По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Dažādi neklasificēti jautājumi

Pamatkapitāla izņemšana Uz tēmu sarakstu

Pamatkapitāla izņemšana
Sveiki.
Pakonsultējiet lūdzu jautājumā.
Dibinu SIA. Pamatkapitāls 2800 EUR, bet 50% no summas nav mana, to es aizņēmos, lai varētu uzreiz nomaksāt visu pamatkapitālu dibināšanas procesā un nenodarboties vēlāk ar otrās daļas papildināšanu gada laikā.
Vai tās ir normāli tā darīt? Teiksim 1400 es pēc dibināšanas uzreiz izņemu un atdodu. Tās naudas man vairs nebūs. Bet nu viņa vienaga skaitīsies par pamatkapitālu. Vai man kaut kādā veidā var paprasīt kur viņa ir pazudusi, kur ir iztērēta utt? Vai tomēr šī ir normāla parādība un nebūtu stipri jānervozē? Vienkārši pieņemt ka viņa ir uzņēmuma kasē un tur "teorētiski" atradīsies vēl ilgu laiku?
Cherokeeee
Cherokeeee 26.02.2019 17:50
10 ziņojumi

Atbildes (7)

Ar kādu līgumu atdosit? Var, protams, paprasīt. Kase gan ir nedaudz kas cits.
Ant_lv
Ant_lv 26.02.2019 19:55
3407 ziņojumi
Nearkādu.. man vienkārši aizdeva skaidrā naudā, bet neviens jau nezina, ka tā nav mana. Es to ielikšu pamatkapitālā un domāju vai var izņemt un atdod. Parāds būs atdots bez nekādiem līgumiem. Vienkārši reāli 2800 vietā man būs 1400 mans pamatkapitāls.
Kā tāds variants?
Cherokeeee
Cherokeeee 26.02.2019 21:41
10 ziņojumi
Jebkurai izņemtai naudai pretī jābut dokumentam (kur tā iztērēta), vajadzēja konsultēties pirms ko dari...
Mu-maija
Mu-maija 26.02.2019 21:59
15814 ziņojumi
Nu bet ja tā nav iztērēta? Vai viņa teorētiski nevar būt neiztērēta? Vienkārši izņemta no bankas konta, kaut gadu-divus-trīs?
Double99
Double99 26.02.2019 22:09
15 ziņojumi
Viņa gan teorētiski, gan praktiski var būt neiztērēta, bet nav ieteicams citus turēt par muļķiem - dārgāk maksās...
Turklāt ņemot vērā topošos skaidrās naudas darījumu ierobežojumus...
Mu-maija
Mu-maija 26.02.2019 22:30
15814 ziņojumi
Nu bet vaitad tā nav bieži darīta lieta, ka izņem pamatkapitālu? Kas tur tāds?
Grubētos kādu komentāru no tiem kas ar tādu ir saskārušies
Cherokeeee
Cherokeeee 27.02.2019 07:49
10 ziņojumi
Pirmkārt, Jums tomēr jāatrod uzņēmumam grāmatvedi.
Otrkārt, paskaidrot vienkāršā veidā, neiedzīļinoties likumos un noteikumos :
ielikāt jebkādu (savu-svešu-aizņēmto) naudu pamatkapitāla nodrošināšanai (PK) bankā (B). Jums to savā grāmatvedībā jāatspoguļo Debets Banka- Kredīts PK.
Izņēmat to naudu no bankas bez apstiprinošiem dokumentiem- jāgrāmato Norēķini (N) debetā- Banka(B) kredītā.
No tā izriet, kā Jūs šo naudu grāmatosiet, kā parādu. Bet ir noteikumi, kadā termiņā to jāatdot atpakaļ vai nu tomēr iegādāties līdzekļus uzņēmējdarbības nodrošināšanai.
Un vēl ir noteikumi par PK nodrošināšānu- Jums būs jāpamato, kādā veidā Jūs nodrošināsiet savu uzņēmumu ar pamatkapitālu.
Ik
Ik 27.02.2019 08:04
190 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.