По-русски
Piemēram: PVN deklarācija

Uzmanību! Jūs šobrīd skatāties forumu ierobežotā režīmā - autorizējaties (lapas augšdaļā) vai reģistrējaties lai piekļūtu visām foruma iespējām (tēmas / atbildes izveidošana, piekļuve sarakstiem «Atlasītās», «Manas tēmas», «Neizlasītās»).

Nodokļi un nodevas

Mikro Uz tēmu sarakstu

Mikro
Если кто еще не видел, микрикам возможно запретят оказывать юридические и бухгалтерские услуги
http://www.delfi.lv/biznes/bnews/yuristam-i-buhgalteram-zapretyat-rabotat-v-rezhime-mikropredpriyatij.d?id=45649828
Freeminder
Freeminder 05.03.2015 09:46
63 ziņojumi

Atbildes (414)

Man neliekas pareizi, ka viena nozare var maksāt MUN, bet citi atkal nē... A kāda atšķirība, vai es esmu grāmatvede, vai piemēram, masiere.. .vai varbūt dzīvokļu uzkopēja ? Kāpēc man kā grāmatvedei būtu jāmaksā vairāk?

No otras puses, neatbalstu MUN kā tādu. Tikai kropļo konkurenci un provocē uzņēmējus uz shēmošanu.
Ciparinjsh 16.03.2015 23:41
Es piekrītu šim viedoklim!

Esmu pret MUN statusa liegšanu noteiktām nozarēm, kaut arī uzskatu, ka MUN vispār bija jālikvidē "kā suga".
Kas attiecas uz šoferiem - jā, viena daļa pārgāja uz MUN, jo tā bija iespēja pašam shēmot kā vien vēlas, bet vienai daļai - uzņēmumi piespieda! Kā, piemēram, Maxima - mēģināja atlaist visus šoferus un piespiest viņus kļūt par pašnodarbinātajiem, SDV, IK utt... tikai tāpēc, lai mazāk nodokļu būtu jāmaksā.
Un es tiešām nesaprotu, kad beigsies VIDa funkciju pārnešana uz grāmatvežu pleciem?!
Tā ir VID furnkcija - izpētīt MUN maksātājus, atrast tos, kas shēmo, tos, kuri nav pēc būtības MUN maksātāji, bet gan parasti darbinieki (IIN likuma izpratnē), nevis tagad dažām nozarēm jācieš no tā, ka VIDs neprot strādāt!
Andaz
Andaz 17.03.2015 10:20
27892 ziņojumi
un vēl - MUN ir ideāls pensionāriem. Tas ir viņu nodoklis un viņiem nevajag liegt kļūt par šī nodokļa maksātājiem un ir vienalga ar ko nodarbojas!
Pensionāriem no viņu paralēlajiem ienākumiem maksāt VSAOI un IIN ir stulbi, jo pensijas jau tāpat viņiem nepārrēķina un, ja nu pārrēķina, tad par 3 kapeikām.
Andaz
Andaz 17.03.2015 10:22
27892 ziņojumi
Если зарплатные налоги так и останутся на уровне 59% и ликвидируют МУН, то теневая экономика станет ещё больше и ещё больше народа просто уедут заграницу, потому что в Латвии абсолютно ничего не делается для развития экономики! Если бОльшая часть работающих получает на руки не больше 300 евро и заработать больше просто негде, то вся эта возня с налогами просто становится мышиной. У нас налоги как в Европе, а вот доходы и возможности их получения как в Африке.
Tt7 17.03.2015 09:47
ATkal koks ar 7 galiem.
Par aizbraukšanu, par ēnu ekonomiku.
Vakar biju Saulkrastos, gribēju cita starpā nomazgāt auto.
Saulkrastos ir 2 automazgātuves, vismaz redzamas, ar lieliem uzrakstiem.
Iebraucu vienā - Nē, šodien nevar! Varbūt varēs pēc pl.17. Tagad mēs tajā telpā remontējam autiņu, nedzīsim jau Jūsu dēļ to ārā!
Iebraucu otrā - Nē, nevar! Tā meitene, kas mazgā, nav atnākusi. Nezinām, vai šodien atnāk!

Jautājums - vai bezdarba apstākļos, kad darbu meklēt jābrauc uz ārzemēm, šī ir normāla situācija?
Nē, nav! Nevajag te nevienam darbu, nevajag naudu! Vajag tikai gaudot, cik te slikti!

Cits gadījums - jau pirms kādiem 2 mēnešiem piezvanīju vienai "firmai" - vēlos, lai man ieliek jaunas durvis. - Labi, mēs Jums atzvanīsim! Zvana vēl šodien...

