko saprotat.
1. Noalgojiet grāmatvedi, vismaz sākotnējai konsultācijai. Tās ir ilūzijas, ka uzņēmējs var visu pats.
2. Naudu, kas ir bankā, var tērēt visām uzņēmuma vajadzībām. Varat arī tērēt savējo vispirms un pēc tam sev atmaksāt avansu norēķiniem.

Vai izejmateriālus nebūtu izdevīgāk pirkt vairumtirdzniecībā, nevis veikalā?
Ilzex
Ilzex 26.03.2019 14:45
2666 ziņojumi
Neiedziļināšos tajā, ka nešķiet, ka jūs kaut ko saprotat.
1. Noalgojiet grāmatvedi, vismaz sākotnējai konsultācijai. Tās ir ilūzijas, ka uzņēmējs var visu pats.
2. Naudu, kas ir bankā, var tērēt visām uzņēmuma vajadzībām. Varat arī tērēt savējo vispirms un pēc tam sev atmaksāt avansu norēķiniem.

Vai izejmateriālus nebūtu izdevīgāk pirkt vairumtirdzniecībā, nevis veikalā?
Es jums pilnīgi piekrītu 1. punktā!
Vienkārši ir pats sākums, man nebija plānots veikt aktīvu darbību, tikai iegādāties izejmateriālus, lai varētu nokomplektēt gala produktu, kuru pārdošu. Tāpēc ar grāmatvedi vēl nēsmu sācis kontaktēties, jo pārdošana būs vēl pēc pārs nedēļām labākajā gadījumā.
Vienkārši tāpēc gribēju šeit noskaidrot dažas nianses.
Kā labāk ieteiktu darīt, pirkt par savu privāto, vai labāk par firmas pamatlīdzekļu uzreiz, lai nav papildus darba ar avansa norēķiniem?
Manā gadījumā izejmateriālu nav tik daudz un to izmaksas nav ļoti lielas, lai pirkt vairumtirdzniecībā.
Double99
Double99 26.03.2019 15:28
15 ziņojumi
В магазинах ничего не продают за капитал. Все продают за деньги. Если вы внесли основной капитал деньгами и эти деньги лежат в кассе или на банковском счете, можете их использовать для хозяйственных нужд. Для этого капитал и создается.
Maija
Maija 26.03.2019 16:10
28223 ziņojumi
Ja jūs grāmatvežu forumā pamatkapitālu konsekventi saucat par pamatlīdzekļiem, tad tas mums ir tā, it kā kāds ar naglu skrāpētu pa stiklu, uzreiz izraisa šermuļus.
Tas BIJA pamatkapitāls tajā brīdī, kad to reģistrējāt. Tagad tā ir vienkārši nauda bankā un dariet tā, kā jums ērtāk.
Ilzex
Ilzex 26.03.2019 16:13
2666 ziņojumi
Pamatkapitāls ir pasīvā, nauda, pamatlīdzekļi, krājumi, izejmateriāli ir aktīvā. Galvenais lai aktīvs ar pasīvu sakrīt.
Pamatkapitāls ir iemaksāts - D banka, K pamatkapitāls, debeta puse var pēc tam pārtapt nevis par naudu bankā, bet par PL vai krājumiem utt.. Grāmatvedības paši, paši pamati.
Oscar
Oscar 26.03.2019 21:40
nav ziņojumu
Главное, правильно поставить бизнес. Без помощи бухгалтера можно наделать ошибки, которые дорого обходятся и не всегда их можно исправить : это и правильное оформление чеков и других документов, контроль за сделками в наличке, вовремя принять на работу и т.д.
Starina
Starina 31.03.2019 14:09
6406 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.