По-русски
Piemēram: PVN deklarācija
Latvijas Zaļais Punkts

Līdz šim mums nav bijusi saskare ar iepakojumu un dabas resursu nodokli. Pastāstiet, kas tas ir un kā darbojas? Pie ierakstiem

Attiecībā uz iepakojumu valsts īstenotās politikas mērķis ir ierobežot vides piesārņošanu. Lai ikviens, kas Latvijā ieved vai ražo preces iepakojumā, parūpētos par to, lai tas netiktu izmests mežā. Tāpēc komersantu uzdevums ir uzskaitīt iepakojumu, rēķināt par to dabas resursu nodokli, kā arī nodrošināt izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu.

Informāciju par to, kas ir iepakojums, kādas ir tam izvirzāmās prasības, kāda ir izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas kārtība, atradīsiet 20.12.2001. likumā "Iepakojuma likums". Iepakojuma definīcijas kritēriji un to piemēri savukārt ir norādīti 19.10.2010. MK noteikumu Nr.983 "Noteikumi par visa izlietotā iepakojuma reģenerācijas procentuālo apjomu (īpatsvaru) un termiņiem, reģistrēšanas un ziņojumu sniegšanas kārtību un veidlapu paraugiem, prasībām, kas komercsabiedrībai jāizpilda, lai tā tiktu reģistrēta kā iepakojuma apsaimniekotājs, iepakojuma definīcijas kritēriju piemērošanas piemēriem un izņēmumiem attiecībā uz smago metālu saturu iepakojumā" 3. pielikumā.

Kad ir apzināts, vai uzņēmumā ir ar nodokli apliekams objekts – iepakojums, svarīgi noteikt iepakojuma materiāla veidu, jo dabas resursu nodokļa likmes ir atšķirīgas dažādiem materiāliem: stiklam, dažādām plastmasām, metālam, papīram un citiem materiāliem. Materiālu veida noteikšanai noderēs 02.04.2002. Ministru kabineta noteikumi Nr.140 "Iepakojuma klasifikācijas un marķēšanas noteikumi".

15.12.2005. likums "Dabas resursu nodokļa likums" nosaka, kas ir dabas resursu nodokļa maksātājs, kad maksā nodokli par iepakojumu un kā var saņemt atbrīvojumu no nodokļa samaksas. Likuma 7. pielikumā ir dotas nodokļa likmes.

Savukārt 19.06.2007. MK noteikumu Nr.404 "Dabas resursu nodokļa aprēķināšanas un maksāšanas kārtība un kārtība, kādā izsniedz dabas resursu lietošanas atļauju’’ noteikts, kā pamato nodokļa aprēķinus, kad un kam iesniedz atskaites.
Zalais.lv
Zalais.lv 24.01.2011 12:45, skatījumi: 25
166 ziņojumi
Nosūtīt ziņojumu Pievienot Kontaktiem

Vietnes izmantošanas laiks bez autorizācijas ir beidzies!

Lai varētu turpināt izmantot vietni, jums ir jāautorizējas vai jāreģistrējas.

Pēc 10 sekundēm jūs automātiski novirzīs uz reģistrācijas lapu.