Latvija - tas ir 90% debiliķi! Āmen!
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 10:30
26981 ziņojums
Pilnībā piekrītu.
Japaina
Japaina 17.03.2015 10:30
10269 ziņojumi
Pilnībā piekrītu.
Japaina 17.03.2015 10:30
Piekrītu Andaz.
Aivars sācis braukt?
Japaina
Japaina 17.03.2015 10:32
10269 ziņojumi
Man neliekas pareizi, ka viena nozare var maksāt MUN, bet citi atkal nē... A kāda atšķirība, vai es esmu grāmatvede, vai piemēram, masiere.. .vai varbūt dzīvokļu uzkopēja ? Kāpēc man kā grāmatvedei būtu jāmaksā vairāk?

No otras puses, neatbalstu MUN kā tādu. Tikai kropļo konkurenci un provocē uzņēmējus uz shēmošanu.
Ciparinjsh 16.03.2015 23:41
Es piekrītu šim viedoklim!

Esmu pret MUN statusa liegšanu noteiktām nozarēm, kaut arī uzskatu, ka MUN vispār bija jālikvidē "kā suga".
Kas attiecas uz šoferiem - jā, viena daļa pārgāja uz MUN, jo tā bija iespēja pašam shēmot kā vien vēlas, bet vienai daļai - uzņēmumi piespieda! Kā, piemēram, Maxima - mēģināja atlaist visus šoferus un piespiest viņus kļūt par pašnodarbinātajiem, SDV, IK utt... tikai tāpēc, lai mazāk nodokļu būtu jāmaksā.
Un es tiešām nesaprotu, kad beigsies VIDa funkciju pārnešana uz grāmatvežu pleciem?!
Tā ir VID furnkcija - izpētīt MUN maksātājus, atrast tos, kas shēmo, tos, kuri nav pēc būtības MUN maksātāji, bet gan parasti darbinieki (IIN likuma izpratnē), nevis tagad dažām nozarēm jācieš no tā, ka VIDs neprot strādāt!
Andaz 17.03.2015 10:20
Piekrītu Andai 1000 p.!
Mana doma nav ģeniāla, bet ir vienkārša kā divkapeika - VIDs "čakarē" tikai tos, kuriem visi dokumenti ir kārtībā, visi pārskati ir iesniegti, visu var pārbaudīt, un... uzlikt sodu!
Tiem, kuri "spļauj visam virsū", kuri maksā no vidējā dienas nobrauka par 4 km, tiem viss ir "kārtībā", jo tur nav ne dokumentu, ne uzskaites, absolūti nekā.

Galu galā lai ķeras pie privāto personu audita, ja jau reiz ir tik traki.
Ģimene - vīrs, sieva, 2 bērni.
Pierādiet, par kādu naudu ikdienā pērkat pārtiku un apmaksājat dzīvošanu!
Man riebjas, ka visi ir vienlīdzīgi, bet viena liela daļa - vienlīdzīgāki.
Ja reiz visi, tad visi maksājam tos nodokļus. Nevis kā tagad - tikai "duraki".
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 10:35
26981 ziņojums
Mums ir pilnībā deformēta domāšana. Skolās jauniešiem iemāca tiesības, bet aizmirst pienākumus, iemāca, cik viņš gudrs, skaits un neatkārtojams, bet neiemāca, ka skolu beidzot viņš ir bez pieredzes un tāpēc drusciņ tomēr muļķis, neiemāca cienīt vecumu un zināšanas, bet ieborē, ka grādi ir visu zināšanu kopums (kaut arī maģistra grāds uzreiz pēc bakalaura ir "pupu mizas").
Sādi apmācīts bērns uzskata, ka viņa darba algai jābūt vismaz 1000 eiro uz rokas un pēc tāda principa dzīvo! man taču ir maģistra grāds, es taču neiešu mazgāt auto ar savu gradu par minimālo algu! Un viņš jau var atļauties, jo sēž vecākiem uz kakla, ne par ko nemaksā!
Tiem, kurus vecāki izfīrē no mājas un saka - grādus esi ieguvis, tagad atpelni savas mācības - ir savādāk. Viņi ātri aplaužas un sāk domāt, kā nopelnīt, lai badā nobeigtos.
Paradokss - tehnikuma studentiņš 2.kurss lūdzām uztaisīt mājas lapu kursa darba ietveros, ko neteikti - viņš bez 500 eiro uz rokas netaisīšot. Tā esot maza samaksa!
Bet Tu, bērniņ, pat skolu neesi beidzis! Esi laimīgs, ka Tev kāds piedāvā kādu darbu izstrādāt un varbūt pēc šī darba izvērtēšanas Tu pie patstāvīga darba tiksi! Sākumā uztaisi, lai redzam, uz ko esi spējīgs un tad mēs arī atbilstoši samaksāsim!

Visi grib būt miljonāri un visiem šķiet, ka viņiem tas pienākas! bet vai Tu to esi pelnījis un nopelnījis?
Andaz
Andaz 17.03.2015 10:41
27892 ziņojumi
lai badā nobeigtos. = badā NEnobeigtos
Andaz
Andaz 17.03.2015 10:42
27892 ziņojumi
Visi grib būt miljonāri un visiem šķiet, ka viņiem tas pienākas! bet vai Tu to esi pelnījis un nopelnījis?

Jā, tūlīt, tepat un tagad.
Japaina
Japaina 17.03.2015 10:45
10269 ziņojumi
Kurš ir tiesīgs izvērtēt, kurš ir pelnījis, kurš nav pelnījis kaut ko? Nealkstu ilūziju kļūt miljonāre, ja vien ceļā nesatikšu kādu miljardieri. Bet strādājot gribu vismaz saņemt tā, lai man pietiek dzīvošanai, bērnu izglītošanai, komunālo maksājumu maksāšanai, gribētos arī reizi gadā aizbraukt kaut kur uz siltajām zemēm, bet ja man atņems arī MUN, tad man jāaizņem jau rinda pēc pabalstiem no valsts.
Cleo
Cleo 17.03.2015 11:22
19234 ziņojumi
http://www.lrga.lv/lrga-jaunumi/mikrouznemumu-nodoklis-prakse.html
Japaina
Japaina 17.03.2015 11:57
10269 ziņojumi
http://www.***censored***/lat/aktuali?doc=5953
Japaina
Japaina 17.03.2015 12:27
10269 ziņojumi
Vasiļevskas raksts ļoti skaidrs un saprotams, patika. Paldies!
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 12:52
26981 ziņojums
Vasiļevskas jā, bet otrs?
Japaina
Japaina 17.03.2015 13:25
10269 ziņojumi
Vasiļevskas jā, bet otrs?
Japaina 17.03.2015 13:25
Nu.... so-so...

Kas attiecas uz Vasiļevskas rakstu - jau 2010.gadā bija raksti ar šo pašu tabulu un problēmu aprakstu, bet... kas to lasīja tad un lasa tagad? Cilvēku interesē, kā dabūt naudu šodien, tūliņ un tagad, nevis kā man būs izdzīvot pensijā vai BKA. Tad varēs bļaut, ka valsts neko nedod un nemaksā, kaut arī pats par sevi nekādus nodokļus nav maksājis.
Andaz
Andaz 17.03.2015 13:34
27892 ziņojumi
Vasiļevskas jā, bet otrs?
Japaina 17.03.2015 13:25
Nu.... so-so...

Kas attiecas uz Vasiļevskas rakstu - jau 2010.gadā bija raksti ar šo pašu tabulu un problēmu aprakstu, bet... kas to lasīja tad un lasa tagad? Cilvēku interesē, kā dabūt naudu šodien, tūliņ un tagad, nevis kā man būs izdzīvot pensijā vai BKA. Tad varēs bļaut, ka valsts neko nedod un nemaksā, kaut arī pats par sevi nekādus nodokļus nav maksājis.
Andaz 17.03.2015 13:34
Gluži manas domas. Tad pie visa būs vainīga valsts - citiem vārdiem sakot, tie "duraki", kuri šodien maksā visus darbaspēka nodokļus - par maz būs iemaksājuši kopējā katlā.
Aivars007
Aivars007 17.03.2015 13:59
26981 ziņojums


No tās pašas sērijas par taksometriem - VID ir aprēķinājis, ka Latvijā viens taksometrs dienā vidēji nobrauc 4 km!!! Kur vēl lielāku marasmu! Tātad nodokļus vienkārši un brutāli nemaksā!
Par ko mēs vispār te diskutējam?
Par kaut kādiem MUNiem grāmatvežiem! Te visa Saeima - devītā, desmitā,... piecpadsmitā... ar sū**** koku jātriec ratā! Bet... kāda ir sabiedrība, tāda Saeima - 90% debili!
Aivars007 16.03.2015 22:53
Bet grāmatvežus, kuri tiešām godīgi uzrāda visus ieņēmumus un maksā to MUN grib likvidēt. Kāpēc? Taksistus nevar izkontrolēt, lielos shēmotājus nevar izķert un tāpēc jācieš kam? tiem, kas maksā- nu ja maksā, tad lai vairs nemaksā, lai iet pagrīdē...
Cleo
Cleo 17.03.2015 19:41
19234 ziņojumi
Cik reāli viens grāmatvedis ir spējīgs kvalitatīvi apkalpot firmas? Lai dzīvotu un maksātu MUN varētu izvilkt ar 10 firmām, ja katra mēnesī maksātu vismaz 75 EUR, - tad knapi 680 sanāktu alga. Bet ja jāmaksā nodokļi parastā režīmā un lai saņemtu uz rokas tos 680 ir vajadzīgas jau 20 firmas. Turklāt tās 20 firmas vēl jau ir jāatrod. Komersantus, kuri vēl strādā un nav bankrotējuši. Jāstrādā divreiz vairāk, lai saņemtu tik pat, bet toties ministri būs vēderus piebāzuši, kamēr tas nabadziņš pa 20 firmām dienu un nakti raus. Rīgā varbūt ministriem šķiet, ka grāmatvežiem briesmīgi lielas algas maksā provincē, ka šie MUn grāmatvedības biroji tā uzdzīvo uz samazinātā nodokļa rēķina! Varbūt, lai kādu pusgadu pastrādā tāda MUN grāmatveža vietā un padz;ivo bez ministra algas, kuru starp citu saņem arī no tā "uzdzīvotāja" MUn grāmatveža nodokļa summas.
Cleo
Cleo 17.03.2015 19:51
19234 ziņojumi
Manuprāt šī nav gluži pareiza pieeja. MUN pats par sevi nav laba ideja, jo atbalsta tikai daļu pakalpojuma sniedzēju uz pārējo nodokļu maksātāju rēķina. Ar ko ražotājs vai tirgotājs ir sliktāks par pakalpojuma sniedzēju?

Patiesībā jau ministru algas, salīdzinot ar viņu atbildību, nav pārāk lielas Man pat ir aizdoma, ka tā ir problēmas sakne, ka par šādām algām ir grūti piesaistīt spējīgākus cilvēkus.
Ciparinjsh
Ciparinjsh 17.03.2015 20:06
95 ziņojumi
Tiesa morāli veca bet informācija par LR Grāmatvedīvas asociācijas veiktajiem darbiem:
Šodien man un Kasparam Rutkim (kurš pārstāv LATGRAASA) bija iespēja piedalīties Saemas komisijas sēdē; komisijas locekļi līdz šai sēdei saņēma arī LRGA paziņojumu, Sēdes laikā mums izdevās vienoties ar VIDu, ka LRGA tiks nosūtīta informācija, cik Latvijā ir darbinieku, kuri ir nodarbināti uzņēmumos, kuri izmanto MUN maksātāja statusu. Kā es saprotu no sarunas ar VID, Latvijā ir vairāki tūkstoši grāmatvežu, kuri nodarbināti šajos uzņēmumos. Jāpiebilst, ka norādītais likumprojekts, neskatoties uz celtiem iebildumiem, tiks virzīts pieņemšanai Saeimā. savu redzējumu izklāstīšu rakstā, kurš 16.03.2015. tiks ievietots LRGA mājas lapā, kā arī izdevumā iFinanses mājas lapā.
Cienījamie kolēģi, LRGA, pamatojoties uz Jūsu viedokļiem, plāno līdz š.g. 27.martam(tas ir priekšlikumu sniegšanas termiņš Saeimas budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā par šo likumprojektu) tos apkopot un iepazīstināt ar tiem likumdevējus, kā arī attiecīgās valsts iestādes (ieskaitot FM un VID) – šajā sakarā joprojām gaidām Jums viedokļus un komentārus. Līdz šim datumam esam ieplānojuši tikšanas arī ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem.Šodien man un Kasparam Rutkim (kurš pārstāv LATGRAASA) bija iespēja piedalīties norādītas komisijas sēdē; komisijas locekļi līdz šai sēdei saņēma arī LRGA paziņojumu, kurš tika nosūtīts katram no Jums. Sēdes laikā mums izdevās vienoties ar VIDu, ka LRGA tiks nosūtīta informācija, cik Latvijā ir darbinieku, kuri ir nodarbināti uzņēmumos, kuri izmanto MUN maksātāja statusu. Jāpiebilst, ka norādītais likumprojekts, neskatoties uz celtiem iebildumiem, tiks virzīts pieņemšanai Saeimā. Neapšaubāmi, šī likumdevēju iniciatīva būtiski ietekmēs situāciju nozarē – savu redzējumu izklāstīšu rakstā, kurš 16.03.2015. tiks ievietots LRGA mājas lapā, kā arī izdevumā
Guntagermane
Guntagermane 17.03.2015 20:07
1303 ziņojumi

Paldies pateica

Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.